Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)

elitemadzone.org :: TechZone :: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)

[ Pregleda: 9078 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tmaxx86
Operater automatske obrade podataka, HI
"Nevena"
Leskovac, Srbija

Član broj: 303902
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 13:37 - pre 126 meseci
Pozdrav svima

planiram da proširim svoju sobu pa mi je potrebna gruba računica koliko bi to koštalo. Naime uz istočni (spoljni zid) moje sobe nalazi se potpuno ukopan podrum, naravno sa pločom koja je u ravni temelja moje kuće i sobe.

Palo mi je na pamet da probijem zid moje sobe i nad tim podrumom sazidam dodatnu prostoriju i na taj način proširim sobu. Dimenzije ploče podruma nad kojom planiram izgradnju je 2.5 x 3m.

Dakle mene zanima koliko bi me koštao materijal za izgradnju takve prostorije, 2.5 x 3m. Planiram izgradnju blokovima, postavljanje 4 stuba, izlivanje ploče, kao i malog krova na jednu vodu koji bi bio produžetak već postojećeg krova kuće.

Treba uzeti u obzir da se zidaju 3 zida jer bi se prostorija lepila za već postojeći zid dužine 3 metara i visine 2,4 metara


Molim nekog ko se razume u građevinske radove i proračune da mi okvirno izračuna koliko mi čega treba za ovo što planiram

Unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 14:00 - pre 126 meseci
Ima tu dosta faktora koji uticu na cenu. Recimo, koja je visina sobe, da li bi na ploci bila monta ili bi bila izlivena klasicna betonska ploca, kakve prozore planiras, itd. itd.

Zatim, cena materijala, jer nisu svuda iste cene, cena rada, itd.

Racunaj oko 500-600 evra samo za grube radove, i to je neki minimum.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
109.121.55.*



+613 Profil

icon Re: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 14:36 - pre 126 meseci
Citat:
tmaxx86
Palo mi je na pamet da probijem zid moje sobe

Ne možeš tek tako da ukloniš ceo spoljni zid, on je ujedno i noseća površina.
Najbolje bi bilo da ti neko (statičar) uradi projekat, dobićeš specifikaciju materijala i radova i onda ćeš lako sam da izračunaš krajnju cenu.

Pazi i na ovo:
Ilić: Više nema opravdanja za bespravnu gradnju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 14:53 - pre 126 meseci
^99% Srba nije gradilo "divlje" iz hira, nego iz muke. Jedno su politička naklapanja, a drugo je praksa. Ako tmaxx86 uradi i plati validan projekat, i preda zahtev za gradnju (na svom zemljištu) danas, kad će dobiti dozvolu ? Limburga meseca.

Bilo kako bilo, @tmaxx86 imaš dve solucije: da unajmiš dobrog i iskusnog majstora zidara, ili da se obratiš projektantima. I jedno i drugo je OK. I moja procena je da bi sav materijal koštao ispod 1.000 €. E sad, nisi napisao ništa o izolaciji, stolariji (da li će trebati prozori ?), kakav si pod planirao i td i td.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tmaxx86
Operater automatske obrade podataka, HI
"Nevena"
Leskovac, Srbija

Član broj: 303902
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 15:19 - pre 126 meseci
Izolacija bi bila klasika, stiropor, mrežica, neka jeftinija fasada. Što se poda tiče, laminat. Stolarija mi nije potrebna, to imam.

E sad, ne bi rušio ceo zid sobe, već bi pravio polukružni otvor.

Dozvolu za kuću imam, a u planu izgradnje je planirano da se na tom mestu nalazi izgrađena prostorija koju moji nikada nisu sagradili (nedostatak para, kuća građena 93 u ono vreme)
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)02.12.2013. u 17:07 - pre 126 meseci
Morala bi da se izlije greda iznad tog otvora, najbolje pre razbijanja zida, a mozda i jos nesto. Sve zavisi kako je gradjena kuca, ima li vertikalne i horizontalne serklaze?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Cena izgradnja prostorije od 7,5 m2 (dogradnja kuće)

[ Pregleda: 9078 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.