Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217814 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja09.08.2022. u 06:13 - pre 20 meseci
Pojacalo od 25db bilo je slabo zamenio sam ga sa onim od 40db i bila je juce salauka uopste nije nestajao mux ch27.Ali je nestajao mux tornika ch36 tu jos moram da vidim sta cu, sve je od prilike do smanjivanja i pojacavanja potenciometra na pojacalu od 40db.Treba pogoditi polozaj.Bitno da sam taj mux resio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 07:36 - pre 20 meseci
Koje ti je to pojačalo od 40 db ovo levo ili desno? Ili je to komplet pojačalo plus trafo? Ja juče preskenirao hr mux1 u hr svih 8 kanala je u fhd rezoluciji. Ni traga od mux 2 ko što mi je i rekao operater iz oiv preko telefona.

Moraću i ja da uzmem neko pojačalo i pokušam u bgd da ulovim hrt. Ako ne ide u bgd onda selim to pojačalo na f goru :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 10:01 - pre 20 meseci
levo je pojacalo i ulaz za antenu desno napajanje za pojacalo i izlaz za dvbt,da komplet,trebalo mi je godin dana da ukapiram kako se kopca

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.08.2022. u 16:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 11:53 - pre 20 meseci
Sad me podsećate na pradavnu prošlost kada sam na krovu imao tri antene (VHF, UFH i UKT) sa skretnicama, pojačalima i ostalom skalamerijom. Davno bilo, ne povratilo se.

Hm, za napajanje pojačala sam na policu ušrafio neki ispravljač sa prekidačem i sad vidim da je i dalje tu, jedino pretpostavljam da sam ga isključio iz struje. Potrebno nekome? Skretnicu, sve antene i ostalo sam dao nekom majstoru kada su radili nadgradnju i skidali krov.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 12:38 - pre 20 meseci
Citat:
Davno bilo, ne povratilo se.


Auu, cika Calexx, nemoj tako.
Bila je to bas ekstra zanimacija.
Hvatao sam italijane...Al brate, na kraju TV iznesoh na terasu pa upucavao antenu, pojacala...haos :)

Secam se kad se pojavio Z3 kanal, zagrebacki, tipa kao lokalni. Ja ga hvatao iz ZD sa puno snega al se moglo gledati. Krv sam propisao dok ga ne uhvatih nekako :D

Ovo sad nema filinga. Spojis se na net, IPTV i sve na dlanu :(
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 14:23 - pre 20 meseci
A ti li si otuda? Lako je bilo vama, sve na dlanu, sećam se kad smo išli na more, ovde na FM 3,5 stanice i sve se dobro čuju, tamo pomeriš kazaljku dva mikrona ili prođeš autom sto meteri i izgubi se stanica. Pa kad je ovde mogao da se uhvati Studio B ili 202 pa drugar na brdu na južnoj strani navata a ja ispod brda ništa. Zamalo da kupim onu Iskra čudo antenu ali sam se plašio da mi ne obori krov. ;)

Ako si mazohista, onda ništa za tebe. Pa sećam se kada sam internet "lovio" modemom 1200 noMNP, to je bilo uzbuđenje a ne sada, zakačiš i skoro brže od mrežne kartice. ;) Nekada sam skidao albume pa pustim deset i stigne za 2-3 dana, sada povučem jedan i dok nađem sledeći, onaj stigao. :( Ladno dosadno.

Bi li se vratio na 14400 modem? ;) Da ne pominjem 1200 ili 2400.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja10.08.2022. u 15:00 - pre 20 meseci
Sad imam 39 kanala , svi ko i pre sem tornika i cer maljen - a i to je dobro signal je prejak.Nadam se da nece zezati vise a radjeno je po vetru tako da je to kad se smiri kao dodatni plus.Bio haos vazna vezica spliter - spliter i vezica pojacalo - spliter totalno bilo lose.Kad sam jednu promenio odma se pojmila slika.Jeste da sam izgubio dosta ali sam sveo na ima uvek ili kad bude.Ovo prvo (valjda).Znaci problem su bili kompresioni f konektori , obe vezice sa njima.To vise necu uzimati vi kako ocete.Ja sam licno pravio te vezice i nijedna nije valjala a ove klasicne 7 mm i 5 mm f konektor sljaka solidno.Te sam stavio.Jos je bio problem jako usmerenje antene,to se odrazilo tako sto sam morao da izgubim cer maljen mux.Znaci antena mi stoji koso da je pravo imao bi cer maljen mux.Ali onda ovcar mux nije stabilan stuca ko vrabac.Sveo sam sve to na minimalne gubitke i jake signale imam sad 39 kanala nadam se da se nece kvariti.Bio je jos jedan mali problem jedan vod ka tv u jedan f konektor je skoro spao to sam lepo zamenio i uvio izlirkom da ne uvati vlaga skratio zilu i salta okej.Sve u svemu bolje skromnije i stabilnije a ne nego kad ja dospem da gledam tv drzim crn ekran i kulirama na fb dok ne dodje signal - glupo zar ne.Sad sve siba ko ludo.
Ne znam za vas ali meni je signal ka udrigovu bas jak mnogo vise sam imao problema sa 2 3 domaca muxa ovo samo regulisem jacinu da ne ponisti domace muxove jacina.

