Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...

elitemadzone.org :: MadZone :: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31981 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 16:03 - pre 114 meseci
Radulović daje savet o borbi protiv nezakonitog smanjenja penzija, na 48:15:

http://vimeo.com/110559003

- Uputiti zahtev / tražiti rešenje o smanjenju penzije (da se poštuje član 105 zakona o PIO), kako bi penzioner imao pravo da se žali na to rešenje
- Ako se rešenje ne dobije, to je ćutanje administracije, što je pravni osnov da se pokrene tužba pred upravnim sudom i da se ode do ustavnog suda
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 19:42 - pre 114 meseci
'Vako kaže jedna psovka iz niškog kraja: "Će tužiš tatka što ti je*o majku !"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 21:37 - pre 114 meseci
Ovo što se dešava ovde sada je jedna velika pozorišna predstava za narod sa Vućićem u glavnoj ulozi, tokom koje trilateralni džeparoš ide i pelješi hipnotisanu publiku. Ja verujem da je CIA zaista nekako uz pomoć svojih psihologa ubedila Vučića da on igra neku značajnu i pozitivnu ulogu time što ispunjava kojekakve "uslove", i da je to zaista za dobro Srbije, ali kraj će biti bolan a ova zemlja će biti rasprodata. Ko god je pravi rodoljub ne bi mu palo napamet da proda Telekom i EPS strancima samo da bi dopunio šuplji budžet, nego bi kao razumna osoba zakrpio rupe u tom budžetu iz kojih šiklja.

Penzioneri i ostali bi sada trebalo da plaćaju kredite koje nisu ni tražili, koje je neko uzeo u njihovo ime a po nalogu od ovih što skupljaju kamatu.

Dakle, jedna tužba nekog penzionera verovatno ne može promeniti ništa. Ali 10000 tužbi ili kolektivni nastup, ili eventualno neka ulica tu i tamo, to već može da promeni nešto.

Lepo je Olja rekla: Cirkuska predstava. Nažalost iz te predstave ćemo izaći bez domovine.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 22:29 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:  nego bi kao razumna osoba zakrpio rupe u tom budžetu iz kojih šiklja.

Kakav genijalan plan!
Neka neko iz ovih stopa ide da javi vođi!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 22:51 - pre 114 meseci
Vođa je zauzet predstavom pa od silnog ličnog zanosa i poltronskih ovacija ne može da čuje i razmišlja dobro. A Bilderberg mu je rekao da treba da proda Telekom i EPS kako bi predstava mogla da se nastavi... baš fini neki ljudi, dele gratis savete.

A tvoj plan je vidim daleko bolji: sediš u loži i grickaš kokice. Čestitam, genijalno.
 
Odgovor na temu

acaduga1
taxi
nis

Član broj: 181379
Poruke: 43
94.228.232.*



+43 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...01.11.2014. u 23:23 - pre 114 meseci
Nikad mi nije bilo jasno kako to u državnom sektoru plate i penzije moraju da budu tolko i tolko iako para nema...

Znači država treba da zajmi do besvesti ili da otme nekom drugom ali moraju da budu kolko je po zakonu,

iako para nema. Jednostavno nema logike, logično bi bilo da podele kolko ima po nekom sistemu ,ovako

jednostavno ne može da funkcioniše...Sad naprimer ustavni sud kaže penzije i plate ne mož da se skidaju,

i to je dovoljno da pare moraju da se stvore bilo kako ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 00:06 - pre 114 meseci
Prijatelju, NISTA ne moze da funkcionise, ako je bratija na vlasti nesposobna, ili obavlja posao za necije interese, bez obzira na posledice.
Penzioni fond je fond u koji uplacuju novac svi zaposleni.
I kao fond, moze da umnozava novac na razne nacine.

Medjutim, investicije fonda su upropastene, imovina fonda se NAMERNO obezvredjuje, fond sluzi za kreditiranje bahatih biznismena i sumanutih projekata..

A za SVE TO, nema dovoljno novca.

Penzije su STECENO i OBRACUNATO pravo, prema DAVANJIMA iz licnog dohotka, i NE MOZE SE smanjivati po zelji nesposobnih.

Niko nikome ne "dodeljuje" penziju, osim malog broja LOPOVSKI organizovanih penzija, invalidskih ili obicnih. Pravo na penziju se stice uplacivanjem u penzioni fond tokom propisanog radnog veka, a ne postaje se penzioner samo zato sto je neko gradjanin drzave.

Bratija na vlasti dize kredite da bi SEBI podigli neopravdano plate, a ne da bi "delili" penzije.

Pa im je sada ukinuto ludilo olakog zaduzivanja, posto je novozaposleno blizu 100000 ljudi u javnom, neproduktivnom sektoru.
Zato se i smanjuju plate i penzije, a povecavaju RASHODI BUDZETA.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 00:23 - pre 114 meseci
Citat:
vladd
Penzije su STECENO i OBRACUNATO pravo, prema DAVANJIMA iz licnog dohotka, i NE MOZE SE smanjivati po zelji nesposobnih.

Ako ja recimo štedim 20 godina, svakog meseca odvajam dobar deo plate i stavljam na taj štedni račun, a onda posle 20 godina poludim i sam prokockam to sve, jel neko drugi dužan da mi nadoknadi to? Mislim, ipak sam ja štedeo 20 godina, šta ima veze što sam to posle prokockao?

E pa ne ide to tako. Penzioni fond su upropastili i prokockali oni koji danas primaju penzije iz njega. A sada očekuju da od nas koji nismo ni bili rođeni dok su oni palili, žarili, kockali i šenlučili taj novac, da im isti vraćamo...

