Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ugovori o poklonu

elitemadzone.org :: MadZone :: ugovori o poklonu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12815 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ky1bro

Član broj: 205508
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon ugovori o poklonu29.03.2012. u 19:17 - pre 146 meseci
Po nasem zakonu na sve stavke koje obuhvata ugovor o poklonu nepokretnosti (kuca, plac, pomocni objekti) ne placa se porez, samo overa u sudu, pod uslovom da je poklonoprimac prvo koleno.
Sad konkretno:
Deda hoce svojoj cerci da pokloni kucu i sve sto uz nju ide, pravi se ugovor o polonu, overava u sudu i to je to. Moze da se zavede u zvanicne knjige. Porez se ne placa.
Sada cerka hoce sve ovo isto da pokloni svojoj cerci, prave novi ugovor, overavaju ga u sudu. Moze da se zavede u zvanicne knjige. Porez se ne placa.
Poenta cele price je da deda hoce da pokloni unuci kucu i sve pored kuce a da unuka ne plati porez zato sto je drugi nasledni red.
Da li je ovako nesto izvodljivo ako jeste da li izmedju ova dva ugovora o poklonu mora da postoji neki vremenski period?
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
82.208.218.*



+27 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 19:58 - pre 146 meseci
Nema potrebe da prvo poklanja ćerci . Deda sastavi ugovor u kome poklanja unuci sta hoce , ako je ona jedini poklonoprimac onda nema poreza zato sto je to drugi nasledni red, ugovor se samo overi u sudu. Odnesi ovu dokumentaciju u poresku upravu . licne karte dede i unuke, izvod iz maticne knjige rodjenih od majke i cerke da bi se videla veza , cerka-majka-deda, 2 originala i jedna kopija overenih ugovora u sudu(poreska zadržava kopiju i tebi vraća originale) i popuni se poreska prijava PPI-3 koja se uzima u knjizari na poklonoprimca i to je to , treba da se udari pecat da je oslobodjeno od poreza i nosi se ugovor u katastar da se uknjizi imovina na unuku,ako to hoce da uradi odma ili moze da saceka dok ne skupi pare za uknjizbu.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 20:14 - pre 146 meseci
Ovo sam prosao prosli mesec pa znam..
Ako Otac (deda) pokloni cerci onda placa porez!! A ako ide direktno na unuku onda ne placa porez..
Jos jedan tip... da se cena nepokretnosti stavi sto manja, jer je overa u sudu 5%(u opstini gde sam aj radio) od ukupne vrednosti poklona.
U poreznu upravu se nosi izvod iz maticne knjge rodj. od dedine cerke i unuke, i na osnovu toga se utvrdi "veza" overi ti papir (da si oslobodjen) i onda katastar...
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
82.208.218.*



+27 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 20:17 - pre 146 meseci
Ako otac poklanja cerci i ona je jedini poklonoprimac porez se ne placa. U ugovoru se uvek vrednost stavlja na 10.000,00 dinara , sto zbog overe i sto zbog procene ako se radi o kupoprodajnom ugovoru.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 20:46 - pre 146 meseci
Citat:
squirll: ...Ako Otac (deda) pokloni cerci onda placa porez!! ...

Ne bih rekao da si u pravu. To je prvo koleno i apsolutno je oslobodjeno od poreza. Uvek bilo, ne znam za zadnjih 2 godine da se nesto nije promenilo ali to verujem, skoro sam sasvim siguran da nije. Ja nisam mogao da prodjem bez poreza pa je deda morao da pokloni mom ocu a on meni! Po zakonu je samo prvo koleno bilo izuzeto od poreza, samo prvo! Pre dve godine je ortak preveo sa dede direktno na sebe, ne secam se tacno kako ali je bila neka zackoljica inace ni tada nije moglo. A da prvo koleno placa a drugo ne - to je glupost nevidjena, ako je tacno!

Znaci ne kazem tebi licno nista, konstatujem da je glupost ako je to tako u zakonu, iako ne verujem!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ky1bro

Član broj: 205508
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 21:08 - pre 146 meseci
Pali zari

Zasto u ugovoru o poklonu stavljati vrednost dobara, poklon je dzabe?!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 22:04 - pre 146 meseci
Zasto stavljati vrednost 10.000 ako se vrednost stanova uvek pausalno ocenjuje u takvim slucajevima, a i nebitna je?:)
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ugovori o poklonu29.03.2012. u 22:09 - pre 146 meseci
Sceka, ja sam 29feb radio to isto, meni je deda poklonio zemlju, i posto sam ja radio papirologiju veoma dobro znam da sam platio samo 5% u sudu i 7k u katastru za knjizenje.
Niko drugi nije ucestvovao, samo ja i deda...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 11:03 - pre 146 meseci
Kojih bre 5%????
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 12:42 - pre 146 meseci
Citat:
squirll: Sceka, ja sam 29feb radio to isto, meni je deda poklonio zemlju, i posto sam ja radio papirologiju veoma dobro znam da sam platio samo 5% u sudu i 7k u katastru za knjizenje.
Niko drugi nije ucestvovao, samo ja i deda...

