Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?

elitemadzone.org :: TechZone :: Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZZox
Zoran Zorić
Banja Luka/Modriča

Član broj: 319532
Poruke: 2
62.68.123.*



Profil

icon Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?02.12.2013. u 22:18 - pre 126 meseci
Posjedujem videonadzorni sistem koji se sastoji od DVR uređaja i par analognih kamera. Ne bih želio da mi sav sistem postane neoperativan radi toga što je nestalo struje. Planiram nabaviti invertor 12/220 V, sa punjačem akumulatora. U ponudi su invertori sa "MODIFIKOVANIM SINUSOM" i sa "ČISTIM SINUSOM". Naravno da je opcija sa "čistim sinusom" prirodnija i bolja, ali je i puno skuplja.
Pitanje: Da li moram kupiti inverter sa "čistim sinusom", ili mogu upotrijebiti i ovaj drugi. Ne bih da mi sistem "krepa" radi neodgovarajućeg napajanja. Obični UPS uređaji ne dolaze u obzir zbog prekratke autonomije.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?03.12.2013. u 13:41 - pre 126 meseci
Modifikovani sinus je sasvim okej.
Buduci da su danasnja napajanja od kamera kao i napajanje u DVR-u izvedeni u "swithc" tehnologiji,na napajanje mozes dovesti bilo sta u rasponu od 100 do 260 Volti. Nije bitno AC,DC,modifikovani ili cisti sinus radice u svakom slucaju.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

ZZox
Zoran Zorić
Banja Luka/Modriča

Član broj: 319532
Poruke: 2
62.68.123.*



Profil

icon Re: Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?27.12.2013. u 18:08 - pre 125 meseci
Hvala za informacije! Nabavio sam inverter sa modifikovanim sinusom. Sve funkcioniše bez problema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Besprekidno napajanje videonadzornog sistema - "modifikovani" ili "čisti sinus"?

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.