Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7390 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 08:32 - pre 144 meseci
U vezi sa ovim...

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=609767

...interesuje me sta radite u slucaju da provalite da ste promasili skretanje? Da li idete do prvog bezbednog i normalnog mesta gde se mozete okrenuti ili se okrecete gde god odnosno cim pre?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mbb.telenor.rs.



+1622 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:04 - pre 144 meseci
Sve zavisi od tzv. intenziteta saobracaja. Ako nema nikoga, nema ni razloga da se gubi 15-20 minuta do sledeceg izlaza, pa jos 15-20 dok se nekim sporednim putem ne dodje do prvobitno planiranog, ukoliko se za manje od 5 sekundi moze izvesti ne bas 100% legalan manevar, uz naravno maksimalni osvrt na tudju bezbednost i uz sve moguce svetlosne signale,

jer samo se treba staviti u kozu onoga koji vozi konstantnih 130km/h(najmanje) poslednjih 50km i izracunati sta bi moglo da mu bude prva pomisao i reakcija kada ugleda automobil koji se krece van svih pravila saobracaja.

U celoj prici osnovni je problem sto ovde 99% populacije iskreno pati ako ne dominira nad bilo kim i bilo cim, makar i na jedan sekund pred smrt.

Ako sam ista primetio vozeci kroz Srbiju za svojih svega 100tinak hiljada km u nesluzbenom automobilu, to je da ljudi imaju nezadrzivi nagon da izlete pred drugog vozaca koji se krece, da li u rikverc pa na magistralu, da li polukruzno okretanje na nepreglednoj krivini, da li uletanjem u brzu traku sa 50% manjom brzinom, da li 10 metara pred crveno svetlo na semaforu, prosto samo da se bude "brzi" pa po svaku cenu. To neko nagonsko stvaranje kolone koja ceka samo njega da se pomeri je neki podsvesni balkanski fetis... To nigde drugde nisam video.

Tako da, zapravo jedino sto me cudi u ovakvoj situaciji je to kako nema bar 8 puta vise ovakvih clanaka po novinama. Samo je potvrda da smo oguglali na pacijente kojima retrovizori i migavci sluze za ukras, a i vreme stane dok izvode svoje besmislene manevre preko punih linija.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:08 - pre 144 meseci
Nisu samo vozaci krivi.

Signalizazija na autoputevima je jako lose i neinteligentno uradjena. Nadlezni moraju mnogo toga ispraviti.

Na vise mesta je neuocljiva pa i tehnicki nepravilno postavljena.

Na primer, odvajanje za Temerin iz pravca Beograda nedopustivo je lose odradjeno gde neretko pogrese i oni koji poznaju ovaj deo puta.

Bilo je prostora da se to uradi normalno ali je nejasno zasto to nije uradjeno.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mbb.telenor.rs.



+1622 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:18 - pre 144 meseci
Vidim, sve puca od prijava nadleznima i toliko organizovanih protesta zbog ugrozene bezbednosti.

Ah da, zaboravio sam da i nasu drzavu kontrolisu Jevreji i Marsovci, zakleti anti-Srbi, pa smo mi zapravo samo obespravljeni pijuni u celoj ovoj zaveri protiv nas.

Cak su i Hrvati uspeli da se organizuju za one putarine za motoriste, pa placali u sitnim lipama i za 3 dana ukinute... A mi... Vecito svoji na svome...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:21 - pre 144 meseci
Citat:
Informer: U vezi sa ovim...
...interesuje me sta radite u slucaju da provalite da ste promasili skretanje? Da li idete do prvog bezbednog i normalnog mesta gde se mozete okrenuti ili se okrecete gde god odnosno cim pre?


Nije mi se desilo dosad, ali bih sigurno isao do prvog normalnog mesta gde moze da se izadje i vrati nazad.

Ovakav identican udes na tom mestu su imale moje komsije kad su isli na neku svadbu i zeznuo se ovaj sto je vozio, pa su se okretali nasred srede, i naravno pun auto ovaj nije video i naleti lik na njih i izgura ih s puta. Na svu srecu niko povredjen, posto je ovaj isao relativno sporo a steta velika.

