Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Supernova kablovski operater- iskustva

[es] :: ISP :: Supernova kablovski operater- iskustva

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102892 | Odgovora: 649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva23.01.2020. u 06:02 - pre 50 meseci
Jel ima supernova optiku u tvojoj zgradi? Kod mene su letos prokopali ali ne znam gde da pitam. Tu je upload 200 ako uzmes 1000 dwn.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva23.01.2020. u 06:33 - pre 50 meseci
Za optiku, pošto sam se prethodnih dana detaljno informisao, informacije možeš dobiti na 19911, ali moraš da tražiš da te pozove neko iz prodaje sa ponudom. Spomeni optiku, ali će ti oni reći da nema, jer zapravo taj najniži nivo prodaje to ne vidi.

Kada zovu iz "prave prodaje", onda kažeš adresu i sve ti kažu. Mene je onaj niži sloj podrške i prodaje slagao jedno 5 puta da 1. nemaju uopšte optiku, 2. nemaju uopšte optiku u Zemunu, 3. nemaju uopšte optiku kod mene, 4. nisu pustili optiku ali je odrađena. Sve 4 stavke, u zavisnosti od toga ko ih je rekao, su laži. Na njihovu štetu, naravno.

Proverio sam, inače, daju HG8245Q2 ONT za *SVE* pakete, čak i super par (običan) od 100/10 Mbps. Između ostalog su mi najavili "korekcije" brzina na optici za super i super plus pakete, pošto je potpuno neusklađeno sa super max ponudom (100, 200, 1000 Mbps je čudno...).

Meni bi, inače, bio Radijus Vektor provajder, i ako su optiku stvorili pre dva meseca, jer su mi samo sa starog 0114280000 Vektor-ovog broja dali tačne informacije.

Ko ide na super max na optici može oko 4 meseca da izvuče kao stari korisnik uz UO24 (doduše mislim da može samo na paket sa fiksnim telefonom), jer su imali odliv korisnika i počeli, verovali ili ne, da nude akcije za stare korisnike!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.mbb.telenor.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva24.01.2020. u 20:25 - pre 50 meseci
Da li uvek se javlja pauza (tj. crni ekran) između prebacivanja kanala na Supernova?


 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva24.01.2020. u 20:31 - pre 50 meseci
STB ili CAM? Koji je model uređaja i pod-provajder?
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.mbb.telenor.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.01.2020. u 20:05 - pre 50 meseci
Ono što sam ja imao prilikeda vidim bio je STB. NISam korisnik supernove pa me interesuje da li je to uobičajeno ponašanje ili loša instalacija, tv i sl
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 06:52 - pre 50 meseci
Ne treba da se javlja pauza. To je ili faličan STB (dešava se), ili pokvarena Conax kartica. Skymaster koji od ujedinjenja daju svim korisnicima nema neki poseban lag pri menjanju kanala. Moguće i da je toliko loš signal da mu treba vremena da sakupi dovoljno podataka da prikaže prvu sliku. Svaka sledeća slika se "nastavlja" na prethodnu (H264 intra-frame compression) i prikazuje se brže.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 06:58 - pre 50 meseci
"Moguće i da je toliko loš signal da mu treba vremena da sakupi dovoljno podataka da prikaže prvu sliku."

Bice da je to najpre. Dal zbog loseg signala ili veceg bafera ne znam. Svakako da ima buffer koji se puni
na promenu. Kod mene je DTV oduvek pravila tu pauzu. I pre supernove i posle.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 07:07 - pre 50 meseci
Ako STB ima statistike signala neka proveri @BBS. Ne znam doduše koliko procentualno je minimum, pošto ti STB-ovi obično ispišu "jačina" i "kvalitet" u procentima, i razlikuje se od modela STB-a.

edit: Vidim sad da nije njihov korisnik. Onda ne znam. Znam da ne treba da bude pauze i da nije bilo na Ledinama na Skymaster HD-XC2-03 risiveru.

