Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali

[es] :: Linux aplikacije :: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4267 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali01.12.2021. u 20:33 - pre 29 meseci
Citat:
calexx: Nekako sam siguran da televizor pozadi ima nalepnicu na kojoj sve piše. ;) Ili bar dovoljno. Samsunzi imaju Tizen OS, mada je pitanje kako je sa tim ako je star.
Što ne koristiš eksterni hard/ssd/flešku ako te mrzi da rešavaš probleme?


Pa nemam para za te dodatke a i nemam pojma gde bi utakao, da li u Eon-box ili negde na TV ima rupa, znam da ima rupa za Karticu na TV ali za USB nestose ne secam.
Gledao sam sad sa baterijom, zastarelo, @HDMI, skart, vga, 5 cinch, 2 razlicita digitalna audio ulaza,; sa strane mesto za dekoder karticu od USB i traga.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 01.12.2021. u 21:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali01.12.2021. u 20:58 - pre 29 meseci
Ne mogu mnogo da pomognem po pitanju tajnog televizora.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 09:22 - pre 29 meseci
Citat:
calexx: Ne mogu mnogo da pomognem po pitanju tajnog televizora.

Cudan si covek, tajni televizor kao da nemas pojma da sam tesko bolestan i da mi je vadjenje televizora sa dela regala veliki problem da bi video oznaku.
Evo da ne bude tajna cerka je nekako slikala, jedna nalepnica je da ima dolby a druga Samsung model LE32B350F1W, model code LE32B350F1WXXH
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 11:05 - pre 29 meseci
Izvinjavam se, moj televizor je odozgo na polici pa mu lako pristupam. Šta znam, našao sam i jedno i drugo. U samom uputstvu nigde ne pominju DLNA dok na nekoj strani piše o tome ali su im linkovi sa uputstvima mrtvi pa ne mogu da proverim.

https://sr.lastmanuals.com/manual/SAMSUNG/LE32B350F1W

A opet, koliko vidim taj televizor uopšte nema mrežno povezivanje, sa žicom ili bez, pa verovatno to što vidiš mobilni ide preko EON uređaja, što verovatno i znači da na njemu potražiš neki način za gledanje.

Ostaje HDMI a ako imaš problema sa menjanjem kabla jer linux prebaci sve na televizor ... ja sam za tako nešto i kupio HDMI switch i na monitor idu dva kompa, STB provajdera kao i android box. Dovedeš kabl iz kompa u takav svič i izabereš monitor. Kad hoćeš da gledaš na televizoru, samo promeniš ulaz sviča i slika ode na televizor. Ne znam da li je to dvosmerno ili postoje i oni kod kojih ide jedan ulaz i više izlaza ... vidim da postoji Bi-Directional HDMI Switch ali ne znam da li su svi takvi.

Šta da se radi, nove funkcije četsto traže i nov hardver a za koriščenje starog televizora mora neka gimnastika.

edit: vidim da Alija nudi Bi-Directional HDMI Switch po ceni <4€ što ne deluje preskupo.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 12:05 - pre 29 meseci
Nema mrezno povezivanje, mrezni kabl dolazi u Eon-box isluzi za komade za vracanje programa itd. Program dolazi iz rutera koaksialcem u Eon-box a odlazi HDMI kablom u TV. Ni nov TV koji sam kupio pre 2 godine nema mrezni kabla, ima sve kao i ovaj plus USB, plus poseban satelitski prikljucak pored normalnog za koaksialac.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 12:18 - pre 29 meseci
Ništa, ostaje da proučiš EON, u čemu mogu i ostali da pomognu jer nema veze sa Linuxom ili da nabaviš pomenuti HDMI switch i povežeš PC i televizor.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 16:56 - pre 29 meseci
Ja sam se odlucio za ovu varijantu.TV sa eon-box ostaje sve isto i ide na HDMI 1 na TV. Monitor sam spojio sa karticom HDMI-HDMI, drugi monitor tj, TV spojio sam dvi-HDMI adapter na kartici, HDMI 2 na TV. Kad hocu nesto sa PC na TV samo prebacim na daljincu na HDMI 2 i prevucem program na TV. Kad pogledam nijedan TV nije android i DLNA je diskutabilno kako bi to sve pospajo jer prvi moj TV dobija sliku iz EON boxa a drugi dobija koaksijalim kablom iz rutera i dekoder kartica, taj drugi nema nikavu mreznu vezu tako dane koplikujem, mislim da bi to moralo preko cromecast adaptera na taj drugi TV ali na prvi nemam pojma jer nea uopste usb port na TV jedino na eon box. Dobio sam ono sto sam hteo, razne programe koje gledam prevlacim na TV samo na daljuncu prebacim HDMI2 ulaz.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali02.12.2021. u 17:36 - pre 29 meseci
To je verovatno i jedini način ako televizori nemaju svoju mrežu. Ja mislim da imam neki dugačak HDMI kabl kojim sam povezao STB i monitor ali ne znam da li može da dobaci PC-TV (ako je 5m trebalo bi da može, ako je 3m onda bih mogao da ga preskačem) ali za sada ne planiram tako ako radi serviio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Stremio, Popcorn na PC vidi EON-box ali

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4267 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.