Pored lose signalizacije (koja je stvarno HIT), problem su i vozaci koji uopste ne razmisljaju nego po svaku cenu zele da urade nesto ne bi li ustedeli 10 minuta.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:34 - pre 144 meseci
Jeste problem u nerazmisljani. Medjutim, signalizacija mora biti tako postavljena da se saobracaj odvija po automatizmu. Preteramo razmisljanje ucesnika u saobracaju ne sme biti nesto na sta se racuna kada se projektuje saobracajnica.

Ako vec neko treba da razmislja onda to mora biti onaj ko je za to placen. Svakako ne vozac.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 09:53 - pre 144 meseci
Citat:
Zarko Silic: Nisu samo vozaci krivi.


E upravo ovo sam cekao da neko potegne.

Znaci, po tvojoj logici nije kriv onaj ko na autoputu radi polukruzno ako signalizacija nije ok? Da li to znaci da ako ja odlucim da signalizacija nije bila dobra i da sam zbog toga promasio skretanje to znaci da su za mene automatski svi propisi suspendovani tog momenta i onda mogu da radim sta hocu i da ugrozavam svoj i tudje zivote?

A sta cemo sa onim slucajevima gde signalizacija jeste ok? Najbolji primer za to je autoput od Sida ka Beogradu posle petlje Dobanovci gde se levo ide ka Ostruznici a desno ka Beogradu. Tu je sasvim lepo obelezeno sve i nekoliko puta se ponavalju isti znakovi. Mislim da znakovi pocinju odmah posle petlje Dobanovci koja je jedno 2km udaljena od razdvajanja. I tu svaki put kad prolazim vidim neke koji su krenuli pravo ka Ostruznici pa se onda vracaju u rikverc i onda se iz stanja mirovanja ukljucuju u traku za precitanje koja ide ka Beogradu. A oni koji malo kasnije ukapiraju idu dva kilometra nize pa prave polukruzno pre one nove OMV pumpe na sred pune linije i mimo svakog zdravorazumskog razmisljanja jer ih mrzi da odu kilometar napred pa da se okrenu na petlji Surcin. To je toliko ucestala pojava da se vide takvi tragovi guma kao da je milion vozila tu okrenulo.

edit:

Evo upravo sam pogledao na mapi. Odmah posle petlje Dobanovci ide onaj jedan veliki znak iznad puta.

- Posle ~150 metara ide opet isti takav znak.
- Zatim posle nekih 400m opet isti takav veliki znak iznad puta.
- Pa jos jedan isti takav iznad puta posle 200m.
- Na kraju na samom razdvajanju jos jedan...

Znaci pet puta isti znak i opet gomila njih koji idu u nazad i okrecu gde ne treba... e ova tema je takvim mozgovima posvecena a ne losoj signalizaciji.

[Ovu poruku je menjao Informer dana 17.05.2012. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 10:11 - pre 144 meseci
Ja bih, pojedincima, ucesnicima u saobracaju, koji sebe nazivaju "vozaci", dozivotno uzimao dozvole za odredjena ponasnja u saobracaju. Bez prava da dobiju drugu dozvolu.


Jedna od tih situacija je "usteda goriva", koja se obavlja polukruznim okretanjem na auto putu i samozivim, bahatim ponasanjem u saobracaju, "resavanjem" problema sopstvene gluposti i nepaznje, ugrozavanjem zivota i imovine ostalih ucesnika u saobracaju.
Slicno je i sa vozikanjem jednosmernim ulicama u suprotnom smeru.."blize je"...

Ima jos gresaka za koje bih ja bio previse prek..ali nisu tema..


Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 11:58 - pre 144 meseci
@Informer

Nije u pitanju autoput već takozvani poluautoput što zapravo znači najobičniji put sa dva smera i po jednom zaustavnom trakom. Samim tim to znači da je polukružno okretanje legalno ako se izvrši bezbedno jer je traka isprekidana. Nisam išao novim delom obilaznice ali kolko vidim problem nastaje jer nema isključenja kod batajnice pa ljudi misle da moraju da idu do banovaca pa rade polukružno a ne znaju da isključenje ima odmah posle.

