Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera

elitemadzone.org :: MadZone :: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28718 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera04.08.2004. u 21:42 - pre 239 meseci

Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf), kao i iz drugih izvora vidi se da je on bio opsednut okultiznom. Cesto je angazovao vidovnjake kako bi mu govorili gde moze da pobedi a gde ne, a cesto se oslanjao i na svoje (para)psiholoske sposobnosti. Za grb Nemacke je izabrao Kukasti krst. Za njega je interesantno, da se slican simbol javlja jos mnogo pre kao simbol Boga sunca, ali mu je Hitler okrenuo stranice naopako(Napomena: Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice). Za vreme procvata Nemacke, Adolf je cesto slao vojne ekspedicije u pronalazenje raznih relikvija. Ceo njegov zivot je pod velom senke, kao i misteriozna smrt.

Kakvi su vasi komentari?!

 
Odgovor na temu

Predrag Gajic

Član broj: 23671
Poruke: 338



+2 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera04.08.2004. u 22:54 - pre 239 meseci
Moj komentar:
Da ga je vidovnjak koji mu je rekao da će pobediti NAS, mnogo zajebao ... :))
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 00:46 - pre 239 meseci
Kako je radio, tako je i proš'o.

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 00:52 - pre 239 meseci
Citat:
ExplOziV: Moj komentar:
Da ga je vidovnjak koji mu je rekao da će pobediti NAS, mnogo zajebao ... :))

Pa bre bih rekao da ja nas zajebao. Iginusmo ko zecevi. A on bi u svakom slucaju izgubio rat i da je bolje prolazio na frontovima i da je rat duze trajao jer Amerikanci onda ne bi bacili A-bombe samo na Hirosimu i Nagasaki vec i po nemackim gradovma. U svakom slucaju poraz je bio neminovan.
 
Odgovor na temu

rajco

rajco
Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 01:02 - pre 239 meseci
Citat:
Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf).... Adolf je cesto slao vojne ekspedicije u pronalazenje raznih relikvija.


sto se najbolje vidi iz filma Hellboy :))
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 01:03 - pre 239 meseci
Pa, to je malo diskutabilno....

Poznato je da su Nemci imali mnogo planova i tajnih oruzija koji su bili u zavrsnoj fazi...
Zna se da su experimentisali sa raznim vrstama audio oruzija i da su vrsili geneticka istrazivanja na ljudima kao i na stvaranju mocnog hemijskog oruzija...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 01:16 - pre 239 meseci
Tacno, ali to bas i nije bilo toliko dobro i toliko u zavrsnoj fazi koliko su oni mislili. Isto tako su imali planove za atomsku bombu i britanci su im bombardovali postrojenja za izdvajanje teske vode ali se posle ispostavilo da su Nemci bili na pogresnom putu i da bi im trebalo mnogo vise vremena da to odrade. U svakom slucaju vec '45. bi padale A-bombe po Nemackoj da ona tada nije izgubila rat. U svakom slucaju nase ucesce ne bi nista promenilo...
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 15:13 - pre 239 meseci
Nemoj tako da govoris srki

Zar te nisu ucili u Komunistickoj Jugoslaviji da su Mirko i Slavko zadrzali ogromne nemacke snage, pa Nemci zbog njihovog otpora nisu mogli da osvoje nista dalje.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 15:33 - pre 239 meseci
:) Jesu. I ucili su nas kako smo nasom hrabrom borbom isterali Turke u balkanskim ratovima a precutali su cinjenicu da Turci nisu imali para da placaju vojsku zbog dugova Francuskoj i drugim zemljama...Jednostavno su bankrotirali. Mi smo mala zemlja da mozemo da menjamo svetski raspored snaga i teritorija. Mozemo da uticemo ali ne i da donesemo presudnu odluku. Prvi svetski rat bi poceo i bez Gavrila Principa, Austrougari bi nasli razlog zasto da nas napadnu jer oni su isto hteli da se sire a nisu imali gde jer su Britanija i Francuska vec drzali pola sveta kao svoje kolonije. Najlakse je bilo osvojiti vec izmrcvarenu Srbiju (mada smo ih iznenadili na pocetku dok im nisu Nemci pritekli u pomoc.)
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 20:08 - pre 239 meseci
Citat:
Napomena: Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice

