Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Divx umesto Mkv?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Divx umesto Mkv?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18494 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 01:09 - pre 147 meseci
Primetio sam da i se i dalje vise koristi i distribuira Divx od Mkv-a zasto? kada je film u Mkv-u mnogo kvalitetniji od Divx-a a pritom i manje zauzima prostora.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 07:29 - pre 147 meseci
jesi li probao da analiziras taj .mkv fajl recimo Gspot-om i vidis od cega se sastoji?

mkv je kontejner (kao avi npr) u kome se nalazi fajl obradjen odredjenim video kodekom (divx recimo) i audio kodekom, plus jos neke stvari koje mogu da se ubace u taj kontejner... s obzirom da mesas te pojmove, probaj da konvertujes neki video fajl pomocu nekog konvertora u drugi format pa ces videti kako to funkcionise...
 
+1

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 15:37 - pre 147 meseci
Ja sam probao i konvertovao sam nekoliko filmova koji su bili u divx formatu (700 mb) u Mkv na 400 mb i nisam primetio nikakvu razliku jer je vec snimak ripovan ali zato da sam od originalnog DVD-ja napravio mkv rip bio bi znatno kvalitetniji nego divx.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 17:18 - pre 147 meseci
:)

opet nisi shvatio...

kada si konvertovao u .mkv, izabrao si neki kodek koji ce to da odradi (divx, divx5, h-263, MPEG-4 itd...), pa si namestao video size, pa aspect ratio, pa bitrate itd, i time si dobio izlazni fajl odredjenog kvaliteta i velicine sa .mkv ekstenzijom... svakim menjanjem ovih parametra dobio bi drugaciji izlazni fajl po kvalitetu i velicini... ne znam sta podrazumevas pod tim divx, pretpostavljam .avi, ali je ocigledno da nisi koristio ista podesavanja i kodeke u oba slucaja kada si dobijao toliku razliku u velicini i kvalitetu...
 
+1

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 18:36 - pre 147 meseci
Ne znam ja te kontejnere koje pominjes ja ti pricam za format avi i mkv.Mkv je mnogo kvalitetniji od avi ja sam za konvertovanje koristio kodek H.264(x264) koji dolazi uz program za zvuk aac koji takodje dolazi uz program.Nego sve je to nebitno ja sam hteo misljenje zasto je i dalje popularan avi format kada nula u odnosu na mkv naravno kad se obradi od Blu-ray-ja.
 
+2

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 18:55 - pre 147 meseci
pa nije isto divx i H.264 ovaj drugi ima bolju kompresiju
 
0

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 19:06 - pre 147 meseci
.

edit: .divx, DivX
da se zna sta je flasa a sta rakija
Prikačeni fajlovi
 
+2

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 19:36 - pre 147 meseci
Predpostavljam da za mkv koriste kodek H.264 pa je snimak u vecoj rezoluciji a i boljeg kvaliteta.Ali i dalje ne razumem zasto se i dalje forsira avi format kada je u vecini slucajeva slabijeg kvaliteta.
 
0

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.aDSL.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 20:05 - pre 147 meseci
Program u kome si radio verovatno koristi H.264 za MKV, ali ono sto mi pokusavamo da ti kazemo je da ti zapravo sam imas izbor koji ces koristiti(mozda ne u tom programu ali generalno) i da mozes i za .avi koristiti H.264 i dobiti video istog kvaliteta kao i taj tvoj MKV.

Znaci .avi i .mkv su samo pakovanja, sadrzaj moze biti razlicit, a moze biti i isti.

Citat:
You may come across all kind of file extensions and still the codec can be H.264:

*.avi - People also use .avi for H264 videos too!

*.mp4 - QuickTime use this format. Better than AVI as you can store AAC audio as well.

*.m4v - The standard file format for videos for iPods developed by Apple.

*.mkv - Matroska container - can support many video and audio formats.

*.h264 - Not commonly used, but you may download some video files with this extension name from Internet.
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 20:42 - pre 147 meseci
Pa zasto onda ne prave BRrip u avi formatu nego sve u mkv? Ja do sada nikad nisam nasao neki BRrip u avi formatu a da je u velikoj rezoluciji i da zauzima recimo 500 mb.
 
0

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.aDSL.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?03.03.2012. u 23:48 - pre 147 meseci
Citat:
Q: What are the advantages of matroska compared to AVI ?
A: The AVI container was originally introduced by Microsoft in the early 90s, and was designed as a very flexible A/V container format for the video and audio compression formats of those days. It is necessary to understand that AVI is only one ( but important ) part of a complete multimedia framework called 'Video For Windows' ( VfW ), offering programmers not only a container but also a complete set of API commands to be able to program their own video and audio codecs, using either the VfW or the ACM interface ( this was back from the days when Microsoft was still dedicated to sell their operating systems to people, instead of multimedia solutions as they are trying to do today with WMV, so they had to make their OS attractive to other programmers ).
Unfortunately this VfW framework cannot support many of the more advanced features that modern audio and video compression formats will offer, such as Variable Bitrate audio encoding ( VBR ), or Variable Framerate video encoding ( VFR ). Although AVI was extended with an additional standard called 'Open DML AVI' in the mid/late 90s, overcoming most of its very annoying limitations like the 2 GB file size limit, there is still no proper and spec compliant way to support modern compression formats like the excellent, opensource Ogg Vorbis audio compression format.