Jeste, mi imamo gomilu idiota-vozača ali po meni saobraćajna infrastruktura mora biti napravljena što više idiot-proof odnosno da nikad nemaš ni najmanju nedoumicu šta treba da uradiš i gde treba da se isključiš. U Srbiji ima neograničen broj primera gde je lošim projektovanjem uzrokovan veći broj saobraćajnih nesreća. Ipak za dobro projektovan saobraćaj je potreban mnogo veći budžet kao i planska gradnja 100 godina unapred tako da je besmisleno da se mi poredimo sa recimo Austrijom/Nemačkom. Ako mi imamo jednu ibarsku magistralu kao vrlo protočan putni pravac gde postoji više stotina uključenja sa sporednih puteva, kao i kuća pored puta, onda su tu saobraćajne nesreće neminovne kakav god asfalt i vozni park bio. Takođe, obilaznica-poluautoput od dobanovaca do železnika je pogibija u najavi. Ograničenje 100 na sat i ima gomila kamiona i aj sad ti zamisli kad neko sa automobilom od 70 ks krene da pretiče kamion koji ide 80 a u susret mu ide vozilo koje vozi 100 km/h. Jeste, logično je reći on ne treba da pretiče ali kao što rekoh uvek se moraju uračunati i idioti kao učesnici u saobraćaju.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 12:26 - pre 144 meseci
Citat:
jnk: Nije u pitanju autoput već takozvani poluautoput što zapravo znači najobičniji put sa dva smera i po jednom zaustavnom trakom.


Od Batajnice do Dobanovaca je pun profil.

Citat:
Samim tim to znači da je polukružno okretanje legalno ako se izvrši bezbedno jer je traka isprekidana.


Ovo o cemu ja pricam gde se vide tragovi guma je na punoj liniji odnosno na mestu gde se zavrsavaju fizicki odvojeni smerovi (oko kilometar pre petlje Surcin u smeru ka Ostruznici). Isto to rade i kod Batajnice.

Citat:
Nisam išao novim delom obilaznice ali kolko vidim problem nastaje jer nema isključenja kod batajnice pa ljudi misle da moraju da idu do banovaca pa rade polukružno a ne znaju da isključenje ima odmah posle.


Sasvim je nebitno sta neko misli i sta ocekuje. Jel treba zbog toga neko da pogine?

Da ne budem pogresno shvacen, slazem se ja da treba signalizacija da bude bolja ali ako signalizacija nije dobra to ne znaci da ja mogu da radim sta hocu i da ugrozavam tudje zivote zato sto je signalizacija losa.

Ono sto sam pisao gore o raskrscu kod Dobanovaca je neverovatno jednostavna situacija. Moze da se ide ili desno ili pravo. Nema nikakvih kombinacija, ukrstanja i preplitanja pa opet idioti odu pravo pa se vracaju u rikverc. E to je vec zastrasujuce. Kad ne razumeju takve znakove kako onda ocekivati da znaju sta u kruznom toku treba da rade?

edit: zaboravio sam nesto da navedem

Code:
Na autoputu i motoputu vozač ne sme da vrši polukružno okretanje vozilom
niti da se kreće vozilom unazad.


Ovo kaze clan 105 stav 2 iz zobs. Znaci nije dozvoljeno polukruzno cak i ako je isprekidana linija.

 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 12:49 - pre 144 meseci
Produzim do sledeceg iskljucenja, i tamo se okrenem. Inace, kad smo kod signalizacije, izuzetno je lose obelezeno iskljucenje sa auto puta, u smeru ka Nisu, za Pozarevac. Prvo ide iskljucenje za Smederevo, onda krivina, i na 50-100 metara ispred iskljucenja stoji tabla sa oznakom da je to iskljucenje za Pozarevac. Ako krenete da preticete kamion u toj krivini, 100% Promasujete iskljucenje, jer necete videti tablu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 12:49 - pre 144 meseci
Citat:
Informer: Znaci, po tvojoj logici nije kriv onaj ko na autoputu radi polukruzno ako signalizacija nije ok?]