Bas tako - veruju (cak ne svi).
Prvo, nisi naveo koje su to ceste ekspedicije i koje relikvije u pitanju. Ako je slao timove i vojne jedinice u razne zemlje, ta putovanja nisu uopste morala da budu motivisana trazenjem relikvija ili su ona mogla da budu sporedni zadatak takvih ekspedicija. Naravno, uvek je korisno mistifikovati, narocito kada imas sta da prikrijes, a nista nije delotvorno kao iracionalna objasnjenja (narocito decenijama kasnije). Logicnija objasnjenja su npr. pokusaj dolaska do nafte ili plemenitih metala, pridobijanje drzava za saveznike, obavestajne delatnosti i sl. Da li ti to zvuci bolje od okultizma? I o kakvom okultizmu govoris? Danas ljudi koji doktoriraju iz istorije XX veka ni ne razmisljaju da se bave ovakvim temama, sta mislis zasto? Ne samo da su izvori ocajni (poluistine i lazi), vec je i sama tema zaludna. Danas se bar zna da je A. Hitler bio najveci neradnik koji je rodjen medju Germanima. Prema svedocenju A. Speera, Hitler nije imao prijatelja; Eva Braun je nekoliko puta pokusala da se ubije, da bi na kraju Hitler ubio i nju i sebe. Dobro, ne moze covek da se razume u sve - i u zene i u okultizam.


"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera05.08.2004. u 23:57 - pre 239 meseci
Srki delimo isto misljenje

Za custominstall-a cu morati da detaljisem:
Prvo, da je koristio usluge vidovnjaka moze se videti iz same Hitlerove autobiografije, kao sto sam vec rekao(dovoljno je da se ona procita ).
Drugo, kazem da "Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice" jer nikad nisam probao pa ne mogu da ti sa sigurnoscu kazem, ali poznajem ljude koji su sigurni u to(niko ne moze da dokaze da Bog postoji, a ljudi opet veruju u njega).
Trece, sto se tice ekspedicija, tu sam zeleo malo da skratim pricu. Rec je o ekpedicijama koje su slate na Tibet(i to su posecivali iskljucivo budisticke hramove i imali nekoliko susreta sa Dalaj Lamom), podrucje Egipta i Bliskog istoka(pored nafte u igri je i trazenje nestalih jevandjelja(pronadjena su pre par godina -> nije bio na losem tragu), ...).
Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci ) i zirtvovanje radi viseg cilja.
Ja ne kazem da je to apsolutna istina, vec razmatramo ovde mogucnost. Uostalom, svako ko veruje u istoriju je totalna budala, jer svi znaju da istoriju "pisu pobednici", da uvek u njoj "nedostaje jedna strana price" i da se mnogo vise ne zna nego sto se zna.

 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera06.08.2004. u 01:42 - pre 239 meseci
Citat:
Lord Storm:Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf), kao i iz drugih izvora vidi se da je on bio opsednut okultiznom.


mozda ti bude zanimljiva knjiga "konspirologija" od aleksandra dugina. nije ovo glavna tema knjige ali pominje se...inace okultisti ne samo da veruju da se okretanjem simbola poziva "ne-bice", vec je sama sustina "ne-bica" u suprotnosti - ANTIhrist .

Citat:
srki:
Prvi svetski rat bi poceo i bez Gavrila Principa, Austrougari bi nasli razlog zasto da nas napadnu

Negde sam cuo/procitao (nema sanse da se setim gde) neki intervju sa nekim kolko se secam austrijskim istoricarima koji su otkrili neka dokumenta po kojima je G. Princip bio izmanipulisan da ubije onog Ferdinanda(ili kako mu vec bese ime) jer to upravo odgovaralo Nemackoj i Austriji - naravno vest je bila stura i kratka.

