Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skripanje u bojleru za kupatilo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Skripanje u bojleru za kupatilo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27278 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 12:09 - pre 144 meseci
Vec duze vreme imam problem sa bojlerom u kupatilu.
Kad god se pusti cesma cuje se nekakvo SKRIPANJE u bojleru. Kog god elektricara sam pitala o cemu se radi...niko nije znao da odgovori. Ne znam kako da resim ovaj problem. :(
Problem je sto nas ima dosta i svi smo na istoj mrezi kada je voda u pitanju. Imamo 2 kuce. Ja zivim u jednoj na donjem spratu, roditelji na gornjem spratu a sestra u drugoj kuci. Medjutim problem je kad god neko od njih odvrne cesmu kod mene u kupatilu u bojleru se cuje to SKRIPANJE. I to se desava cesto u toku dana. Izludecu vise ako ne resim ovaj problem koji traje vec 2 godine.


Kako da resim problem? Molim Vas pomozite.
ds
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 12:23 - pre 144 meseci
Verovatno ti sigurnosni ventil pravi problem.
Nek neko od roditelja pusti kod njih da curi haladna voda i kad se pojavi to skripanje kod tebe pusti toplu vodu do kraja
ako prestane menjaj sigurnosni ventil.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 12:23 - pre 144 meseci
Nadji nekog da ga otvori i ocisti.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 15:19 - pre 144 meseci
Nije sigurnosni ventil....on je vec zamenjen pre 2 godine....a taj problem i dalje postoji.
ds
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 16:39 - pre 144 meseci
jeste vi probali da uradite ono sto sam gore opisao?
to sto je nov ne znaci da valja.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
95.180.85.*



+38 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo12.05.2012. u 18:37 - pre 144 meseci
Ti sigurnosni ventili se po pravilu rade u maloj privredi i oni koji se kod nas mogu naci su uglavnom sumnjivog kvaliteta.
Vodoinstalateri uglavnom kod novog bojlera ne stavljaju sigurnosni ventil koji je dosao uz bojler.
Po ovome sto si opisao jeste problem sa ventilom.
Drugo zaista nema sta da skripi. Jedini drugi zvuk koji moze da se cuje iz bojlera je sum kad se na grejacima nakupi kamenat.
Ali to nije ovo sto si ti opisao.
Sigurnosni ventili su jeftini, ako si imalo vican, kupi par razlicitih pa menjaj dok ne prestane da skripi. Ustedeces na vodoinstalateru.

Pozdrav.
they killed kenny
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo13.05.2012. u 07:48 - pre 144 meseci
Citat:
ako si imalo vican,

...vična...
...tako daaaa...
...teško da će uštedeti.
 
Odgovor na temu

webjunior

Član broj: 301714
Poruke: 106
193.107.4.*



+4 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo13.05.2012. u 08:30 - pre 144 meseci
moze se desiti da se skripanje cuje samo u odredjenim momentima, kad se recimo pusti voda da polako tece, ako se tad cuje skripanje, pokusaj da povecas mlaz vode...ako skripanje prestane onda to je to, pravi se rezonanca u vodi i prenosi se zvuk. Tu je uglavnom problem slavina koja ima mali propust za vodu i tanak izlaz. Najbolje su one slavine koje imaju rucicu na gore, onda je protok vode veci i mlaz je sirok i pun bez vazduha. A kod obicnih slavina imas gumice i kamenac i u odredjenim trenucima stvaraju se vibracije...
 
Odgovor na temu

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
92.36.155.*



+2 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 00:51 - pre 144 meseci
Ima logike da stvara zvuk kada ona pusti vodu iz bojlera, ali mi nije jasno kako će sigurnosni ventil na njenom bojleru stvarati zvuk kada neko drugi pusti vodu?
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 11:27 - pre 144 meseci
Taj sigurnosni ventil je pravio drugi problem....stvarala se buka u bojleru kada se odvrne cesma u dvoristu...Nakon toga sto je taj sigurnosni ventil zamenjen ta buka od spoljne cesme je nestala ali to skripanje u bojleru i dalje postoji. Taj elektricar nije znao da odgovori zbog cega se to cuje. Pre mesec dana je dolazio ponovo elektricar zbog nekih drugih stvari i kada sam mu opisala problem i kada je cuo to skripanje i on nije znao da mi odgovori. Rekao je da su mozda problem cevi za vodu. Tako da nam elektricari nesto i nisu bas strucni ....

Skripanje se cuje kad god neko odvrne slavinu...nebitno da li je hladna ili topla voda.
ds
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 12:04 - pre 144 meseci
Pa u principu elektricari i ne moraju da budu strucni za vodovod.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 13:02 - pre 144 meseci
Verovatno je da se desava neko cudno kretanje vode koje izaziva vibracije na odredjenom mestu, a voda i cevi lepo prenose zvuk.
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 13:11 - pre 144 meseci
Da li znate ko moze da mi resi ovaj problem? Dajte nekog proverenog elektricara-vodoinstalatera...molim Vas.
Koga god pozovem svi kazu cenu da izadju na teren a ne garantuju da mogu da rese problem. Pa takav majstor mogu i ja da budem. Ako neko ima nekog iskusnog i postenog, dobrog majstora molim Vas da mi posalje kontakt telefon. Inace zivim u beogradskom naselju Vinca.
ds
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 15:27 - pre 144 meseci
Probala sam da odvrnem hladnu i toplu vodu....i skripanje se stvara kada se odvrne hladna voda. Izgleda da hladna voda stvara to skripanje,mada se cuje i kada se pusti topla voda ali 10 puta manje. Da li bi kupovina novog bojlera resila problem?
ds
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 16:19 - pre 144 meseci
Škripanje u vodovodnoj instalaciji znaju da prouzrokuju ventitli ( oni u zidu) koji zatvaraju pojedine potrošače ( pipu na lavabou, mješalicu iznad kade, kotlić, bojler i ostalo ).
Probajte malo dotegnuti sve te ventile pa vidite da li će škripanja i dalje biti.
 
