Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38974 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 17:10 - pre 139 meseci
Danas naleteh na sledeću vest:
Link

Ukratko, četvoročlana porodica sa dvoje maloletne dece izbačena je na ulicu zbog nepravilnosti prilikom kupovine stana od preduzeća/investitora. Prema rečima oštećenih stan je uredno plaćen još 99. godine dok druga strana takođe tvrdi isto.
Inače, ovo je drugi pokušaj izbacivanja iz stana. U prvom je advokatica sa deset privatnih telohranitelja pokušala da na silu iseli trenutne stanare.

Meni ovde nije jasno kako je moguće da dve osobe imaju papire za isti stan, a da pritom niko od preduzeća/investitora ne bude kažnjen.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 17:19 - pre 139 meseci
Pobegli?
Da je ovo jedini slucaj, bilo bi super. Dva bloka ispod je cela zgrada prodata dva puta (Knicaninova).
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 17:27 - pre 139 meseci
Da si bio u toj situaciji,verovao bi.Ja i Zena smo kupili u Juznom Bulevaru,prva zgrada do klasa
stan,pa smo na odredjen nacin povratili pare,dan danas nije prodat ni jedan stan zbog troduplog prodavanja.
Isto zgrada preko puta beoauta ima taj problem,kao i zgrada na crvenom krstu.Ima toga koliko hoces.
Zato banke sada proveravaju preko svojih advokata-pijavica,do momenta dok ti ne daju kredit da
li je duplo prodat.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 17:54 - pre 139 meseci
Tako se stvari završe kad te tuži advokat a ti se praviš pametan i nećeš da primiš poziv od suda niti da se odazoveš... Mislili su izgleda da će se problem rešiti sam od sebe..
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 18:36 - pre 139 meseci
Ja ne mogu da stanem na bilo koju stranu jer nemam dovoljno inormacija da nekoga osudim, mada mi je advokatica sa 10 telohranitelja i vezama u državi definitivno sumnjiva. Međutim ono što je sigurno je krivica prodavaca stanova ali i države koja je nesposobna da zaštiti svoje građane.
Dupla prodaja stanova, zavođenje reda upotrebom privatnih gorila, ... Sve mi se čini da smo se srozali nazad u 90. godine.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 19:30 - pre 139 meseci
Ta prodaja se i obavila u 90im mada i danas je verovatno tako nešto moguće.

Ali policijski sindikat koji kritikuje kolegu zato što sprovodi naređenja i to samo zato što je jedan od njih sad na strani tuženog. Da je bilo ko drugi u pitanju boleo bi ih ku.ac tj. stali bi mu u odbranu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 19:45 - pre 139 meseci
Za mene licno bi bila pat pozicija.Da je moj stan,siguran sam da,ne bih te ljude izbacio na ulicu,sa 2 maloletna deteta,mmhm.
Ne bih imao mooda za to.Ne znam za druge kako bi reagovali niti bih osudjivao.Ispade da mnogo kenjam,ali meni je dripac 98* zapalio daleko
-preko sa 38k dm.Majka mu je u Karadjordjevoj u 110 km2,i nista nisam uradio.Ceka ga Bili.Njega,ja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 20:36 - pre 139 meseci
Sigurno je sve to jedna velika nesreća i sigurno da nije taj vatrogasac kriv jer je naleteo na prevaranta. Možda je bio malo lakomislen, naivan, hteo da uštedi neki dinar tamo gde nije smeo da uštedi pa mu se desilo to što se desilo; u suštini nije ni bitno, u svakom slučaju nije zaslužio da se tužaka oko stana koji je već kupio i isplatio u celosti.

