Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni signal ista slika ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Digitalni signal ista slika ?

[ Pregleda: 3252 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Digitalni signal ista slika ?07.06.2015. u 17:44 - pre 108 meseci
Tv pratim preko kablovske SBB

Kazu da je konacno zaziveo digitalni signal ?

Ne vidim nikakvu promenu u kvalitetu slike ni na jednom kanalu ?

Bilo je price kako ce slika biti neuporedivo bolja , te ovo te ono ?

Da nije potrebno ponovo neko stelovanje tv aparata ili pretplata kod operatera na dodatne usluge ?

U kom formatu sada stize signal , naime da li je moguce da su neki kanali ( rts1, rts2 . . . ) na 4:3 , a neki drugi na 16:9 ?


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?07.06.2015. u 19:44 - pre 108 meseci
slika je mnogo bolja na digitalnim kanalima, samo je pitanje da li to na tvom tv-u možeš ili ne možeš da primetiš.
Inače, meni se čini da je odavno na sbb-u digitalni signal, tako da nije ni bilo sada promene.

Format slike zavisi od kanala, koliko je meni poznato, mada ako je neki bolji TV, on to sve sredi automatski tako da ne
moraš da misliš o tome.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?07.06.2015. u 20:22 - pre 108 meseci
@eeestablishment - jel' moguce da pitas to sto pitas, a ima tema o tome. Mada ti imas drugi problem po mom misljenju. Ne razumes da to sto pitas "Kazu da je konacno zaziveo digitalni signal ?" nema veze sa tobom ni na koji nacin jer si vec u prvoj recenici naveo da TV pratis preko kablovskog operatera. Ali da se ne bi zbunjivao vise - to sto vidis kao reklamu i sve price o "digitalizacija sada" nema nikakve veze sa tobom vec samo sa onima koji iz ko zna kog razloga TV kanale prate putem antene a ne preko kablovskog operatera (razlozi su razni, neko ne moze drugacije, neko namerno hoce samo tako, neko kombinuje i hoce da ima i kablovsku i antenski prijem...).

Znaci, to sto nisi video razliku je samo zato sto za tebe nema razlike jer te se ne dotice ta "digitalizacija sada" o kojoj se prica.

U vezi tvog pracenja TV programa/kanala - zavisi kako ti je povezana kablovska, odnosno da li koristis SBB STB ili ne. U svakom slucaju imas neke kanale u digitalnoj formi samo treba da (u zavisnosti od marke televizora) nadjes te kanale a ako imas SBB STB onda u svakom slucaju vec imas dogitalne kanale...

Nesto ti je i @etjen objasnio ali najbolje je da napises sta imas, koji televizor/e i da li imas STB od SBB-a pa ces dobiti detaljan odgovor na svako pitanje.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?07.06.2015. u 20:34 - pre 108 meseci
Verovatno je to u pitanju .

Ako vec neko izvesno vreme SBB koristi digitalni signal , ja sam se verovatno navikao tako da sada nisam primetio taj prelaz na bolje ( ako ga je i bilo )

Sto se tice formata , na tv imam opcije 4:3 , 16:9 , , 14:9 , BIOSKOP ZUMIRANJE , ZOOM , PUNO PROSIRENJE , ORIGINAL

Kad je tv na opciji Original , rts1 , rts2 i Happy su u formatu 4:3 a ostali 16::9 ?

Malo mi tupavo da se slika prosiruje ili skuplja prilikom setanja kroz kanale ?

Inace TV je LG 42"5610. . . . .FULLHD

p.s , tek sad videh gornji komentar , u kome je pojasnjeno deo onoga sto sam ponovo pitao

hvala . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?07.06.2015. u 21:15 - pre 108 meseci
Citat:
Sto se tice formata , na tv imam opcije 4:3 , 16:9 , , 14:9 , BIOSKOP ZUMIRANJE , ZOOM , PUNO PROSIRENJE , ORIGINAL

Kad je tv na opciji Original , rts1 , rts2 i Happy su u formatu 4:3 a ostali 16::9 ?

To zavisi iskljucivo od emitera, TV stanice koja emituje. Odnosno, da se bude jos preciznije - zavisi od materijala koji se emituje. Ako je nesto (film, serija, emisija, vesti, nesto iz Studija...) u formatu 4:3 onda se tako i emituje. U principu je neko kao "idealno" resenje da se ostavi na "Original" jer se tako gleda ono sto se emituje bez ikakvog izoblicenja. Jeste malo "glupo" kad se na FULL HD televizoru gleda nesto sto je 4:3 jer postoje ti crni delove sa strane ali je bar slika verna originalu (ljudi nisu "zgnjeceni", zatupasti, smesni...).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?08.06.2015. u 01:37 - pre 108 meseci
@Sceka

Ispustio si jednu jako bitnu stvar. Pitanje je da li on od svog operatera preuzima digitalni ili analogni signal posto, koliko znam, svi operateri salju i jedan i drugi signal istovremeno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Digitalni signal ista slika ?08.06.2015. u 12:24 - pre 108 meseci
Nisam ispustio, pitao sam to ali nije odgovorio. Zato nisam ni ulazio u tu varijantu sa odgovorom nego samo u vezi formata, setovanje televizora...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Digitalni signal ista slika ?

[ Pregleda: 3252 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.