Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)

elitemadzone.org :: MadZone :: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13714 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 12:56 - pre 149 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=EfJiNPZ38kY


Nadam se da nije vec bilo

Neki komentar? Malo izgleda kao teorija zavere... ali ipak.. ko zna kakve nauke su tada presvercovali/ukrali/prodali od Rusa Amerikancima :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 13:09 - pre 149 meseci
Mislim da je stvar senzacionalisticki preuvelicana , ali sigurno postoji nesto ili neki manji deo spejs programa sto je tadasnja yuga radila za amere
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 13:38 - pre 149 meseci
Da je Matori bio mangup-bio je....e sad da je baš on prodao te fore Amerima...ko bi ga znao.Skoro 32 godine od kada je lipsao a i dalje intrigira javnost....a tek prave činjenice treba da isplivaju....ako uopšte i isplivaju....
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 13:42 - pre 149 meseci
Obicna senzacionalisticka prevara i falsifikat. Pokazatelj da Slovenci nisu operisani od visokobudzetnog laganja.

Fotografije jugoslovenskih astronauta, su ustvari fotografije jugoslovenskih pilota u ranim modelima visinskih kombinezona za MiG 21.

Taj tajni objekat gde je razvijan jugoslovenski svemirski program je kompleks vojnog aerodorma Zeljava.

Zeljava je objekat epskih razmera i funkcije. Podzemni aerodrom napravljen kao nasa odstupnica za momenat totalnog nukleranog rata ili napada jedne od dve super sile hladnog rata. Projektovan da izdrzi direktan udar nukelarnim arseanalom. Nikakve veze nema sa svemirskim programom.

Zeljava je nestala na isti nacin kao i drzava koja je stvorila, u plamenu. JNA je objekat digla u vazduh pocetkom rata.
Slicne samo mnogo manje i neznije objekte tog tipa u Srbiji NATO 1999. godine nije uspeo ni da okrzne, a pokusao je svim oruzjima iz konvencionalnog arsenala...

To je istina vezan sa fotografije i snimke koji su plasirani u tom trejleru.

Edit: evo na netu cak ima snimaka, na 30s su 'svemirsk odela'


http://blip.tv/firewirehr/aero...jesevice-i-polijetanje-1552534





[Ovu poruku je menjao milivoje t dana 10.01.2012. u 15:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 13:59 - pre 149 meseci
off...

Citat:
milivoje t:Zeljava je objekat epskih razmera i funkcije. Podzemni aerodrom napravljen kao nasa odstupnica za momenat totalnog nukleranog rata ili napada jedne od dve super sile hladnog rata. Projektovan da izdrzi direktan udar nukelarnim arseanalom.


Sta se nekada gradilo, i za sta sam sve jos cuo da postoji...
A danas... Jedan most i to se cuje do "Diskaverija"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:13 - pre 149 meseci
Citat:
milivoje t: Zeljava je objekat epskih razmera i funkcije.

Citat:
CoyoteKG: Sta se nekada gradilo, i za sta sam sve jos cuo da postoji...A danas... Jedan most i to se cuje do "Diskaverija"


Nemojmo se mnogo zavaravati. Ovaj "objekat epskih razmera i funkcije" je sa konstrukcijske tačke gledišta običan tunel ukopan u planinu. Možda malo širi nego običan tunel na autoputu.
Da se razumemo, ja ovim ne pokušavam da osporim njegovu funkciju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:16 - pre 149 meseci
OK. Ajd onda sazidaj danas jedan VMA? Ne pada mi na pamet ovog momenta jos nesto bolje
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:19 - pre 149 meseci
Citat:

Ovaj "objekat epskih razmera i funkcije" je sa konstrukcijske tačke gledišta običan tunel ukopan u planinu. Možda malo širi nego običan tunel na autoputu.

Aha "obican" , taj aerodrom kod Bihaca koji je kostao otprilike koliko i prosecan americki nosac aviona i sa svojim dodatnim radarskim i raketnim sistemima bio je glavni stratestki polozaj za rvpvo tadasnje sfrj .
E sad sto kaze milivoje_t visokobudzetno laganje jer se radi o slovenackom naucniku - pa je jelte njihove gore list...

A sa druge strane mozda su radili dodatne poslove za amere (tipa nekog remonta , neke instalacije itd ..) a da su im prodavali celu tehnologiju je prica za malu decu .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:40 - pre 149 meseci
Citat:
deerbeer: Aha "obican" , taj aerodrom kod Bihaca koji je kostao otprilike koliko i prosecan americki nosac aviona
A ti si imao kompletan uvid u budžet ? I kod američkih nosača aviona i kod ovog tunela ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:44 - pre 149 meseci
Nisam . Ali ti podaci i nisu neka tajna a to je da je taj "tunel" tj. komplet aerodrom sa radarskim i raketnim sistemima pre rata bili oko ~2 milijarde $.
Necemo sad u cent bas :-)
A cene nosaca ili bilo kog naoruzanja u usa mozes i na internetu da pronadjes ...