Na CAM modulima je uvek velika pauza, pogotovu kod SBB, tako da ako ti to smeta nemoj da uzimaš CAM već STB ako se budeš eventualno priključivao kod njih. Jeste da ima još jedan daljinski i utičnica, ali će ti raditi kako treba, a ako ne radi biće jasno da je kriv njihov uređaj a ne tvoj TV.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 09:57 - pre 50 meseci
Kada sam davno kupio svoj prvi televizor (neki Sanyo valjda 51cm) iznenadila me pauza od ~1-2 sec u slici kod promene kanala. Stari Ei televizor to nije imao. Ubrzo sam kupio drugi televizor, ITT digitalni 70cm i on je imao pauzu i u slici i u zvuku 1-2 sec pa sam onda saznao da je to zbog izbegavanja problema koji mogu da se jave kod promene slike i tona, ovako to prođe uz neki fade out, fade in i promena je lagana. O tome se radi?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 10:24 - pre 50 meseci
Za analogni signal ne znam, ali kod H264 video stream-a postoje keyframe-ovi i inter-frame-ovi (P-frame, B-frame). Ukoliko u trenutku početka prikaza video signala nije dostupan keyframe, video stream ne može da bude rekonstruisan jer se frame-ovi nadovezuju na prethodne, do određenog broja frame-ova, kada sledi keyframe. Dakle, dok ne "stigne" keyframe, video ne može da se pusti jer ne postoje podaci o kompletnoj slici već samo o promenama u odnosu na prethodni frame, koji je već emitovan i "prošao je". Zbog toga plejer mora da sačeka da sledeći keyframe dođe, i tada može da prikaže video. Vreme čekanja zavisi od konfiguracije plejera i DVB-C headend-a.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 12:46 - pre 50 meseci
Koga interesuje, evo arhiviranog snimka konferencije za štampu Telekom Srbija:

https://milankragujevic.com/uploads/I4w4oaj1qny_480p_wm.mp4

Prenosio je TANJUG, video je nestao po završetku prenosa.

edit: evo pojavio se snimak ponovo, nije ga bilo oko sat vremena po završetku prenosa, ja sam pokupio manifest u trenutku prekida.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 13:52 - pre 50 meseci
Ako može kratak sažetak? :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 14:27 - pre 50 meseci
Tekst ne može da dočara ponašanje Ćulibrka i Lučića na konferenciji.

N1 strana: http://rs.n1info.com/Vesti/a56...ovora-da-li-ce-vratiti-N1.html
Telekom strana: https://www.kurir.rs/vesti/dru...njem-tv-kanala-junajted-medija

Video je oko 50 minuta korisnog materijala, ostavi u pozadini da "drnda", nasmejaće te.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 14:40 - pre 50 meseci
Jedno, pa, nepopularno mišljenje. Telekom i UM se ližu i u mnogo su
većoj ljubavi nego što mi to mislimo. Dogovaraju se gde će ko da hvata
korisnike. Do pre koju godinu, kad je kome trebalo ,tako su se oni drugi
povlačili sa određenih prostora ustupajući mesto prvima. Kako je moguće
da u Bosni oba njihova operatera imaju međusobne kanale? Tamo mogu da se
dogovore, ovde ne? Ili ih je tamo neko primorao na ljubav?
Meni je od svega najzanimljivije da se tek sad odjednom podigla tolika
halabuka. To što korisnici osnovne MTS TV platforme nikada nisu imali
nijedan UM kanal, naročito ne N1, nikada nikoga nije bilo briga. Sad se
vode kampanje zbog Super Nove. Pa ima li SUpernova više korisnika nego
sam MTS, ili su MTS osnovni korisnici strateški manje bitni?
Isto tako, nikada se niko nije pobunio ni što korisnici SBB-a nemaju
Arene, a ako se dobro sećam nekada su se mogle plaćati kao poseban paket.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 15:01 - pre 50 meseci
Pisao sam u drugoj temi , mada je ova znatno primerenija upravo za to . Da je Drzava godinama Protezirala UM , i to dokazao sa totalno Laziranim izvestajem Drzavne Antimonopolske agencije u slucaju kupovine IKOMA od strane SBB-a ! Tada je vlasnik UM-a bio cuveni KKR i druge su se pesme pevale . Drzava ista ova Vlast je Protezirala SBB !