Komentarisao sam ovo, to je bila poenta:
Citat:
squirll:..
Ako Otac (deda) pokloni cerci onda placa porez!! ...


I sto rece @Dexic - kojih, bre, 5%?!


Pozdrav!


EDIT
U stvari to je to, znaci ti si kao drugo koleno platio 5%! Prvo koleno ne placa nista!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 15:07 - pre 146 meseci
Napravio sam 2 greske , izvinjavam se zbog toga.Naime kada deda poklanja unuci to je prvi nasledni a ne drugi nasledni red kao sto sam rekao, i pomesao sam kupoprodajni ugovor sa ugovorom o poklonu.U ugovoru o poklonu se ne navodi vrednost poklonjene imovine , a u kupoprodajnom ugovoru se uvek stavlja vrednost 10.000, dinara , sto zbog manjeg placanja pri overi i sto se uvek ide na procenu kuce ili stana pa se na tu procenjenu vrednost placa porez. Juce sam umoran pisao pa sam neke stvari prevideo.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 17:46 - pre 146 meseci
Aman zaman ljudi
5% sam platio OVERU UGOVORA U SUDU to nema boga da izbegnes, izbegavas samo PLACANJE POREZA NA PRENOS VLASNISTVA, jedino je to oslobodjeno poreza
prosto ko pasulj.
I platis naravno knjizenje u katastar, i stavlja se cena poklona u ugovor meni su trazili. Mozda vama nece...
 
Odgovor na temu

ky1bro

Član broj: 205508
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 18:39 - pre 146 meseci
squirll
5% na trzisnu vrednost dobara ili na vrednost koju ste uneli u ugovoru? Ti si drugi nasledni red, po ovoj logici prvi red bi platio overu u sudu klasicnu taksu, mozda 2 k din.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 19:59 - pre 146 meseci
Sta placas 5% u sudu?:) Da li kazes da platis overu dokumenata 5% od cene stana?:)
Pa onda bi se to vodila kao stavka za porez a ne PPaP kada se kupuje stan od drugog fizickog lica.

Znam da se placa neka dobra suma u sudu za nesto kada se kupuje/prodaje stan, ali NE 5%, ni priblizno.
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: ugovori o poklonu30.03.2012. u 20:02 - pre 146 meseci
Kakvih crnih 5% za overu ugovora? 5% na sta?

U ugovoru o poklonu nema nikakve vrednosti, pa je onda 5% od nicega = nista. Crva nije ni bilo :)
 
Odgovor na temu

drmilek

Član broj: 22030
Poruke: 36
..055:5400:2191:dab5:1e7a:eb7f



Profil

icon Re: ugovori o poklonu20.05.2021. u 15:11 - pre 34 meseci
Pozdrav,

da ne otvaram novu temu, molim nekog da mi objasni celu proceduru oko poklanjanja nepokretne imovine. Naime, otac želi da mi pokloni "zabran" (zemljište pod šumom), pa me zanima koji su to koraci koje moramo sprovesti prilikom ovog procesa. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: ugovori o poklonu20.05.2021. u 15:32 - pre 34 meseci
Prilicno je jednostavno , mada meni niko nista odavno nije poklanjao

Prvo se sastavi ugovor o poklonu . Ako niste pravno vesti , ugovor moze da napise advokat , treba videti da li kod notara postoji mozda tipski ugovor o poklonu ? Za razne kupoprodaje imaju , ali za poklone ne znam .

Ako ima tipski ustedite novac za advokata .

Sa ugovorom se ide kod Notara (moze i kod njega da se potpisuje ugovor , ako nije bilo advokata) na overu . Tu na overi treba da su prisutne obe strane . I ko poklanja i ko prima poklon .

Notar bi po novom trebao da popuni i zahtev katastru za upis novog vlasnika !

Posle sa overenim ugovorom se ide u opstinsku Poresku upravu da se oslobodis od poreza jer se na to ne placa porez , ali treba zvanicno Poreska da to odobri .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: ugovori o poklonu20.05.2021. u 16:11 - pre 34 meseci
Samo ovo i kod notara.

http://www.advokatantic.rs/bes...r-o-poklonu-nepokretnosti.html

Naravno, promeniš pojedine reči. Nije stan, nije 1/2 ...

Ništa advokati, uštedi pare. Ne zaboravi da je naj, najvažnije da se na osnovu tog ugovora upišeš kao vlasnik u katastru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: ugovori o poklonu21.05.2021. u 08:27 - pre 34 meseci
ee kad pomenu poklon,

Ima li neka caka da:

-Da cerki poklonim stan, ali tako da izbegne neki porez
(nemam pojma ni koji je to porez)

Ne želim dete da dobije stan, a onda se jave OVI,
i kažu: plati porez na dobijeni stan.

Ne želim dete da uteram u dugove,... a kao dobila poklon stan.

Ima li neki nacin da joj stan poklonim, a da joj to ne izadje na nos?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: ugovori o poklonu21.05.2021. u 08:32 - pre 34 meseci
Na poklon u prvom naslednom redu se ne plaća porez - znači poklon roditelja detetu se ne oporezuje.
Notar se plaća, ali to je mnooogo manje nego porez.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ugovori o poklonu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12815 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.