Odgovor na temu

webjunior

Član broj: 301714
Poruke: 106
193.107.4.*



+4 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 18:41 - pre 144 meseci
lady rado bih ti pregledao tu vodovodnu instalaciju :)
dzabe
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 19:06 - pre 144 meseci
Junac, smiri hormone i ponašaj se kulturno prema dami !

Dragana,
pokušajte prvo ovo što Vam je preporučio mugi junuzovic, jer tako nešto može biti posledica malo lošijeg ventila.
Uradićete to tako što ćete pustiti vodu i onda redom, jedan po jedan, zavrtati te ventile i onog momenta kada zvuk prestane, a voda još teče(znači nisu svi ventili zatvoreni) taj venti koji ste poslednji zavrnuli je neispravan, odnosno malo je labaviji onaj pokretni,zaptivni deo virble i moraćete to da zamenite.
Menja se samo virbla, tako da ne morate obijati zid i pločice, a dok ovu proveru radite, koju sam gore opisao, verovatno ćete morati da naizmenično puštate vodu ili na lavabou ili na kadi, ako je to sve rešeno u instalaciji zasebnim ventilima.
Za čitavu tu operaciju provere potrebne su Vam samo motor-cangle ili mali viljuškasti ključić br.6,7 ili 8 u zavisnosti od tipa virble.
Inače taj zvuk je posledica dejstva Bernulijevog principa, potpomognut labavom virblom.
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 20:06 - pre 144 meseci
Hvala svima na odgovorima...divni ste zaista. Mislim da je ovaj forum najbolji jer ljudi zaista zele da pomognu.

Evo ovako....uradila sam kao sto ste mi rekli. Probala sam sve ventile. Taj zvuk prestaje da se cuje onda kad zavrnem glavni ventil koji se nalazi u zidu ispod bojlera. Kad zavrnem taj ventil - onda nema tople vode ali kada pustim hladnu vodu nista se ne cuje. Takodje se ne cuje i kada moji roditelji koji zive na spratu pustaju vodu. Da li to znaci da je taj ventil problem i da on mora da se zameni? Tj. da li se on uopste menja ili je nesto drugo problem?




ds
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo14.05.2012. u 21:01 - pre 144 meseci
Kako ste sada opisali situaciju mogu reći da ste veoma blizu rešenja problema i pre nego što bilo šta menjate pokušajte još da eventualno pronađete položaj na tom ventilu kada se zvuk ne čuje, a da je protok vode ipak zadovoljavajući, znači, zavrnite ga do kraja, pa ga polako odvrćite dokle god se ne pojavi zvuk.
Ako ste uspeli da u nekom položaju dobijete zadovoljavajući protok vode bez zvučnih "primesa" ostavite to tako dok ne nađete pouzdanog majstora, jer tu ipak treba odraditi par majstorskih sitnica da se takve stvari ne bi ubuduće dešavale.
Pretpostavljao sam da će neprijatne vibracije prestati upravo zavrtanjem tog ventila od bojlera, ali to ne mora automatski da znači da je samo on neispravan, već tu dolazi do sinergije dejstva vazdušnog "jastuka" bojlera, sigurnosnog ventila i zidnog ventila.
Otvaranjem bilo koje slavine u instalaciji dolazi do promene pritiska u istoj i sada sigurnosni ventil "pokušava" da uspostavi ranotežu pritiska u spojenim sudovima, prvenstveno u bojleru, jer se u njemu nalazi i jedan deo koji nije napunjen vodom, već vodom potisnutim vazduhom, koji ima ulogu "amortizera" pritiska.
Sve ovo se prilikom korišćenja ponaša kao "klackalica" koja uvek mora biti uravnotežena, a to uravnoteženje, na neki način, obezbeđuje sigurnosni, beko ga još zove i nepovratni, ventil.
Da ne dužim mnogo i dovodim Vas u zabunu, verovatno će problem rešiti i štelovanje tog sigurnosnog ventila, ali to svakako mora uraditi neko ko je tome vičan ili da se nekako snađete i nađete na tržištu neki od kvalitetnijih, pa da Vam onda to majstor zameni, usput svakako da proveri i stabilnost virble na zidnom ventilu.

Pokušajte prvo ono što sam Vam gore rekao.
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Skripanje u bojleru za kupatilo15.05.2012. u 16:26 - pre 144 meseci
Kako ste sada opisali situaciju mogu reći da ste veoma blizu rešenja problema i pre nego što bilo šta menjate pokušajte još da eventualno pronađete položaj na tom ventilu kada se zvuk ne čuje, a da je protok vode ipak zadovoljavajući, znači, zavrnite ga do kraja, pa ga polako odvrćite dokle god se ne pojavi zvuk.

E baš ovako kako Vam je Vasastajić lijepo objasnio. Probajte Ništa ne košta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Skripanje u bojleru za kupatilo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27278 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.