Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Latinica i dalje ide napred ..

elitemadzone.org :: MadZone :: Latinica i dalje ide napred ..

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 20890 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 13:51 - pre 16 meseci
Ratovi su se još Antičke Grčke, do današnjih dana vodili zbog - para. Mnogo, mnogo ređe zbog nacionalnosti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 13:59 - pre 16 meseci
Jel može neko da postavi link ka temi - 'kako pomoću genetskog materijala utvrditi ko je koje nacionalnosti???' Ja lično mogu da razumem da se tako utvrđuje očinstvo ili majčinstvo... da znaš dal je dete tvoje ili komšijino... Ali da neko na osnovu 'gena' utvrdi neku nacionalnu pripadnost, to je meni suludo. Stao bih kod tačke, belci, crnci, melezi, žuti, i to bi isto nekako mogao da razumem. Ali da gen sadrži informaciju da li je neko Srbin, Albanac, Hrvat... to mi je neshvatljivo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:00 - pre 16 meseci
MENSA Genijalac NE Razlikuje " Jugoslovensko " od " Juznoslovensko " !!!


MENSA Genijalce nauci ovu Osnovnu razliku , pa se javi da pricamo dalje !!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:03 - pre 16 meseci
Citat:
pisac: Implikacije bosanske i drugih navedenih nacija su prilično drastične po sadašnja ubeđenja.

Ne bih ja toliko ismevao postojanje Rašana, Bosanaca, Petogoraca ...

Mislim, ne znam konkretno, nemam nameru da branim postojanje konkretno navedenih, ali jasno je da su pojedine nacije postojale neko vreme, a onda, vremenom nestale. Jbg, bilo pa prestalo.

Gde su sada Prusi? Gde su Aramejci? Gde su Kartaginjani koji su se onoliko borili sa starim Rimljanima? Kako su Spartanci postali Grci?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:03 - pre 16 meseci
Citat:
Onaj_od_pre:
Jel može neko da postavi link ka temi - 'kako pomoću genetskog materijala utvrditi ko je koje nacionalnosti???'


MENSA Genijalac po obicaju pise Budalastine !

Ne smes mu Nista verovati !!

Spartanci Ne postoje !!


Procitao njega Bora samo tako
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:10 - pre 16 meseci
@ademare, izvini nisam pratio celu temu, ali me je podsetilo na ovo što sam napisao, jer čak i na tv-u neki su pričali o tim genima... i to navodno ugledni naučnici, šta li su... i onda kao uzmu mošti tog i tog sveca i otkriju kojoj grupi naroda je pripadao... Hoće nauku da uvuku u špekulacije, koje su neosnovane. Ako je to zaista moguće, kako onda ne utvrde da smo nastali od majmuna? (tih i takvih majmuna - koji su tada postojali)
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:21 - pre 16 meseci
Na BBS o rasizmu na dvorskom prijemu.
Razgovara zaposlena na dvoru i gosca crkninja koju pita:

- odakle ste?
- odavde!?
- da ali poreklom?
- poreklom sam odavde!?
- ...

Crkinja pokusava da kaze da je Britanka i rasizam je sto to nije jasno. Slicno bi bilo u Francuskoj, recimo.

Kad bi takav ragovor tekoa u Srbiji, ne sa crkinjom nego sa nekim belim, recimo:

- odakle si?
- odavde!?
- da ali poreklom?
- poreklom sam odavde!?
- znaci Srbin?
- ne!? sto Srbin? Fasisto! Ja sam bilo sta drugo samo ne Srbin... To je moje elementarna prava!

