Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftin offroad Tomos, koji?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Jeftin offroad Tomos, koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7432 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?26.09.2022. u 13:15 - pre 18 meseci
APN 6 - 300-400 evra... jel su ti ljudi kršteni??? Do skoro je bio 100 evra sa sve papirima i remontovan.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?26.09.2022. u 16:32 - pre 18 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali, mislim da je tu došlo i do začepljenja izduva, što je boljka kod svih Tomos mopeda.
Preporučujem da skineš auspuh, i očistiš izduvnu granu od zapeklog ulja. Sam auspuh, neznamnija, probaj da očistiš dizelom, razređivačem, čime god.

Rezonantni auspusi, iza kojih stoji fizika i mehanika, naravno doprinose većoj snazi motora, ali ako i samo ako su pravilno, besprekorno proračunati, izrađeni i ugrađeni tako da zaista rezoniraju sa motorom na nekom broju obrtaja.

Ali, u 99% slučajeva sa Tomos mopedima, to je samo nesnosna buka (za vozača pre svega) i placebo efekat "au što pičim po šoru, svi mi se dive!"

Zarad očuvanja sluha, mudro je staviti standardni, fabrički auspuh.


Imam i standardni, dobijen kao prateća oprema. Rezona je bila na motoru i nisam je skidao. Za sada.
A da rezonira, rezonira, i nije placebo nego je tako dobro povukao uzbrdo da sam tek tad shvatio kakav dobar efekat ima ta rezonanca. Verovatno pravi vakum u karburatoru i usisava više vazduha, otkud znam.

Prilično sam siguran da je karburator problem, jer na mašini ima bara od goriva posle svake vožnje kada počne da se guši. Uostalom prodavac mi je rekao da je njegov klinac sipao krdža mešavinu 4% ili i više, od motorne testere, zajedno sa drvenim opiljcima , a bez filtera, i tako vozio.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?26.09.2022. u 17:50 - pre 18 meseci
Nije vukao zbog 'rezonance' nego zato što klasični fabrički auspuh ima blago usporenje gasova. Zato reli vozila recimo nemaju auspuh, nego samo cev... ili formule
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?26.09.2022. u 22:06 - pre 18 meseci
Po tome ispada da bi najbolje išao bez auspuha, no koliko sam se ovlaš informisao najbolje ide sa rezonantnim auspuhom a ne bez auspuha.
Čak treba i štelovati karburator u skladu sa auspuhom, našao sam i takva uputstva.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?26.09.2022. u 22:10 - pre 18 meseci
Najbolje bi išao bez auspuha ALI uz štelovanje karburatora. Međutim, pošto tu ima varnica i sagorevanja, optimalno je da ima samo jednu široku cev dužine metar. Ali opet treba karburaciju naštelovati. Ali praktično to se ne radi tako, jer je prevelika buka, itd... E onda dolaze rezonantni auspusi, koji daju najčistiji zvuk, bez pucanja i detonacija i krkljanja, itd...

Velika je to nauka. Ja sam u svojim postovima obuhvatio generalnu situaciju... i kod auta i kod motora itd.. ali sve zavisi od vrste pogona. Da li je dvotaktni, koliko klipova, kubikaža i slično, a za to postoji približna empirijska računica... koja mi nije sad pri ruci.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?27.09.2022. u 07:06 - pre 18 meseci
Rezonantni auspusi, koliko ja znam, sreću se samo kod jednocilindričnih, dvotaktnih.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?27.09.2022. u 10:04 - pre 18 meseci
Jeste Javo..
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?27.09.2022. u 10:24 - pre 18 meseci
Apenac i fabricki moze autobus uzbrdo povuci u prvoj i na kvacilo. :)
Koliko god ga neko budzio, ipak fabricki je najbolji i trajace deceniju bez ulaganja.

Fabricki auspuh je odlican i tih, ne treba nikakav rezonantni.
Kad ga nabudzis maksimalno, max sto moze da izvuce je nekih 75 km/h, sa 5 brzina.
Fabricki ide nekih 55-60 koliko se secam.

Uvek se kupovao apenac koji je vozila neka baba ili postar :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
2a06:5b00:5ec:cd00:a89c:2242..



+10242 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?27.09.2022. u 10:41 - pre 18 meseci
Onaj poštar što je raznosio telegrame.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?27.09.2022. u 11:39 - pre 18 meseci
Da, postar Mile, Radunkin sin, ako se ne varam
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?28.09.2022. u 20:24 - pre 18 meseci
Kočenje nizbrdo motorom na dvotaktnim mašinama?

Pade mi napamet da se tokom kočenja motorom ubacuje samo minimalna količina goriva, a time i ulja, dok motor vrti kao blesav. Deluje mi da to ne može biti dobro za motor.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?28.09.2022. u 21:04 - pre 18 meseci
Ma nista ne fali na krace relacije kociti motorom.
Naravno, uskladiti brzinu i stepen prenosa. Neces valjda u 1. kociti, a ides 45kmh nizbrdo....

Za nedaj boze, otkaz kocnica, u prvu se siba, pa bolje klip da izleti kroz glavu nego da se stropostas negde :)

Za duze nizbrdice kombinujes, malo prednjom, malo zadnjom...da ima vremena paknovi i dobos da se malo rashladi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?29.09.2022. u 04:07 - pre 18 meseci
Moram da menjam zadnju gumu. Trayal je trenutno, 2.75 x 17, ćelava je a uz to i totalno klizava na asfaltu (verovatno zbog starosti).

