Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Goldstar video rekorder (tracking problem)

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Goldstar video rekorder (tracking problem)

[ Pregleda: 182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somi04
Nema

Član broj: 345573
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Goldstar video rekorder (tracking problem)06.11.2020. u 13:42 - pre 3 meseca
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc oko video rekordera. U pitanju je Goldstar GHV-1245W, i imam problem sa trackingom, na primer kada gledam neku kasetu tracking je u redu i samo od jednom kao da izgubi tracking i poludi i ako je kaseta u perfektom stanju, to se desava posle svakog minuta. Tokom tog problema sam pomerao tracking potenciometar na video rekorderu, ali nista, takodje sam i podesavao 2 rolera koji postavljaju traku preko glave, ali opet bez uspeha, menjao sam takodje i celu elektroniku iz video rekordera,ali opet nista. Zna li neko sta bi trebalo da uradim.

Odgovor na temu

here again

Član broj: 345685

+14 Profil

icon Re: Goldstar video rekorder (tracking problem)06.11.2020. u 18:06 - pre 3 meseca
Trebao si prvo da očistiš tonsku glavu, pošto ona čita i tracking. Mehanički nisi trebao da pomeraš ništa jer bez test trake teško da možeš sve da vratiš na tačnu poziciju.
Takođe, pogledaj pinch roller, jer ako je previše tvrd i površina staklasta, on više ne vuče ravnomerno traku i to može biti uzrok lošeg trackinga.
Godine čine svoje.

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Goldstar video rekorder (tracking problem)06.11.2020. u 21:00 - pre 3 meseca
Sve glave su ciste, verujem da to nije problem, a inace imam test traku koju sam snimio preko ispravnog video rekordera i na njoj se isto desava, a sgo se tice pinch rollera, mislim da on pravi problem veoma je tvrd i sjaji se. Ostalo je sve pravilno podesenoi cisto.

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Goldstar video rekorder (tracking problem)06.11.2020. u 21:03 - pre 3 meseca
Imam u ostavi jedan pinch roller koji sam sad proverio savrsen je probacu sa njim sutra pa cu javiti sta sam uradio. Hvala vam na brzom odgovoru.

Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Goldstar video rekorder (tracking problem)

[ Pregleda: 182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.