Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14880 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 02:02 - pre 146 meseci
Napravio sam neki nosac, koji mi treba da bude savrseno vertikalan. Tj. vertikalna cev nosaca mi treba savrseno vertikalna. Ostavio sam taj deo nosaca da ne bude jos kompletno zavaren, znaci moci ce da se pomera pa kada ga postavim na zid i namestim da bude pod 90 stepeni u odnosu na zemlju, onda cu konacno da ga privarim. S obzirom da mislim da libela nije toliko precizna, tj. sa njom bi sve to manje vise bilo odokativnom metodom namestano, jel ima neko ideju kako bih ovo mogao da izvedem? Znaci u pitanju je cev oko 5cm precnika, duzine oko 1m, ako to nekome nesto znaci.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 02:29 - pre 146 meseci
Visak?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 02:53 - pre 146 meseci
Pa kako sa viskom? Cev je vertikalna, gde da okacim visak?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 03:01 - pre 146 meseci
90 st. u odnosu na pod ili tavanicu, ili paralelno sa naleglim zidovoma?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 03:05 - pre 146 meseci
@Nabukodonosor

Sta to kacis na taj nosac pa mora biti u milimetar tacno ?
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 03:06 - pre 146 meseci
Citat:
gde da okacim visak?

Kada budeš uzeo visak biće ti jasno
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 05:22 - pre 146 meseci
lol :),

pa zar libela nema i za vertikalu :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 07:34 - pre 146 meseci
Okačiš visak na vrh šipke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 07:47 - pre 146 meseci
Za taaaakvu preciznost na taaako maloj dužini visak neće može ...
...jedino laserska libela


Nije ni skupa, od kilo dinara dobiješ i kusur za žvaku.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 08:41 - pre 146 meseci
^^^

1 m mala duzina?

Kako zidar ozida zid ispod prozora?
Kako posle stolar/bravar postavi prozor na taj zid?

... ili bar kako su to radili dok nisu postojale laserske libele?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 09:35 - pre 146 meseci
kako to da libela nije dovoljno precizna a za metar duzine?

Pa sa viskom i libelom ljudi sagrade solitere...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 11:07 - pre 146 meseci
Ovo desno obelezeno crvenom strelicom je cev koja mi je potrebna da bude vertikalna. Ovo levo je zid, jel da.







Citat:
guslac: lol :),

pa zar libela nema i za vertikalu :)


Naravno da ima. Ali vec sam pomenuo da mislim da sa libelom necu da dobijem potrebnu preciznost.


Citat:
djura63: 90 st. u odnosu na pod ili tavanicu, ili paralelno sa naleglim zidovoma?


E to je problem. Zahvaljujuci "majstorima" taj zid na koji kacim je poprilicno kriv. :(


Citat:
djura63: Kada budeš uzeo visak biće ti jasno


Pa uzimao sam ga, ali mi i dalje nije jasno. Jel mozes na slici da mi nacrtas gde tacno da ga okacim? Uzimajuci u obzir da je vrh cevi, kao i kod svake druge, supalj, i da nemam blagu predstavu kako da ga gore zakacim. ;)

Citat:
sasa022: @Nabukodonosor

Sta to kacis na taj nosac pa mora biti u milimetar tacno ?


Diseqc motor.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 11:31 - pre 146 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Jel mozes na slici da mi nacrtas gde tacno da ga okacim? Uzimajuci u obzir da je vrh cevi, kao i kod svake druge, supalj, i da nemam blagu predstavu kako da ga gore zakacim. ;)

U skoli si svakako ucio kako se koristi visak, ali mozda si zaboravio pa da te podsetim.

