Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel zna neko u cemu je problem?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Jel zna neko u cemu je problem?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21855 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milorad1234

Član broj: 329808
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 20:58 - pre 97 meseci
Posedujem auto peugeot 206 1.4 benzinac,imam problem sa paljenjem,ne vergla uopste,hoce jedino da pali na gurku,mnogo lako prima kontakt za paljenje,dali neko zna o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 21:35 - pre 97 meseci
Problem ne verglanja alnasera je lako objasniti i dijagnostikovati...Samo, ajde ti prvo objasni tu cinjenicu... " mnogo lako prima kontakt za paljenje"....Sta to znaci???
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 22:00 - pre 97 meseci
Ako skljocne, kad probas da ga upalis, onda ili je bendiks, a pre ce biti da su cetkice.
 
Odgovor na temu

milorad1234

Član broj: 329808
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 22:42 - pre 97 meseci
Ovako,prvi put kad dam kontakt za akumulator-hoce,drugi put kad dam kontakt za instrument tablu hoce,i treci put kad dam kontakt za paljenje auta,nesto samo skljocne i to je to..
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 22:51 - pre 97 meseci
izgoreo ti je bendiks ili zalepio. Sta god da je ovde neces popraviti auto, mozemo samo da nagadjamo i da ti pomognemo da sklopis pricu majstoru, da ne vidi da si ovca pa ce i manje da ti naplati :)
 
Odgovor na temu

moknarb

Član broj: 332785
Poruke: 103



+277 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?14.04.2016. u 23:02 - pre 97 meseci
Citat:
milorad1234:
Ovako,prvi put kad dam kontakt za akumulator-hoce,drugi put kad dam kontakt za instrument tablu hoce,i treci put kad dam kontakt za paljenje auta,nesto samo skljocne i to je to..

Imao sam sličan slučaj i u pitanju su bile biksne. To što škljocne, to bi trebao da je bendiks i to znači da je on uklopio ali se usled loših biksni rotor zaglavi i nekad hoće nekad neće. Dok ga nisam remontovao, udarao sam ga nekim pajserom i onda je hteo da krene.
Rekao bi i da je kod tebe to, ali ipak to treba proveriti u realnom.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?15.04.2016. u 07:34 - pre 97 meseci
Ako škljocne, onda je automat anlasera OK. On prebaci struju na anlaser, ali po svemu sudeći anlaser nije u redu. Dal' četkice (najverovatnije) ili možda neki teži kvar.

Kako se to nekad radilo (kad je anlaser bio lepo vidljiv kad se otvori hauba) - lagano se nekim manjim čekićem, ili nekim komadom alata kucka po telu anlasera, četkice malo pomere, i onda zavergla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?15.04.2016. u 08:50 - pre 97 meseci
Znam ja. Problem je u nazivu teme.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?15.04.2016. u 14:45 - pre 97 meseci

Iskreno...mene mrzi da pisem. Nesto me prosla volja...I onako mora do majstora, pa sta mu "bog da"....Ili ono, ako bas neko zeli kratak dopisni kurs, nek javi, pa...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?15.04.2016. u 20:43 - pre 97 meseci
Citat:
goropad:
izgoreo ti je bendiks ili zalepio. Sta god da je ovde neces popraviti auto, mozemo samo da nagadjamo i da ti pomognemo da sklopis pricu majstoru, da ne vidi da si ovca pa ce i manje da ti naplati :)

Ako bi mogao da objasnis kako bendiks moze da zalepi?!Bice korisno i za tebe a i za one koji citaju,posto je zabluda u pitanju.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?15.04.2016. u 20:51 - pre 97 meseci
pa moze, kad biksne zaribaju bendiks ostane u jednom polozaju, tacnije, nisam mehanicar, ali znam na sta mislim :) ono za ono, tj, poluga zalepila ili vec kako je projektovano. ti bre lavlja jazbina svakog napadas, resis da komentarises temu pre nego sto je otvoris, pa ko nadrlja, nadrljao je.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 19:02 - pre 97 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Ako bi mogao da objasnis kako bendiks moze da zalepi?!Bice korisno i za tebe a i za one koji citaju,posto je zabluda u pitanju.

NIje zabluda a ni "urbana legenda"...To se desava najcesce zbog velike zaprljanosti zubaca zamajca...Znaci, semering radilice je popustio, prlja se zvono menjaca, prljaju se zubci a i ubacuje se prljavstina i u sam alnaser. Usled velike zaprljanosti pogonski zupcanik ( tj. mehanizam za proklizavanje) alnasera moze ostati zalepljen za zamajac...Drugi razlog da alnaser ostane u ukljucenom polozaju je lepljenje kotve magneta za nepomicne kontakte...(zavaruju se)...I moze i zbog biksne da se podglavi jer je rotor izgubio centricnost, ali pri tome cesto nastaju i teska ostecenja statora i rotora,,,A moze i zbog kvara na kontakt bravi...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 19:23 - pre 97 meseci
Ali ne bi bilo lose proveriti kontakte na starteru, i prikljucak za startovanje i kontakte za velike struje. S obzirom na godiste, jedan remont-osvezavanje za starter(lezajevi,cetkice) ne bi bila losa preporuka.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.sbb.rs.



