Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garantno pismo ili pozivno pismo

elitemadzone.org :: MadZone :: Garantno pismo ili pozivno pismo

[ Pregleda: 21917 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Freespirit

Član broj: 5666
Poruke: 107
*.200.eunet.yu.



Profil

icon Garantno pismo ili pozivno pismo21.01.2005. u 11:11 - pre 233 meseci
Interesuje me sledece. Trebalo bi da idem na seminar u Svedsku. Posto mi treba hteo bih da pitam kako je lakse dobiti vizu: preko garantnog pisma ili pozivnog pisma? Citao sam uputsva za dobijanje vize na sajtu svedske ambasade. Za garantno pismo treba vise papira, dok za pozivno pismo samo treba kompanija treba da posalje pismo gde se kaze kada i zasto dolazim. Covek ne treba da ide u migraciono i poresko.
Stvar je u tome sto na njihovom sajtu da je za poslovne vize potrebno priloziti i da sam stalno zaposlen, tj. dokument iz firme u SCG. Ja nisam stalno zaposlen, ja sam student. Ambasada mi je rekla da onda prilozim uverenje o studiranju.

Da li neko zna da li je bolje da konkurisem za vizu preko garantnog pisma ili da konkurisem za poslovnu vizu, sta mi je sigurnije i sta ambasade obicno lakse daju? Da li je za poslovnu vizu problem sto sam student? Navescu razloge zbog cega sam vezan za zemlju, sta cu da izgubim ako se ne vratim.

Da li postoji razlika izmedju vize dobijene preko garantnog pisma i poslovne vize, na primer u pogledu trajanja? Da li i poslovna viza spada u sengensku? Da li ja kada dobijem garantno pismo tj. sengensku vizu iz Svedske mogu otici npr. u Norvesku dok mi traje viza?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Garantno pismo ili pozivno pismo21.01.2005. u 12:08 - pre 233 meseci
Za Svedsku ne znam, ali za Nemacku znam -

Uz pomoc pozivnog pisma registrovane firme se daleko lakse dobija viza - manje cekanja po redovima, i manje dokumenata koji su potrebni.

Jedino sto ce te pitati je zasto te ta firma zove, tj. koji je cilj puta - i to je sve.

Citat:

Da li postoji razlika izmedju vize dobijene preko garantnog pisma i poslovne vize, na primer u pogledu trajanja? Da li i poslovna viza spada u sengensku? Da li ja kada dobijem garantno pismo tj. sengensku vizu iz Svedske mogu otici npr. u Norvesku dok mi traje viza?


U pitanju je ista viza i legalno ne postoji nikakva razlika izmedju razloga puta - tip vize u oba slucaja je sengen viza tipa "C" - turisticka, izdaje se u vremenu trajanja do 90 dana. Ako te zove firma, obicno ce ti dati vizu u trajanju tacno naznacenom na pozivnom pismu (vreme boravka tamo) - u slucaju privatne posete, dobijas vizu do 3 meseca.

Trazi vise ulazaka.

Ako si student nemas nikakvih problema jer te to vezuje za zemlju - najgore je ako si nezaposlen, postavljaju najvise pitanja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Freespirit

Član broj: 5666
Poruke: 107
*.142.eunet.yu.



Profil

icon Re: Garantno pismo ili pozivno pismo23.01.2005. u 10:28 - pre 233 meseci
Da li postoji neki poseban formular za pisanje pozivnog pisma, ili je dovoljan obican dokument sa memorandumom firme, pecatom i potpisom?
 
Odgovor na temu

Mitric M.

Član broj: 51294
Poruke: 3
*.verat.net.



Profil

icon Re: Garantno pismo ili pozivno pismo11.03.2005. u 14:47 - pre 231 meseci
Da li mi neko moze reci sajt "svedske ambasade" jer me interesuju uslovi za odlazak sa porodicom tamo?Da li bi sticanjem sertifikata o poznavanju svedskog jezika imao vece sanse da odem.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8256.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Garantno pismo ili pozivno pismo11.03.2005. u 17:24 - pre 231 meseci
U Svedskoj je poslednji pecat udaren pre 20 godina, tamo toga nema, samo memorandumi.

Cim mnogo pitas znaci nesto hoces da muvas, xexe, mogu li do Norveske ? Pa mozes, ali sta ces tamo, valda ides na onaj seminar u Svedsku ?

Salim se, firma zove studenta - kazes. Malo cudno, poslovna pisma obicno se overavaju u privrednim komorama, a salju se poslovnim partnerima, a ne tamo nekim studentima.

Trazi vizu na jedan ulaz, jer kod multi viza si uvek sumnjiv i vrse se dodatne provere. Zapravo one se izdaju samo licima za koje postoji cvrsta uverenost u iskrenost namera. (ljudi koji su vec odlazili preko). Mada, primetio sam da Francuzi daju multi cak i turistima na 10 dana. Italijani za multi vizu, npr. traze nalaz sperme, krvi i likvor !
 
Odgovor na temu

Mitric M.

Član broj: 51294
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Garantno pismo ili pozivno pismo11.03.2005. u 19:43 - pre 231 meseci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Garantno pismo ili pozivno pismo

[ Pregleda: 21917 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.