Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2424537 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:23 - pre 41 meseci
Molim vas nemojte da me neko pogresno shvati... Ja se u ovo ne razumem i prvi put srecem pa shodno tome i trazim vase misljenje... Da vidim ako negde gresim ili je greskom podeseno da prepravim... Ako nista ne smeta i ne utice drasticno na potrosnju peleta neka je i 190 c temp...

Hvala svima na odgovorima.. Za sada mi se svidja sto ste mi pomogli da iskljucom stand by mod...

E sad moracu da dopunim sistem sada mi je na 1.2 dok kotao ne radi, susac u kupatilu su mi odvrnuli jedan krug ovi majstori sto su mi radili grejanje kao da ne ide bzv voda da kruzi kad se brzo greje, isto su tako i ostale radijatore zavijali (lupam ako moze 8 kruga da se odvije odvijali su 3 kruga) ne znam dal i njih treba skroz da odvijem.. A termo glavu iz dnevne gde je kotao.. Skinucu.. Ako neko ima jos neki predlog hvala unapred i izvinjavam se ako je neko pomislio da pametujem, samo sam hteo da se konsultujwm sa ljudima koji svakako imaju vise znanja i da naucim nesto
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:26 - pre 41 meseci
Jos jedno brzinsko pitanje ko ima termoglave kako ih koriste.. Tipa imam je u hodniku, dnevnoj sobi... Odem uvece da spavam i ostavim kotao tokom noci.. Jel ostavi termo glave lupam stalno na broj 4 ili broj 5..ili svako cece lupam zavija lupam na dvojku, keca a tamo gde boravi odvije na 5?
 
Odgovor na temu

randda
Marko Randic
snimatelj
RTS
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 341608
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:40 - pre 41 meseci
@Alexjo85 Koje su ti termoglave? Koja marka?
Commo Compact 23 kw
Prizemna kuca 135 m2
Podno grejanje 50 m2, 3 radijatora po 160 cm, susac i bojler
Mesni ventil 3 kraka IVAR, HERZ termo glave na radijatorima
PVC stolarija, nemam fasadu, ploca izolovana vunom 5 cm
Pec u kotlari koja se lepi uz kucu
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:41 - pre 41 meseci
Calefi
 
Odgovor na temu

randda
Marko Randic
snimatelj
RTS
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 341608
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:48 - pre 41 meseci
0 1. 2. 3. 4. 5. 6.
0°C ~7°C ~12°C ~16°C ~20°C ~24°C ~28°C

Pa ti podesi koja ti temperatura treba.
Commo Compact 23 kw
Prizemna kuca 135 m2
Podno grejanje 50 m2, 3 radijatora po 160 cm, susac i bojler
Mesni ventil 3 kraka IVAR, HERZ termo glave na radijatorima
PVC stolarija, nemam fasadu, ploca izolovana vunom 5 cm
Pec u kotlari koja se lepi uz kucu
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 22:52 - pre 41 meseci
Nisi me razumeo sta pitam... To sam znao imao sam u upustvu ali hvala ipak na trudu..nisam pitao za parametre termoglave nego nacin na koji se koroste..u smislu.. Podesim preko dana ujutru svuda na broj 5 gde gos ih imam.. Greje se ceo dan... I dodje vreme za spavanje... Da li po ostalim prostorijama sem spavace zavrcem te termoglave lupam na broj 2 da ne bih grejao bzv kad nisam u toj prostoriji... Da bih ustedeo pelet ili lupam ostave se tako dan noc na broj 4 lupam ako zelim 24 stepena da mi bude...
 
Odgovor na temu

randda
Marko Randic
snimatelj
RTS
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 341608
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 23:24 - pre 41 meseci
A zasto bi ti radilo grejanje preko noci? Kod mene se pali u 6 a gasi u 22. Ako ti vec radi pec preko noci smanji na minimum da ne zalede radijatori.
Commo Compact 23 kw
Prizemna kuca 135 m2
Podno grejanje 50 m2, 3 radijatora po 160 cm, susac i bojler
Mesni ventil 3 kraka IVAR, HERZ termo glave na radijatorima
PVC stolarija, nemam fasadu, ploca izolovana vunom 5 cm
Pec u kotlari koja se lepi uz kucu
 
Odgovor na temu

randda
Marko Randic
snimatelj
RTS
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 341608
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno01.12.2020. u 23:29 - pre 41 meseci
Ili u tvom slucaju uzmi programabilne termoglave pa ih podesi za svako doba dana i ne moras da razmisljas o njima vise.