U toj temi su me oponenti optuzili da se to odnosi pre svega na Distibuciju Medijskih Sadrzaja DMS , a ne na sam internet ?! Mada ja nisam ni tvrdio nista osim DMS-a !

Pa naravno da je Vlast svaka zainteresovana da ima kontrolu nad DMS , a ne nad internetom , koji je mnogo tezi za kontrolu nego DMS !

Sada odjednom imamo matricu " Titanske borbe Dobra i Zla " i ostale gluposti , dok je sve i dalje isto i dalje su na istom zajednickom zadatku , ali treba praviti Galamu " da se vlasi ne dosete " !

 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 15:21 - pre 50 meseci
@ademare, oponent, dakle ja, sam ti navodio primere da to što pričaš nije primenjivo, jer si u temi o Internetu spominjao CATV.

Ovde slobodno možeš (i trebaš) da kopi-pejstuješ izveštaj Agencije za zaštitu konkurencije, kao i svoje komentare, i ovde je tome mesto i u kontekstu je diskusije.

Što se tiče tržišta BiH, RAK (Regulatorna agencija za komunikacije) reguliše tržište na takav način da je telekomunikacionim kompanijama zabranjeno da imaju ekskluzivne kanale, kao i da svaka kompanija mora da, na zahtev, dobije licencu za distribuciju kanala po tržišnoj ceni i po istim uslovima ao i druge telekomunikacione kompanije, kao i da određeni kanali koji se smatraju značajnim iz nekih razloga moraju biti distribuirani od strane svih telekom. kompanija koje se bave distribucijom medijskih sadržaja.

Telekom pravi problem jer neosnovano očekuju da isti uslovi koji su važili za Radijus Vektor važe za sve operatere pod Supernova brendom. Tadašnji Vektor ugovor je imao fiksnu cenu bez obzira na broj korisnika. Novi ugovor ima fiksnu cenu za određeni broj korisnika, ali se ugovor mora razmotriti u slučaju povećanja broja korisnika za više od 5% od ugovorenog broja korisnika. Telekom to vidi kao teritorijalno ograničenje, United Media to vidi kao "cena po korisniku". Zašto nisu jasno stavili XYZ € po korisniku, ne znam, ali bi tako UM dobila proporcionalan iznos po broju korisnika a Telekom bi mogao da se širi koliko god želi -- doduše, SBB ne želi da se Telekom širi, a Telekom ne želi da plaća više nego što su do sada plaćali, za manji broj korisnika.

United Media vrti neku tra-la-la kampanju #DaSeVidiN1, kao da je N1 opšte dobro, a ne samo propagandno glasilo druge strane. Drugo, N1 je komercijalni kanal koji se plaća, ako STVARNO žele da se vidi N1, neka ga uvale Telekomu za 0€ po korisniku, naravno Telekom će da izmisli neki razlog da tu ponudu ne prihvati, ali je jedna stvar jasna -- obe strane lažu.

Telekom se buni jer moraju da plate više za veći broj korisnika i ne mogu da dobiju ugovor sa fiksnom cenom koja se neće uvećavati kako dodaju nove korisnike, SBB se buni što Telekom uopšte može da dodaje nove korisnike jer im ih otima, a United Media praktično ne želi da da Telekomu kanale UOPŠTE, pa se pravdaju time da Telekom eto neće N1.

Ovo su takve gluposti da bukvalno ne mogu da shvatim kakve veze ovde ima N1 kao "poslednji tračak nade srpske političke scene", ugovori United Media sa Radijus Vektor i Kopernikus Tehnolodži, SBB-ovo širenje pod Đilasom 2001-2012., Telekomove građevinske dozvole posle 2012.