Negde 180 stepeni razlicito.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:23 - pre 16 meseci
Drago mi je da temu nalazite za inspirativnu

Off topic: :)

Citat:
Bojan Basic:
Pa i nije baš tako. Tekst (uglavnom) ne pišemo samo velikim slovima, već koristimo i mala. :-) Ako gledamo ove slike: https://commons.wikimedia.org/...t_(Gaj%27s_Latin_alphabet).svg i https://commons.wikimedia.org/...8%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0).svg, slova koja se protežu kroz dva cela „kvadratića“ u latinici su: b, d, dž, đ, f, g, h, j, k, l, lj, nj, p, t (14 komada), a u ćirilici: b, đ, j, r, ć, u ,f (7 komada). Ako ne tražimo cela dva kvadratića nego računamo već čim imalo štrče, onda imaš još 5 latiničkih (č, ć, i, š, ž; ukupno 19) i još 3 ćirilička (d, c, dž; ukupno 10). Dakle, ipak postoji osetna razlika.


Meni bilo zanimljivo da nađem iz kog seta crtica i kružnica, lukova, je uopšte izvučen alfabet, s obzirom da je istovremeno i skladan, a opet svako slovo različito za različit glas, mslm, mene neko da zamoli napravi alfabet ja bih smislio X (iks) i O (oks) i tu bih stao, rekao bih nema više ništa različito .. I kad su se pojavili nft generatori, hajd da napravim neke probe ..

Ako ga nahraniš sa svim mogućim crticama koje bi učestvovale iz tog seta, to je oko 7 miliona kombinacija, ne bih mogao ni da pregledam.. kad sam izbacio one crtice koje se ne pojavljuju ni u jednom slovu (ali jesu potencijalno iz tog seta) onda oko 40 lajera, daju oko 110.000 kombinacija (zavisi od rasporeda po folderima kako organizuješ), ispalo je da ima tu svačega, vašala, znakova pitanja, znakova za valute, brojeva .. neke kombinacije su baš skladne, da se zapitaš zašto nešto nije proglašeno za slovo, a nešto drugo jeste ..



Na žalost pred kraj alfabeta kod xyz sam bio umoran pa sam samo štiklirao da ima sve neophodne crtice, a nisam obratio pažnju gde su raspoređene po folderima, pa ne bi ispisao X i Z, ali je prijatno iznenađenje bilo da ispiše i neke brojeve 7 i 9 koje uopšte nisam imao u vidu niti planirao (ispisao bi i ostale brojeve ako bih vratio sve one crtice iz većeg seta ..)



Mislim da su alfabeti evoluirali isto kao i ljudi, A i V deluju da su povučeni direktno iz nordijskih runa, Q je jedino koje ima tu malu kosu crticu, kad bi sve takve ubacio u matricu množilo bi broj kombinacija sa 16, K I R deluju isto kao i A i V, da nisu iz tog fonta, bolje bi izgledali kad gornju kosu crtu u K i luk u R, preseče kosa crtica na izvesnom rastojanju od krajnje leve tačke ..

Mislim da mi to smeta kod ćirilice, ko je konstruisao nad slovima grčkog alfabeta malo je iskočio iz ove osnovne matrice koja se koristila, sa D, Đ, DŽ .. kod ovog engleskog alfabeta velika štampana slova nema takvih iskakanja, ni gore ni dole ..

Jedino što se ponavlja više puta je krajnje levo uspravna crta 18 puta, i donji pri dnu luk 6 puta, sve ostalo se pojavljuje ili samo po jednom, ili najviše 2 - 3 puta.

Bio bi lep hobi zadatak sa što manje lajera, foldera, kombinacija, ispisati ceo alfabet, naravno ne računa se rešenje jedan folder sa svim slovima unutra :) ja sam trenutno na 36 lajera 40.000 kombinacija, može i manje ..

Ali onaj ko je smislio A, B, C, D, E, F .. itd kao da se vodio još nekim principom sem izbora crtica ..

Nisam nezadovoljan, dobio sam prilično dosledan, i reklo bi se veoma čitljiv font, moš ga čitati sa dva metra ..

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 01.12.2022. u 15:46 GMT+1]
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:24 - pre 16 meseci
@Onaj_od_pre

To je vec druga prica . Ali ljudi kao MENSA genijalac nisu u stanju da razumeju tu pricu !

On vrti tu pricu sa dodacima vec 5-6 godina !!

