Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB TV problem sa kanalima

elitemadzone.org :: TechZone :: SBB TV problem sa kanalima

[ Pregleda: 5450 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Asarhad

Član broj: 42178
Poruke: 14
195.252.81.*



Profil

icon SBB TV problem sa kanalima20.01.2005. u 14:02 - pre 234 meseci
Da li neko od vas ima problem sa preklapanjem Pinka i Decije TV do te mere da se cuje zvuk obe TV u isto vreme i shum na slici.
NJihovo objasnje je da se "Pink i Decija kolju na frenkvencijama i da je problem deo NBG i Zemuna ali da SBB nema uticaja na to".

Ko moze da i objasni sa tehnickog aspekta kako je moguce (po ovoj is servisa SBBa je sasvim logicno :))
da ja imam los prijem (poneeekad dobar)
ulaz do moze da ima los i dobar
dva ulaza do sasvim normalan
ulica nise los
blok dalje los ili dobar zavisi... sad e\ne bih da i nagadjam


u jednom trenutku mi se ucinilo da je rekla da moze da se desi i da ja mogu da nemam prijem a komsija u zgradi dobar!!?!?!?

Ako sistem (kao sto bi trebalo) kablovskog prenosa ide direktno od Kablovskog centra kako ja mogu da imam razlicit sistem cak i od komsije (ulaz do mene) ...sem ako se kablovi ne ponasaju kao velike antene pa sta uvate uvate...:)))

izvin'te ako sam omashio forum al vidim da je ovde SBB malo malo pa na tapetu :)


 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: SBB TV problem sa kanalima20.01.2005. u 18:13 - pre 234 meseci
Mislim da ti je televizor neispravan, a ovi iz tehnicke podrske se razumeju kao...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

urrke
Senior software developer, School Of EE
Beograd

Član broj: 19752
Poruke: 25
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: SBB TV problem sa kanalima24.01.2005. u 03:18 - pre 234 meseci
Ja imam SBB na 3 tv-a i TV kartici i svuda postoji "preklapanje" na odredjenim kanalima, recimo na info kanalu, na Animal Planet-u FTV-u... Nekad manje nekad vise...
Ne verujem da je do TV-a... Probaj da pomeras kabl i antenski "utikac" koji ide u TV, mozda se nesto promeni, mada ne verujem... Eventualno mozes da probas da u antenskom "utikacu" povezes samo unutrasnju zicu iz koaksijalnog kabla, a spoljnu da izolujes od bilo kakvog kontakta, ili obrnuto.
Sto se tice komsija, moguce da je kod njih slabiji uticaj drugog kanala, nekim sticajem okolnosti - valjda je to isto kao kad pomeras antenu pa se menja kvalitet slike.
If something's hard to do, then it's not worth doing...

H. Simpson
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.216.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: SBB TV problem sa kanalima24.01.2005. u 07:48 - pre 234 meseci
Probaj da nadješ te programe na drugim kanalima, pink koristi sigurno više od jedne frekvencije.
A, da, kod mene toga nema.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Asarhad

Član broj: 42178
Poruke: 14
195.252.81.*



Profil

icon Re: SBB TV problem sa kanalima24.01.2005. u 08:58 - pre 234 meseci
Dobro ali niko mi nije rekao da li je moguce tehnicki da jedan ulaz ima jedan prijem a drugi drugaciji ...:) meni deluje nelogicno znajuci kako treba da radi sistem prenosa od Kablovskog centra do tebe...

Da slika se menja kada malo pomeram kabl i kako pomeram uticnicu ili ti konektor...
ali ne previshe...
Juce je doslo do toga da se slika ne vidi uopste a cimanjem utikaca dodje do toga da se vidi decija umesto Pinka i to je sve ;)

Do TV-a nije jer sve radi ok, kada se ukljuci sobna sve radi ok (koliko ona vec moze da uhvati)
Moze da se desi da duzina kablova predstavlja odredjeni problem, al ne do te mere da imam samo glupave linije (shum) umesto bar obrisa nekog kanala :)

 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SBB TV problem sa kanalima24.01.2005. u 19:59 - pre 234 meseci
gde stanujes? imas li neki predajnik u blizini. sbb-ovi kablovi se
ponasaju kao antena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: SBB TV problem sa kanalima

[ Pregleda: 5450 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.