Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…

elitemadzone.org :: MadZone :: Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skiljk

Član broj: 216044
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…30.07.2012. u 15:25 - pre 142 meseci
Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…

Zeleo bih da napravim neke dodatne alatke koje AutoCAD nema a meni bi bile od koristi. To su alatke tipa, recimo:
- Da na crtezu pored pocetne i krajnje tacke linije napise njihove koordinate
- Da sracuna duzinu linije i napise je na liniji
- Da sracuna duzinu polilinije po segmentima i to zapise u vidu stacionaze




Trazeci na netu nasao sam da to moze da se uradi u raznim programima a najpogodniji su VBA i LISP (u LIPS-u je valjda AutoCAD i napisan)…
VBA koristi uglavnom kodove kao i VB a sa njim imam uskustva, poznat mi je kod, pa bi mi on vise odgovarao…

Da li ima neko ko je pravio slicne dodatne alatke, onosno aplikacije za AutoCAD…?
Potreban mi je samo pocetak, tj. Kako da uspostavim vezu izmedju AutoCAd-a i tog programcica koji napisem, kako da ga pozivam, posle cu ja sam “provaljivati” kako stvari funkcionisu…

Neka literatura ili tutorijali na srpskom za takve probleme bi bili od koristi…?

Hvala unapred…
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…02.08.2012. u 16:30 - pre 142 meseci
Citat:
Skiljk:
Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…

Zeleo bih da napravim neke dodatne alatke koje AutoCAD nema a meni bi bile od koristi. To su alatke tipa, recimo:
- Da na crtezu pored pocetne i krajnje tacke linije napise njihove koordinate
- Da sracuna duzinu linije i napise je na liniji
- Da sracuna duzinu polilinije po segmentima i to zapise u vidu stacionaze




Trazeci na netu nasao sam da to moze da se uradi u raznim programima a najpogodniji su VBA i LISP (u LIPS-u je valjda AutoCAD i napisan)…
VBA koristi uglavnom kodove kao i VB a sa njim imam uskustva, poznat mi je kod, pa bi mi on vise odgovarao…

Da li ima neko ko je pravio slicne dodatne alatke, onosno aplikacije za AutoCAD…?
Potreban mi je samo pocetak, tj. Kako da uspostavim vezu izmedju AutoCAd-a i tog programcica koji napisem, kako da ga pozivam, posle cu ja sam “provaljivati” kako stvari funkcionisu…

Neka literatura ili tutorijali na srpskom za takve probleme bi bili od koristi…?

Hvala unapred…



Nije bas na srpskom, treba ti 'VBA enabler'

http://usa.autodesk.com/adsk/s...id=12715668&linkID=9240618

http://www.cadalyst.com/cad/au...ramming-platforms-part-2-14483


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pisanje dodatnih potprograma i alatki za AutoCAD pomocu VBA…

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.