Pitanja i odgovori su sledeća:

1. Da li je Telekom trebao da počne pregovore o obnovi ugovora pre isteka? -Da. Sačekali su 15.01.2020. da započnu pregovore o obnovi ugovora koji je istekao 31.12.2019.
2. Da li Telekom treba da plati veću cenu po novom ugovoru? -Da, jer se broj korisnika pod-operatera uvećao znatno u odnosu na 2016. godinu. Koliko veću cenu, ja smatram da treba da plaćaju po korisniku, bez ograničenja maksimalnog ili minimalnog iznosa, uz obavezu da tačne podatke blagovremeno dostavljaju.
3. Da li Telekom ima dužnost da distribuira N1? -Ne. Ako United Media uslovljava distribuciju svojih kanala distribucijom i kanala N1, to je njihova stvar koju Telekom mora da ispoštuje ako želi da posluje sa njima po njihovim uslovima, ali to nije nikakva DUŽNOST.
4. Da li United Media preteruje u promovisanju N1 u celoj ovoj priči? -Da, jer je N1 jedan od kanala koje Telekom hoće (tj. mora) da licencira, i kao komercijalni kanal bez nacionalne frekvencije Telekom ne mora da ga distribuira ako ne želi. Ćulibrk je na konferenciji više puta rekao da pristaju da distribuiraju i plaćaju za N1 kanal, ali navodno nisu dobili zvaničnu ponudu za ostale kanale...
5. Da li je išta od ovog istinito? -Niko ne može da zna, jer su ugovori, pregovori, uslovi, cene, tržišna dinamika, isl. TAJNI.

Problem je što Telekom, umesto da interno dogovori uslove sa United Media, koristi tabloide i jednostrane konferencije za novinare kako bi kuknjavom dobio sažaljenje korisnika i eventualnu reakciju države, koja bi prisilila United Media da im kanale da po uslovima pod kojima ne želi.

Još nešto, očekivanje Telekoma da United Media garantuje sadržaj Sport Klub kanala je neosnovano iz više razloga: 1) Sport Klub može da izgubi pravo prenosa nekog sadržaja, koje recimo Arena Sport može da dobije. Po ovom scenariju Sport Klub bi morao da isplati naknadu štete Telekomu zato što nisu hteli da plate dovoljno za neki prenos. 2) Telekom ne može da uslovljava prodavca kanala za sadržaj tih kanala -- tržište je oduvek bilo "uzmi ili ostavi".

Ima ovde kilometarskog teksta koji bih mogao da napišem, ali nema svrhe. Ćulibrk i Šolak će potpisati neki sporazum sutra i Sport Klub će se vratiti korisnicima Supernova operatera, a politički motivisani korisnici će biti budale još neko vreme jer ostaju kod operatera koji ima individualno lošiju uslugu jer je njihov operater "antirežimski" ili "antisrpski" (u zavisnosti od operatera i korisnika). Najpametnije je menjati operatera svake 2 godine. Ko ima uslova, naravno.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 15:35 - pre 50 meseci
Jeste, Milane, mudro zboriš. Oni će se dogovoriti. Korisnici SN će
dobiti ono što su imali. Ali korisnici MTS TV platforme će dobiti buđavi
šipak umotan u sjajnu Pink foliju.
 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 16:55 - pre 50 meseci
Citat:
ademare:
Pisao sam u drugoj temi , mada je ova znatno primerenija upravo za to . Da je Drzava godinama Protezirala UM , i to dokazao sa totalno Laziranim izvestajem Drzavne Antimonopolske agencije u slucaju kupovine IKOMA od strane SBB-a ! Tada je vlasnik UM-a bio cuveni KKR i druge su se pesme pevale . Drzava ista ova Vlast je Protezirala SBB !

+1

Citat:
Milan Kragujevic:
Tadašnji Vektor ugovor je imao fiksnu cenu bez obzira na broj korisnika. Novi ugovor ima fiksnu cenu za određeni broj korisnika, ali se ugovor mora razmotriti u slučaju povećanja broja korisnika za više od 5% od ugovorenog broja korisnika. Telekom to vidi kao teritorijalno ograničenje, United Media to vidi kao "cena po korisniku". Zašto nisu jasno stavili XYZ € po korisniku, ne znam, ali bi tako UM dobila proporcionalan iznos po broju korisnika a Telekom bi mogao da se širi koliko god želi -- doduše, SBB ne želi da se Telekom širi, a Telekom ne želi da plaća više nego što su do sada plaćali, za manji broj korisnika.