Ima dodatna opcija koja bi sljakala mozda crna mrezasta sa plocicom al onda ide 1/3 spliter i onda bi ukecio cer maljen mux,znam tako sam jednom radio.Ali za sada da vidimo ovo kako ide...

Jos kad bi ta crna mrezasta kacila i ovcar mux , pa dja ova dja ona ako je usmerim na torniku(crvenu domacu).I skucim obe

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.08.2022. u 19:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.08.2022. u 19:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 08:28 - pre 20 meseci
A pa to se dugo planiralo i smišljalo za neki vikend bez kiše pa na krov. Ćale ponese bežični telefon (kordles ko kuća sa tajvana) i mrda antenu a ja na interfonu ima, nema, imaaaaaa ne mrdaj. Dok siđe ono se sve vrati na prethodno. Do uveče se pojavi i sneg :)

U bg sam kupio pojačalo koje je radilo možda 15 minuta novo i na moru isto nikada nije radilo kako treba tj hvataš gomilu it programa pa posle nema ništa i tako u krug. Ovde na jugu bila dva programa i ništa više. Okolo sama brda. Kotlina jbg.

Duskez kako samo toliko programa šta se to dešava? Gde si pazario to pojačalo i pošto košta? Db?

Ja ne volim išta od toga da držim na krovu jer mi je zamor da se pentram sto puta.

Imam i ja iptv i eon al ovo je prava stvar t2 zanimacija 😎
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 09:48 - pre 20 meseci
Ma ovo sa slike sljaka dobro ovo od 40db, vec onaj od 28db plavi al nesmem ni jedan ni drugi da pojacam skroz da se ne izgube kanali sa obe antene.Nije to do pojacala do usmerenja je.A ja nemam kad da to potanko podesim.
Najbolje bi bilo da uzmem kanalno pojacalo sad se mislim dali za kanal 36 ili za kanal 27. Mozda i za oba , ch36 je na domacoj anteni a ch27 na drugoj(ona koja hvata regionalne kanale).Oba engel pojacala kupio od antenika d.o.o a nemacko plavo na kp,ovo od 25db engel platio 1500,a ono engel od 40db platio 4000 ali pre sigurno godin dve.A ono plavo nemacko isto tako pre 1 2 god platio 1000 dinara od 28db.

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 12:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 11:53 - pre 20 meseci
Citat:
bordzija:Imam i ja iptv i eon al ovo je prava stvar t2 zanimacija 😎
Tebi je samo zanimacija bitna, ne i programi koje možeš da navataš? Pa nauči da vezeš ili heklaš i onda ima zanimacije koliko hoćeš. ;) Meni je bilo rešenje da ubodem neki kabl koji su mi doveli, dobijem bezbroj kanala sa savršenom slikom i tu sam završio sa tom pričom. Mada i ne gledam, verujem da vi uživate gledajući desetine tih programa koje nabrajate.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 12:18 - pre 20 meseci
Bogami calexx brate ja uzivam jutros bio radasin i radojka na rts1 bilo skeceva dreko sam od smeha(kad je radojka najurila labudu).Danas na bn isto radasin al ono novogodisnje izdanje sa bata grujom kad je leteo milasin. A uvece ako ostanem ziv uvek bude filmova sinoc i preksinoc bio terminator.Do duse ja sam samo gledao zbog onog dela kada otme pusku i cvikere onom na izlazu iz krcme.

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 12:21 - pre 20 meseci
Iskreno bordzo druze ima isto takvo pojacalo plavo od 28db hteo ja da kupim kosta 700 din sacu ti naci link ajde nek ide tebi i ti si covek mora da se zabaljas.

Evo ga:https://www.kupujemprodajem.co...nala-za-antenu/oglas/140189269

Ja imam ista takva dva mislio sam i trece za trecu mrezastu al nije mi hitno.Hocu da probam ima neka bela od 30db to je kao malo jace al to kad naidje na kp isto nemacko.Inace kod tog lika sam uzeo ona 2 ista ko ta pojacala uzeo sam i jos jedno braon fiksno nema potenciometar sluzi kao stabilizator signala do tv kad je los kabl jer pojacava samo 20db.A ovo sa slike ti je 28 db to je solidno uzimaj bordzo.

