Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.

elitemadzone.org :: MadZone :: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8323 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.04.01.2013. u 01:12 - pre 137 meseci
Ljudi pomagajte !

Imam jedan problem ,pa bih Vas sve zamolio ako možete da pomognete !
Posedujem LENOVO G770 laptop i SLUČAJNO sam IZBRISAO originalnu LENOVO particiju sa fabričkim postavkama-drajverima ? na Hard disku !! Mislim da nije veća od 30-tak MB podataka ,ali sada IMAM problem prilikom instalacije Windowsa 7 jer mi UVEK traži neke ?? drajvere !?? koje ni sa originalnog Lenovo CD-a NE MOŽE da nadje !!
Pa ako neko ima !! ili zna gde ima da se skine ovaj softver da mi pošalje link ili informaciju na mejl "[email protected]" !!

HVALA unapred !!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.57.*



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.04.01.2013. u 17:57 - pre 137 meseci
Koji Windows 7? Secam se da su takvi dolazili sa original OEM Windows 7 Home Premium OS-em...
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.05.01.2013. u 13:18 - pre 137 meseci
Bilo koji Win 7 ,Ultimate ili Enterprise x86 ili X64 !!
Moj laptop je kupljen u NS i imao je samo FREEDOS instaliran zato sam i particionisao HDD i greskom OBRISAO-formatirao (-nisam video da ima) i LENOVO particiju !!! Na njoj su verovatno BILE fabricke postavke za instaliranje Windowsa !!
Sada su mi neophodne ,pa ako neko IMA navedeni laptop sa originalnom particijom .ili ZNA gde ima ,mozda ima u shop-u i ima pristup laptopu ,da mi skine i stavi na net !??
Mislim da su postavke nekih 20-30 MB podataka ! ...

HVALA na svim dobronamernim komentarima i idejama !!

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.57.*



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.06.01.2013. u 09:30 - pre 137 meseci
Tesko da su na toj particiji bile fabricke postavke za instalaciju Windoze, ako je laptop isao sa FreeDOS-om. Polako instaliraj drajvere sa Lenovo sajta dok ne pohvatas sve sto treba da se instalira od drajvera. Posle toga obavezno sacuvaj te drajvere da se ne bi patio kad sledeci put treba da uradis clean install Windows-a
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.06.01.2013. u 14:54 - pre 137 meseci
Hvala na odgovoru !
Mozda sam se lose izrazio kada sam rekao "Na njoj su verovatno BILE fabricke postavke za instaliranje Windowsa !!?" ,ali su bila NEKA setovanja za BIOS ili Windows verovatno !?? jer mi sada NEDA instalaciju sa USB-a ili USB HDD-a ,trazi drajvere ,koje ja SVE imam sa originalnog LENOVO CD-a ,a i skinuo sam nove sa Lenovo sajta !! ,ali ipak jedva mogu da ga nateram na instalaciju samo sa CD-a !!??
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
*.static.madnet.rs.



+7 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.06.01.2013. u 16:29 - pre 137 meseci
Sigurno na hard disku nisu bila nikakva podesavanja za BIOS, a vrlo verovatno ni za Windows jer je racunar dosao sa DOS-om. Bolje proveri podesavanja u samom BIOS-u jer se tu krije resenje tvog problema.
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.06.01.2013. u 16:56 - pre 137 meseci
BIOS je neki jednostavan H2O ? (dosta los) samo sa osnovnim setovanjima i Default settings -probao sam i to ali NE VREDI !!
Najbolje bi bilo AKO neko ima ovakav lap G770 ili moze da ga nadje kod drugara da NA njemu proveri OVU Lenovo particiju pa da mi postuje sta ima i kako da nadjem na netu eventualno !??
Ja ovde kod mene ,u Subotici ,ne znam nikoga sa ovim Lapom .

P.S. da, zaboravio sam da napomenem da sam postavio na hard security password ,i administrator i user, pa mi sada NEDA da uklonim administratorski !!?? ,sreca da mogu da se ulogujem na USER pass. !!
Ako neko zna kako ovi passwordi mogu da se uklone ili resetuju bezbedno neka javi !??

[Ovu poruku je menjao drazenj dana 06.01.2013. u 20:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.08.01.2013. u 20:21 - pre 137 meseci
!!! Evo sta sam pronasao na LENOVO forumu u vezi mog problema :

"How to install Win 7 on Lenovo V570 with Freedos :
12-19-2011 11:45 AM

Hello

I just got a new lenovo V570 with Freedos and would like to install Windows 7 professional.

When I try to install Windows 7 64 bit, I get the error: The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks?.

It is really frustrating. Does anybody have an idea how to solve this problem please?

Thank you very much for your in advance

Geri

ODGOVOR : sam Geri !!