Ovde jos treba napomenuti da ukoliko ne dodje do novog dogovora, Telekom je duzan da plati penale u visini od 20 miliona evra sto svakako predstavlja jednu vrstu ogranicenja, jer postizanje istog zavisi i od druge strane.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 17:07 - pre 50 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
@ademare, oponent, dakle ja, sam ti navodio primere da to što pričaš nije primenjivo, jer si u temi o Internetu spominjao CATV.

Ovde slobodno možeš (i trebaš) da kopi-pejstuješ izveštaj Agencije za zaštitu konkurencije, kao i svoje komentare, i ovde je tome mesto i u kontekstu je diskusije.

Što se tiče tržišta BiH, RAK (Regulatorna agencija za komunikacije) reguliše tržište na takav način da je telekomunikacionim kompanijama zabranjeno da imaju ekskluzivne kanale, kao i da svaka kompanija mora da, na zahtev, dobije licencu za distribuciju kanala po tržišnoj ceni i po istim uslovima ao i druge telekomunikacione kompanije, kao i da određeni kanali koji se smatraju značajnim iz nekih razloga moraju biti distribuirani od strane svih telekom. kompanija koje se bave distribucijom medijskih sadržaja.

Telekom pravi problem jer neosnovano očekuju da isti uslovi koji su važili za Radijus Vektor važe za sve operatere pod Supernova brendom. Tadašnji Vektor ugovor je imao fiksnu cenu bez obzira na broj korisnika. Novi ugovor ima fiksnu cenu za određeni broj korisnika, ali se ugovor mora razmotriti u slučaju povećanja broja korisnika za više od 5% od ugovorenog broja korisnika. Telekom to vidi kao teritorijalno ograničenje, United Media to vidi kao "cena po korisniku". Zašto nisu jasno stavili XYZ € po korisniku, ne znam, ali bi tako UM dobila proporcionalan iznos po broju korisnika a Telekom bi mogao da se širi koliko god želi -- doduše, SBB ne želi da se Telekom širi, a Telekom ne želi da plaća više nego što su do sada plaćali, za manji broj korisnika.

United Media vrti neku tra-la-la kampanju #DaSeVidiN1, kao da je N1 opšte dobro, a ne samo propagandno glasilo druge strane. Drugo, N1 je komercijalni kanal koji se plaća, ako STVARNO žele da se vidi N1, neka ga uvale Telekomu za 0€ po korisniku, naravno Telekom će da izmisli neki razlog da tu ponudu ne prihvati, ali je jedna stvar jasna -- obe strane lažu.

Telekom se buni jer moraju da plate više za veći broj korisnika i ne mogu da dobiju ugovor sa fiksnom cenom koja se neće uvećavati kako dodaju nove korisnike, SBB se buni što Telekom uopšte može da dodaje nove korisnike jer im ih otima, a United Media praktično ne želi da da Telekomu kanale UOPŠTE, pa se pravdaju time da Telekom eto neće N1.

Ovo su takve gluposti da bukvalno ne mogu da shvatim kakve veze ovde ima N1 kao "poslednji tračak nade srpske političke scene", ugovori United Media sa Radijus Vektor i Kopernikus Tehnolodži, SBB-ovo širenje pod Đilasom 2001-2012., Telekomove građevinske dozvole posle 2012.

Pitanja i odgovori su sledeća:

1. Da li je Telekom trebao da počne pregovore o obnovi ugovora pre isteka? -Da. Sačekali su 15.01.2020. da započnu pregovore o obnovi ugovora koji je istekao 31.12.2019.
2. Da li Telekom treba da plati veću cenu po novom ugovoru? -Da, jer se broj korisnika pod-operatera uvećao znatno u odnosu na 2016. godinu. Koliko veću cenu, ja smatram da treba da plaćaju po korisniku, bez ograničenja maksimalnog ili minimalnog iznosa, uz obavezu da tačne podatke blagovremeno dostavljaju.
3. Da li Telekom ima dužnost da distribuira N1? -Ne. Ako United Media uslovljava distribuciju svojih kanala distribucijom i kanala N1, to je njihova stvar koju Telekom mora da ispoštuje ako želi da posluje sa njima po njihovim uslovima, ali to nije nikakva DUŽNOST.
4. Da li United Media preteruje u promovisanju N1 u celoj ovoj priči? -Da, jer je N1 jedan od kanala koje Telekom hoće (tj. mora) da licencira, i kao komercijalni kanal bez nacionalne frekvencije Telekom ne mora da ga distribuira ako ne želi. Ćulibrk je na konferenciji više puta rekao da pristaju da distribuiraju i plaćaju za N1 kanal, ali navodno nisu dobili zvaničnu ponudu za ostale kanale...
5. Da li je išta od ovog istinito? -Niko ne može da zna, jer su ugovori, pregovori, uslovi, cene, tržišna dinamika, isl. TAJNI.

