Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Računar brljavi

[es] :: PC Konfiguracije :: Računar brljavi

[ Pregleda: 147 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ckoNo
Novak Radivojevic
Niš

Član broj: 346208
176.104.108.*

+3 Profil

icon Računar brljavi01.05.2021. u 23:27 - pre 52 dana i 19h
Pozdrav, imam problem sa računarom, već sam napisao jednu temu o njemu, naime nije hteo baciti sliku ali je sada delimično rešeno. Kad ga upalim nekad ne baci sliku, nekad hoće, nekad prikaže logo od MP a nekad ne, posle izađe poruka za podešavanja BIOS-a da li želim fabrička ili svoja, tastatura ne reaguje a posle nekog vremena izlaze linije po ekranu, do monitora nije 1000%. Molim za vašu pomoć !!
//

Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539

+614 Profil

icon Re: Računar brljavi02.06.2021. u 15:48 - pre 21 dana i 3h
1. moguće da je do baterije (CR2032 ili koja već);
2. moguće da je RAM memorija, nedavno sam imao problem sa računarom koji nije nikako uspevao da pokrene OS, ponekad prikaže logo proizvođača ploče, samo vrti reboot u krug, i na 10-20 restartovanja uspe da podigne Win, i čim se pokrene neki proces ili aplikacija izbaci pravi ekran sa greškom na memorijskoj lokaciji... zamenjen problematiča RAM modul i sad radi sve OK.

Ako još nisi rešio problem, da ne bi sam eksperimentisao, odneseš u servis gde imaju opremu za dijagnostiku i odmah utvrde da li je RAM, ploča, baterija, napajanje. Ovako, dok sve isprobaš, a potrebni su ti zamenski delovi, potrošiš i vreme i novac. Drugo je kad imaš nekoliko identičnih računara pa možeš da kombinuješ komponente kako bi utvrdio koja pravi problem.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.

Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Računar brljavi

[ Pregleda: 147 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.