Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.

elitemadzone.org :: MadZone :: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8035 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.29.01.2005. u 10:37 - pre 234 meseci
Dobio sam na mail fajl koji sam prilozio da pogledate. Posto je to jedan, po meni, zanimljiv naucni rad, voleo bih da cujem vase komentare ovde, ili ih posaljite autorima na email adrese date u samom fajlu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.29.01.2005. u 15:52 - pre 234 meseci
to je to.

stotinu puta recena istina, koja nikako da postane istina. iako se mnogi trude da je predstave kao laz, ali nikako da napisu dobar tekst.
na nasu zalost, opet bez resenja.

strana 2, paragraf 3:
mislim da tu lezi odgovor na pitanje "zasto neku odu iz ove zemlje i ostanu tamo, a neki "i pored svega" zele da se vrate ida zive "srecan i duhovno bogat" zivot.

strana 2, paragraf 4, tacka 1:
primer: "vidi ti njega, prelazi van pesackog prelaza. i to ispred skupstine (kao olicenje carskog dvora)." a pri tome, svaki vozac u ovoj zemlji zna koliko su pesaci nepazljivi.

strana 2, paragraf 4, tacka 3:
tih primera ima na tone. recimo proglasavanje korisnika "pandora" da nije moralan.
ili ne samo sto policajac (salterski sluzbenik) hoce da ti kaze da si pogresio, vec zeli da te pritom i vredja i ponizi.

strana 2, paragraf 4, tacka 7:
moja omiljena
cesti izrazi: "vidis ti ta amerika..., umesto da... (i onda sled zelja kako bi govornik zeleo da zivi bez ikakvih kritickih momenata, da li je to moguce, kako je to moguce, ...)" a pri svemu tom sam govornik dok to prica nije se obrijao taj dan ili nije ocistio cipele. ali bino da zna sta bi da je predsednik usa.

strana 2, paragraf 4, tacka 9:
podskup tacke 3. ocigledno posebno izdvojen.

strana 3, paragraf 1:
svima nam dobro poznat "legalizam"
ceste izjave tipa: "vidi ti njega. drzava je trebalo da lepo donese zakon, pa da ja znam sta mi je sve potrebno da se bavim ... (isp, cable tv, da budem srecan na kraju krajeva) ... a ne ovako on se dosetio (mrznja u toj recio dosetio) i sada je bogat"
ili, "gojko je los php programer", a vlasnik izjave nema lice, nema ime, i ne zna se sta je ikada uradio/stvorio drustveno-korisno.
ocigledan osecaj zavisti i licne nesposobnosti.

strana 3, paragraf 2:
Citat:
Dok krivica nacističke autoritarnosti rezultuje kompleksom niže vrednosti, sujeta balkanske autoritarnosti rezultuje kompleksom više vrednosti.

ja tu vidim nemogucnost EU integracija. zasto bi se neko menjao kada je vec savrsen!?

strana 4, paragraf 5:
Citat:
Kult pruža izgovor za svako zlo koje se čini u njegovo ime, jer su "plemenski ciljevi sveti". Naravno, plemenski ciljevi mogu biti klasni, partijski, nacionalni, verski, ili neki drugi, ali uvek uvijeni u formu trenutno aktuelne ideologije.

da. zasto je sada fabrika vode "knjaz milos" vise bitna od srba u krajini? ili srbi iz krajine nisu nikada ni bili bitni? ili nikad nista i nije bitno, samo se trazi izgovor za nerad.

strana 4, paragraf 6:
Citat:
Nacistički tip autoritarnosti je najviše odlika glasačkog tela DSS-a, dok je naš balkanski tip autoritarnosti najviše zastupljen u glasačkom telu SRS-a, koje predstavlja značajan procenat naše ukupne populacije.
...
Kada predsednik radikala Vojislav Šešelj u Skupštini kida mikrofone, to najviše raduje glasačko telo samih radikala, dok najviše sablazni pripadnike glasačkog tela bivšeg DOS-a. Istraživanje je pokazalo da prema Amerikancima i masonima veću agresivnost pokazuju pristalice Srpske Radikalne stranke, nego pristalice Demokratske stranke Srbije, dok pristalice Demokratske stranke Srbije pokazuju veću agresivnost prema prosjacima i Romima, nego radikali.


