Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rigips Ploce Informacije

elitemadzone.org :: TechZone :: Rigips Ploce Informacije

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cobiii
milos stankovic

Član broj: 318338
Poruke: 32
*.ip.telfort.nl.



+1 Profil

icon Rigips Ploce Informacije13.05.2014. u 21:19 - pre 120 meseci
Ovako prijatelji za 2 nedelje idem za Srbiju tamo imam 2 sobe nemalterisane, e sad je pitanje da li staviti rigips ploce direktno nazidove, ili recite vase resenje da bude prakticno i brzo. Po meni je to najbolje resenje u pitanju su spavace sobe. Hvala
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rigips Ploce Informacije13.05.2014. u 22:01 - pre 120 meseci
Pre 7-8 godina ziveo sam kao podstanar u jednoj onako starijoj i losijoj kucici, gde je rigips bio sa unutrasnje strane, a iza njega neki stiropor kao izolacija...
Zimi sam imao ogroman problem. Grejao sam se pomocu neke plinske peci.
Kad se vratim sa posla zagrejem stan, a dok sam na poslu je bila niza temperatura (pec radila na minimumu)

Stvarao se kondenz izmedju rigipsa te izolacije i zida. I do proleca su takve "alge" izrasle da se vise nije moglo ziveti tu...
Pretpostavljam da su majstori u vezi necega ipak tu pogresili...
Mozda je problem bila bas ta izolacija. Da je bio samo rigips mozda bi bilo OK.

Posle toga verujem da se nikad vise ne bih odlucio za tako nesto, nego bih ipak trazio od majstora da izgletuje zidove. Ne verujem da bi bila preterana razlika u ceni
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9505
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Rigips Ploce Informacije14.05.2014. u 08:31 - pre 120 meseci
Odlična ideja, sa višedecenijskom potvrdom u praksi. Samo izguglaj: "Rigips suvo malterisanje". Ima i na You Tube dosta klipova.

Naravno, ništa nije idealno, pa tako i klasično malterisanje ima neke prednosti nad suvim malterisanjem gips-kartonskim pločama, ali i mane. Ako si 'teo brzo i praktično, uz to i čisto i jeftino onda je rigips suvo malterisanje pravi izbor.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cobiii
milos stankovic

Član broj: 318338
Poruke: 32
*.ip.telfort.nl.



+1 Profil

icon Re: Rigips Ploce Informacije14.05.2014. u 08:47 - pre 120 meseci
Novac nije u pitanju, upitanju je vreme mnogo brze ce mi ici sa rigipsom nego malterisanje pa gletovanje. Drugo radi se o trecem spratu kuce. Krov prolazi kroz neki deo sobe, ja sam hteo da ubacim prozor tu i sta je najbolje da lepim ploce na zid ili na metalnu konstrukciju?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9505
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Rigips Ploce Informacije14.05.2014. u 09:00 - pre 120 meseci
Ako imaš dobru spoljnu izolaciju, unutrašnja ti ne treba - što znači možeš bez problema rigips pravo na zid (suvo malterisanje). A ako nemaš spoljnu izolaciju, onda bi unutrašnju mogao da uradiš rigips sistemom sa metalnom konstrukcijom i mineralnom vunom. Ali, svakako, uradi to prema preporuci proizvođača, dakle, sa parnom branom i svime ostalim, a ne sa stiroporom pa da se dešavaju čuda kao u postu koji je napisao Coyote.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cobiii
milos stankovic

Član broj: 318338
Poruke: 32
*.ip.telfort.nl.



+1 Profil

icon Re: Rigips Ploce Informacije14.05.2014. u 09:25 - pre 120 meseci
Hvala tebi puno od pomoci si mi bio. E sad na trecam spratu je monta zidovi su debljine 30-40 cm. Prvo bih sobe uradio pa kasnije spoljasnju izolaciju fasadu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Rigips Ploce Informacije

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.