Re: How to install Win 7 on Lenovo V570 with Freedos [ Edited ]

?12-20-2011 01:16 PM - edited ?12-20-2011 01:18 PM

Good evening together

@yigit, thank you for your fast response and the hints!


Now I have managed to install Windows 7 pro !!!


Attached the steps (as I can remember) that worked for me (without any warranty)

1.) Boot with MS Windows 7 installation CD
2.) Select country, keyboard settings etc.
3.) Accept license agreement
4.) Press proceed until the dialog with the installation volume appears (This is the place as MS Windows tells you: The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks...
5.) Delete volumes but not the one of lenovo!
6.) Press SHIFT + F10
7.) Enter diskpart (This is the MS-Windows partition tool - diskpart.efi
8.) Enter List => Now you will see the disks. In my case Disk 0 was the one
9.) Enter SELECT Disk 0
10.) Enter List => Now you will see the partitions
11.) Enter Delete Partition x (x is the partition with the MBR)
12.) Enter create partition (Now a dialog should appear asking you how much space you want to reserve for your partition
13.) E.g.. Enter 200 (200 GB
14.) Enter List partition (Now you should see the new Partition)
15.) enter Exit two times (Once for exiting diskpart, the other for coming back to the installation screen
16.) Proceed with you windows installation by selecting the new partition for your system


Selecting the right partition it was not necessary to delete the pre-installed data from lenovo!

I think this procedure should also work with a raw disk.


As Yigit outlined, please check also this link. http://support.microsoft.com/kb/297800

I tried it but I am not sure if it is necessary on lenovo systems


I hope that helps,
best regards
Geri
"

Mene sad zanima sta je EFI sistem diska ?? Ja sam do sada uvek radio sa MBR particijama na disku !? ?

Jos uvek vazi moja MOLBA za Lenovo podacima na particiji !!
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.08.01.2013. u 20:34 - pre 137 meseci
Citat:
Spanta:
Sigurno na hard disku nisu bila nikakva podesavanja za BIOS, a vrlo verovatno ni za Windows jer je racunar dosao sa DOS-om. Bolje proveri podesavanja u samom BIOS-u jer se tu krije resenje tvog problema.


Evo NEKAKO sam PRONASAO verovatni uzrok MOJIH problema :

"In order to start your new system, the firmware on your Itanium system loads
the boot loader from its private EFI partition on the hard disk. The boot
loader then loads the operating system from that same partition. An EFI
partition has a FAT16 file system formatted on it and the bootable flag set. "
Most installations place the EFI partition on the first primary partition of "
"the same hard disk that holds the root file system."

PREVOD :

"Kako biste pokrenuli vaš novi sistem, firmware na vašem Itanium sistemu
učitava boot loader sa njegove zasebne EFI particije na hard disku. Boot
loader onda učitava operativni sistem sa te iste particije. EFI particija je
formatirana sa FAT16 datotečnim sistemom i postavljena kao aktivna. Većina
instalacija postavlja EFI particiju kao prvu primarnu particiju na istom
hard disku na kojem je i root datotečni sistem."

Znaci potrbna mi je ta obrisana particija.


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.01.2013. u 19:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.09.01.2013. u 14:16 - pre 137 meseci
Apsolutno nije potrebno imati tu EFI particiju da bi mogao da instaliras Windows. Ja sam na vise hard diskova brisao te particije na zahtev samih valsnika. Sta kad na primer crkne originalni hard disk? Da li to znaci da treba da se kuka sto nema EFI particije? Windows bez problema moze da se instalira na taj racunar i bez EFI particije. Problema ce biti na pocetku dok se ne nadju svi potrebni drajveri, ali posle takih problema nema.
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.09.01.2013. u 17:50 - pre 137 meseci
Citat:
Binary Mind:
Tesko da su na toj particiji bile fabricke postavke za instalaciju Windoze, ako je laptop isao sa FreeDOS-om. Polako instaliraj drajvere sa Lenovo sajta dok ne pohvatas sve sto treba da se instalira od drajvera. Posle toga obavezno sacuvaj te drajvere da se ne bi patio kad sledeci put treba da uradis clean install Windows-a ??

Apsolutno nije potrebno imati tu EFI particiju da bi mogao da instaliras Windows. Ja sam na vise hard diskova brisao te particije na zahtev samih valsnika. Sta kad na primer crkne originalni hard disk? Da li to znaci da treba da se kuka sto nema EFI particije? Windows bez problema moze da se instalira na taj racunar i bez EFI particije. Problema ce biti na pocetku dok se ne nadju svi potrebni drajveri, ali posle takih problema nema.


