Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centos7 + php + MsSQL

elitemadzone.org :: MadZone :: Centos7 + php + MsSQL

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 21:34 - pre 118 meseci
Ovako, znam da u PHP-u za Windows nema vise php-mssql.dll extenzije, ali ne znam kakva je situacija sa Llinux-om.

Naime, u firmi smo jedan server zamenili sa jacim a taj slabiji smo odlucili iskoristiti kao lokalni PHP server ali tako da se kaci na vec postojecu MSSQL bazu koja je na drugom serveru ali u istoj mrezi.

Formatirali smo disk i odradili clean instal Centos7 Linux-a. Uz njega je dosao PHP 5.4.16 ali nema podrske za mssql po defaultu.
Probao sam "yum install php-mssql" ali ni na jednom mirroru ne nadje taj paket... Probao sam razne cake sa neta ali nesto nece, uvek nesto fali. A i te cake su poprilicno stare pa se to mozda vise to ne radi tako.

Molim vas za pomoc.

Kada pokusam "yum install php" kaze mi da vec imam najnoviju verziju PHP-a, sto realno nije slucaj, ali OK. Nama valja i ova verzija samo da mozemo da se nakacimo na SQL server sa vec postojecim aplikacijama.

Znaci, ako neko predlozi neku drugu alternativnu konekciju ka SQL serveru samo da naglasim da su aplikacije/sajtovi vec napisani i malo je problem sve to prepravljati... ali ako nema drugog resenja... moracu onda to da radim, sta cu.

I da, jos jedna stvar je da tek u ponedeljak mogu da isprobam ono sto mi napisete. Jedino sto mogu da napisem da li sam to vec probao (po secanju) i zasto nije uspelo (ako se setim tacno).
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 22:02 - pre 118 meseci
Kako vidim po netu kazu da je ima u EPEL-u, tako da probaj da je povuces iz njega.

P.S. Ovo je vise tema za "Linux/UNIX serveri i servisi".
...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 22:12 - pre 118 meseci
Molim moderatora da onda premesti temu tamo gde treba, ako nije problem.

Mislim da sam probao preko EPEL, skinuo sam najnoviji .rpm paket koji sam mogao da nadjem i instalirao ga, ali ni posle ne uspevam da nadjem php-mssql paket...

Nego, kako se dodaju mirrori koje komanda yum pretrazuje?
 
Odgovor na temu

scorpioX
Belgrade

Član broj: 319209
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 22:37 - pre 118 meseci
S obzirom da ti je instalirana verzija PHP 5.4.15, da li si probao da instaliras paket php54-mysql, tj."yum install php54-mysql"?
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 22:45 - pre 118 meseci
Evo sad sam digao na brzaka VPS sa CentOS 7 i ima php-mssql koji se instalirao bez problema iz EPEL repoa. Tako da je vrv nesto drugo problem kod tebe.

EPEL instalirao ovako
http://www.cyberciti.biz/faq/i...pel-repo-on-centos-redhat-7-x/

ELEP RepoView:
http://dl.fedoraproject.org/pu...x86_64/repoview/php-mssql.html
...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL25.07.2014. u 23:11 - pre 118 meseci
@scorpioX: malo si promasio, mssql je u pitanju ne mysql

@Nemke_BG: Hmmm... pokusavao sam nesto slicno kao sto je na ovom sajtu, tj EPEL sam instalirao bez problema, ali nisam znao sta dalje. Tacnije, sve sto sam pokusavao dalje nije uspevalo.
Nisam bio nasao link za php-mssql-5.4.16-2.el7.x86_64.rpm file, hvala ti na tome. Mozda mi sada sa njim uspe. Mislim da je bas identicna verzija sa PHP-om koji imam tamo instaliran. :)

Nazalost, mocicu ovo da isprobam tek u ponedeljak, ali nam je ovaj PHP server poprilicno bitan.

Kao sto mozda mozete da zakljucite, imam poprilicno malo iskustva sa Linux-om ali se snalazim koliko toliko ;) Svakako vam hvala na pomoci.

Ako neko ima jos neki savet ili bolje resenje neka napise slobodno, u ponedeljak cu da isprobam pa vam javljam.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.107.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 + php + MsSQL28.07.2014. u 11:28 - pre 118 meseci
Ovako, uspeo sam instalirati mssql extenziju, hvala na pomoci.
Ali sada imam drugi problem, PHP mi nema izlaz ka mrezi... Kako znam? Pa prvo sto mssql_connect funkcija ne moze da se konektuje na SQL server (koji je druga masina pored ove, znaci druga IP adresa iz istog opsega).
Onda sam probao da uradim ping iz PHP-a i to ne funkcionise isto.
Iskljucio sam i iptables i firewalld servise ali opet nece.

Otvoricu novu temu povodom ovoga, ali mozda neko i ovde zna odgovor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Centos7 + php + MsSQL

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.