Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"put kojim se redje ide" M.S. Peck?

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27428 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 02:16 - pre 238 meseci
Ima li negde na netu da se skine knjiga "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

jos kad bi moglo na srpskom...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 11:51 - pre 238 meseci
Probaj da nadjes po nazivu na engleskom:
M. Scott Peck
The Road Less Traveled


S obzirom da je to svoje vremeno bio best-seller, ne verujem da ces je naci, posebno ne na srpskom.
P.S. Meni stoji na radnom stolu!
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 13:14 - pre 238 meseci
Primenjena psihologija na kantar!

Ti imas frku sa matorcima, evo tebi cetvrt kile. Aaaa, tri devojke zaredom te ostavljaju na istu foru, tebi kilo psihologije...

E to ti je Skot Peck, cuveni bestseler biznis pisac.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 13:20 - pre 238 meseci
A jesi li ti to procitao uopste?
A drugo ne znam cemu taj sugestivni stav? Pusti coveka da je procita pa neka zakljuci sam.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 14:17 - pre 238 meseci
Ja nisam citao pomenutu knjigu, ali mi je dovoljno da cujem da je bestseler i to mi je dovoljno. Cim je neka knjiga bila bestseler, znaci da je svarljiva dobroj vecini stanovnika ove nase planeta, a iz toga dalje implicira da je kvalitet iste da veoma niskom nivou. Isto bi se moglo reci i za Paola Koelja. Covek je blago receno polu pismen. Recenice su mu kao u desetogodisnjaka.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 14:23 - pre 238 meseci
Ne diraj Koelja bre, znaš li ti da je „Alhemičar“ omiljeno štivo Jece Karleuše :o)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 15:09 - pre 238 meseci
A jel da?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 15:21 - pre 238 meseci
ja mislim da je peck poslovni genije... to naravno ne govori o prakticnom kvalitetu njegove literature, jednostavno o tome da je covek zarko radosavljevic popularne psihologije. dakle: "reci coveku ono sto zeli da cuje i ubedi ga u to", narodski receno - tapsanje po ramenu. sve u svemu pateticno, jadno, glupo i meni samo ostaje da zavidim autoru na neverovatnoj zaradi.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 17:24 - pre 238 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Cim je neka knjiga bila bestseler, znaci da je svarljiva dobroj vecini stanovnika ove nase planeta, a iz toga dalje implicira da je kvalitet iste da veoma niskom nivou.

Ovo jednostavno nije tacno. Ne mora da znaci da ako je nesto napravljeno, napisano... tako da vecina ljudi to moze da razume da je po defaultu to nekvalitetno. Bas je najveca umetonst znati neke komplikovane stvari reci, napisati, sto jednostavnije. Bolje uzmi knjigu, procitaj, umesto sto ovako "gresis dusu". :)
Citat:
Mihailo:
„Alhemičar“ omiljeno štivo Jece Karleuše :o)

Kontam da si se salio, ali da ne bude zabune, ne znaci da ako malogradjanstina prisvoji neke stvari i vrednosti kao nesto svoje, da je to onda nesto sto je na njihovom nivou, daleko od toga.
Citat:
caboom:
dakle: "reci coveku ono sto zeli da cuje i ubedi ga u to"

Vidi se da nisi video knjigu, a kamoli citao! Mogu ti reci du su mnogi Peck-ovi stavovi delovali prilicno deprimirajuce na mene. Daleko od tapsanja po ramenu, tip (najkrace & najgrublje receno) potencira konstantan razvoj licnost, odricanja, kako bi se doslo na visi stupanj razvoja. To nije knjiga tipa "Postanite dobar roditelj za nedelju dana" i sl. , to je vrlo ozbiljna literatura.

Cak i da ste apsolutno u pravu, a niste, nemate prava da pricate o knjize (da pisnete o knjizi) koju niste ni procitali!
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 17:24 - pre 238 meseci
Koliko me pamćenje služi, u spomenutom bestseleru sve se svodi na priču kako matorci znaju grdno da zajebu klince u djetinjstvu i mladosti...

Kao šta caboom reče: "reci coveku ono sto zeli da cuje i ubedi ga u to", narodski receno - tapsanje po ramenu.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 17:29 - pre 238 meseci
ili u prevodu "niste vi krivi što ste tako psikički sjebani.. sve vam je to neko drugi napakostio.. po mogućstvu, u što ranijoj mladosti.."

Citat:
caboom:
sve u svemu pateticno, jadno, glupo i meni samo ostaje da zavidim autoru na neverovatnoj zaradi.


šta, mnogo kiselo to grožđe..

:-P

 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 17:39 - pre 238 meseci
Citat:
mungos:
Koliko me pamćenje služi, u spomenutom bestseleru sve se svodi na priču kako matorci znaju grdno da zajebu klince u djetinjstvu i mladosti...