Vidi sta je meni problem sa domacom antenom: moze da se uhvati 4 muxa(avala ovcar tornik icer-maljen) jednim usmerenjem stim da tornik pada nekad ili ponekad a ovcar ne .Sad imam ovcar avalu cot i majevicu a nazire se i cermaljen ali ko da neradi jer cvrkuce.Tad kad uhvatim avalu ovcar i tornik ispadne jedino avala ok,ovcar cesto cvrkuce tornik nestaje.E to pa samo morao da zakinem jedan mux neminovno je bilo.Dual radi kanalna pojacala nije da su skupi a nije da su jeftini problem je sto je to samo za 1 kanal ima i za 2.To je vec filozofija malo glavno kanalno nikad nisam imao trebao bi da uzmem za tornik i majevicu.Majevica super radi ali se desi jednom u 2 3 dana da je nema po sat vremena jbg jos kazem super ... strasno

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.08.2022. u 13:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 13:09 - pre 20 meseci
Citat:
DUSKEZ:Bogami calexx brate ja uzivam jutros bio radasin i radojka na rts1
Ja sam nekoliko meseci bio bez interneta i televizije, stavio jednu mrežastu u prozor i dobio 10-15 programa koliko je bilo pre ~6 godina. Da nisam kasnije opet nabavio internet i televiziju, ne bih se više petljao sa antenama, pojačalima, a sve da uhvatim neku bugarsku ili makedonsku televiziju. Zato i kažem, nekome je dovoljno da ima 5-6 programa, nekome nije dosta ni 500.
Možda i zato što sam se time mučio pre nekoliko decenija kada su postojale 2,5 televizije i bile potrebne 2-3 antene da ih navataš. Sada ima i lakši način da se gleda.
Podsećate me na nekoga ko i dalje odlazi u video klubove i uzima VHS kasete (treća do peta kopija) da bi gledao filmove a sve može da nabavi u minimum fullhd rezoluciji za nekoliko minuta.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 13:17 - pre 20 meseci
Mozda se nevidi smisao ali ga ima,ali ima entuzijazma i harizme jer sva ta mreza kablova antena splitera kombajnera je mojih ruku delo.Meni je zanimljivo to je bitno.A na svakom tv u imam iptv ali vise se lacem t2 nego iptv ne znam to je neki standard kod mene.Imam ok listu ali sam naviko da crkne kad se najmanje nadas i tu nemozes nista.A ovo barem mogu popnem se na tavan pa okrecem pojacalo
Meni iptv sluzi vise kao bekap tv, ne znam kontas li me.Vise nema kod nas prekida interneta mogo bi slobodno da predjem na iptv ali jednostavno ko i kad ruku opeces na rernu.Posle svako malo vuces sebi ako se priblizis sporetu tako mi je i to vise vucem na dvb.Inace svaka soba t2s2 smart i akt zvuc sa fm radiom
Kazem ti iptv mi bekap
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 13:36 - pre 20 meseci
Tebi je u selo došla optika?
To kad budeš video kako lepo IPTV radi sve te antene i kablove u reciklažu na kilo.

DVB je mrtav odavno, tu se neće ulagati osim onog obaveznog državnog pranja para. Ceo svet prešao na IPTV, samo ovde dvojica entuzijasta pokušavaju da opravdaju bačenen pare i protraćeno vreme.

Jedna netflix pretplata u poređenju sa koliko si ti vremena i para bacio da bi ponekad gledao reklame... Težak izbor, stvarno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 15:42 - pre 20 meseci
Ja to sve pokušavam da kažem ali izokola. Ne računajući pare koje su dali za grdan hardver, oni ne računaju svoje potrošeno vreme na te skalamerija koje će jednom da bace. Mogu da opravdam sebe kad sam to radio pre nekoliko decenija, nije bilo drugog načina (osim one grupe iz zabrega) ali sada postoje alternative.
Sledeće su VHS kasete mada opet predlažem vezenje i heklanje, em troše vreme em može da kapne neka kinta.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 16:19 - pre 20 meseci
Kao skupo im za studio ni vhs studia nema realno.Sve cisto i oprano,a vi mene nasli da masirate.
Vidim da lepo bistrite politicke doskocice.
Samo napred.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 17:11 - pre 20 meseci
Koliko sam ja pratio ovu temu i @Duskez i @Bordzija ili su imali ili imaju i trenutno IPTV .

Tako da znaju oko toga.

E sto se zanimaju i sa ovim , to je neko drugo pitanje
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 17:24 - pre 20 meseci
Nemate vi pojma t2 je prava stvar u vikendici jedino je kupljen pocinkovani nosač antene za 300 dinara i 4 tipla. Kabl smo imali u kući od pre i konektore. Spojio sam sve i voila srpski i hrvatski programi ko na dlanu. 30 besplatnih programa pristojnog sadržaja za uveče ili kada pada kiša. Ti bi mi sigurno predložio da uvedem kablovsku ili telefon i iptv na fruškoj gori. Genijalno.

U bg sam potpuno besplatno to odradio za vreme korone, šipka, antena, kabl sve sam imao na krovu. Samo sam spojio. Ovde na moru isto imo antenu kupio kabl za neku siću i sproveo.

Iptv se koristi na obe relacije sem u vikendici.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja11.08.2022. u 17:40 - pre 20 meseci
Uzo bih ovo pojačalo ali sam u hr tako da će to da pričeka. Uopšte jedino za f goru da probam sa boljom antenom i pojačalom da uhvatim hr mux 2. E to bi bio posao mada je i ovo dovoljno jer bi morao da investiram 700 din u pojačalo :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217814 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.