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:48 - pre 149 meseci
Evo na ovom linku: http://www.***.com/Avijacija-i-PVO/Enigma-JNA-Podzemni-Aerodrom-Zeljava.html tvrde da je aerodrom Željava koštao oko 8.5 milijardi USD.
Sa druge strane, USS Reagan je koštao oko 4.5 milijardi: http://en.wikipedia.org/wiki/U...VN-76)#Design_and_construction

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 10.01.2012. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 14:57 - pre 149 meseci
Pa sad , sigurno postoji vise izvora (necemo da se frljamo sa milijarde ovde sad ali poredjenje je kao sto sam rekao sasvim na mestu .
Mada u tekstu stoji :
Citat:

Postoji procena da je objekat i aerodrom tadašnju državu koštao u ono vreme (a naravno i sada) fantastičnih 4 milijarde USD.



Mora da je Djilasov tata projektovao budzet i tender za taj "obican tunel" hehehe ..


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-86-78-150.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 16:38 - pre 149 meseci
zeljava nije imala "rupu" iz planincuge ka nebu iz koje bi lansirali raketlu :D (ima sema zeljave na cenzurisanom site-u, ime mu je "ja" i "vojska", spojeno,al na engleskom)

al bas me zanima video kad(ako) izadje,sta ce prikazati
mada nisam znao da su vodali titu da mu pokazuju kako napreduje izgradnja :]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 16:39 - pre 149 meseci
film je obicna budalastina, medjutim daleko da nema svoju svrhu.

Ne samo sto ce usreciti razne budale, vec ce podici i ugled druga Tita u zemlji, a i sire.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 16:45 - pre 149 meseci
Citat:
Horvat: (ima sema zeljave na cenzurisanom site-u, ime mu je "ja" i "vojska", spojeno,al na engleskom)


Ma jel :) A i nije tacno sto si napisao, bolje da si im napisao da proguglaju: Enigma-JNA-Podzemni-Aerodrom-Zeljava.html
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 18:23 - pre 149 meseci
Citat:
vec ce podici i ugled druga Tita u zemlji, a i sire.


Da neće da se kandiduje pa diže rejting, ja ću da ga glasam ako je

Ćopavi zagorac je bio ben igrač, tako da me ne bi čudilo da u ovom dokumentarcu kažu kako je Nila Armstronga sačekala čašica prepčenice kad je sleteo

Da smo se bacali parama jesmo, ulagali u svakakve budalaštine, jesmo, pa što da ne bude čudno da smo hteli da pobodemo trobojku na mesec.

Nekad ni to nije bilo nedostižno uz prave veze, a sada ne možeš ni u bugarsku bez vize.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 19:44 - pre 149 meseci
java beograd: Zeljava samo obican ukopan tunel? Slazem se da je to najbesmisleniji projekat ikada ali procitaj malo po netu, to je bio drugi najskuplji objekat u sfrj ikada i bukvalno smo umesto toga mogli da napravimo autoputeve od Vardara do Triglava zajedno sa jos 3 linije metro-a u BG-u. I upravo zbog takvih besmislenih megalomanskih projekata mi danas ne mozemo da izgradimo ni 1 most.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 19:44 - pre 149 meseci
bas me briga sta kazete ja cu da verujem da je sve istina iz filma i da budem ponosan sto sam jugosloven :-)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mts.telekom.rs.



+395 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 20:10 - pre 149 meseci
@jnk
Sa danasnje tacke gledista i jeste besmislen projekat i sto
se mene tice bolje da su svi dobili po parce jos jednog autoputa, medjutim u vreme hladnog rata moralo se imati tada neko respektabilno naoruzanje i pomalo zveckati oruzjem inace u protivnom tadasnja sfrj ne bi imala takav uticaj i ugled medju susedima i u svetu bez obzira na titov licni ugled i nekakav nesvrstani savez.
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-86-78-150.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)10.01.2012. u 22:13 - pre 149 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Ma jel :) A i nije tacno sto si napisao, bolje da si im napisao da proguglaju: Enigma-JNA-Podzemni-Aerodrom-Zeljava.html


moze i tako,al samo je jedan link cenzurisan u temi iznad mog odgovora :]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Houston, we have a problem!" (Yugoslavian space program)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13714 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.