Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?

elitemadzone.org :: TechZone :: termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?

[ Pregleda: 5885 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
156.109.18.*



+7 Profil

icon termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?10.10.2014. u 12:30 - pre 115 meseci
Hej Ekipa imam jedno pitanje,,


Uradio sam podno grijanje u stanu 70 kvadrata.
Sta sam uradio:

Imam Gas kotao koji se ukljuci prozvodi toplu vodu i voda ide do onog termostata koji pusta vodu u podno grijanje. Jer iz razloga da se ne bi voda pregrijala vise od 35 stepeni i da nebi sve crklo.

I voda dolazi do pumpe Wilo koja sve to goni u podno grijanje (7 krugova) a vamo imam jedan Radijator u kupatilu koji ima na sebi termostat( u kupatilu nisam mogao uraditi podno grijanje. )
Radijator u Kupatilu nije direktno na podnom grijanju prikopcan tako da temperatura u radijatoru moze da bude 60 stepeni a podno 30.

Eh sad taj gas kotao on ima pumpu i ima elektroniku (vaillant), imam termostat calormatik 330 24V,
i sa tim regulisem temperaturu sobi pali gasi Kotao.

Jedno pitanje sad: kako da palim(gasim) kotao i ovu pumpu koja gura vodu u podno grijenje.
pumpa je 220 V.
Jer sad iskljucim ja kotao i ona ne proizvodi vise toplotu ali pumpa za podno grijanje radi 24 h.
Eh sad kako da kad se kotao iskljuci da se iskljuci i pumpa?

Kotao podrzava i 24 V i 220 V termostat od vaillant.

Cuo sam jedan prijedlog al ne kontam fazon.
Kaze ugasi pumpu za podno grijanje i ak je radijator u kupatilu zavrnut onda kotao ne moze da cirkulise vodu i automacki se gasi kotao? Kotao se ugasio, kako ce se ponovo upaliti?
Da li je to tacno ili da li sam ja to dobro shvatio?

hvala puno
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?10.10.2014. u 12:43 - pre 115 meseci
Bolje bi ti bilo da si u radijator u kupatilo ubacio jedan električni grejač, na primer ovakav: http://bojleri-renome-beograd....ads/2011/03/grejaci-susaci.jpg

i da se rešiš svih briga i problema. Postaviš termostat na neku temperaturu koja ti odgovara. To je i tako jedan jedini radijator, u relativno maloj prostoriji i ne može da potroši mnogo struje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
156.109.18.*



+7 Profil

icon Re: termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?10.10.2014. u 14:36 - pre 115 meseci
Sad je sve instalirano tako da

nego kako da palim gasim kotao i pumpu?
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3871
89.111.241.245



+334 Profil

icon Re: termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?11.10.2014. u 06:19 - pre 115 meseci
Posto nisi sa elektrikom na " dobar dan" kupi termostat
koji ide na cijev i sluzi upravo za to sto ti treba.
Kada se bojler ugasi temperatura vode u cijevi prije pumpe pada i kad padne ispod podesene
pumpa se gasi. Kada bojler proradi temp se dize i pali pumpu.
A da si koristio pretragu nasao bi ovu temu http://www.elitesecurity.org/t424719-0

Inace, za podno grijanje se ne koriste sobni termostati zbog velikog transportnog kasnjenja sistema, al' ajde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: termostat za podno grejanje pumpu i gas kotao?

[ Pregleda: 5885 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.