Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?

elitemadzone.org :: TechZone :: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?

[ Pregleda: 27533 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DDMM
Dejan D. M. Milosavljevic
Danguba
Gajba, ali ne piva.

Član broj: 2544
Poruke: 89
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.ddmrm.com


Profil

icon Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?26.08.2004. u 15:00 - pre 239 meseci
Sta je AGPS i po cemu se razlikuje od GPS-a? E to je pitanje.

Znam sta je GPS, kako radi, naravno sve na nivou obicnog korisnika.
Sta je AGPS i po cemu se razlikuje od obicnog GPS-a?
Dali je u pitanju nadgradnja ili je samo ime pozajmljeno?
X
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?27.08.2004. u 11:40 - pre 239 meseci
AGPS je Assisted GPS, odnosno wireless assisted GPRS je tehnologija koja povezuje informacije iz GPS mreze sa informacijama iz mobilne telefonske mreze. Tako se moze preciznije pozicionirati u uslovima u kojima sam GPS ne daje dovoljno tacne rezultate (u kolima u pokretu, unutar velikih zgrada, u tesnim ulicama, gustim šumama itd.)

http://www.gps-practice-and-fun.com/a-gps.html
 
Odgovor na temu

DDMM
Dejan D. M. Milosavljevic
Danguba
Gajba, ali ne piva.

Član broj: 2544
Poruke: 89
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.ddmrm.com


Profil

icon Re: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?27.08.2004. u 12:15 - pre 239 meseci
Skoro skapirao.
Procitao i tekst pod linkom.
Dal' ove nase mreze podrzavaju A-GPS?
Ako ne, dal' ce raditi klasicni GPS?

Mozda su pitanja nebulozna ali odvojiti silne pare za Motorolu A1000,
na koju sam bacio oko ( a imam nameru i pare ), NIJE!


X
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?12.09.2004. u 19:28 - pre 238 meseci
Tek sad sam video tvoje pitanje. AGPS ovde niko ne nudi (i nece uskoro). GPS radi jer ne zavisi od nas.
 
Odgovor na temu

Coldzero
Milorad Karan
Srbija

Član broj: 53375
Poruke: 6
*.eutelsat.net.



Profil

icon Re: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?28.03.2005. u 06:42 - pre 232 meseci
E sad cu mozda ja postaviti pravo nebulozno pitanje,ali sam preturio ceo forum i nisam nasao nista o GPS-u,pa bi mi dobro dosla mala pomoc,tj. informacija o njemu.
Naime,zanima da li se putem GPS tehnologije danas moze pratiti mobilni telefon?Navodno nesto znam u vezi tog GPS-a ( drugaru su maznuli mobilni telefon pa je preko GPS tehnologije, i satelita,uspeo da locira svoj mobilni),ali ne znam mnogo osim ovog u zagradi.Dakle,on je navodno putem GPS-a i nekog satelitskog navodjenja,odgovarajuceg softvera sa svog PC-ja uspeo da locira svoj mobilni tako sto je u taj softver uneo samo serijski broj svog mobilnog ( a nije mi rekao ime softvera) i uz pomoc pomenute tehnologije locirao i nasao svoj mobilni, ali ponavljam,bez ikakvih GPS "aparata", da ih tako nazovem, nego samo softver i PC!
Pomalo cudno sve ovo zvuci meni, a mozda i nekome od Vas, ali tip je to stvarno uradio i nasao svoj mobilni i to mu neka drugarica maznula,sto sam i ja kasnije saznao.Uostalom, meni to nije ni vazno,mene interesuje da li je to danas moguce uraditi sa PC-ja i odgovarajucim softverom i kojim,da neprodjem i ja kao on,a i dobro je znati gde ti se naprimer devojka nalazi, kada nisi sa njom
Hvala unapred i Pozdrav
P.S.
Mozda sam trebao postaviti novu temu...ili neka me neko makar uputi na deo foruma gde se o tome raspitati ili procitati teme, mada sam sve pretrazio
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Sta je agps i po cemu se razlikuje od gps-a?

[ Pregleda: 27533 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.