Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834125 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 14:53 - pre 29 meseci
Ja od kako sam kupio klimu ne mogu da se ppvezem na aplikaciju gree+, sad sam probao i na ewpe smart nisam uspeo ni tu
Izbaci mi ovo:
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 15:12 - pre 29 meseci
Probaj da restartaš ruter..
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 15:15 - pre 29 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
musamusa:
Postovanje svim korisnicima grupe.
Nedavno sam kupio Gree Muse profi 12k.
Zanima me sledece, da li je realno da kada je Fan na 3 crtice pokazuje potrosnju od nekih 340-350w i na izduvu oko 30-32°c. A kada stavim Fan na 1 potrosnja ode na oko 570 do 650w oko 40°c temperatura izduva?
Sada mi je Autofan i namesteno na 23°c, klima radi na najmanjoj brzini (po zvuku izduva) na unutrasnjoj jedinici mi pokazuje 24°c (toliko ocita kad odem na onu kucicu u kojoj je termometar) i potrosnja je trenutna 650w pri spoljnoj temperaturi +8c°
Po mom misljenju kao laiku za te stvari trebalo bi da kako se priblizava zadatoj temp smanjuje temperaturu izduva i jacinu ventilatora unutrasnje jedinice.
Soba koju grejem je sa tri spoljna zida bez izolacije, prozori pvc.



Veći protok i manja T ispuha ili manji protok i veća T ispuha , tu si negdje s toplotnim kapacitetom , veći protok i niska T ispuha nije baš ugodna za grijanje , manji protok i manja T ispuha i nemaš neke koristi od toga , mali kapacitet , mozda da odrzavaš temperaturu oko klime...
Pri potrošnji od nekih 400-500w T ispuha bi trebala da se kreće od nekih 36-38° na tiim vanjskim pri medium fan...

Klimu upali i ne gasi je , neka se prostor ujednači , zidovi ugriju na temperaturu zraka , ako ne spavaš u toj sobi ostavi istu sobnu 24h i to ti je onda najveća komocija..



Prostorija se greje konstantno. Radijatorima,kada je centralno iskljuceno palim klimu. Tako da racunam da su zidivi ugrejani, ali iz nekog razloga potrosnja se ne spusta ispod 550w. Mislim da je za ovih +8; +9°c spoljnje T to mnogo.
Moguce i da je zbog toga sto nemam izolaciju i imam tri spoljna zida, pa.su gubici veci..

 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 15:31 - pre 29 meseci
Citat:
Alen23:
Probaj da restartaš ruter..



Jedino radi kad sam telefonom povezan na kucni wifi na koji je povezana i klima.. Cim na telefon izgasim wifi i upalim internet sa telefona, prestane da radi kao da nije povezana
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 17:15 - pre 29 meseci
Citat:
musamusa:
Citat:
Alen23:
Citat:
musamusa:
Postovanje svim korisnicima grupe.
Nedavno sam kupio Gree Muse profi 12k.
Zanima me sledece, da li je realno da kada je Fan na 3 crtice pokazuje potrosnju od nekih 340-350w i na izduvu oko 30-32°c. A kada stavim Fan na 1 potrosnja ode na oko 570 do 650w oko 40°c temperatura izduva?
Sada mi je Autofan i namesteno na 23°c, klima radi na najmanjoj brzini (po zvuku izduva) na unutrasnjoj jedinici mi pokazuje 24°c (toliko ocita kad odem na onu kucicu u kojoj je termometar) i potrosnja je trenutna 650w pri spoljnoj temperaturi +8c°
Po mom misljenju kao laiku za te stvari trebalo bi da kako se priblizava zadatoj temp smanjuje temperaturu izduva i jacinu ventilatora unutrasnje jedinice.
Soba koju grejem je sa tri spoljna zida bez izolacije, prozori pvc.



Veći protok i manja T ispuha ili manji protok i veća T ispuha , tu si negdje s toplotnim kapacitetom , veći protok i niska T ispuha nije baš ugodna za grijanje , manji protok i manja T ispuha i nemaš neke koristi od toga , mali kapacitet , mozda da odrzavaš temperaturu oko klime...
Pri potrošnji od nekih 400-500w T ispuha bi trebala da se kreće od nekih 36-38° na tiim vanjskim pri medium fan...

Klimu upali i ne gasi je , neka se prostor ujednači , zidovi ugriju na temperaturu zraka , ako ne spavaš u toj sobi ostavi istu sobnu 24h i to ti je onda najveća komocija..



Prostorija se greje konstantno. Radijatorima,kada je centralno iskljuceno palim klimu. Tako da racunam da su zidivi ugrejani, ali iz nekog razloga potrosnja se ne spusta ispod 550w. Mislim da je za ovih +8; +9°c spoljnje T to mnogo.
Moguce i da je zbog toga sto nemam izolaciju i imam tri spoljna zida, pa.su gubici veci..