+784 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 20:00 - pre 97 meseci
Pre svega probaj da osmirglas kleme,mozda nisu OK
Ako ni to ne pomogne,onda je anlaser u pitanju
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 20:36 - pre 97 meseci
Citat:
KrkaCiC: Pre svega probaj da osmirglas kleme,mozda nisu OK :)
Ako ni to ne pomogne,onda je anlaser u pitanju :) :) :)


Ne mora da bude alnaser u pitanju...Mozda je i do kontakt brave, ili releja (ako ga ima)...U svakom slucaju on moze samo da prekontrolise kleme na akumulatoru..Sve ostalo je problem za majstora...Posto je ovo problem iz ajd da kazem: "moje oblasti", mogu da kazem da simptom "tak tak" i ne ukljucivanje alnasera nije specifican i ne odnosi se samo na jednu mogucnost, tako da je potrebna opservacija celog alnasera i instalacije za njegovo aktiviranje...U svakom slucaju, jedan servis alnasera ne moze da skodi, to se i inace radi na 50000km...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 20:54 - pre 97 meseci
Citat:
pajapop:
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Ako bi mogao da objasnis kako bendiks moze da zalepi?!Bice korisno i za tebe a i za one koji citaju,posto je zabluda u pitanju.

NIje zabluda a ni "urbana legenda"...To se desava najcesce zbog velike zaprljanosti zubaca zamajca...Znaci, semering radilice je popustio, prlja se zvono menjaca, prljaju se zubci a i ubacuje se prljavstina i u sam alnaser. Usled velike zaprljanosti pogonski zupcanik ( tj. mehanizam za proklizavanje) alnasera moze ostati zalepljen za zamajac...Drugi razlog da alnaser ostane u ukljucenom polozaju je lepljenje kotve magneta za nepomicne kontakte...(zavaruju se)...I moze i zbog biksne da se podglavi jer je rotor izgubio centricnost, ali pri tome cesto nastaju i teska ostecenja statora i rotora,,,A moze i zbog kvara na kontakt bravi...

Neverovatnu glupost si ovde napisao.

Kao prvo,kada si pomenuo semering zamajca a recimo propustio semering spojnicke,ako curi to se i vidi pa se u nekom periodu

to i sanira.AKO SE I TAJ PROSTOR PRLJA,prlja se od trosenja lamele.Bendiks ima u sebi valjke(rolnice) koje se centrifugalnom silom

prebacuju na zakosen deo sklopa i tako glavi da bi okrenuo (uzlebio se ) u zube zamajca,Verovatnoca da zaglavi bendiks je vrlo mala.

Mozda ako pukne viljuska koja je od plastike sto je vrlo retko.Ako se siluje alanser sve je moguce.

Ako je problem sa bendiksom onda zuji (proklizava).Jbt,da li ces bar jedanput nesto iz glave napisati a ne latiti se stalno tog

jbn googla?!!!!!

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 21:05 - pre 97 meseci
Alnaser i prednji deo bendiksa.



Presek bendiksa.Rolnice u bendiksu kada se raklopi,mere se mikrometrom i stavljaju deblje da bendiks ne bi proklizavao (zujao).

Koje crno glavljenje ako se cuje tak,kako je postavljac problema opisao.Biksna ako nije u centru nece se nista ni cuti (pokrenuti).

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 21:26 - pre 97 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
.Jbt,da li ces bar jedanput nesto iz glave napisati a ne latiti se stalno togjbn googla?!!!!!


Lave, kakav ti problem imas sa samim sobom? Covece shvati vec jednom...ja sam isao u neke skole, bio sam djak generacije, dosta toga sam zapamtio...shvati vec jednom! Sto se tice lepljenja "bendiksa"...naravno da se cuje kad se zalepi, mada mnogi to ne prepoznaju, pa postoji mogucnost i da dodje do paljenja alnasera...A posto si ocigledno ti majstor za google, stalno vadis neke slike i sl., a mene nesto optuzujes,kako ja ne pisem iz glave, ajde onda izguglaj odakle sam ja to sad ovo napisao, tj. one podatke i ako to ucinis, svaka cas i ja se iskljucujem...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 21:32 - pre 97 meseci
I da..da dodam samo jos ovo: evo ja priznajem da ti bolje poznajes sklopove na Golfu 2, ali sa auto elektrikom nemas blage veze...I jos nesto, naravno da ovo lepljenje "bendiksa" nema veze sa ovom temom...Nije ni prvi ni poslednji put da je tema malo skrenula...Ja sam se samo ukljucio sa ovim na tvoju opasku da se bendiks ne moze zalepiti...ali moze pod odredjenim okolnostima, kao i da ceo alnaser moze ostati ulkjnucen nakon startovanja motora.

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 16.04.2016. u 22:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 16.04.2016. u 22:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jel zna neko u cemu je problem?16.04.2016. u 22:02 - pre 97 meseci
Citat:
ali sa auto elektrikom nemas blage veze...

Naravno da nemam ali imam veze sa onima koji je znaju pa ih zovu u Nemacku za razen bentlije, ali to je toliko daleko od

tebe da golf2 ostavljam tebi.I upamti,bendiks ne lepi nego automat,ali tebi objasniti,ide poprilicno lose.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Jel zna neko u cemu je problem?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21855 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.