Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cuju mi se ventili na jugicu :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Cuju mi se ventili na jugicu :)

[ Pregleda: 4275 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 18:59 - pre 98 meseci
Na jugo 45, kad idem uzbrdo, slkopocaju ventili, mislim da sam ih stelovao prosle godine na 0,3 tako nesto. Ali sad me nerviraju jer se sve vise cuju i osecam da motor nema snagu, e sad na koliko je najbolje da ih nastelujem i osim tog skljocanja, jel ce se povecati snaga motora, za koliko? Ne cuju se stalno, ali kad je motor pod opterecenjem, cini mi se ca da probiju haubu. :) eto toliko, jadan moj jugic :(
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 19:08 - pre 98 meseci
Nasteluj prema fabrickom upustvu, vratice snagu, prestace zveckanje ventila, neki put hoce i zbog loseg goriva, i ako si u mogucnosti ubaci elektronsko paljenje i gas ;-)
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 19:26 - pre 98 meseci
Da, sad sam video usisni na o,15 a izduvni na 0,20. Moracu to prvom prilikom da sredim, da vidim ima li efekta .A elektronsko paljenje cu da ugradim ako ima da se nadje ovde negde u mom kraju. Inace, mnogo volim ovog jugica, sto se kaze kupio sam ga od babe :) tacnije kad sam ga kupio bio je presao samo 50000 km, kod mene je pune tri godine i volim to sto su delovi tipa odem kupim cigare i jedan far ili tako nesto, heheh
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 19:35 - pre 98 meseci
Ja mislim da pase od juga 55 elektronsko paljenje
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 19:45 - pre 98 meseci
mislim i ja, ali dok ne pitam u prodavnici, mozemo samo da ga tupimo :)
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)18.02.2016. u 21:46 - pre 98 meseci
To pitaj nekog autoelektricara on sigurno zna mozda i ima neki razvodnik da ti ugradi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)19.02.2016. u 06:35 - pre 98 meseci
Kad ideš uzbrdo, i kad je pod većim opterećenjem, pre svega ubaci u niži stepen prenosa, i vozi sa malo većim brojem obrtaja.
Ovo ne važi samo za Jugića, nego za svaki auto.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)19.02.2016. u 16:44 - pre 98 meseci
U redu je to da se nasteluju ventili..oni se ionako rade u nekom servisnom roku, ali samo to lupkanje ne mora da bude uzrok rastelovanim ventilima. To su u stvari detonacije u motoru koje nastaju pre svega zbog poremecenog momenta paljenja. Razlog tome moze biti lose gorivo ( mada ne verujem, to je bilo nekad kad se kupovalo na ulici ), kvar razvodnika tj. centrifugalnog i vakumskog regulatora paljenja, istegnut lanac i "razjedeni" lancanici, istrosena bregasta osovina...sve ce to inace dovesti i do gubitka snage motora...Znaci, kad se budu stelovali ventili i na sve ovo treba baciti pogled...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Cuju mi se ventili na jugicu :)21.02.2016. u 15:18 - pre 98 meseci
Obicno je u takvoj situaciji razvodnik problem, najcesce je vakuumski regulator u pitanju, a moguci su i zaglavljeni tegici za pomeranje predpaljenja.

Takodje treba skinuti razvodnu kapu(u tom trenutku proveriti osovinu razvodnika da li se zaokrece za korekciju predpaljenja) i na pinovima prikljucaka kablova, sa unutrasnje strane ocistiti naslage oksida i proveriti da nije neki malo vise nagoreo.

Kasnjenje varnice jako lako izaziva samopaljenje u cilindrima.

Obratiti paznju da li se to intenzivnije desava kod zagrejanog motora, mozda je potrebno i dostelovati karb.

Taj motor se mora pregledati nedeljno, mesecno, kako god, ne moze se samo uskociti za volan i vozikati...to je privilegija desetostruko skupljih vozila..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Cuju mi se ventili na jugicu :)

[ Pregleda: 4275 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.