Ocigledno da te lose sluzi, pa mislim da nije u redu da pricas o stvarima o kojima su ti secanja tako maglovita, a pri tom da omalovazavas to nesto.
Citat:
-zombie-:
"niste vi krivi što ste tako psikički sjebani

Ajde reci iskreno da li si procitao knjigu?
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 19:30 - pre 238 meseci
Koliko se sjecam, "niste vi krivi..." uopste nije poenta knjige. :-P
Naprotiv, M Scott Peck pise da je svako odgovoran (kriv) za ono sto mu se desava...
E, da... Prva recenica u knjizi je: "Zivot je tezak."

Ne govorim o kvalitetu knjige, samo hocu da kazem da nije losa ideja procitati knjigu prije nego je pocnes kritikovati... Narocito ako u "kritici" planiras koristiti bumerang zvani "kisjelo grozdje"... :-P
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 20:18 - pre 238 meseci
Citat:
Bas je najveca umetonst znati neke komplikovane stvari reci, napisati, sto jednostavnije.

Potpuno netacno. Ne znam sta bih vise mogao da kazem o ovom, nazovi, stavu.

I ne znam otkuda se pojavila ta ideja da ja moram svaku glupost da probam da bih je kritikovao. Nisam probao ni heroin, a znam da je los. Jel moram da ga probam, Milose? Procitao sam nekoliko knjiga od Koelja, kada jos nisam bio upucen u njegove knjizevne sposobnosti, i moram da kazem da je covek nepismen. Ili je bio nepismen onaj koji je prevodio verziju knjige koju sam ja citao. :-) Te knjige su, jednostavno receno, psihologija i filozofija iz kesice, ili modernije receno, instant. Americka literatura je prepuna ovakvih knjiga. Po meni, ali taj deo podvlacim, kvalitet bilo cega nikada ne dolazi u koaliciji sa kvantitetom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 20:58 - pre 238 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 21:22 - pre 238 meseci
Pa nisam ja taj koji cita bestselere i jos misli da su oni umetnost. Da nije zalosno, smejao bih se.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 21:50 - pre 238 meseci
Preterano generalizujes stvari. Imas neki (svoj) filter koji izgleda dosta toga odbacuje. Nisam rekao da su bestseleri umetnost, ali neki jesu, svidelo se to tebi ili ne. Kao sto ni holywood ne pravi samo shit filmove, velika vecina je tresh, ali se nadje i ponesto dobro. Filter ti je suvise grub.
Naravno da treba da probas heroin ako mislis da pricas o tome, kakve osecaje izaziva, kao se osecas posle itd.. itd.. Zna se da su krajnje posledice koje ostavlja upotreba droge lose, ali to je sve sto ti mozes da znas, dok ne probas, a ako se usudis da pricas o heroinu na osnovu tudjih iskustava, mozes samo ispasti sarlatan.
Covek je pitao gde moze da download-uje knjigu, to je bitno, nije pitao za misljenje o knjizi, a vi ste bez ikakvog razloga osuli drvlje i kamenje, iako vas niko nije ni pitao.
Kako mozes sebi da das za pravo da kazes da je Koeljo "nepismen" ?
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 22:08 - pre 238 meseci
A na kraju krajeva koliko vas koji ste tako srdacno osuli drvlje i kamenje, ali takodje i druga strana, koliko vas je procitalo pomenutu knjigu???
Ajd sad, razbrojs!

Da vidimo, izjasnite se da znamo ko ima prava da ceni tu knjigu...jer pravo da govori o njoj ima samo onaj koji je citao, zar ne?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 22:35 - pre 238 meseci
Citat:
zlatousti: Vidi se da nisi video knjigu, a kamoli citao! Mogu ti reci du su mnogi Peck-ovi stavovi delovali prilicno deprimirajuce na mene. Daleko od tapsanja po ramenu, tip (najkrace & najgrublje receno) potencira konstantan razvoj licnost, odricanja, kako bi se doslo na visi stupanj razvoja. To nije knjiga tipa "Postanite dobar roditelj za nedelju dana" i sl. , to je vrlo ozbiljna literatura.

Cak i da ste apsolutno u pravu, a niste, nemate prava da pricate o knjize (da pisnete o knjizi) koju niste ni procitali!


nazalost jesam... kada sam bio dovoljno dokon da citam kojekakav crap. smatram da sam potrosio previse vremena na doticnu knjigu. ako je knjiga tako delovala na tebe, onda si zrtva jeftine averzivne terapije i zavidim ti na tome (kao i peck-u na zaradi).

Citat:
-zombie-:
šta, mnogo kiselo to grožđe..
:-P


naravno... pogledaj koliko tek kiselog grozdja ima u temi o zarku. zar ti ne bi voleo da si zaradio kamiJon-aviJon para na imbecilnim kursevima od 14 dana i "skoli duhovne lepote".

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 22:45 - pre 238 meseci
Peka nisam citao, ali Koelja jesam, nazalost.


I zaista je polupismen i prilicno plitak. Dobaci citaocu prostu stvar da se on odusevi kako je "shvatio" metaforu.

Fuj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27428 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.