Pazi prijatelju.
Ja imam i stari desktop racunar sa 3 razlicita HDD-a i na svakom po 2 instalirana OS-a Windowsa. I uradio sam ponovnu re-instalaciju Windows-a "n" puta bez ikakvih problema.
Ali na ovom LENOVO laptopu ,koji ocito ima "egzotican" Insyde H2O EFI Bios nije tako. Pa ne mislis valjda da su bez razloga stavili tu primarnu particiju sa setovanjima na njega.
Naravno da sam nekako uspeo da instaliram Windows na njega iskljucivo sa Windows CD-a, a ne mogu sa USB-a ili USB HDD-a.
Takodje ne mogu da instaliram sa njega ni Windows na USB HDD-eksterni (Transcend Store Jet 1TB), a sa desktopa mogu.
Ocito nesto fali -Ne stima...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.01.2013. u 19:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.09.01.2013. u 18:40 - pre 137 meseci
Zasto je izbrisan kraj POSTa ??

"Ako neko poseduje ovaj LAP da mi snimi tu nedostajucu particiju na CD ili da uploaduje na NET ,platicu koliko trazi -razumno !!"
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.09.01.2013. u 18:43 - pre 137 meseci
Bez boldovanih i sarenih slova jer to je protivno pravilima foruma...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.09.01.2013. u 19:25 - pre 137 meseci
Posto si izbrisao EFI particiju predpostavljam da si particionisao hard disk po nekom svom nahodjenju. Kako si particionisao hard disk i kojim alatom? Da li si koristio MBR ili GPT particionisanje?
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.10.01.2013. u 18:14 - pre 137 meseci
Pa koristio sam neki alat, naravno sa Hiren's BOOT diska ,verovatno Paragon Partition Menager , MBR Particije ,vise njih (4-5) .
I sada imam na njemu 2 Windowsa i neke Moje particije za instalacije i podatke . !!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.10.01.2013. u 18:24 - pre 137 meseci
Nista. Sad lepo pobrisi sve particije na hardu, pa Jovo nanovo, po uputstvima sa Microsoft-ovog sajta.
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.11.01.2013. u 18:55 - pre 137 meseci
Da ,ali onda mi bas TREBA ta obrisana EFI particija sa alatima za pravljenje GUID particija na praznom-obrisanom DISKU !??
Probacu iz Windowsa ,ne vadi mi se disk iz laptopa ,jos je pod garancijom !!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.11.01.2013. u 19:19 - pre 137 meseci
A da nije problem što se W7 malo teže krekuje kad nije na MBR particiji instaliran?

Ono kao loaderi ne rade svoj posao?
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.11.01.2013. u 20:59 - pre 137 meseci
Citat:
Binary Mind:
Nista. Sad lepo pobrisi sve particije na hardu, pa Jovo nanovo, po uputstvima sa Microsoft-ovog sajta.

M.Cvejic -mod:
A da nije problem što se W7 malo teže krekuje kad nije na MBR particiji instaliran?

Ono kao loaderi ne rade svoj posao?

???


Ono Microsoftovo GORNJE uputstvo je MALO zastarelo !!! PO njemu bi se bas motao ,verovatno kao gosn.Cvejic !???

Na srecu ima i BOLJIH http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=167245 !!!

A sto se tice kreka ,to nije problem ,instaliram Win 7 ENterprise x64 ! ,ali bih ipak voleo da vidim-imam Originalnu Lenovo particiju pa da vidim sta je na njoj,jel lakse !
Nadam se da ce gosn. Cvejic da mi pronadje drugara koji to ima na svom Lap-u,da mi javi-posalje pa da se NE sekiramo !!

HVALA na dobronamernim savetima ! ,sretna NOVA i mnogo zdravlja i pameti ,pa se cujemo !!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.11.01.2013. u 21:33 - pre 137 meseci
Tebi treba neko da pošalje sadržaj da bi video šta ima?
Šta će biti kada se ispostavi da tu nije rešenje problema?

Što si brisao particiju pre nego što si je pregledao?

I koliko si siguran da u tih par desetina megabajta ima ičeg korisnog?

Ja do sada nisam sreo laptop sa FreeDOS koji ima išta vredno čuvanja na hardu. Kod svih je brisanje particije i pravljenje nove tokom instalacije Windowsa bilo rutinska pojava.

Ne možeš da instaliraš drajvere pa fantaziraš da bi ih našao u particiji koju si obrisao?

Cela ova tema liči kao da je tebi dosadno i da nisi baš najsigurniji šta je problem sa laptopom i da ni malo ne ceniš tuđe cimanje da pomognu a vređanje ti nije ni malo strano.

E sad, šta je ovde problem?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: [LENOVO G770] Formatirana LENOVO particija sa fabrickim postavkama. Potrebna pomoc.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8323 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.