Problem je što Telekom, umesto da interno dogovori uslove sa United Media, koristi tabloide i jednostrane konferencije za novinare kako bi kuknjavom dobio sažaljenje korisnika i eventualnu reakciju države, koja bi prisilila United Media da im kanale da po uslovima pod kojima ne želi.

Još nešto, očekivanje Telekoma da United Media garantuje sadržaj Sport Klub kanala je neosnovano iz više razloga: 1) Sport Klub može da izgubi pravo prenosa nekog sadržaja, koje recimo Arena Sport može da dobije. Po ovom scenariju Sport Klub bi morao da isplati naknadu štete Telekomu zato što nisu hteli da plate dovoljno za neki prenos. 2) Telekom ne može da uslovljava prodavca kanala za sadržaj tih kanala -- tržište je oduvek bilo "uzmi ili ostavi".

Ima ovde kilometarskog teksta koji bih mogao da napišem, ali nema svrhe. Ćulibrk i Šolak će potpisati neki sporazum sutra i Sport Klub će se vratiti korisnicima Supernova operatera, a politički motivisani korisnici će biti budale još neko vreme jer ostaju kod operatera koji ima individualno lošiju uslugu jer je njihov operater "antirežimski" ili "antisrpski" (u zavisnosti od operatera i korisnika). Najpametnije je menjati operatera svake 2 godine. Ko ima uslova, naravno.


Milane ako si odgledao celu konferenciju, onda valjda znas da mnogo sta sto si ovde napisao jednostavno nije tacno

na najbitnija pitanja je odgovoreno i to su pitanja koja se često ponavljaju

Zašto ranije nisu počeli pregovori?
Pregovori su počeli još polovinom decembra dostavljanjem ponude sa teritorijalnim ograničenjem koja je štetna po Telekom.

Zašto ne prihvate ponudu za n1?
Zato što hoće sve kanale za koju su već prihvatili finansijsku ponudu.

I ono što često ovde pominju obustavi zato što je istekao ugovor.
Ugovor za Kopernikus je istekao 2016 pa nije bila obustava kanala jer je svaki račun izmiren.

UM su u predlog ugovora stavili klauzulu da ako se poveca broj korisnika za 5% onda idu novi pregovori oko cene a ako tad Telekom ne pristane placa penal za svih 3 godine iliti 20mil evra i ostaje bez kanala, to niko ni u ludilu ne bi potpisao.

Zašto Telekom ne ponudi arene?
Telekom je dao arene svima koji su tražili.

Takodje je objašnjeno da UM ugovor nije ni nudila "fantomskoj" firmi supernova već pojedinačnim operaterima pod kapom supernove.
Najsporiji član ugovora je teritorijalno ograničavanje signala, i to ne podrazumeva povećavanje broja korisnika već zabranu ulaska na pojedine opštine i mesne zajednice, to je objasnio advokat.

I nisu oni ni trazili ugovor za supernovu (to je obican spin) vec za sve pojedinacne operatere a takav su i dobili ali takav da mogu da se samoubiju sa njim.
Rezime konferencije je da ce slucaj dobiti sudski epilog.

To su neka bitna pitanja na koja je odgovoreno.
Mnogo interesantnije bi bilo da se oglasi UM mene živo zanima koje oni imaju argumente a da to nije nećemo da vam prodamo, jer za sada tako izgleda.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva26.01.2020. u 17:41 - pre 50 meseci
Video sam post i na chmar-forumu, očekivao sam i ovde.




