Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto gas da li je obavezan.......

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto gas da li je obavezan.......

[ Pregleda: 4109 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 08:43 - pre 137 meseci
Da li je obaveza (da ne kazem moranje) upisivanje auo gasa koji je ATESTIRAN i ugradjen u automobil da se upise u saobracajnu dozvolu!Kako je to zakonski regulisano????????
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 12:46 - pre 137 meseci
Naravno.
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 16:12 - pre 137 meseci
Rado bih da saznam u kom clanu ZOBS-a ;stav ... : Tacka ... je definisano pravilo u vezi uredjaja za gas u vozilu.Predpostavke mi nisu bitne vec samo cinjenice!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 16:59 - pre 137 meseci

Milomire, sretna vam nova godina. I nije valjda da opet imate nekih nedoumica sa saobracajnom policijom? Pri ugradnji plina menja se masa vozila koja se mora promeniti i u saobracajnoj dozvoli. Ako imate problema sa upucivanjem na vanredni tehnicki pregled zbog utvrdjivanja mase vozila, obratite paznju na clan 287 i 288 - www.smerplus.co.rs/zobsnp.pdf
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 19:27 - pre 137 meseci
SREĆNA Nova godina!

Svaka izmene na vozilu podleze novim tehnickim pregledom i atestom koji se dobija od ustanove koja je specijalizovana za izdavanje iste. Dal je u pitanju gas instalacija ili ugradnja dnevnih svetala, sve spadaju pod PROMENE na vozilu. Nigde u ZOBS ne pise clan 278. stavka 56. - Svako ko ugradi plinski uredjaj mora da uradi atest kod Mike Alasa ili u najblizi AMSS. To se mora znati, da sve sto se doda/oduzme na vozilu mora proci tehnicki i dobiti novi atest, a koji to clan to tacno kaze...skini PBS pa listaj sam. Jel ako si u medjuvremenu atestirao plin a nije ubacen u saobracajnu kao da nemas atest, jer sa vanrednog tehnickog ti dobijas papir da je vozilo sposobno za saobracaj sa atestom i mora se ponovo registrovati, tj da se u pandurskoj stanici do ozvanici i upise u saobracajnu

http://www.kbs.rs/userfiles/files/news/p%20reg%20kbs%202011.pdf

[Ovu poruku je menjao codeNO dana 02.01.2013. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 22:06 - pre 137 meseci
Citat:
pajapop:

Milomire, sretna vam nova godina. I nije valjda da opet imate nekih nedoumica sa saobracajnom policijom? Pri ugradnji plina menja se masa vozila koja se mora promeniti i u saobracajnoj dozvoli. Ako imate problema sa upucivanjem na vanredni tehnicki pregled zbog utvrdjivanja mase vozila, obratite paznju na clan 287 i 288 - www.smerplus.co.rs/zobsnp.pdf

Hvala Dragane na cestitci i tebi sve najbolje u Novoj 2013 godini.Sta da radim kad me saobracajci bas ,,hoce,, a ja tek dobio dozvolu nazad posle tri meseca Da nebih duzio oko objasnjavanja ,,te,, nastale situcije ukratko : zaustavlja me saobracajni policajac na naplatnoj rampi Bubanj potok vreme oko 23,00 01.0102013 . god. i posle detaljisanja oko dokumenata i alko testa (ali ja nazalost UOPSTE ne pijem) i njegovog razocarenja zasto je bilo 00% alkohola uputio je pitanje zasto u saobracajnoj dozvoli nije UPISAN plin?Moj odgovor je bio ,,imam vazeci atest,, ali njemu to nije bilo bitno vec je samo insistirao zasto nije upisan plin u dozvolu.Na kraju ipak je prihvatio moju tvrdnju da ce sve biti OK kod sledece registracije.Laku noc-laku noc i to je to.Sada mene interesuje kakva je situacija po ZOBSU, da li ja M O R A M da upisem taj plin u dozvolu ili je dovoljno st imam atest a necije slobodno misljenje je nesto sasvim drugo.Izvinite na posiroko objasnjavanje>
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 22:22 - pre 137 meseci
Pa moras i napisano ti je kako
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 22:22 - pre 137 meseci
Masa vozila moze ostati nepromenjena nakon ugradnje plina ako se rezervoar postavi umesto rezervnog tocka koji se zameni sa setom za lepljenje guma.

Upisivanje u saobracajnu dozvolu je u stvari prakticnije resenje od onog da se sve vreme nose razni papiri poput na primer atesta. Problem je sto takvo upisivanje zahteva novu saobracajnu dozvolu sto iziskuje dodatne troskove.
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......02.01.2013. u 22:36 - pre 137 meseci
Citat:
codeNO:
Pa moras i napisano ti je kako

Ja sam procitao oko polovine texta sa sajta koga si mi predlozio ali nisam nasao odgovor na moje pitanjeZato bih te ZAMOLIO akomozes da mi pomognes i napises koji je to clan,stav,tacka.Izvini mozda je previse!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......03.01.2013. u 07:41 - pre 137 meseci

Pa i ja sam malo iscitavao, i nisam nasao...mozda sam omasio...ali znas i sam da je u saobracajnoj dozvoli naznacena i vrsta goriva koja se koristi. Znaci...ugradnjom plina, menja se postojeca masa vozila i vrsta goriva, a to su i stavke koje su naznacene u saobracajnoj dozvoli. Ugradnjom plina ti menjas vrstu goriva. Sigurno je to regulisano nekom pravilnikom, ali ni mi sad to ne mozemo da nadjemo, ali mislim da nema razloga da ne verujemo - uostalom najbolje da se raspitas na prvom mestu gde vrse tehnicki pregled, pa ces cuti sta ce ti oni reci - isto sto i mi. I jednostavnije je da to uradis za par stotina dinara, da uzmes novu sabracajnu dozvolu, nego da se raspravljas i pametujes sa pandurima jer neces biti u pravu
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......03.01.2013. u 09:04 - pre 137 meseci
Meni je sve to vrlo dobro poznato i stavke u saobracajnoj i sve ostalo ali ako neko pise prijavu onda mora da navede i po kom clanu je prekrsaj napravljen bez toga nebi moglo.E, sada moglo bi se na siroko raspravljati o svemu ali zakon je zakon i mora se postovati bez obzira da li se to nekom svidja ili ne.Videcu u toku dana na tehnickom kakvo je njihovo tumacenje mada na strucnost...... ne bih dalje.Propustio sam priliku da doticnog ,,organa,, pitam za taj famozni clan zakona!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......03.01.2013. u 14:59 - pre 137 meseci
Na tehnickom prekledu ces tesko dobiti informaciju i clanovima u zakonu.

@pajapop

ne mora masa vozila da se menja. U najvecoj su panici ovi sa tehnickog, kada se automobil, nakon ugradjene plinske instalacije naknadno izmeri a rezultat pokaze znatno manju masu od one kaja je prethodno zabelezena. Tada im tek nista nije jasno, a ovo se desava i to neretko.
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Auto gas da li je obavezan.......03.01.2013. u 22:21 - pre 137 meseci
Kako sam i predpostavljao na tehnickom predgedu dobio sam odgovor ,,okviran,, znaci nema clana koji bi to regulisao po ZOBS-u!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto gas da li je obavezan.......

[ Pregleda: 4109 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.