Matroska has overcome all those limitations and can support all known audio and video compression formats by design. To make sure it will also be capable of coping with the future standards it is based on a very flexible underlying framework called EBML, allowing to add more functionalities to the container format without breaking backwards compatibility with older softwares and files.
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 00:17 - pre 147 meseci
Znaci u svakom slucaju mkv je barem po meni mnogo bolji od avi formata ali i dalje ne shvatam zasto je avi i dalje popularan? Jedino zbog DVD-playera mada i oni polako izlaze iz mode :)
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 01:20 - pre 147 meseci
Zato što se ljudima više sviđa da izgovaraju DivX nego li mkv.

Ima dakle i DivX fajlova koji su podjednako kvalitetni em iste veličine kao i mkv. Ali, pazi sad ovo.. :)
IMa ljudi koji OBOŽAVAJU da konvertuju i kompresuju video materijale, filmove itd.. a znaš šta još obožavaju?
Mnogo vole kada pritisnu pauzu dok gledaju neki film pa odu u toalet ili skoknu do frižidera na kratko,
pa se vrate za stolicu ili fotelju i vide sliku PAUZIRANU, dakle, taj jedan frejm koji je bio aktuelan kada su pritisnuli pauzu, stoji kao kristalno čista i jasna slika a ne zamagljeni prikaz .. koji ima i "echo" na ekranu.
Pa ga onda srežu na 1.5 gb... umesto na 300 megabajta.. i obavezno koriste Xvid.. neće ni da čuju za mkv. Osim ako ne pakuju nešto za mobile.
about:networking
 
0

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 02:49 - pre 147 meseci
Xvid ne mozes da poredis sa mkv i da hoces jer Xvid i mkv od 1.5 Gb to ti je nebo i zemlja! Mkv od 1.5 gb moze da bude 1080p a to ces tesko izvesti sa Xvid.Ajd nadji mi neki rip u avi formatu koji je podjednako dobar kao i mkv a da malo zauzima ja sam pokusavao ali bezuspesno.Skoro sam gledao jedan film koji je 1080p i zauzima negde oko 1.5 gb u mkv-u i slika je perverzija dok za taj Xvid bi trebao da zauzima 4 gb da bi dobio toliko na kvalitetu jer da je taj Xvid toliko dobar svi bi pravili BRripove u tom formatu a ne u mkv.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 03:43 - pre 147 meseci
Nema veze. Ja i ovako i onako nisam ni kritičar a ni supermen pa da mi treba ne znam kakva slika da bi zadovoljio potrebe.
Extra dobar Xvid materijal i kao što napisah, pauziraš sliku i tu bez problema vidiš kvalitet. I šta će meni u životu bolje nego što daje i taj Xvid pa neka je i 400 puta gori od mkv-a?

Šta će mi kad je arsenal filmova i novih naslova sve gori i gori? :) A sve dobro sam odgledao i to u DivX formatu, uglavnom.
about:networking
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 09:47 - pre 147 meseci
Čini mi se da dečko još uvek nije razumeo šta mu pričate.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+2

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 11:08 - pre 147 meseci
mozda zbog podrske i vremena kompresije
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 12:35 - pre 147 meseci
Citat:
bachi: Čini mi se da dečko još uvek nije razumeo šta mu pričate. :D


Nema veze, mi zato sada face. D:
about:networking
 
+1

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 12:59 - pre 147 meseci
Vi ste se uhvatili za te kodeke a ja vam pricam moje iskustvo.Ja sam do skoro skidao filmove u avi formatu i jednom mi je drug prebacio neki film u mkv formatu i kada sam pogledao koliko zauzima mislio sam da od kvaliteta nema nista.Ali kada sam pustio film video sam da je slika znatno kvalitetnija od tadasnjih filmova u avi formatu koje sam imao.I od tada skidam filmove samo u mkv (BRrip) jer manje zauzimaju prostora a slika je kvalitetnija.Jer barem ja nisam nasao da neko konvertuje blu ray u avi format a da je snimak kvalitetniji od mkv i da manje ili isto zauzima.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 13:13 - pre 147 meseci
Uhvatili su se kodeka zato sto kvalitet i velicina fajla zavise od kodeka i to je to.
Obicno se koriste odredjene kombinacije kodeka i kontejnera pa su zato kodeci sa boljom kompresijom cesce u mkv kontejneru.
Avi kontejner sa kodecima koji idu u njega se jos dosta koristi zato sto je podrska za njega zastupljenija (osim kompjutera, tu su i razni drugi player-i).
 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Divx umesto Mkv?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18494 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.