Pitanje je da li moram uzeti 2.75 ili se može stavljati šira/uža kao na bicikli? Ne znam kako to ide na motorciklima.
Drugo pitanje zna li neko šta je dobro za blatnjavi offroad u toj dimenziji, ali da može da odradi i na asfaltu ponekad?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?29.09.2022. u 06:36 - pre 18 meseci
U zavisnosti od felne uzmes. To su te dimenzije.
Na tebi je kakve ces sare na gazecem sloju. Imas ih uzih, debljih, sa kramponima...

Prednji stavi sa klasicnim sarama, a zadnji mozes sa manjm kramponima, recimo.

Mozes i zadnji zupcanik staviti nesto veci. Dobices bolji odnos. Recimo u 2. da ides 10kmh na nekim nizim obrtajima, a imace dosta snage.

Najbolje je da uspoiredis na terenu ta dva i vidis koji ti vise odgovara.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?29.09.2022. u 20:28 - pre 18 meseci
Svećica je totalno crna i čak i mokra, znači da smeši fali vazduha.
Auspuh sam promenio, stavio neki kao regularni koji je tiši, a iz skinute rezone je tokom rada curilo ulje bukvalno.
Filer za vazduh je nekakav metalni, i sav je zauljen.

Nešto nalik ovome (tj. ako je ovo sito od metala onda je to to):


Mislio sam da je to tzv. K&N filter, no nisam siguran. Oko duplo je jeftiniji od papirnog.


Kakav je taj metalni filter? Da li da ga očistim u benzinu? Da li treba da ga nauljim posle ili da ga stavim tako? Ako je to neka K&N tehnologija onda se filter mora nauljiti, koliko znam, samo ne znam s kojim uljem. Mada mi se čini da je najlakše da kupim papirni i ne razmišljam.

EDIT: saznao sam: to je stara verzija filtera, a od neke godine se ugrađuje papirni. Ako može da stane kupiću papirni i gotova priča.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 29.09.2022. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?30.09.2022. u 09:33 - pre 18 meseci
Nisam siguran da može papirni filter. Ako može - stavi papirni, pa ga menjaj redovno. To je najbolje.

Metalni filter treba oprati u benzinu, i kad je potpuno čist nauiljiti ga. Bilo koje ulje, motorno, mašinsko.
Ne mnogo, ne treba ga potapati celog u ulje, nego samo malo. Tek toliko da bude lepljiv za prašinu.
Zapravo (sad se setih) najbolje je oprati ga u mešavini (gorivu za moped).
Ima taman dovoljno benzina za pranje i taman dovljno ulja za zauljivanje filtera.

Nije to K&N tehnologija, nego "tehnologija" od pre 100 godina.

Svećicu kupi novu. Ono, kad već sređuješ motor ...
Paziš da kupiš odgovarajuću toplotnu vrednost, što je posebno važno kod dvotaktnih.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?30.09.2022. u 10:21 - pre 18 meseci
Ma, sa malo para taj moped ćeš da središ da bude ko bombonica, i da ga voziš u zadovoljstvu narednih, bar, 10 godina!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?30.09.2022. u 17:32 - pre 18 meseci
To sa svećicama je izgleda prava nauka koju niko ne šljivi ni 5%. Jedni kažu BOSNA F100 i radi super, neki BOSNA F65, u motoru je bio CARLTON SC92B koji je ekvivalent za BOSNA F55 ili BOSNA F35 (tako bar piše na Internetu) a našao sam originalno uputstvo na kome piše BOSNA F70.

Pošto sam već uzeo F65 i F95, ide F65 unutra.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?03.10.2022. u 11:34 - pre 18 meseci
Mislio sam da su kočnice na Tomosu loše (što se i poklapa sa opštim mišljenjem) jer prednja kočnica nije u stanju da zakuca ako stisneš do kraja. Ako namestiš da zakucava, onda točak uvek koči pomalo.

Na bicikli naravno imam prednju koja zakucava kada poželiš, i to mi godinama nije bio nikakav problem jer umem da doziram kočenje čak i kada je naglo, tako da se ne preturim. To sam želeo i na Tomosu pa sam baš razmišljao kako bih napravio neku polugicu koja bi uveličavala hod sajle odnosno omogućavala veći hod paknova uz malo jači stisak na ručki.

Sve do juče, kada sam se žestoko polomio sa bicikle tako što sam se preturio preko prednjeg točka. Pojma nemam kako se to desilo, imao sam isti dan ranije naglo kočenje i sve sam savršeno ishendlovao, ali sledeći put se nekako desilo da sam se preturio.

Tako da sam zaključio da ipak ne mora da zakucava
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Jeftin offroad Tomos, koji?09.10.2022. u 11:55 - pre 17 meseci
Nije ipak APN za offroad, previše je nizak pa kače nožice kamenje i zemlju, a i ovi moji amortizeri nemaju podesivu oprugu pa legne čim sednem (82 kile trenutno) no poslužiće za sada. Možda kupim podesive.

Nego, evo dečko iz Lebana putuje autoputem na apencu do Beograda i nazad.


https://www.youtube.com/watch?v=x_-g_kDpa2k
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Jeftin offroad Tomos, koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7432 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.