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera06.08.2004. u 09:40 - pre 239 meseci
Citat:
the.kum:
inace okultisti ne samo da veruju da se okretanjem simbola poziva "ne-bice", vec je sama sustina "ne-bica" u suprotnosti - ANTIhrist .




Anitihrist, ne-biće ili rotacija od 180o? Hm ...
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera06.08.2004. u 16:54 - pre 239 meseci
Citat:
Lord Storm: Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci ) i zirtvovanje radi viseg cilja.


Kako li se Hitler vratio medju nas? - Sta li je danas ?- Biljka, mrav, delfin ili ?

Sto se tice manipulacije sa gavrilom principom, i ja sam negde cuo - procitao - da je izmanipulisan i od strane ucesnika u samom atentatu - Tako da kad se sve pogleda niko "navodno" nije nista uradio osim gavrila - Iako su uhvaceni svako je od njih imao neki izgovor zasto nije bacio bombu, pucao ili sta vec, samo se gavrilo "nasao pametan"
Inace mislim da smo to procitali ne ovom forumu u nekom od tekstova - gde se bese bas nesto ovako spominje.

On ne bih dalje - Iavoko sam off topic

Jedno me samo interesuje - Kakve veze ima Okultizam sa forumom Nauka? Tema jeste interesatna, ali zar to dvoje ikako mogu da idu zajedno?
Sto se tice ekspedicija - Pa pogledajte samo hrabrog indijanu dzonsa kako se borio protiv nemaca - i to u tim njihovim ekspedicijama
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 02:15 - pre 239 meseci
Citat:
Mihailo
Anitihrist, ne-biće ili rotacija od 180o? Hm ...


jel to pokusaj da ispadnes duhovit ?
ok, evo smesno mi je :)))))))))))))))))))
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
*.beotel.net



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 02:21 - pre 239 meseci
@Lord Storm
Nisam istoricar, dakle laik sam kao i ti. Nema potrebe da se ponavljas.
Citat:
Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci :) ) i zirtvovanje radi viseg cilja.

- takvo njegovo ponasanje ide u prilog svima, pa i tebi, vidis da se slazemo. Steta samo sto ga nije cesce ispoljavao. On sam je bio poslednji koji bi sebe zrtvovao za bilo sta.
- kao sto znas, ne postoji skola okultizma, prema tome svako moze sebe da smatra okultistom i da se okultizmom 'bavi', dovoljno je samo da neko u to poveruje
- daleko od toga da svi okultisti (ili misticari) veruju u reinkarnaciju. Ako se dobro secam, Rudolf Steiner, na primer, nije. Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin.
- ekspedicije u Aziju i Egipat nije morao da salje samo Hitler, bilo je vise grupa koje su u tome mogle da imaju (razlicite) interese. Jedno pitanje je sta je tamo uradjeno. Drugo je - koji su motivi.
- simboli su, pored drugih definicija, vid izrazavanja nesvesnih sadrzaja. I tako sloj po sloj i dodjemo do...'frogs and grandmothers'
- trebalo bi da se slozimo barem oko pojmova o kojima pricamo. Dakle, sta je 'ne-bice'?
- ako si hteo da dokazes da je Hitler bio pretezno iracionalna osoba, nisi morao mnogo da se trudis
Pozdrav!

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

bierkof
Japan

Član broj: 11028
Poruke: 162
212.39.97.*



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 16:02 - pre 239 meseci
Citat:
Negde sam cuo/procitao (nema sanse da se setim gde) neki intervju sa nekim kolko se secam austrijskim istoricarima koji su otkrili neka dokumenta po kojima je G. Princip bio izmanipulisan da ubije onog Ferdinanda(ili kako mu vec bese ime) jer to upravo odgovaralo Nemackoj i Austriji - naravno vest je bila stura i kratka.


Zove se Franc Ferdinand, nema veze.