Međutim realnost je da je njega neko tužio (drugi prevareni kupac) zbog tog stana (verovatno je samo to i mogao pošto prodavca ili nema ili nije moguće tužiti), i on je odabrao najgore moguće rešenje - da zabije glavu u pesak i pravi se da problem ne postoji. Ne može niko da me ubedi da je ovakav proces u Srpskom sudstvu trajao manje od 5 godina pa taman da je tužioc premijer lično, a kao što možemo da zaključimo iz činjenica, sudski proces se vodio više od 10 godina, i normalno je da će sud presuditi u korist tužioca ako tuženi ignoriše ceo slučaj više od 10 godina.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 20:45 - pre 139 meseci
Znaci pogresio je sto na neki nacin nije on napravio kontra tuzbu.
Ja malo emotivno (gupo) nastupam u zivotu pa tako sam prolazio,sto ne stvara sliku dobrog.
Nisam ni ja bio cvecka,ali sto sto kaze Piter Selers u Pink Panteru,postoji vodja i onaj ko ga sledi.
Ja sigurno nisam ono prvo,a na zalost i ono drugo a bolje bi prosao da sam malo vise slusao.
Mozda je i dobijao savete,ali ih nije slusao,a morao je bar zbog te dece.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:02 - pre 139 meseci
Ih digla se cela frka oko ovoga. Neku nadobudnu priveo pandur i sad se pola Beograda diglo na fejs, traze krv. Za to vreme cemo da se pravimo gluvi i slepi da je neko organizovao maloletnu decu da ometaju muriju u izvrsenju sudskog naloga.

ZAnimljiva mi je i cela to robinhudovska patetika, otima se vatrogascu spasiocu i daje zloj advokatici (koja sigurno ima i dzipa i jos bar tri gajbe). Mozda i ta advokatica ima decu, sta cemo onda?


Stan u kojem sam ja sada je prodan tri puta, od tri vlasnika kroz tri stecaja i restruktuiranja. Od prdaje drugom namiren je samo deo duga prvom, od prodaje sadasnjem vlasniku namiren je deo drugom, dve famlije su ispu*ile dobru kintu za ovaj stan u koji nikad nisu usli. To je zlo ove zemlje i dovoljno je problematicno i bez anarhije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:22 - pre 139 meseci
Citajuci temu*vracaju se 90*sada ovu,a i onu sa zapojavanjem ,shvatio sam da od
18te imas neki pakao kroz koji si prolazio i nakupio toliko besa da bi ladno mogao da napajas
sa energijom jednu celu zgradu,sa sve grejanjem u najdebljem minusu.Da mozda i ona ima decu.
Tema bi trebala da ide u smeru gde se zeznuo,kao sto VENTURAkaze ignorisanje postojeceg problema.
Robinhudovski bi bilo da ti neko otme imovinu i prihod od svakog meseca i da ovoj porodici.
Jel tako bese u filmovima.Ima ovakvih slucajeva na tone.Ima nepravde a ima i zanemarivanje problema
pa nije lose da neko ko je i gost ESa koji posle novina i poseti forum vidi sta mu je delati ubuduce.
Opusti se..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:36 - pre 139 meseci
Meni je interesantna cena ovog stana kroz vreme. Cesto pricamo ovde o stanovima, cenama, kreditima itd, ali retko ko bas ima precizne podatke sta je koliko kostalo kroz vreme.

90. godina - 26 000 DEM
99. 72 000 DEM
2012. recimo 100 000 EUR
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:36 - pre 139 meseci
Nisam ja kroz nikakav pakao prosao, ja sam skrecem paznju na nesto sto se u mainstream izvestavanju i komentarisanju ovog dogadjaj ignorise.

Te pare koje je advokatica dala za stan nisu pare od monopola vec prave pare, nista manje ili vise vredne od vatrogascevih, pare koje je stedela ili se zaduzila da bi svoju porodicu naselila. kako je otimanje njemu POGRESNO, a otimanje njoj OK?. Dakle ako ih dovedemo u tu istu ravan onda venturin komentar daje sasvim legitimno finale ovog dogadjaja u kojem on gubi kroz ignorisanje suda. I time cini celokupan protest i ometanje murije u izvrsenju sudskog naloga anarhjom.

