Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

digitalni termometri

elitemadzone.org :: TechZone :: digitalni termometri

[ Pregleda: 2929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon digitalni termometri09.01.2012. u 18:53 - pre 149 meseci
Ovako,
Trebao mi je termometar...

I odem u apoteku dobar dan, dobar dan, evo izvolite, pise registrovan u ALIMS, pogledam deklaraciju pise preciznost +/- 0,1 stepen celsiusov na 32-42 stepena, kupim, donesem kuci, procitam uputstvo, aj da probam prvo na sebi za ispod pazuha, javi da je gotov sa merenjem 35,6. WTF? Uzmem stari zivin termometar 36,5. Aj jos jednom sa ovim - 35,6, odnesem u apoteku, apotekarka proba na sebi 35,6, proba drugi termometar 35,6 i tako vratim taj termometar.

I posle par nedelja mi jako treba termometar i odem u drugu apoteku i kupim termometar - najbolji koji misle da imaju, isto registrovan u ALIMS isto preciznost +/-0,1.
Vidi se da je ovaj ozbiljnije napravljen i ima ozbiljnije uputstvo. U upustvu pise otprilike:
- za ispod pazuha - zvucni signal na 2 minuta je najranije merenje. "Da biste uspesno obavili merenje, potrebno je drzati termometar ispod pazuha od 5 do 10 minuta"
-Preciznost merenja> +/- 0,1 stepen C 32 do 42 stepena kada se meri na standardnoj sobnoj temperaturi od 23 stepena C u test tanku na konstantoj temperaturi.
-Ovaj uredjaj ispunjava odredbe EN12470:2000 klinicki termometri deo 3

I izmerim na sebi pipi za merenje 36,4 ostavim po uputstvu jos par minuta oko 36,6, zivin termometar 36,7 - tu smo negde +/-0,1

Problem je sto i dalje tom termometru ne mogu da verujem. Kada izmerim temperaturu i onda odemo kod veterinara razlika izmedju izmerenih temperatura je bar oko 0,5 stepeni. (znam da se u medjuvremenu stvori gomila drugih faktora - ali bas uvek da bude razlika...)

Na sajtu tog distributera ima termometara koji su skuplji i za koje pise "veoma pouzdan i tačan", a za ovaj sto sam kupio to ne pise.
Da li je taj "veoma pouzdan i tacan" termometar stvarno precizniji od ovog kojeg imam?

Da li ima neki termometar kod nas, koji kad kaze pipi to je tacna temperatura, a ne da gledam u pasulj koliko jos treba da ga drzim i koliko je odstupanje merenja?

 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: digitalni termometri09.01.2012. u 19:37 - pre 149 meseci
To što si temperaturu merio sa dva različita termometra još uvek ne znači ništa. To uopšte nije pouzdana metoda.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: digitalni termometri09.01.2012. u 19:39 - pre 149 meseci
Stavi dig. termometar ispod pazuha i gledaj u brojke, kada se zaustavi na odredjenoj temp. to je to.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: digitalni termometri09.01.2012. u 20:08 - pre 149 meseci
Citat:
djura63: To što si temperaturu merio sa dva različita termometra još uvek ne znači ništa. To uopšte nije pouzdana metoda.


Pa imam stari zivin termometar koji je uvek normalno merio temperaturu i uporedim ga sa novim digitalni koji pokaze 35,6 na normalno zdravim osobama, i posle sa drugim modelom diigtalnog koji je tu negde posle proucavanja uputstva, kako mi ne valja metoda, treba da kazem da verujem ti termometar1 imam 35,6 i idem odmah da zovem hitnu pomoc i da u pravu je termometar2 imam 36,4, ne 36,5, ovaj 36,6 mozda?

Citat:
bakara: Stavi dig. termometar ispod pazuha i gledaj u brojke, kada se zaustavi na odredjenoj temp. to je to.

To sam shvatio ...

Jos jednom:
Kod ovog sto sad imam pise:
- za ispod pazuha - zvucni signal na 2 minuta je najranije merenje. "Da biste uspesno obavili merenje, potrebno je drzati termometar ispod pazuha od 5 do 10 minuta"

I on mi je relativno ok, ali mu ne verujem kao zivinom termometru, a zivin termometar ne mogu da koristim na psu.

a za ovaj sto je "veoma pouzdan i tačan" pise "rektalno: posle oko 10 sekundi, oralno: posle oko 20 sekundi, ispod pazuha: posle oko 25 sekundi** 25 sekundi je najranija moguća temperaturna indikacija. Da bi ste uspešno obavili merenje, potrebno je držati termometar ispod pazuha od 2,do 5 minuta (u zavisnosti od okolne temperature i uslova merenja)."

Pa sam citajuci to stekao utisak da ovaj drugi mozda brze i tacnije meri, ali ne shvatam na osnovu cega brze i tacnije meri?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: digitalni termometri

[ Pregleda: 2929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.