strana 5, paragraf pod nazivom ON JE OTIŠAO, ALI SMO OSTALI MI
Citat:
Potrebno je da se promenimo mi kao narod.


strana 5, kraj:
Citat:
Da bi ušli u Evropu treba da prođemo kroz onaj proces moralnog i duhovnog preporoda kroz koji je ranije u istoriji prošla civilizacija Zapada. Ako ovakvi kakvi smo uđemo u Evropu, Evropa više neće biti Evropa. Preko hiljadu godina je civilizacija Zapada čamila u totalitarizmu svog tamnog srednjeg veka, bez ikakvog kulturnog, naučnog i privrednog prosperiteta; i mi treba da proučavamo procese koji su nju izvukli iz srednjeg veka, a koje mi do sada nismo iskusili, zbog čega još uvek čamimo u mraku svog vekovnog primitivizma i zaostalosti.

to nikako da se kaze drustvu u srbiji. nikada nisam cuo da je neko od politicara, ovo rekao. pa znate li ljudi samo kroz kakav pakao je prosla amerika, pre nego sto je postala federacija? i sada svi vide taj americki gradjanski rat, a niko ne vidi demokratsko drustvo. a i zasto bi, kada je gledalac vec "savrsen".

meni je krivo sto nisam sacuvao tekst sa nekog od federalnih sajtova usa. bez brisanja posta molim, citat je u pitanju
"srbe ce verovatno najvise boleti kastracija. da bi mnogo bolela, raditi to po malo u vise navrata. pod kastracijom se podrazumeva oduzimanje teritorije. jer ko ne vidi kurchenje u ovoj sceni (..."stoji ponosito kano klisurine...") taj ne treba da se bavi balkanom"

tip: zajebite moralne vrednosti. one se ionako menjaju, i nisu stalne kako zele da ih predstave ljubitelji njegosa, vuka, i ostalih "srpskih konstanti".
i pridrzavanje elementarnih zakonskih nacela modernog sveta, za pocetak, u zemlji srbiji ce biti veliki podvig.
"drzite se svojih zelja i osecaja licne slobode." (clan 1. teksta povelje o ______________) ko pogodi dobija nagradu
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 03:05 - pre 234 meseci
Ma svi ti koji to pišu su američki špijuni i poslušnici.
Ako nama išta fali to je što egzistiraju takvi tipovi kojima smo mi uvek nešto najgori.


/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 11:04 - pre 234 meseci
Citat:
Za materijal (u kompjuterskom formatu) koji predstavlja dublju analizu ovog fenomena obratite se na adresu: [email protected]


Da pozovemo ljude da ucestvuju u diskusiji?

Miloje
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 13:39 - pre 234 meseci
naravno, ovo nije nikakav naucni rad.

a kad vidite milosa bogdanovica kao potpisnika, mozete odmah da preskocite ceo tekst, jer je ovo jedan od vecih demona na ovim prostorima, koji se za razliku od onih manjih ne bavi cistim laganjem nego pletenjem lazi i poluistina.

a kako da to uvek prepoznate?
kad vam neko govori da ste najgluplji, najgori i najruzniji narod na svetu, taj vam ne zeli nista dobro, pa makar to uvio u "MI smo najgluplji i najgori".

a ako vas zaista zanima pitanje autoritativnih rezima i demokratije, pitajte bibliotekarku za neku pravu knjigu, ja recimo preporucujem fromovo "bekstvo od slobode" a ovakve demonske pamflete ostavite zaboravu.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 17:02 - pre 234 meseci
ovaj tekst se u potpunosti poklapa sa istrazivanjima u istocnoj evropi
("70% ceha (ili poljaka) ocekuje nekakvu vrstu uvodjenja diktature")
a o razlici izmedju srs biraca (okrenutih komunista) i dss biraca se
vec nasiroko pisalo u mnogim radovima.

btw, nigde nisam video da se autori naveli da je neko najgluplji,
najgori i najruzniji. lako je dati pausalne ocene, treba naci
argumente.