Tih 550w ti je trenutna snaga s kojom uredjaj radi , potrošnja se mjeri u kilovatsatima kwh , vidi u aplikaciji od mjerača dnevnu potrošnju..
Za app ne znam , vidi da li je omogučen pristup aplikaciji preko mobilnih podataka..
 
Odgovor na temu

thewitchermr
Radovan Miladinovic
Lacarak

Član broj: 345959
Poruke: 21
*.cpe.sn.co.rs.

Jabber: Prvog Novembra, 43


+7 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.11.2021. u 17:24 - pre 29 meseci
ma aplikacija neradi danima
 
Odgovor na temu

Smig0l
Nis AD
Saradnik

Član broj: 341191
Poruke: 39
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 15:16 - pre 29 meseci
Nije gree klima ali vidim da je ova tema najaktivnija..primetii sam ovo na klimi kad sam cistio od prasine. Da li neko zna sta moze da bude? Postavljena je na 28..nekad 29. U hodniku je. Greje hodnik I dve sobe-ukupno 40m2. Mitsubishi 18tica je u pitanju. Pre toga je radila isušivanje vazduha nekih pola sata I nakon toga je prebcena na grejanje odmah. Montirana pre mesec dana.


[Ovu poruku je menjao Smig0l dana 22.11.2021. u 17:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 17:54 - pre 29 meseci
Ja sam uspio preko pretrage po slikama naći identičan problem na nekom forumu , klima je mitsubishi AP50...



Evo i link

https://klimaforumu-com.transl...;_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=nui

U prevodu odgovora kaze da je to vezano za kontrolu kvalitete ... Evo odgovor..

" Ova slika nema nikakve veze s neradom klima uređaja. Nažalost, radi se isključivo o proizvodnji. Očito je zamračenje u svakom brendu u ovom dijelu, ali ne toliko. Sve je u izradi, tehničkoj kvaliteti. Nažalost, i ME je uhvatio korak s tržištem. U redu je reći je li to problem. Ali kao slika, kozmetika uznemiruje nositelja."


Sad da li je to došlo tvornički ili naknadno se pojavilo ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.a1.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 19:14 - pre 29 meseci
@SmigOI

Ovako prema slici ne moze bas najbolje da se proceni da li je to neka (povrsinska) rdja ili crnilo od neke "paljevine".

Da li si kontaktirao servis, rekli nesto?
 
Odgovor na temu

thewitchermr
Radovan Miladinovic
Lacarak

Član broj: 345959
Poruke: 21
*.cpe.sn.co.rs.

Jabber: Prvog Novembra, 43


+7 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 19:25 - pre 29 meseci
pa ja zimus nisam morao preko 25 da drzim cemu na max je forsiras sada jos 18ica
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
109.175.39.*



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 19:37 - pre 29 meseci
Citao sam na hr forumu, od clana koji je dugo radio za Mitsu. Ugl kaze da imaju 3 glavne fabrike, Japan, Tajland i Turska.
Ugl su modeli na nasim trzistima iz Tajlanda ali ima i pokoji iz Turske. I navodno sa tima iz Turske je znalo biti problema.
A msm da i za LG slicno vrijedi.
Ja bih zvao servisera da on to dokumentuje, danas sutra ako bude neki problem(nadamo se da nece) da se ne bi za to hvatali i rekli da si ti nesto na klimi radio. Mada meni se to cini vise kao estetski problem nego neki funkcionalni.

I dalje stojim pri onome sto sam ti rekao da nije dobra ideja veliku klimu u mal prostor gurat, al dobro nadam se da sam pogrijesio i da ces imat pozitivna iskustva
 
Odgovor na temu

Smig0l
Nis AD
Saradnik

Član broj: 341191
Poruke: 39
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 20:28 - pre 29 meseci
Ostalo je da servis proveri, nisu imali do sada takav slucaj. Ova je sa Tajlanda. Video sam..tako bar pise. Pa na 28 je zato sto greje hodnik I 2 sobe. Na grejanje nemam zamerki tiha je..razlika je max 2 stepena u hodniku koji je 8m2 I I sobama koje su po 16m2. Ne iskljucuje se cesto uopste. Cak vrlo retko. Fan je uvek na 2. All me ovo buni. Mislim da se naknadno pojavilo ali ne mogu da tvrdim 100%.Video sam Gree koju imam ali na njoj nema ovoga. Ona je 12tica.
 