Kanap viska prislonis uz tu vertikalnu cev koju si obelezio strelicom, i kanap treba da bude uz cev sa svih strana to je savrseno vertikalno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 11:46 - pre 146 meseci
Nisam ucio u skoli kako se koristi visak. ;) Pokusacu sa njim. Dosta mi otezava situaciju sto cu sve to morati da odradim sa strane krova.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 11:50 - pre 146 meseci
Osim sto "savrseno" vertikalan nosac nicemu ne sluzi(posao zavrsava svaki nesavrseni uspravljeni nosac), prostim zavarivanjem i stafljenjem za zid se ne moze napraviti doticna zelja. Doticno savrsenstvo ce pokvariti dva vara, tiplovi, srafovi i sam zid.

Pomogao bi neki mehanizam za podesavanje u osnovi nosaca.

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 11:57 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: Doticno savrsenstvo ce pokvariti dva vara, tiplovi, srafovi i sam zid.

Pomogao bi neki mehanizam za podesavanje u osnovi nosaca.

Poz


Ovo sam gore takodje hteo da dodam...

Dzaba tezis savrsenstvu, kada ce jedan var to da iskrivi...

Uglavnom sve to sto kacis a zahteva neku preciznost mora na sebi da ima mehanizam za fino podesavanje, znaci prvo fiksiras pa fino podesavas, nosac je tu samo da bude.... obican nosac.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 12:04 - pre 146 meseci
Citat:
Osim sto "savrseno" vertikalan nosac nicemu ne sluzi(posao zavrsava svaki nesavrseni uspravljeni nosac)


Pa...ovo je potpuno netacno. Ali necu da zalazim u to sada, to je tema za neki drugi podforum. Ali nisi u pravu.


Citat:
Dzaba tezis savrsenstvu, kada ce jedan var to da iskrivi...


Nece, celu konstrukciju sam vec napravio. Onaj levi deo se vezuje za stub na kome ce sve to da bude (znaci ne zid kao sto sam rekao, ali nisam hteo da ulazim u detalje, nije bilo potrebno). Ova sipka u obliku slova L, obrnutog, je zavarena za plocu, na kojoj imaju 4 navoja. Na njih ide druga ploca, koja stavlja stub u sendvic. Ovaj L nisam 100% zavario, ostavio sam da moze po malo da se krivi, da kada podesim viskom npr. onda konacno da zavarim. Bice to sve OK.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 13:51 - pre 146 meseci
Citat:
bakara

Kanap viska prislonis uz tu vertikalnu cev koju si obelezio strelicom, i kanap treba da bude uz cev sa svih strana to je savrseno vertikalno.

Neće bude !
A šta je sa poluprečnikom osnove kupe viska?
U zavisnosti od tog poluprečnika otklon/greška se kreće u granicama od oko 20-30mm u slučaju kako si ti objasnio, odnosno kanap će tako uvek biti pod nekim uglom u odnosu na cev!
E, a zato svaki visak ima i pomičnu kvadratnu ploču,stranice jednake prečniku osnove viska,pa se TA ploča naslanja na zid,cev....,a ne kanap.
Mora da si i ti odavno to u školi učio.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 14:28 - pre 146 meseci
Citat:
VasastajićNeće bude !
A šta je sa poluprečnikom osnove kupe viska?

Ok, u pravu si, ja sam mislio da improvizuje visak tako sto ce nesto da zakaci na kanap, pravi visak ima plocicu koju nasloni na to sto meri.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?12.04.2012. u 14:44 - pre 146 meseci
Citat:
Vasastajić:
A šta je sa poluprečnikom osnove kupe viska?
U zavisnosti od tog poluprečnika otklon/greška se kreće u granicama od oko 20-30mm u slučaju kako si ti objasnio, odnosno kanap će tako uvek biti pod nekim uglom u odnosu na cev!
E, a zato svaki visak ima i pomičnu kvadratnu ploču,stranice jednake prečniku osnove viska,pa se TA ploča naslanja na zid,cev....,a ne kanap.
Mora da si i ti odavno to u školi učio.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako podesiti nosac da bude savrseno vertikalan?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14880 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.