Naravno da je kriv. Normalno je da se propisi, ma koliko bili losi i nelogicni, ne smeju krsiti. Nevezano za konkretno ovaj primer.

Ovde je rec o jednom drugom problemu.

Ja mislim da sam bio sasvim jasan.

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:10 - pre 144 meseci
Citat:
Zarko Silic:Ovde je rec o jednom drugom problemu.


Drugi problem - druga tema :)

I ja sam bio jasan prilikom pokretanja teme.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:14 - pre 144 meseci
@informer

Od batajnice do dobanovaca nije pun profil do kraja i to baš na delu gde ljudi prave polukružno, niko nije lud da ide autoputem u suprotnom smeru. To što si citirao je pravilo upravo za autoput i motoput odnosno put rezervisan za motorna vozila što ovde nije bio slučaj(ali ok nije bilo dozvoljeno jer je bila puna linija). Autoput i motoput imaju poseban znak koji ih definiše i na njima važe posebna pravila za razliku od običnih puteva. Obilaznica se trenutno vodi kao klasičan put van naseljenog mesta osim u tom delu gde je pun profil posle vijadukta od Batajnice do Dobanovaca. To je btw. i jedino ukrštanje dva autoputa u Srbiji(rekao bih i Crnoj Gori al tamo nema autoputeva).
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:24 - pre 144 meseci
Citat:
..Informer.interesuje me sta radite u slucaju da provalite da ste promasili skretanje?


Kazi sta ti RADIS U TOJ SITUACIJI.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:44 - pre 144 meseci
Ja idem do prvog mesta gde se mogu okrenuti nazad pa makar to znacilo da treba da potrosim 30km. Bez izuzetaka, opravdanja i sl. Jednostavno ne znam sta bi trebalo da se desi da mi padne na pamet da okrecem na autoputu ili da vozim dva kilometra u nazad ili sta vec...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:51 - pre 144 meseci
Svako normalan to radi. Bolje pitanje bi bilo da li opuške od cigareta bacate iz automobila na ulicu ili ih bacate u pepeljaru? Ja kolko vidim svi bacaju kroz prozor.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 14:54 - pre 144 meseci
Sta bi radio da moras da ides 80 km u tom pogresnom pravcu (jednosmeran put ),100 km nazad(normalni jednosmerni put) pa 20 km do istog mesta,recimo da bi platio
kaznu u stranoj valuti.
Nisam za ovaj idiotizam koji ima drugu pricu nego me zanima samo tvoje misljenje u ovoj situaciju.(nemas valutu kojom treba platiti kaznu).
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 15:25 - pre 144 meseci
Jedno je prica kada promasis OBELEZENO skretanje,a drugo je ovo u Batajnici.
Pustanje nedovrsene deonice BEZ IKAKVIH OBAVESTENJA I PUTOKAZA,sa radnicima i opremom na sve strane je cist IDIOTIZAM nadleznih iz putarske sluzbe.

Pored vozaca kombija,veliki deo krivice treba da snose putari....

Onaj ko je prvih par dana ( prvi dani maja ) prosao tuda zna kakav je to haos ( bio ).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?17.05.2012. u 17:07 - pre 144 meseci
Vidim ja da sam promasio naziv teme.

Trebao je temu da nazovem: Sta radite u slucaju kada ste svojom krivicom promasili skretanje.

Po starom dobrom srpskom (a i sire) obicaju prvo se poteze prica ko je kriv pa tek onda sve ostalo i onda se stice utisak da vozaci smeju da rade sta god zele dokle god je neko drugi kriv za situaciju u kojoj su se nasli.

...a to se ne odnosi samo na saobracaj, na zalost. Videli smo i u nekim drugim temama od pre par dana da neki misle da ako nemaju gde da kupe kartu za gradski prevoz onda je sasvim ok da udju u autobus bez karte jer je neko drugi kriv za situaciju u kojoj su se nasli.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta radite kad shvatite da ste promasili skretanje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7390 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.