Celokupna priča je tra-la-la sa obe strane, pa pre svega ne treba poverovati u sve što su Lučić i Ćulibrk rekli. Papire nismo videli osim pečatiranog mejla United Media S.à r.l.

Ni na jednu tvrdnju Lučića ili Ćulibrka nije moguće odgovoriti niti je u potpunosti istinski interpretirati bez tačnih podataka obe "strane", koji nisu dostupni.

Što se tiče ugovornih uslova, naplata penala je standardna za rezidencijalne korisnike svih operatera kao i za biznis korisnike mnogih operatera. Za fizička lica je uvedena mogućnost povoljnije naplate naknade štete, za pravna lica takva mogućnost ne postoji, usled čega mi naplata penala koji iznose sve "pretplate" (cene licenciranja kanala) do isteka minimalnog perioda ugovorne obaveze.

Što se tiče ugovora Kopernikusa i Radijus Vektora, i gašenja signala, nije jasno da li je Kopernikus ugovor na neodređeno ili određeno vreme, kao i kakvi su uslovi ugovora, pošto su u tom trenutku zaključenja ugovora Kopernikus Tehnolodži i Radijus Vektor bila dva potpuno odvojena pravna lica. Takođe nije navedeno da li je ugovor Radijus Vektor i United Media na određeno ili neodređeno vreme, kao i da li postoje neke ugovorne odredbe koje se primenjuju u ovom slučaju, a koje Ćulibrk nije spomenuo.

Što se tiče ponude za N1, United Media S.à r.l. je, po svojim tvrdnjama, koje imaju jednaku težinu u ovoj diskusiji, ponudila Telekomu sve kanale, i to: SK 1, SK 2, SK 3, SK 4, SK 5, SK 6, Pikaboo, Vavoom, N1, Grand 1 i Grand 2. Nova S i Nova Sport nisu ponuđeni, ali se tu može iskoristiti izgovor "Telekom ih nije tražio", kao što je izgovor Telekoma (barem kako ti navodiš) da su Arena Sport kanale dobili "svi koji su ih tražili".

United Media nije nudila ugovor "fantomskoj firmi", jer su oni i izmislili taj naziv i pokrenuli tu kampanju na N1 sajtu. Pitanje je da li je Telekom ikada tražio ugovor na ime Supernova, odnosno ugovor sa neograničenim mogućnostima teritorijalnog i kvantitativnog proširenja.

Što se sudskog epiloga tiče, male su šanse da će Telekom uspeti da prisili nekoga da mu proda TV kanale po uslovima koji nisu prihvatljivi za vlasnika tih kanala odnosno vlasnika prava nad tim kanalima i sadržajem. Naša država nije BiH, pa da se nešto tako može realizovati. Nije isključena mogućnost da Telekom izdejstvuje novi Zakon, ali je neažurnost REM i RATEL povodom ovakvih pitanja prvi znak da su male šanse da se nešto slično tome desi u neko skorije vreme.

Evropska unija se, inače, zalaže protiv regulacije tržišta na ovakvom nivou, pa bi država, ako Zakon sprovodi po modelu EU, mogla da pokrene inspekcijski postupak ponude United Media, pa bi po zaključenju tog postupka Telekom prisilila da prihvati uslove koje bi Regulatorna agencija odredila, a United Media prisilila da se pridržava tih uslova. Dakle, u "najboljem" slučaju, država će biti medijator konflikta, a ne Telekomov roditelj, po modelu "moj tata je jači od tvog", koji će United Media-u prisiliti da prihvati Telekomove uslove za prodaju sopstvenih kanala Telekomu.

Još jednom, informacije koje imamo smo dobili iz tabloida i od PR timova ove dve kompanije. Nije na nama da donosimo odluke, niti možemo, pa je svakako nejasno zašto operateri vode ovu PR kampanju po medijima. Država nikad nije odlučivala na osnovu većinskog mišljenja stanovništva, niti će korisnici koji zovu SBB i traže da se vrate kanali Telekomu imati ikakvog uticaja na tok pregovora i uslove eventualnog zaključenja ugovora.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Supernova kablovski operater- iskustva

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102892 | Odgovora: 649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.