[Ovu poruku je menjao randda dana 02.12.2020. u 00:48 GMT+1]
Commo Compact 23 kw
Prizemna kuca 135 m2
Podno grejanje 50 m2, 3 radijatora po 160 cm, susac i bojler
Mesni ventil 3 kraka IVAR, HERZ termo glave na radijatorima
PVC stolarija, nemam fasadu, ploca izolovana vunom 5 cm
Pec u kotlari koja se lepi uz kucu
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
82.117.212.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 06:27 - pre 41 meseci
https://ibb.co/M6fkGT6
Slika programa kako je nastelovan bezicni termostat...imam malu bebu i u sobi gde spavamo ako ne udarimo jednu vatru u sred noci ( tipa oko 4) oseca se hladnoca... E sad posto sam iskljucio stand by mode, sad on zapravo radi 24 casa koliko primecujem samo sto seta od 23,4 stepena kad je tamna kockica, do 21 kad nema kockice kad je prazno na bezicnom termostatu.. Sad u mom slucaju bi bilo idealno recimo preko dana od 06 do 00 uvece lupam da radi bez standnby moda... I onda bi bilo idealno da se ugasi i u 04 da se upali na sat vremena da presece malo.. Al to vrv ne moze 😁 posto se pvi put srecem sa svim ovim a nemam koga da pitam, zato sam pitao kako ostali ljudi koriste termo glave, dal se zezaju svako vece ih zavijaju da bi manje trosili peeleta u prostorijama gde niko ne boravi, pa onda ujuteu odviju..ili ih jednom podese da kazemo tipa u ovoj sobi na 4,u onoj na 3...i ne diraju ih... Kao sto sto isto ne znam dal radijatori dole gde je ventil gde ide imbus treba da bude maksimalno otvoren, ili da ostavim kako su majstorinto nesto "balansirali" jedan odvili 2 kruga od 8,drugo 3 odvili... Susac jedan krug.. Itd..pa moram ovde da kukam 😁
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
82.117.212.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 06:28 - pre 41 meseci
Citat:
randda:
Ili u tvom slucaju uzmi programabilne termoglave pa ih podesi za svako doba dana i ne moras da razmisljas o njima vise.

[Ovu poruku je menjao randda dana 02.12.2020. u 00:48 GMT+1]


Odlicna ideja... Da sam znao pre ovih kad su mi uzeli, da ih kupim.. Mada sad cu pogledam cene.. Ali mi se vec dopadaju
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 06:44 - pre 41 meseci
Aco bespotrebno ti to tako radi. Tako sa prekidima nije dobro rešenje, brže ti strada upaljač...

Ti na samoj peći možeš da podesiš 2 paljenja i 2 gašenja. Set CHRONO. Svakako moraš da iskljucis na bar sat, dva kako bi se peć ohladila i kako bi je očistio.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
82.117.212.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 07:17 - pre 41 meseci
Vojkane hvala na odgovoru , poslao sam ti PP da mi se ljudi ne smeju ovde :D kad stignes pogledaj .tnx
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 16:22 - pre 41 meseci
Vojkane druze i ostali drugari... Ajde molim vas odgovor na dva pitanja i gasim se, necu smaram vise

1.) dal donji ventili na radijatorima gde ide imbus treba da odvijem do kraja ili da probam da zavijam - odvijam posto su mi tako rekle kolege sa posla da balansiram liniju tj. Temperaturu izmedju soba(ili to sve mogu preko termo glava a dole da odvijem skroz)
2.)ko ima termoglave... Recimo ima 3 sobe, dnevni boravak, hodnik.. I ujutru namesti sve termoglave na broj 5 (28c) i dodje mrak za spavanje ode u spavacu po ostalim sobama nema nikoga sta onda.. Dal te ostale termoglave zatvara na broj 1 lupam da smanji potrosnju peleta ili ostaje tako "otvoreno uvek" na broj 5

