Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori

[ Pregleda: 5758 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 16:26 - pre 151 meseci
Postovanje

Imam stariji SIEMENS-ov sporet. Desava se da rerna radi normalno dosta vremena i onda odjednom samo greje. Ne iskljuci grejac na potrebnoj temperaturi i u rerni sve izgori i mahom pusti lepi crni dim.
Danas sam otvorio sporet i primetio dve stvari.
1. Senzor temperature nije bio uguran do kraja na mesto gde treba pored grejaca.
2. Grejac je pored te sipke u kojoj je senzor(termostat) je iskrivljen. Ne dodiruje nigde rernu. I na jednom mestu kao da se vidi unutrasnjost grejaca.

Ono sto sam ja uradio je da sam ugurao senzor (valjda je to onaj topivi termostat) do kraja dokle moze. Da li je to pravilo problem ili da trazim dalje?

Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 22:45 - pre 151 meseci
Znaš li da se koristiš unimerom?
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 22:47 - pre 151 meseci
Znam :-)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 23:11 - pre 151 meseci
A znas li da popravljas sporete?:)) Sala mala.. Pa ocigledno je problem u samom termostatu, da li nije u dovoljnoj blizini grejaca,(ili odakle vec treba da meri temperaturu) , u kratkom spoju je sa necim i non-stop propusta napon ili je odapeo i ne reaguje na temperaturu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 23:21 - pre 151 meseci
Informacija je dovoljna. Jer termostat nije bio naguran do kraja. A grejac se bas na tom delu pored termostata iskrivio. Da li da menja grejac? Ili je dovoljno sto sam nagurao termostat do kraja u rupu gde mu je mesto pa sad stoji pored grejaca kako treba?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori01.11.2011. u 23:58 - pre 151 meseci
Pa ako sada radi, nema potrebe za menjanjem, gledaj da ga dobro namestis gde treba da bude i to ti je to. Ne znam tacno o kakvom termoststu je rec i koliko treba da bude odaljen od grejaca da bi normalno radio...Mogao bi postaviti koju sliku gde se vidi, pa da vidimo sta i kako...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sporet nekada ne izgasi rernu i u njoj sve izgori

[ Pregleda: 5758 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.