Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje oko optokaplera (optocoupler)

[es] :: Elektronika :: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)

[ Pregleda: 243 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomazo
TV serviser
Makedonija

Član broj: 143196
*.lan.netkabel.net.mk.

+15 Profil

icon Pitanje oko optokaplera (optocoupler)13.10.2019. u 13:14 - pre 3 meseca
Na netu sam našao šemu o samogradnji ispitivača optokaplera.
Interesuje me i treba mi savet da li ovom šemom mogu okretanjem trimer-potenciometra od 47 kilooma mogu ispitati dinamički režim rada.
Isto interesuje me dali ova šema ima mogučnosti ispitivanje samog optokaplera u nekoliko režima rada ili samo jedan režim rada.
Ako su više koji bi to bili a ako je recimo samo jedan, kakav bi to režim rada bio.
Nadam se da ste me razumeli što sam hteo da pitam i saznam.

MAT
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
*.bredband.comhem.se.

+131 Profil

icon Re: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)13.10.2019. u 13:20 - pre 3 meseca
Pre svega, koji parametar ti je od interesa?

Odgovor na temu

tomazo
TV serviser
Makedonija

*.lan.netkabel.net.mk.

+15 Profil

icon Re: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)13.10.2019. u 14:08 - pre 3 meseca
Čitam i i mislim a ne znam dovoljno, posebno teoriju. Kažu da se okretnjem potenciometra simulira dinamički režim rada samoga optokaplera slično kao da je u kolu nekog SMPS-a.
Drugi kaže da se okretnjem potenciometra simulira samo jačina svetlosti i struja kroz optokaplera i da je to čisti statički režim rada iliti konstanta u zavisnosti položaja potenciometra i priključnog napona

Ne znam dali sam se dobro izrazio ali ne interesuje me posebno neki paramametri nego samo ovo:

Da li se okretnjem potenciometra u bilo kom smeru može reči da se testira dinamički režim rada samoga optokaplera.
MAT

Odgovor na temu

ZAS011
Beograd, Vračar

Član broj: 288510
95.180.88.70

Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..

+421 Profil

icon Re: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)13.10.2019. u 14:20 - pre 3 meseca
Kod SMPS opto radi u čistom prekidačkom režimu.
Postoje linearni optokapleri kojima je izlaz proporcionalno zavisan od struje kroz LADaru, tako da ova šemica koju si postavio više odgovara ispitivanju tog tipa optokaplera.
Ispitivanje običnih tipa PC817, CNY1xx se radi sa predotporom u kolu LEDare i opterećenjem izlaznog NPN tranzistora u kolektoru, a može i u emiteru.
Znači quick'n'dirty Go/NoGo test.

Proguglaj malko o linearnim optokaplerima i kakve su im primene. Npr. IL300, PS8741, http://www.szapl.com/manage/images/201452115544122.pdf
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

Odgovor na temu

tomazo
TV serviser
Makedonija

*.lan.netkabel.net.mk.

+15 Profil

icon Re: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)13.10.2019. u 14:39 - pre 3 meseca
Pošto ne znam dovoljno, posebno teoriju hteo bih da znam da li šema (ona u prvom posto) za ispitivanje optokaplera (primer PC817) omogučuje ispitivanje samo dinamičkog režima rada optokaplera okretanjem potenciometra od 47 kilooma ili samo statičkog režima rada.
Možda sam nejasan sa pitanjem ali radi se o tome da kolega u mom okruženju tvrdi da se okretanjem potenciometra od 47 kilooma isiptuje i dinamički režim rada, a meni se čini da nije u pravu, zato i pitanje je malo čudno!

[Ovu poruku je menjao tomazo dana 14.10.2019. u 17:13 GMT+1]
MAT

Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pitanje oko optokaplera (optocoupler)

[ Pregleda: 243 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.