@formatc
> Ako nama i=C5=A1ta fali to je =C5=A1to egzistiraju takvi tipovi kojima sm=
o mi uvek ne=C5=A1to najgori.

pa da, uvek je neko kriv sto tebi ne radi lift u zgradi. cia verovatno :)
da nije "takvih" tipova tebi bi zivot bio mnogo bolji?
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 19:38 - pre 234 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: ovaj tekst se u potpunosti poklapa sa istrazivanjima u istocnoj evropi
.....
a o razlici izmedju srs biraca (okrenutih komunista) i dss biraca se
vec nasiroko pisalo u mnogim radovima.


jedino je steta sto dobar deo ovog nesrecnog naroda nije stigao da iscita "istrazivanja" i "mnoge radove" pa da napokon nauci sta je "okrenuti komunista".

Citat:
pa da, uvek je neko kriv sto tebi ne radi lift u zgradi. cia verovatno :)

liftove popravlja "david pajic-daka" a cia se vise bavi stvarima kao sto je vrbovanje sefa skupstinskog odbora za odbranu i bezbednost, inace bivseg nacelnika generalstaba.

i dok ce vam mladi poletarac indoktriniran "balkanskim spijunom" zdusno objasnjavati da cia postoji samo na filmovima, vece zlice ce vam u ovom tekstu, kao i u drugim svojim "istrazivanjima" i "radovima" otkriti jos neke nepobitne "cinjenice".
kao sto je ona da za razliku od nacista koji svoji autoritarnost izrazavaju kroz mrznju prema manjinama, srbi svoju autoritarnost ("nekriticko prihvatanje autoriteta, postovanje vlasti") izrazavaju mrznjom prema sefovima, vlasti i velikim svetskim silama.

za ovo imam samo jedno veliko ho ho.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 20:04 - pre 234 meseci
Citat:
drgrozozo: jedino je steta sto dobar deo ovog nesrecnog naroda nije stigao da iscita "istrazivanja" i "mnoge radove" pa da napokon nauci sta je "okrenuti komunista".


tim gore po narod. da ne kazem po cinjenice. jer je primetno nastajanje nekih autohtonih politickih pravaca.

ili,

je pitanje zasto nije stigao da iscita? ja mislim zato sto 90% populacije do 20 godina ne pravi razliku izmedju "jel" i "jer". a za to, nije kriva cia. ni clan srs-a, predsednik odbora za bezbednost.

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 30.01.2005. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 20:06 - pre 234 meseci
Citat:
drgrozozo:a cia se vise bavi stvarima kao sto je vrbovanje sefa skupstinskog odbora za odbranu i bezbednost, inace bivseg nacelnika generalstaba.


eto, klasicna izjava u srbiji, tako sklopljena da iz nje ne moze nista da se zakljuci.

- cia se bavi - kao to joj je posao
ili
- cia se bavi - cia je to vec uradila?
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 20:22 - pre 234 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: eto, klasicna izjava u srbiji, tako sklopljena da iz nje ne moze nista da se zakljuci.

- cia se bavi - kao to joj je posao
ili
- cia se bavi - cia je to vec uradila?


jel moze i pod a i pod b? cia se time bavi jer joj je to posao, a to je takodje i uradila.
u konkretnom slucaju se doduse pojavio mali problem, jer nasa vojna kontraobavestajna sluzba u to doba nije bila potpuno ugasena, pa sad siroti momcilo perisic jedino moze da se pouzda u nesposobnost sudstva da ga sacuva od bukagija.
jednu stepenicu je preskocio, vojno pravosudje je ukinuto, sta ce biti dalje, gledacemo u sledecoj epizodi.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.30.01.2005. u 20:36 - pre 234 meseci
ti stvarno verujes u to?
iskljucujem se sa ove teme...

i na kraju smo opet dosli do svetskih sila i nevidljive ruke...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 07:23 - pre 234 meseci
Ako me išta nervira više od busanja u grudi, to je zasigurno posipanje pepelom po glavi... ;)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 11:57 - pre 234 meseci
ja na svu sreci nisam nista palio :)
a i tesko da ce cinjenica da tebe nesto nervira promeniti stvari.

jesi to rekao i onim poglavicama koje su se busale u grudi i onima
koji to i dalje rade? ili samo domace izdajnike tako osamaris, onako
usput, dok imas monopol?
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 12:11 - pre 234 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar:
a o razlici izmedju srs biraca (okrenutih komunista) i dss biraca se
vec nasiroko pisalo u mnogim radovima.



