Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu

[es] :: Elektrotehnika :: kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 45543 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+98 Profil

icon Re: kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu16.03.2015. u 14:36 - pre 83 meseci
Menjam postojeće topljive za automatske.

Od većih aparata imam šporet (trenutno je na 2 od 16A, 1 rerna, drugi ringle), bojler, frižider i veš mašinu, sve ukupno 12 osigurača, ali su mi rekli da kupim veću razvodnu tablu,za jedno 15 ili 16, tu ide i zvonce. Od manjih aparata nemam neke veće potrošače, grejalice i sl, ni klimu.

Imam izbor između Eti za oko 217 din, bez obzira na amperažu
Code:
http://www.srbijaelektro.com/?pg=products&cat=311

i Schrack od 250-300dinara, to su ovi B.
Code:
http://www.srbijaelektro.com/?pg=products&cat=121

Ako neko zna za povoljniju online trgovinu...

Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.

+36 Profil

icon Re: kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu16.03.2015. u 15:47 - pre 83 meseci
Svaki kabal koji imas u kuci/stanu od 1,5 mm2 trebalo bi da osiguravas najvise sa "B 10A". Znaci ne moze B 16A!

Svaki kabal od 2,5mm2 trebalo bi da osiguravas sa B 16A. Svaki "strujni krug" treba da ima zaseban osigurac npr. el. sporet ako je monofazni onda jedan osigurac, ako je trofazni onda 3 osiguraca po B 16A, ves masina 1x 16A, bojler 1x 16A, uticnice sve (svaka po 1x 16A) osim u slucaju da imas one modularne pa imas 3 u nizu do kojih dolazi 1 kabal. Svi su ti osiguraci B za kucu/stan.

Inace sve ovo nema smisla, ako je stara instalacija pa su majstori 70ih godina sa jednima kablom odradili citav stambeni objekat.
Treba da vidis imas li mogucnosti da odvojis to na zasebne osigurace. Izracunaj, probaj ispratiti koliko imas cega i kuda kablovi idu pa onda izaberi razvodnu tablu i kolicinu "osiguraca".

P.s- Kad vec radis uzmi Schrack, mislim, nema smisla da gledas u tih 30 dinara razlike...
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."

Odgovor na temu

hedonist

Član broj: 62512
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

+1 Profil

icon Re: kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu06.09.2016. u 21:21 - pre 65 meseci
Niko da spomene dobro automatsko zvono i tinjalicu za jeftinu struju.Neko kaze da se automatska zvona (u vidu automatskih osiguraca) mnogo slabije cuju kada kutija sa osuguracima ia poklopac. sto u 99% slucajeva i ima.
Moze pomoc oko odabira

Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: kvailtetni kucni automatski osiguraci u srbistanu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 45543 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.