Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima

[ Pregleda: 10836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makiska
Novi Sad

Član broj: 172571
Poruke: 8
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 09:26 - pre 117 meseci
Molim pomoc za povezivanje LG SMART tv-a sa externim pojacalom. Imam starije pojacalo sa audio input R/L činč priključcima.
Povezao sam TV kombinacijom Skart (tv izlaz)/ cinc audio ulaz u pojacalo, odradio podesavanja na tv vezano za eksterne zvucnike i suocio se sa neprijatnim iznenadjenjem: Ton tv programa se prenosi preko pojacala i zvucnika ali aplikacije tipa youtube ili neki njegovi 3d klipcici odnosno bilo koje aplikacije tog tipa nemaju tona dok na ugradjenim tv zvucnicima ton radi korektno. Koji je najbolji nacin povezivanja ovakve dve komponente kako bi SMART aplikacije radile korektno?

 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 09:38 - pre 117 meseci
Šta si povezao sa TV-om preko Skarta, koji uređaj?
Inače, za zvuk bi morao da povežeš preko izlaza za slučalice na TV-u (kabal, sa jedne strane 3.5 mm stereo džek, sa druge strane 2 činča)
i da podesiš taj izlaz za zvuk na TV-u, onda će sav zvuk da ti ide preko pojačala.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 09:50 - pre 117 meseci
Koliko je meni poznato, a imam dva komada, LG televizori imaju samo optički audio izlaz.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 09:53 - pre 117 meseci
Imaju i izlaz za slušalice ali ne svi, na to treba obratiti pažnju prilikom kupovine.
Ja imam LG 32LN575S koji ima izlaz za slušalice i tako je povezan na 2.1 zvučnike.
 
Odgovor na temu

makiska
Novi Sad

Član broj: 172571
Poruke: 8
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 11:27 - pre 117 meseci
Povezao sam tv i pojacalo kombinovanim kablom skart cinc Skart u tv a cinceve audio out r/L u pojacalo. Interesantno mi je da se tv program cuje preko pojacala na spoljnim zvucnicima ali skart aplikacije nemaju ton
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 13:07 - pre 117 meseci
Isto je i kada pustish film, bilo preko wifi ili kada zakacis eksterni hard, zvuk ide samo na ugradjene zvucnike. Na zalost samo optika. Nisam probao preko izlaza za slusalice, trebalo bi da radi tako, ali mi je malo bezveze.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

makiska
Novi Sad

Član broj: 172571
Poruke: 8
91.148.127.*



Profil

icon Re: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima10.08.2014. u 17:35 - pre 117 meseci
Hvala vam svima na savetima. Mislim da sam ukapirao sta treba da uradim. Posto tv nema izlaz za slusalice samo dpticki audio izlaz moram kupiti DAC digital analog konverter pa optickim kablom do njega a iz njega klasicnim cincevima u staro pojacalo koje naravno nema opticki ulaz. Sve to za oko 30 eura pa valjda ce da radi ili pak novi moderan lg kucni bioskop Jos jednom hvala svima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje SMART tv-a sa eksternim zvucnicima

[ Pregleda: 10836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.