Hvala gasim se
 
Odgovor na temu

randda
Marko Randic
snimatelj
RTS
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 341608
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 16:43 - pre 41 meseci
Za prvo pitanje ne bih znao da ti odgovorim jer nisam majstor. Na drugo pitanje cu da ti odgovorim kako je kod mene podeseno. U prostorijama koje ne koristis zavrnes termo glavu na pahuljicu, cisto da ne zaledi radijator. Na ostalim koje koristis podesavas po svojim potrebama tj. po temperaturi koja ti odgovara da bude u njima.
Commo Compact 23 kw
Prizemna kuca 135 m2
Podno grejanje 50 m2, 3 radijatora po 160 cm, susac i bojler
Mesni ventil 3 kraka IVAR, HERZ termo glave na radijatorima
PVC stolarija, nemam fasadu, ploca izolovana vunom 5 cm
Pec u kotlari koja se lepi uz kucu
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 16:51 - pre 41 meseci
Okej hvala.. Zanimalo me je samo dal to neko odvrce zavrce svakibdan ili nasteluje i ne dira.
 
Odgovor na temu

denkoneg
Makedonija

Član broj: 339513
Poruke: 11
95.86.63.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 17:52 - pre 41 meseci
Aco zasto si zbunjen oko ventile?
Vidim da imas termo ventile na svi radijatora,tako da podesi ih na koliko hoces.Primer dnevnu sobu 23,spalnu sobu 20,detsku 25 i tako dalje (znaci namesti koju temp hoces uz pomoc brojeva oznaceni na sam vetil,pred neki post si se izjasnio da znas). Tvoja je zelja dal ke da bude primer 15 ili 30 stepena u sobu.
Evo kod mene kako radi i jas koristim commo 21:
1. Pec prati temperature vode( nemam wifi termostat a i mislim da ne treba jer temperaturu regulisu sami ventili sa termo glavama.).Zadadena temperatura na vode mi je 65 .Kad dostigne tu temperaturu pec udje u modulat rezim i ne gasi se, znaci radi na minimalni rezim.Bitna stvar je da podesis da u work 1 pec radi duze vreme ,bar ja mislim da je tako i tako sam uradio.
Na ovaj nacin nemas tu razlike temperature u prostorije ,mislim kad pec se gase pa onda pak upali.
2.Oko potrosnje pelete,to je razlicito kod sve a tu su mnogo faktora:
---- izolacija objekta,kalorcnost peleta i td i td...


Ovo mi je treca godina kako se grejem na pelet,i ovako je koristim od prvog dana.
Pozdrav svima na forumu ........


Commo 21, 7 panelni radijatora (ukupno 8.8 m), izolacija
ne, pvc
stolarija,
 
Odgovor na temu

jure.lo
Loznica

Član broj: 341244
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: jure.lo


+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 18:18 - pre 41 meseci
Donje ventile ne diraj jer su sa njima majstori balansirali sistem (nadam se) bas tako da su različito otvoreni nnaj manje je otvoren naj bkiži radijator kotlu i tako dalje do poslednjeg koji je naj više otvoren.
Programibilne glave su veoma skupe ima i jeftinijih ali je upitan kvalitet.
Stan na 6 spratu 65kv h 2.8 m.PVC stolarija.zgrada iz 1955 sa duplom ciglom bez temo
izolacije.
Commo 15 bez meš ventila , radijatori 4 sa GlobalVox 600 rebrima 1 od 15 ,1 od 14 rebara i
2 od
10 rebara.Na svim radijatorima su Danfoss ventili RA DV na tri su namontirane Danfoss
Connect live
glave kojima upravlja Danfoss link , bojler od 80 l sa izmenjivačem od 4 KW.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 19:13 - pre 41 meseci
Ako su ti majstori "izbalansirali sistem" onda nema potrebe nešto da diraš donje ventile. Moguće je da se desi i nakon ozračivanja sistema i dalje bude nejednaka temperatura na radijatoru uglavnom u donjem uglu (levom ili desnom). Tada pristupi odvrtanju. Mene je mučio jedan pa sam tako rešio.

