Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta je to server, ali pametno ?

elitemadzone.org :: TechZone :: sta je to server, ali pametno ?

[ Pregleda: 14067 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosobilic
SRBIJA

Član broj: 21805
Poruke: 46
*.teol.net

Sajt: milosobilic


Profil

icon sta je to server, ali pametno ?12.06.2004. u 01:41 - pre 240 meseci
Downlodovao sam sa krstarice nesto, kazu server... ovako pise:

" KF Web Server je besplatan HTTP server koji može da hostuje neograničen broj Web sajtova. Odlikuje se malom veličinom i malim sistemskim zahtevima. Lako se administrira pa je zbog toga veoma pogodan kako za profesionalce, tako i za amatere. Podržava CGI, sofisticirana setovanja vezana za sigurnost, HTTP kompresiju, MIME setovanja, indeksiranje direktorijuma, udaljenu administraciju itd. "

i sta je to sad, ne razumem... ja sad instaliram i onda mogu da hostuem sajtove, odakle prostor ako je to uopste to sto ja mislim ??? Ajde neko ko znao o cemu se ovdje radi nek` malo objasni.

Pitanje 1: Sta je u stvari server ?
Pitanje 2: Sta sam je to skinuo i kako se koristi ?

Hvala !!!
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: sta je to server, ali pametno ?12.06.2004. u 09:36 - pre 240 meseci
1.
Citat:
A computer on a network that is dedicated to a particular purpose and which stores all information and performs the critical functions for that purpose. For example, a Web server would store all files related to a Web site and perform all work necessary for hosting the Web site. Most congressional offices have at least one server that is dedicated as both a network server and a file server. This means that, in it's network server role, the computer is responsible for holding the files and managing the processes that enable everyone in the office to access and use the network. In it's file server role, it holds the central computer files and the CMS database.


2. RTFM
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: sta je to server, ali pametno ?12.06.2004. u 09:39 - pre 240 meseci
A što si skidao nešto što ne znaš ni čemu služi??
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Crvic
Republika Srpska

Član broj: 23174
Poruke: 85
*.teol.net

Sajt: www.nofrks.com


Profil

icon Re: sta je to server, ali pametno ?30.07.2004. u 02:54 - pre 239 meseci
Citat:


2. RTFM


lol
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: sta je to server, ali pametno ?30.07.2004. u 06:30 - pre 239 meseci

Ako sam ja dobro pročitao, skinuo si HTTP server, koji omogući da na tvom kućnom računaru pokrećeš neke web servise (PHP, ASP) da bi mogao da testiraš neke server-side skripte. Takođe dok god si na netu, možeš da se igraš web servera i da zoveš ljude da gledaju tvoje web stranice.

Prostor za hostovanje je na tvom hard disku.

Nimalo ne osuđujem ljude koji su ti ovako odbrusili, jer si to debelo zaslužio. Ali evo da ti odgovorim čisto da se ne bi poslije žalio na forum ;)

Poruka za sve one koji postavljaju glupa pitanja :

Na glupa pitanja obično se dobijaju glupi odgovori. Stvano nije bilo teško da malo sam potražiš te osnovne pojmove, i postaviš neko smisleno pitanje. Da si pitao nešto konkretno, tj. da si imao nekih problema sa tim serverom, a znao šta da pitaš, ne sumnjam da bi dobio brz i precizan odgovor (što se i sad desilo, ali u skladu sa pitanjem).

Prije upotrebe glavom dobro promućkati.

Pa sledeći put malo mućni glavom i vidjećeš da nije tako teško. ;)
 
Odgovor na temu

milosobilic
SRBIJA

Član broj: 21805
Poruke: 46
*.teol.net

Sajt: milosobilic


Profil

icon Re: sta je to server, ali pametno ?30.07.2004. u 19:41 - pre 239 meseci
ok ja priznam da pitanje nije na mestu, ali glupi odgovore mogu da daju samo glupi ljudi... kako inace mogu da obrate paznju i da tros svoje vreme na glupost ?





hvala, hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: sta je to server, ali pametno ?

[ Pregleda: 14067 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.