Pre nego sto se ukljucim u diskusiju, ja nisam stigao ni nakratko ni nasiroko da citam o toj razlici. Da li bi mi neko, ukratko ili kako god, pojasnio razliku?
I definisao navedene pojmove.
Hvala.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 12:30 - pre 234 meseci
@slavisa
potrazi po forumu temu "kako ste politicki orijentisani" ili nekako
slican naziv. pa ces procitati komentar jednog korisnika, kojem nije
jasno kako je levicar kada glasa za radikale i kasnije komentar drugih
korisnika zasto tu nema nelogicnosti.
ako te bas zanima, probaj da nadjes radove latinke perovic,
istoriograf. takodje potrazi na www.b92.net analize i kolumne napisane
neposredne pre i posle bilo kojih izbora u srbiji. ja se time ne bavim
profesionalno, tako da taj materijal nisam indeksirao i cuvao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 12:33 - pre 234 meseci
Citat:
MyWay
Ako me išta nervira više od busanja u grudi, to je zasigurno posipanje pepelom po glavi... ;)


MyWay jeste u pravu - posipanje pepelom po glavi je krajnje neproduktivno ako se bas svi bave time svo vreme, mislim da je bolje uloziti tu energiju u pokusaje promene ocigledno losih stvari - pa ako se stvori kriticna masa, mozda i krene na bolje.

Doduse, ozbiljno i zrelo drustvo takodje karakterise i samokriticnost - koja u Srbiji obicno biva proglasena za "izdaju" od strane jedne manje grupacije poprilicno militantnih i, verujem, radno nesposobnih gradjana, a koji koriste opstu nemastinu kako duhom tako i novcem za pridobijanje tzv. "populistickih" glasova.

Sto se autora, Milosa Bogdanovica tice - jedino cega se secam je da je doticni davno bio porpilicno zagrizeni zastupnik ideja neke crkve valjda, dok sam pratio USENET... dosta je tumacio bibliju - secam se samo kroz maglu - interesantno (yu.forum.religija - search po njegovom mailu) - deluje mi kao vrlo... posvecen, nekim idejama - sto mozda dovodi u pitanje njegovu objektivnost - mada naravno to ne znaci da tekst ne treba analizirati.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
195.252.118.*



+727 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 13:20 - pre 234 meseci
Citat:
Postoji fundamentalna razlika između autoritarnosti kod onih ljudi koji su pokrenuti na revnost ponositošću ("balkanska" ili "afričko-plemenska" autoritarnost) i onih koji su opterećeni krivicom ("nacistička" ili "evropska" autoritarnost).


Dobro je da nismo nacisti jer bi nas onda grizla savest :-)

Citat:
Demokratski poredak zahteva ljude demokratske svesti.


Komunistički poredak zahteva ljude komunističke svesti.

Tek da pomenem neku malo stariju parolu, mora da je postojala. Nemam ni ja nešto bog zna šta pametno da kažem pa rekoh da napišem i ja neku parolu, a pošto sam sa Balkana normalno je da ću da kontriram :-). Dosadila mi je više reč demokratija koristi se i gde treba i gde ne treba.