Kao dao on da mu analiziraju DNK i oni mu rekli da je Bugarin ?! Sto je Nemoguce jer Bugari se po DNK ne razlikuju od Srba i S. Makedonaca ! Osim onih Pecenjega , i Kumana , nekih Azijskih naroda koji su dosli tu i ostali da zive u Bugarskoj i danas imaju samospoznaju kao Turci !!

Ti ljudi se genetski razlikuju od nas, ostali Bugari Ne !

Onda je Fantazirao da mu je DNK pokazao da je nekakav SOP ??!

To je jos veca Budalastina nego ono za Bugare ! Jer SOPI su Srbi !! I ne razlikuju se Genetski od ostalih Srba !!


Sada Fantazira o Spartancima takodje preko DNK ? I to onog istog koji je analizirao pre 6 godina !

Taj isti sada daje druge Rezultate nego pre 6 godina ??

Sve je to mamipara i davno sam ovde na forumu to Razotkrio kao prevaru ! Ne njegova , on Lupeta i stalno menja , nego prevaru onih koji to prodaju , na Zapadu ima da se kupi da sam izvasdis DNK iz pljuvacke i posaljes na analizu ! Posle placanja dobijes ovakve Sulude price kao sto @ Pisac pise !
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 14:43 - pre 16 meseci
Meni je taj test pokazao da imam 98% sličnosti sa šimpanzom. Od tada više ne učestvujem u takvim testiranjima ni za 20kg bakra.

PING!
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 16:13 - pre 16 meseci
Citat:
Bora Sonar

Meni je taj test pokazao da imam 98% sličnosti sa šimpanzom.

Pa ti si onda avangarda i renesansa društva.
Većina ljudi su 99% majmunska posla.



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 18:29 - pre 16 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
pisac: Implikacije bosanske i drugih navedenih nacija su prilično drastične po sadašnja ubeđenja.

Ne bih ja toliko ismevao postojanje Rašana, Bosanaca, Petogoraca ...

Mislim, ne znam konkretno, nemam nameru da branim postojanje konkretno navedenih, ali jasno je da su pojedine nacije postojale neko vreme, a onda, vremenom nestale. Jbg, bilo pa prestalo.

Gde su sada Prusi? Gde su Aramejci? Gde su Kartaginjani koji su se onoliko borili sa starim Rimljanima? Kako su Spartanci postali Grci?


Potpuno u skladu sa onime što sam rekao o Srbima, koji su u nekoliko vekova pod Turcima nestali na sve moguće načine, ako su se pre toga uopšte i osećali kao Srbi a ne kao sloveni koje gazi koji god despot i car krene da gazi i osvaja i nadeva imena državi i narodu čiju kožu guli sa njihove grbače.

No postoji veliki otpor da se shvati pravilno to što sam rekao.

A onda je došlo vreme da Austrougarska i Rusija podele zone uticaja nakon Turskog poraza. I eto nama i dva jezika i dva ćirilična pisma (!) među državama koje imaju zajedničke svece.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 18:43 - pre 16 meseci
I uzgred, nacije ne nestaju, nego se asimiliraju i utapaju. Nešto sumnjam da su svi Rašani pomrli, pre bih rekao da su u okviru drugih sada konstruisanih aktuelnih nacija... možda su Srbi, možda "Bošnjaci", možda ko zna šta?

Možda su neki Rašani ubijali mrske Muslimane tokom devedesetih, a neki su za to vreme ubijali mrske Srbe. Ubeđeni da brane svoju naciju

Ili su bili Jugosloveni dok neko nije rešio da to više ne postoji i da sada moraju da odaberu neku drugu naciju sa spiska dozvoljenih u ovom blatu.

A o Srpsko-Hrvatskom sukobu tek ne vredi pričati. To je tolika patetika i proliv ljudske gluposti... izoštrene isključivo razlikom u verziji hrišćanstva. Nikakvi pra-Srbi i pra-Hrvati, obična Balkanskim izmešanim plemenskim paganima nametnuta religija a zatim podela po religiji.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 18:44 - pre 16 meseci
Ko o čemu baba o uštipcima.
Slično i tvoje pisanje:

"Austrougari su nabedili sve živo da budu Srbi."