Proveri pritisak u sistemu. Na hladno oko 1,7 do 1,8 da bi u radu bio nešto ispod 2,5 bara.

Ne zamaraj se previše programbilnim termoglavama, kao što reče kolega skupe su, već imaš postojeće. Nisi na kraj sveta... Možeš da zavrneš odvrneš prema potrebi.
Konkretno kod mene u drugoj kući sam smanjio na 1 i na 2. Čisto da malo kruži voda i mlaki su. Te dve sobe su slavska i gostinska. Povremeno imam goste koje noće i tada odvrnem do kraja da se i ugreju zidovi i da bude konfornije.
Tako da svaki sistem je individualan sam za za sebe
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 19:18 - pre 41 meseci
Majstore koje sqm ja imao po preporuci ne daj Boze nikom... Zato ovde i ucim o tome kako i sta.. Inace sam informaticar pa nemam iskustva u ovoj oblasti... U spavacoj sobi mi nikada nije ista temp kao po ostalim... On odvijen do maksimuma na donjem ventilu ovi ostali prigusenni tipa odvijeni 2 kruga, 3 kruga itd.. Samo taj u spavacoj sobi skroz odvijen i opet nista.. Prvo je bilo 20 rebara od 3 stuba, pa racunali bilo malo.. Pa stavili cetvorostubne isto 20 rebara i zagreje sobu tek kad kotao radi ceo dan.. Al konstantno ima razlike u dnevnoj tipa 24,4 u spavacoj 22,4...zato pitam dal da skroz prigusim ostale ili kako sta.. Hvala svim dobrim ljudima jos jednom

Uzgred zaboravih da napisem da koji sam baksuz bas taj u spavacoj em manja temperatura, em se cuje kao potok taj radijator i onda nocu brboce, cuje se voda... Inace 5x pokusavao ispustao vazduh, dopunjavao sisyem al nesto ne ide definitivno
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2020. u 19:24 - pre 41 meseci
Citat:
denkoneg:
Aco zasto si zbunjen oko ventile?
Vidim da imas termo ventile na svi radijatora,tako da podesi ih na koliko hoces.Primer dnevnu sobu 23,spalnu sobu 20,detsku 25 i tako dalje (znaci namesti koju temp hoces uz pomoc brojeva oznaceni na sam vetil,pred neki post si se izjasnio da znas). Tvoja je zelja dal ke da bude primer 15 ili 30 stepena u sobu.
Evo kod mene kako radi i jas koristim commo 21:
1. Pec prati temperature vode( nemam wifi termostat a i mislim da ne treba jer temperaturu regulisu sami ventili sa termo glavama.).Zadadena temperatura na vode mi je 65 .Kad dostigne tu temperaturu pec udje u modulat rezim i ne gasi se, znaci radi na minimalni rezim.Bitna stvar je da podesis da u work 1 pec radi duze vreme ,bar ja mislim da je tako i tako sam uradio.
Na ovaj nacin nemas tu razlike temperature u prostorije ,mislim kad pec se gase pa onda pak upali.
2.Oko potrosnje pelete,to je razlicito kod sve a tu su mnogo faktora:
---- izolacija objekta,kalorcnost peleta i td i td...


Ovo mi je treca godina kako se grejem na pelet,i ovako je koristim od prvog dana.
Pozdrav svima na forumu ........


Zbunjrn sam drug dal treba svako vece da ih zavijam pred spavanje svuda gde su prazne prostorije da bih ustedeo peley posto su te prostorije prazne.. Lupam ako uzmem za primer dnevnu sobu.. Preko dana osvijena je termoglava na 5... I toplo nam je.. Full.. Krenem na spavanje u spavacu sobu.. U dnevnoj nemam nikoga... Sto bi grejalo na 5..ja onda smanjim i stavim na broj 2...ujutru uatanem okrenem opet pred posao na broj 5 i tako u krug..zbog toga pitam dal se neko uopste zeza sa tim jer je pocelo da me smara..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2424537 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.