Odgovor na temu

Smig0l
Nis AD
Saradnik

Član broj: 341191
Poruke: 39
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.11.2021. u 20:39 - pre 29 meseci
Juce je bio ukljuceno nekih pola sata dry mode. ..t.isušivanjr. I culo se nesto kao da je "puklo, otkacilo"..jeste bio zvuk kao neka žica..bio sam u drugoj sobi pa nisam bas cuo lepo I zasvetlele su 2 lampice na unutrasnjoj. Uvek je svetlela samo jedna, koja pokazuje on-off., ali ne znam sta je ova druga lampica. Kad sam to video, iskljucio sam I nakon toga prebacio na heat. Ali ne mogu da tvrdim da se ovo desilo zbog toga ili ne...jer nisam pre toga skidao prasinu sa filtera...pa sam juce odlucio da to uradim kad sam je vec iskljucio I tad video ovo sto sam fotkao.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter23.11.2021. u 06:01 - pre 29 meseci
Što je kolega @gfx pitao , pogledaj da nije korozija kakva..Lako moguće da se uhvatio kakav površinski sloj..
 
Odgovor na temu

Smig0l
Nis AD
Saradnik

Član broj: 341191
Poruke: 39
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter23.11.2021. u 23:06 - pre 29 meseci
Pisao sam podrsci u UK, cekam servisera ovde da mi se javi. Oni u UK su mi napisali sledece.....This could simply be where the heating of the system has marked the metal in contact with the coil, if you are running at 28c for long periods of time. The heat coming through the coil will be 60c+ which could be causing the stain marks.
I do not believe it an electrical issue.
Pitao sam I Delton -uvoznik za BIH rekli su mi da slobodno mzoe da se koristi uređaj ako nema neki miris ili zvuk. Al svakako cekam svog servisera.

Mada mi nesto ne deluje da klima moze da proizvede toliku temperaturu pa da ostanu tragovi. . Drugacija je I tehnika rada od one-off
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.11.2021. u 08:37 - pre 29 meseci
Ugasi klimu pa prstom ili papirnom maramicom pređi levo desno na vrhu izmenjivača gde je najviše izražena ta promena.Pogledaj da li ostane nešto kao čađ na maramici.Na slici se vidi da i na plastici gore desno sa unutrašnje strane ima tragova gorenja mada slika nije toliko jasna pa pogledaj uživo.Ja mislim da je tu nešto varničilo mada moguće je da grešim neka to pogledaju stručna lica.Da izmenjivač promeni boju i tako izgleda zbog temperature freona koji prolazi kroz njega je malo verovatno.Za ovakvu promenu na metalu ovde je reč o aluminijumu potrebno je nekoliko stotina stepeni a ne 60-70 tako da meni izgleda da je nešto varničilo.
 
Odgovor na temu

Smig0l
Nis AD
Saradnik

Član broj: 341191
Poruke: 39
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.11.2021. u 10:10 - pre 29 meseci
Proverio je serviser, sve je ok. Pitao je uvoznika za Srb I on je rekao da moze da se koristi klima I da nema veze da li cu je drzati na 25 ili 28, jer temp mora da bude mnogo veca da bi se nesto menjalo...tj.boja. Moguce I kao fabricki da si koristili vece temperature pri varenju u fabrici pa da se to desava. U sustini ispada da je do proizvođaca, kako je neko ovde I napisao...I sto je pisalo na onom linku sa ino foruma

Proleter, hvala.,. Tako je ispala fotka, nema nista na plastici gore.,to je prasina. Nema čađi, ne ostaje nista. Ne bi trebalo da je varnicenje onda.

[Ovu poruku je menjao Smig0l dana 24.11.2021. u 11:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.11.2021. u 11:37 - pre 29 meseci
Aluminij ne mijenja boju bas lako , to rade obično u procesu anodizacije , znači ako je kakvo varničenje ili pri varenju crnilo kakvo , trebalo bi da se moze obrisati s krpom..
Jesi probao mozes li skinuti s krpom da vratiš sjaj..
 
Odgovor na temu

VlajkoBG
Mladji referent
Robo-vlasnik d.o.o.
Beograd

Član broj: 345891
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter24.11.2021. u 22:41 - pre 29 meseci
Za one kojima ne radi app gree+

takodje sam imao indentican problem kao svi, reinstalirao app ponovo se ulogovao i sve radi kao i pre.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter25.11.2021. u 13:37 - pre 29 meseci
Citat:
Smig0l:
Proverio je serviser, sve je ok... Moguce I kao fabricki da si koristili vece temperature pri varenju u fabrici pa da se to desava. U sustini ispada da je do proizvođaca, kako je neko ovde I napisao...

Pa cekaj, jel' na kraju (sa sigurnoscu) ustanovljeno od cega je ta fleka, ili ne?

Ovako neidentifikovana fleka, i nesuvislo "sve je to ok" servisera, samo sire vec dovoljno tamnu mrlju na reputaciju Mitsubishija
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834125 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.