Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje

[ Pregleda: 14051 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 12:53 - pre 132 meseci
Da li neko zna gde mogu da se nabave cevi za centralno grejanje sa izolacijom, predviđene za podzemno polaganje. Kotlarnica je odvojena od kuće i jedini način da se sprovedu cevi je podzemno, tj. nikakve druge varijante ne dolaze u obzir. Ne znam za debljinu cevi, ali mislim da bi bilo dovoljno i jedan col.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 13:54 - pre 132 meseci
Na to ti treba i kanal(kopanje plus betoniranje), dimenzija u zavisnosti od dimenzija cevke. Cevi i izolacije imas na stovaristima za tu vrstu instalacija...
 
Odgovor na temu

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 14:17 - pre 132 meseci
To su cevi sa već fabrički postavljenom izolacijom. Ne znam tačno, ali otprilike je to cev u drugoj cevi (koja je plašt i bude plastična) sa izolacijom između te dve cevi, i mislim da mogu direktno u zemlju da se stavljaju bez kanala. Ako i treba kanal, nije problem jer svakako sad treba da se betonira dvorište pa bi se to onda sve zajedno odradilo.

Znam da ih ima na stovarištima, ali u mom mestu nema ništa tako (čak ni slično), pa se zbog toga raspitujem gde ima. Najviše bi mi godilo ako neko zna neki link na netu gde bih mogao da ih kontaktiram i raspitam se za cene i detalje (treba tu i kolena i sl).
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 14:25 - pre 132 meseci
Pada mi na pamet:
http://www.jeepcommerce.rs/index.asp

Note: admin da izbrise ako je violation..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 14:30 - pre 132 meseci
Probaj ovako
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 17:45 - pre 132 meseci
I dok nisam imao centralno grejanje uvek su mi oči bole one skalmerije od cevi po plafonima soba, pa sam svoje grejanje uradio tako što sam cevi jednostavno ukopao u zemlju pored zidova i iz njih su izvirivali samo priključci za radijatore.
U jednom delu, onom starijem, jer je sistem nakon par godina proširivan, čak ni kanale nisam betonirao nego su cevi polagane direktno, s tim što je neposredno oko njih sipan sitan pesak, "jedinica" ili vejač "dunavac", zaboravio sam sada već, ali bitno je da cevi nisu u direktnom kontaktu sa zemljom.
Sve to je lepo zatrpano, preko toga izlivena betonska ploča i to tako fercera još od 1985. godine, a doklen će, još ne znamo.
U dozidanom delu kuće, negde '91.-'92.godine, sam za potrebe grejanja izbetonirao kanale sa žljebom za poklopac takođe od betonskih ploča, posebno livene za tu namenu, i u njih položio cevi .
Cevi su prethodno ofarbane zaštitnom bojom za metal i izvršena popravka farbanja nakon varenja na spojevima.
Moj pokojni otac je u svoje vreme morao da spoji svoju radionicu sa kućnim grejanjem, a bila je to posebna zgradica u sred dvorišta, pa je i on nešto slično odradio, s tim što je cevi zavukao u kanalizacionu Fi 70 i to zatrpao direktno u zemlju, krajeve zadihtovao, pa eto i to funkcioniše bez problema i više od 30 godina.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 19:34 - pre 132 meseci
Mozda ovakve opcije?Zadnja je za elektrane,takva ali manji fi.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 21:11 - pre 132 meseci
E baš na ovakve sa poslednje slike mislim. Samo tanje, mislim da bi col bio dovoljan.

p.s. Za google neću da komentarišem.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 21:30 - pre 132 meseci
Da si pitao google kao sto ti je savetovano nasao bi odmah,samo treba malo traziti a ne cekati da ti neko
servira na tacnu
http://www.izolir.rs/predizolovane-cevi-en253.php
http://pvftraders.com/index.php?link=subcat/048
 
Odgovor na temu

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje07.06.2013. u 22:03 - pre 132 meseci
Hvala!

Da sam izguglao ono što mi treba, ne bih postavljao pitanje na forumu. Ali nisam, jednostavno nije mi palo na pamet da bi se te cevi mogle zvati predizolovane. Sad, ko mi veruje - veruje, ja tu više ne mogu ništa. U svakom slučaju, hvala svima na pomoći!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cevi za centralno grejanje koje moraju da idu ispod zemlje

[ Pregleda: 14051 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.