I imamo situaciju da se organizuju maloletnici da ometaju muriju i da je uhapsena osoba koja na instrukciju policajca da se pomeri iz zone policijske akcije dize glas na pandura i odgovara sa "ko si ti da mi kazes da se sklonim, ovo je moja ulica, BRE!". I sad cemo opet da se pravimo ludi da za to u bilo kojoj drugij zemlji ne bi dobila prvo pendrek u glavu a onda lisice na ruke i na kraju posetu socijalne sluzbe jer je svojim delovanje dovela do toga da njeno maloletno dete bude napusteno na ulici. Ako je policijska akcija u toku i pandur ti kaze da se sklonis, ti se sklonis.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:43 - pre 139 meseci
http://www.zastitnik.rs/index....13-14/2581-2012-11-14-21-19-26
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 21:58 - pre 139 meseci
Vidi, ja pricam iz iskustva.To sa presudama i ostalim zezancijama ja sam osetio na svojoj kozi.
Svedoci kazu,jeste,optuzeni kaze jeste tako.Sudija maltretira mene kao da sam ja optuzeni.
Zakazivanje,januar-decemar i u krug 10 j.banih milosevicevih godina.Zasto je to islo tako.Pa bio sam
pasivan i prepustio moronu advokatu sa prividnim ugovorom,umesto da je tuzba isla u startu drugacije.
I opet se vracamo na VENTURINo, da je ignorisao njenog advokata.To je isto kao i savetovanje
za ne placanje kazni,2 godine pa zastareva.E sad nema registracije,pa nek zastari.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 22:33 - pre 139 meseci
Jedan od komentara na ovu vest (na Blicovom sajtu) mi se ucinio ispravnim:

Citat:
Nakaradnim zakonom, ako postoje dva kupoprodajna ugovora,
pravo na stan stiče onaj ko se prvi uknjiži,
a ne onaj čiji ugovor ima stariji datum overe.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 22:52 - pre 139 meseci
Citat:
mmix: ... I sad cemo opet da se pravimo ludi da za to u bilo kojoj drugij zemlji ne bi dobila prvo pendrek u glavu a onda lisice na ruke i na kraju posetu socijalne sluzbe jer je svojim delovanje dovela do toga da njeno maloletno dete bude napusteno na ulici. Ako je policijska akcija u toku i pandur ti kaze da se sklonis, ti se sklonis.


U bilo kojoj normalnoj zemlji oštećena porodica ne bi ni došla u takvu situaciju jer bi lice, koje je prodalo više puta jedan stan, odavno bilo iza rešataka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 23:28 - pre 139 meseci
Citat:
Marko Medojević: U bilo kojoj normalnoj zemlji oštećena porodica ne bi ni došla u takvu situaciju jer bi lice, koje je prodalo više puta jedan stan, odavno bilo iza rešataka.


Kako zapravo? Mislis drzava bi poslala doticnog iza resetaka i magicno bi se pojavio novi stan za sve zrtve? Ili jednostavno podrazumevas da u drugim zemljama nema prevaranata jer se svi plase zakona?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 23:45 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:

I imamo situaciju da se organizuju maloletnici da ometaju muriju i da je uhapsena osoba koja na instrukciju policajca da se pomeri iz zone policijske akcije dize glas na pandura i odgovara sa "ko si ti da mi kazes da se sklonim, ovo je moja ulica, BRE!". I sad cemo opet da se pravimo ludi da za to u bilo kojoj drugij zemlji ne bi dobila prvo pendrek u glavu a onda lisice na ruke i na kraju posetu socijalne sluzbe jer je svojim delovanje dovela do toga da njeno maloletno dete bude napusteno na ulici. Ako je policijska akcija u toku i pandur ti kaze da se sklonis, ti se sklonis.


Nije uhapšena kada je to rekla, nego iza toga kad mu je dobacila "sram vas bilo!". A što je najzanimljivije, on nije reagovao uopšte na ovo što si ti spomenuo, već se okrenuo od nje i počeo da se udaljava. Ali čim je ona dobacila "sram vas bilo!", naglo se okrenuo nazad, prišao joj i počeo da je vuče ka marici.

Evo ga snimak tog dela.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu14.11.2012. u 23:56 - pre 139 meseci
Citat:
vlada131: Nije uhapšena kada je to rekla, nego iza toga kad mu je dobacila "sram vas bilo!". A što je najzanimljivije, on nije reagovao uopšte na ovo što si ti spomenuo, već se okrenuo od nje i počeo da se udaljava. Ali čim je ona dobacila "sram vas bilo!", naglo se okrenuo nazad, prišao joj i počeo da je vuče ka marici.

Evo ga snimak tog dela.

To ti je klasičan psihološki fenomen... Kad je videla da se pandur povlači, postala je agresivnija istog trenutka. Ako se da primetiti pandur je kulirao sve dok ona nije povisila ton.

A ovo što novinari provlače da je zbog hapšenja majke maloletno dete ostalo samo, to može da bude samo minus za majku i posao za socijalne službe, a ne minus policajcu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38974 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.