Penzija nema, zašto ih nema to neka oni rasprave među sobom.. Od mene mogu da dobiju dva topla obroka dnevno u javnoj kuhinji i to je sve, čisto da ne pocrkaju od gladi pre vremena, a za ostatak neka se sami snalaze.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 00:28 - pre 114 meseci
Sada je i ta varijanta razumna.

Kada se jednom ispostavi idiotska i nerazumna opcija krljanja novca i vrednosti, posle toga je svaka varijanta prakticno "normalna".
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 00:42 - pre 114 meseci
Novca više nema, tako da nema više šta ni da se krlja...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 00:56 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
Penzioneri i ostali bi sada trebalo da plaćaju kredite koje nisu ni tražili, koje je neko uzeo u njihovo ime a po nalogu od ovih što skupljaju kamatu.

Kako nisu trazili , kad su izbori svake druge , trece godine ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 01:04 - pre 114 meseci
Kako nema? Pa eno zlatne koke Telekom i EPS i ostale, samo čekaju da ih pokupi Bilderberg, para će biti ko blata bar godinu-dve.

A onda posle kad sve prodamo, šta će biti? Pa posle će da dođe Bilderberg da nam kaže: Sada vam je gospodo podstanarska kirija tolika-i-tolika, ako vam se ne sviđa a vi mrš odavde jer je ovde sve moje, pošteno sam kupio.

I uzgred, nešto si pobrkao bre Ventura, moj ćale nije spiskao nikakve penzije sem svoju što spiska svakog meseca. Takođe si nešto pobrkao oko vremenskih okvira. Iskreno mislim da njega i sve ostale penzose treba da zastole bojko što su Tadić, Đilas, Vučić, i ostali uzimali kojekakve kredite da bi ih Bilderberg tapšao po ramenu, nego da sada treba te dotične naterati da uzete kredite vraćaju sopstvenom imovinom, eventualno odrađujujući u nekom kamenolomu ili Golom Otoku, i slično...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 01:21 - pre 114 meseci
Citat:
ventura:

Penzioni fond su upropastili i prokockali oni koji danas primaju penzije iz njega. A sada očekuju da od nas koji nismo ni bili rođeni dok su oni palili, žarili, kockali i šenlučili taj novac, da im isti vraćamo...

Nisi dobro postavio problem. Ništa ti ne vraćaš nikome. Oni koji su radili (pre nego si ti rodjen) su zaradili svoje penzije jer su redovno uplaćivali u penzione fondove.
Danas niko ništa ne uplaćuje, mnogi rade "na crno" da ne bi uplaćivali u penzione fondove.

Dakle, oni koji danas rade su nesposobni da zarade.

Tačnije, danas su nesposobni da STVARAJU VREDNOST.

U stvari, oni koji danas rada i nemaju pojma šta to znači STVARATI VREDNOST jer jedina "vrednost" za koju danas znaju je trošenje, trošenje i samo trošenje.


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 01:21 - pre 114 meseci
Citat:
pisac: Kako nema? Pa eno zlatne koke Telekom i EPS i ostale, samo čekaju da ih pokupi Bilderberg, para će biti ko blata bar godinu-dve.

Od prodaje Telekoma biće love kolko hoćeš... Za čak 3-4 penzije... Dakle ceo Telekom ode za manje od 4 meseca penzija.. Koliko vredi EPS, još toliko?

Citat:
hotchimney:
Nisi dobro postavio problem. Ništa ti ne vraćaš nikome. Oni koji su radili (pre nego si ti rodjen) su zaradili svoje penzije jer su redovno uplaćivali u penzione fondove.

Pa gde su onda te pare? Što ih kriju?

Neka lepo zagrabe iz tog fonda, ili neka troše kamatu (do sad sigurno nakupilo dosta novca) i mogu da žive kao carevi...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 01:28 - pre 114 meseci
Da sam na Vucicevom mestu , ja bih plate i penzije smanjio za 90%
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 01:52 - pre 114 meseci
Citat:
ventura:

Pa gde su onda te pare?

U dupetima neradnika koji danas "rade".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 02:33 - pre 114 meseci
A te neradnike je pravio, odgajao, usmjeravao... ko?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 06:33 - pre 114 meseci
Cekajte da dodju na red dobovolji ili privatni penzIoni fondovi Dunava,Prospekt fondam,Raiffeisen,pa ce biti ovako...
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-PIO-fonda-ukrali-3000-penzija
Ti isti sada prave revizije prevremenih penzija,a niko da napravi kontrolu naduvanih penzija iz 2000-ih.
Ovo postaje jedan veliki pozorisni komad za nasim ti vodjom HUDINIJEM.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 07:00 - pre 114 meseci
A koliko su uplacivali? Mnogi, daleko manje nego sto primaju.
Sada je valjda 5000 minimum. Racunajte, koliko ce vam para isplatiti privatni fond.
5000x12x20 jednako 1200000, znaci oko 10000 evra.
Sta biste radili sa 10000?
Da li biste radije da primate minimalnu penziju ili da vam neko da ovu sumu?
Ali pod pretpostavkom da nemate nikakve pare, ni sa koje strane a i da ste stari za bilo kakav posao.
Sta biste odabrali?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...02.11.2014. u 08:33 - pre 114 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
ventura:

Pa gde su onda te pare?

U dupetima neradnika koji danas "rade".

A kako je došlo do toga?

Izvukli su mene iz vrtića i pitali me šta da rade sa parama iz PIO fonda? Ili su pak današnji penzioneri sami odlučili šta će da rade sa parama iz PIO fonda, pri čemu su odlučili da ih spiskaju, a danas od mene traže da im plaćam penzije, jer jelte, oni su ceo život odvajali.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Smanjenje penzija - protivzakonito. Evo uputstva...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31981 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.