A sada ćeš sve njih tako nabedjene ti nabediš da nisu Srbi.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 19:10 - pre 16 meseci
@BrutalCoin

Tebi ovaj isti odgovor kao konfuznom ademaretu koji ima krizu identiteta

Citat:
ademare:
@Onaj_od_pre

To je vec druga prica . Ali ljudi kao MENSA genijalac nisu u stanju da razumeju tu pricu !

On vrti tu pricu sa dodacima vec 5-6 godina !!

Kao dao on da mu analiziraju DNK i oni mu rekli da je Bugarin ?! Sto je Nemoguce jer Bugari se po DNK ne razlikuju od Srba i S. Makedonaca ! Osim onih Pecenjega , i Kumana , nekih Azijskih naroda koji su dosli tu i ostali da zive u Bugarskoj i danas imaju samospoznaju kao Turci !!

Ti ljudi se genetski razlikuju od nas, ostali Bugari Ne !


Dečko, neke site minorne razlike u genotipu/fenotipu/detaljima postoje ali ne među "narodima" ovakvim kakvi su sada projektovani nego među regionima, što zapravo znači sledeće:

Srbi i Hrvati koji žive na jednoj određenoj regiji su zapravo isti narod (pleme), a Srbi i Hrvati (i šta god drugo) koji žive na nekoj drugoj regiji su zapravo drugi narod (pleme), Srbi i Bugari u južnoj Srbiji i zapadnoj Bugarskoj su treći narod (pleme) i tako dalje...

Dakle, sadašnja podela po narodima je bukvalno u najtačnijem smislu virtualna, odnosno samo plod ličnog ubeđenja i lične vere (!) i kulture. Veze nema sa genetikom. Kao što rekoh: Katolici su prozvani Hrvatima, a pravoslavci Srbima. Nije obrnuto, nego baš tako, sa navedenim uzrokom i navedenom posledicom.

I onda ti mene dođeš da ubeđuješ kako ja trebam da čuvam "srpsku" ćirilicu koja zapravo i nije srpska nego nam ju je austrougarska dodelila i time nas (vas, koga god ko se smatra Srbinom) zapravo odvojila od tradicije i istorije i osećanja koje smo imali u prošlosti.

Jeste, Austrougarska je bukvalno napravila Srbe i Srbiju u 19.veku, posle 4-5 vekova nepostojanja. Bukvalno.

---

A što se DNK analize tiče, "nacija" među bliskim susedima se i ne određuje, već se samo broj genetskih rođaka na nekoj teritoriji, što zavisi i od broja drugih koji su radili test.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 19:18 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:


A onda je došlo vreme da Austrougarska i Rusija podele zone uticaja nakon Turskog poraza. I eto nama i dva jezika i dva ćirilična pisma (!) među državama koje imaju zajedničke svece.



MENSA Genijalac , bez ikakvog Pojma i Predstave o desavanjima !!

Jedina Podela sfere uticaja je u periodu kraj 19 veka po izbijanju Hercegovackog ustanka i Istocne - Otomanske krize !!


Rusija Lazna braca Srpska , tvoja videce se prava Braca , dogovaraju da bez obzira na ishod Srpsko-Turskog rata, AH monarhija okupira Celokupnu BiH i Novopazarski Sandzak !!

Lazna Braca Rusi Srbiju prepustaju AH monarhiji !!


Tvoja Braca Rusi imaju svog Favorita , Tvoju Bugarsku !!! Austriji BiH i Srbija , Rusiji tvoja Bugarska !!

I to ne ova ovakva bedna , vec Velika Bugarska tzv. Sanstefanska Bugarska , koja izlazi na 3 Mora !!!!


Lazna Braca na delu !