Inace nema dvojbe da je hitler bio iracionalna osoba (citaj ludjak), tako da me ni to vjerovanje vracevima i prorocima nebi iznenadilo.
A onaj dio o njemcima i jugoslovenima (nama ako tako hocete), bez uvrede srki ali nije sve bilo onako kako se prikazuje u starim yu filmovima, gdje stric, daidja, sin, kcer i baba ukradu njemacki avion i obdrane jugoslaviju, naravno niti je bilo Valtera koji je branio sarajevo. Nismo ni mi bas tako dobro prosli, ali je takvo vrijeme bilo gdje se ljudima dizao moral takvim filmovima, sto je dobro, else, nebi mi sada na ovome forumu pricali.

O turskoj necu da komentarisem jer je suvisno.

Ali nekada se zapitas dal je hitler bio u stanju da sve to sam smisli, ipak on stoji iza konc. logora i plinskih komora, nazalost nikada se nece saznati sve sto se desavalo u nac. njemackoj, ima tu bezbeli mnogo vise od cistog mucenja i ubijanja.

P.S.
Neznam gdje, ali se sjecam da sam jednom procitao teoriju gdje se kaze kako su zidovi potpomogli ubijanje zidova sa ciljem da se nasele u izrael. ????
Sto se i desilo naravno uz pomoc Britanije koja je prekrsila dogovor sa Palestincima.

Mislim da se radilo o masonima koji su se dogovorili sa nacistima, jel zna neko nesto o masonima, inace. (ako nije veliki off topic, ali ce ovo biti pobrisano)
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 21:44 - pre 239 meseci

Za custominstall-a:

"On sam je bio poslednji koji bi sebe zrtvovao za bilo sta." -> Ti su u prednosti u odnosu na nas smrtnike jer si ga ocigledno poznavao.

"kao sto znas, ne postoji skola okultizma, prema tome svako moze sebe da smatra okultistom i da se okultizmom 'bavi', dovoljno je samo da neko u to poveruje" -> ne postoji ni skola hriscanstva pa opet su neki hriscani, dok su ipak neki muslimani i sl. Zato postoje udruzenja(da ne kazem organizacije) u kojima se clanovi upoznaju sa "materijom"

"daleko od toga da svi okultisti (ili misticari) veruju u reinkarnaciju." -> Ja nisam rekao SVI. Ako pogledas dobro videces.

"Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin." -> Ovim potvrdjujes moje stanoviste, jer paganin = ateist, a to je razlicito od okultist. Ne postoji ni jedna religija zvana Okultizam.

Sto se tice ekspedicija, iz tvog odgovora se jasno vidi da se ekspedicije salju iz raznih razloga, pa i iz navedenih.

"simboli su, pored drugih definicija, vid izrazavanja nesvesnih sadrzaja" -> da si malo pogledao sociolosku definiciju video bi da simboli(u religijskom smislu!) predstavljaju "covekovu vezu sa onostranim bicem, tj. covekovu vezu sa onostranim svetom".

"sta je 'ne-bice'?" -> Ukoliko pocnem da odgovaram na ovo, preci cu na filozofiju i onda cemo otici i suvise daleko od teme. Ja cu da se zadrzim na religijsku predstavu ne-bica(ako hoces mozemo i ovo da diskutujemo ). Po religijskom shvatanju vrhovno bice je Bog, a ne-bice je njegova suprotnost = djavo, sotona, ... zovi ga kako hoces.

See ya!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 21:57 - pre 239 meseci
Citat:

"Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin." -> Ovim potvrdjujes moje stanoviste, jer paganin = ateist, a to je razlicito od okultist. Ne postoji ni jedna religija zvana Okultizam.


Paganin = ateist ?!

Od kad to? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera07.08.2004. u 22:03 - pre 239 meseci
Paganin == "Paganska religija"

Religija <> Ateizam

Jerbo ne meres da imas Iliju Gromovnika i Peruna, a da si ateista

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: [history] Okultizam u zivotu Adolfa Hitlera

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28718 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.