Zanima me šta može biti cilj ovakvog teksta, tekst ne nudi nikakva rešenja već samo pljuje po nama i pokušava da kaže da smo gori od nacista jer se oni ipak kaju. Da li neko ko čita ovaj tekst ima razloga da se kaje zbog nečega ?(da bi se narod kajao moraju njegovi pojedinci da se kaju) Ako ljudima ponudite nešto ovako crno a na drugoj strani imate još jednu glupu priču o nebeskom narodu sigurno će izabrati onu drugu. Ovakav tekst može kod čoveka samo da izazove pesimistički stav - ja živim na strašnom mestu, okružen ludacima i normalno je da nizašta nisam ja kriv. Ako i prihvatite da ovde živi loš narod, šta možete protiv toga? Da je autor stvarno hteo da učini nešto bolje ovim tekstom verovatno bi napisao nešto u stilu Đinđića, treba ukazivati ljudima na neke sitnice koje treba da promene kod sebe a ne prikazivati kako je narod na Balkanu loš.

Istina je da se ljudi ponašaju kao ovce jer im je to u prirodi i to ne važi samo za Balkan.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 13:57 - pre 234 meseci
Citat:
Lazar-I:
Istina je da se ljudi ponašaju kao ovce jer im je to u prirodi i to ne važi samo za Balkan.


Apsolutno tacno...
Nego ja nisam nasao onu temu o kojoj ste mi govorili, a sto se tice Latinke Perovic, nemam nameru da njene stavove (ili posao sta joj je to vec) uzimam kao bitne i meni relevantne. Ako je ona relevantna neka se kandiduje za predsednika.

Molio bih da mi se ovde postuje link ka temi koju nisam nasao ili da mi se ovde objasni.
Rad sam novim saznanjima, pa da cujem...
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 14:16 - pre 234 meseci
@slavisa
pa ako ces da citas samo radove ljudi koji su kandidati za predsednika
republike, onda skoro nista neces da procitas u zivotu.
ja stvarno nemam link na koji sam te uputio (probaj da pretrazis kao
"politicki kompas"), ali onda probaj www.rastko.org.yu odeljak
"djindjic - jugoslavija kao nedovrsena drzava". tu imas, prema mom
misljenju, najbolje objasnjenje pokusaja srba da od muslimana iz
bosne, naprave nesto po svom vidjenju kako bi ljudi trebalo da
izgledaju.

btw, nema tako puna ovaca po svetu, koje na svojoj livadi imaju toliko ovno=
va.

@lazar
pa niko nije ni rekao da "smo nacisti", nisi lepo citao tekst. vec da
bi trebalo da se menjaju ljudi. i to oni koji zive u dva poretka. ista
po uredjenju (diktatorski rezimi), slicna po vrsti (nacisticki i
balkanski). tako sam ja barem razumeo tekst. mozda da nam autori,
pojasne. i jedni i drugi zlocinci ce svoje price pricati (pricali)
pred sudom.

mada sam ja taj tekst citao u isto vreme kada je objavljena ona
analiza o ulasku srbije u eu 2020. god., pa je moguce da sam zato
drugacije tumacio tekst.

takodje mi se cini da je ovo skracena verzija rada.
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.31.01.2005. u 14:21 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se autora, Milosa Bogdanovica tice - jedino cega se secam je da je doticni davno bio porpilicno zagrizeni zastupnik ideja neke crkve


da, da. to je taj. potpuno bezvredan kao licnost i kao autor, ali izuzetno angazovan u svojoj maloj demonskoj ulozi.
za fanove i buduce male zloce, svog idola mozete naci ovde.

Citat:
Lazar-I: Zanima me šta može biti cilj ovakvog teksta, tekst ne nudi nikakva rešenja već samo pljuje po nama i pokušava da kaže da smo gori od nacista jer se oni ipak kaju.


pa tekst naravno sluzi sirenju defetizma, depresije, kolektivne krivice, podela po ovom ili onom osnovu. u principu cilj svih demonskih tekstova je isti, sirenje lazi i gasenje osnovnog covekovog nagona da cini dobro kod sto vise individua.
tako cete cesto naci da su ljudi koji zive na ovim ovim prostorima genetski bolesni i zbog toga nesposobni za jedinstvo, prijateljstvo, kreativnost, produktivnost a da su nacije koje su provele veci deo istorije plackajuci, porobljavajuci i istrebljujuci citave narode, genetski superljudi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Analiza nase vekovne zaostalosti za svetom. Napisite svoj komentar.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8035 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.