Na svu srecu nasi ispada bolji prijatelji Austrijanci i Nemci , bolji u odnosu na Laznu Bracu Ruse , Sprecavaju ostvarenje te Ludosti , Bugarska postaje Autonomna knezevina u okviru Turske , znaci Nije ni samostalna suverena drzava i ima teritoriju pola danasnje Bugarske !! I Izlazi kao i danas samo na Crno more !!


Bolji i posteniji Svaba od Laznoga Brata !!
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 19:27 - pre 16 meseci
^pisac

Slušaj dečko...
Možeš ti pisati koliko hoćeš ali mene tutorisanje ne zanima.

Ti IGNORIŠEŠ ČINJNICE.

A činjenice su da su se nacije (i države) formirale tako kako jesu.

Možda ti hoćeš da ujediniš te nacije.
Ali način na koji to radiš očigledno nije plodotvoran.

Zato probaj nešto drugo.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 19:32 - pre 16 meseci
@ademare
Ti očito i dalje ne svhataš. Niti ćeš.
Ja sam i rekao da su Rusi i Austrougari podelili Balkan na zone uticaja. I sanstefanski sporazum sam takođe pomenuo.

Ujedno sam i rekao da je zato i podeljen jezik, da se Srbija (odnosno narod koji je zahvaćen državom koja je nazvana Srbija) što više odalji od Bugarske i Rusije, jezički i po pismu.

Time je zapravo oteta južna Srbija od Bugarske, jer je sanstefanski sporazum zapravo crtao neke garnice koje su isrpravnije nego ove sadašnje. Južna Morava je otprilike logična da bude granica između Bugarske i Srbije, ako se uopšte smatra da ta granica treba da postoji i da te dve države treba da budu odvojene.

Ranije mi je tokom neke svađe neko (možda baš ti) kačio sliku iz neke istorije, gde je neki nemac crtao gde je "Bugarska" nacija a gde su Srbo-Hrvati (da, upravo ih je tako nazvao: Srbo-Hrvati). Verovatno je Nemac to procenjivao na osnovu jezika. NIje ovaj forumski lik dobro pogledao sliku koju je kačio jer nisu bile iscrtane sadašnje granice, pa je mislio da ide njemu u prilog. Kad ono, Nemac je celu južnu Srbiju svrstao u Bugarsku naciju.

Ljudi u južnoj Srbiji se i dalje muče s padeži, a muče se zato što ovo i nije njihov "jezik", oni su pričali svojim jezikom/dijalektom dok im nije došao neko i naredio im da to sada više nije "pravilno" i da treba da se asimiliraju na novu realnost, novu projektovanu naciju.

Uzgred, to sam sve već pričao. Za Bugarski je odabran istočni dijalekt i prosuto silom po celoj Bugarskoj, a za Srbiju je odabran zapadni (Hercegovački) dijalekt i prosut silom po celoj Srbiji. I eto tako su nastala dva jezika iako su se pre toga narodi u potpunosti razumeli jer su dijalekti išli u kontinuitetu sa minornim razlikama međusobom.

Dakle od jednog naroda su napravljena dva. Jer je tako odgovaralo i Rusiji i Austrougarskoj u tom trenutku.

@BrutalCoin
Ne ignorišem ja ništa. Nisi mi odgovorio gde su nestale one pomenute nacije. Kada odgovoriš (sam sebi), možda ćeš shvatiti o čemu ja pričam.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 19:53 - pre 16 meseci
Ma ti glumiš tutora.
Sve znaš još samo da saznaš kad je nastala Austrija.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Latinica i dalje ide napred ..01.12.2022. u 20:13 - pre 16 meseci
Gde su nestale one pomenute nacije?

Kad će pokret za njihovo oslobođenje od Srpske ili koje god okupacije/asimilacije? Kad će pokret za oslobođenje Šopa od Bugarske i Srpske okupacije? Kad će Vojvođani da se oslobode Šumadijskog stiska i kontrole? A Dalmatinci Hrvatskog stiska? Zašto Zagorci trpe Slavonce?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Latinica i dalje ide napred ..

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 20890 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.