Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zabrana online kladjenja?

elitemadzone.org :: MadZone :: zabrana online kladjenja?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87975 | Odgovora: 304 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon zabrana online kladjenja?15.10.2011. u 09:36 - pre 152 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...broj-nagradnih-igara-kompanija

Code:
... Novi zakon, čiji je nacrt Vlada usvojila na poslednjoj sednici, uvodi i zabranu klađenja preko interneta u inostranstvu. 
..Mesečno na klađenje u inostranstvu iz Srbije odlazilo od 350.000 do 400.000 evra  


wtf?

Ja nisam kockar, nisam nikada uplatio "tiket" ili kako li se to zove, u "zemaljskoj" kladionici, ali posto mi je od ~glavnih poslova dosta novca svejedno vec online, poceo sam da investiram, cisto matematicki po nekim bet-trading sajtovima, sto po nekim klasicnim i nije da se hvalim, ali zaradjujem od toga vise nego bilo ko iz moje okoline sa npr senior developer programerskom platom.

I sta sada ovo, kako uopste neko moze nam zabrani da koristimo online kladjenje, tehnicki? Sta, blokirace ip adrese? Dace njima nalog da banuju korisnike iz Srbije? Ne deluje mi tehnicki moguce da neko zabrani tako nesto?

I sta koga briga gde cu ja svoj novac da trosim. Tako moze da se donese zabrana letovanja u inostranstvu zato sto se za sezonu ostavi 500 miliona eura? Koja glupost.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?15.10.2011. u 09:59 - pre 152 meseci
Citat:
Chieftec
I sta sada ovo, kako uopste neko moze nam zabrani da koristimo online kladjenje, tehnicki? Sta, blokirace ip adrese? Dace njima nalog da banuju korisnike iz Srbije? Ne deluje mi tehnicki moguce da neko zabrani tako nesto?

Tehnički je moguće vrlo lako - samo zabrane da prebacuješ novac i rešili su problem. Većina banaka danas već ima interne zabrane na gaming transakcije zbog visokog chargeback procenta, tako da država može to samo da aminuje i da u listu nepoželjnih ubaci i posredničke firme koje ne poštuju pravila igre (npr. moneybookers)
 
Odgovor na temu

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?15.10.2011. u 10:06 - pre 152 meseci
Bilo bi bas ultra kretenski da pored toga sto smo jedini pored par ljudozderskih zemalja bez paypala sada zabrane i moneybookers. A ako mogu da uploadujem i povlacim pare sa moneybookersa niko me dalje ne moze spreciti da radim sa time sta god hocu.

A znam da si ti u tom poslu, pa da pitam, na primer ne znam ko, drzava, trazi od betfair-a da ne dozvoli korisnicima iz srbije pristup, da li je tako nesto realno?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?15.10.2011. u 11:25 - pre 152 meseci
Nece se veci igraci osvrtati na to sto nasa drzava to zabranjuje. Po stranu sto bi ovaj zakon morao da se menja kada udjemo u EU, verovatno.
Zakonski oni mogu samo nasim bankama nesto da zabrane, drugim nista. Isto je kao i electronic goods VAT u EU - EU ne moze da zabrani meni i tebi da prodajemo softver fizickim licima u EU - ali moze da kazni fizicka lica iz EU ako kupuju softver preko nas jer time nisu platili VAT.


Mislim da banke tehnicki mogu vrlo lako da zabrane placanje betting sajtovima, jer kao sto postoje posebni procesori za Adult industriju, postoje i za betting industriju, pa po ID-u CC procesora recimo moze da se automatski ne dozvoli placanje kreditnom.
Za placanje preko wire-a ne vredi pricati kod nas :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?15.10.2011. u 11:44 - pre 152 meseci
Citat:
Chieftec
A znam da si ti u tom poslu, pa da pitam, na primer ne znam ko, drzava, trazi od betfair-a da ne dozvoli korisnicima iz srbije pristup, da li je tako nesto realno?

Država Srbija ne može ama baš ništa da zabrani BetFair-u, eventualno da ih zamoli da ne registruju igrače iz Srbije... Sa druge strane da bi se kladio online ti novac moraš nekako da prebaciš na online kladionicu.. To radiš ili karticom (u većini slučajeva) ili nekim wire transferom... Država itekako može da zabrani bankama u Srbiji da prave takve transakcije, jer sve transakcije koje idu za online gaming imaju jedinstveni kod - 7995. E sada, ti kao korisnik možeš da odeš na moneybookers i da deponuješ novac kod njih.. Moneybookers je dužan da te pita da li je taj novac za gaming, ako jeste onda ide kroz transaction id 7995 i može da bude blokiran, međutim ti kažeš da nije i najnormalnije deponuješ pare jer se to onda računa kao klasična online kupovina.. Međutim, pošto i u našoj državi nisu pali sa kruške, oni lepo sastave jedan dopis MoneyBookers-u i kažu, ili ćete poštovati pravila igre - nema gaminga za ljude iz Srbije, ili vas blokiramo kompletno... U svakom slučaju cenim da se više isplati moneybokersu i sličnima da poštuju to i zadrže bar nešto biznisa, nego da ih totalno zabrane.

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 07:58 - pre 152 meseci
Jedini nacin da se zabrani online kladjenje je da se totalno zabrani pristup stranim kladionicarskim sajtovima.....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 09:10 - pre 152 meseci
Citat:
sasa022: Jedini nacin da se zabrani online kladjenje je da se totalno zabrani pristup stranim kladionicarskim sajtovima.....

Nema potrebe.. Kao što rekoh, zabrana kod banaka će sprečiti 99% online klađenja... Ostali transferi novca tipa Western Union ili neki slični gastarbajterski servisi, da se prvo prebaci rođaku u inostranstvu pa ti on uplati na kladionicu neće funkcionisati zbog previsokih provizija...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 13:57 - pre 152 meseci
Bez brige moci cemo da se kockamo na sajtovima narodne lutrije srbije.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 14:14 - pre 152 meseci
pa kazu da je Tito bio diktator...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 14:23 - pre 152 meseci
Naši ne izmišljaju toplu vodu već samo prepisuju od drugih... USA ima kompletnu zabranu na online kocku/klađenje još od 2007 godine, Australija od 2001, Rusija od 2006...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 15:14 - pre 152 meseci
Ali nasi zabranjuju online kockanje u inostranstvu ali ne i u Srbiji. Sto znaci da je jedini cilj ubijanje konkurencije narodnoj lutriji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 15:20 - pre 152 meseci
Da.. Isto to radi Francuzi i Izraelci, i verovatno još gomila njih... Za klasične lutrijske igre to postoji od pamtiveka (ilegalno je prodavati na teritoriji jedne države lutrijske listiće iz druge države osim ako to nije eksplicitno dozvoljeno), pa se niko ne buni radi toga... Što se tiče online-a tu regulatorima treba malo više vremena da ukapiraju neke stvari, pa zbog toga i tako kasna reakcija..

Ono što je problem u Srbiji nije što će se uvesti zabrana na online kocku/klađenje van Srbije, nije problem ni to što i tu Lutrija Srbije ima monopolski položaj, već je problem što se oni time ne bave, niti daju licence drugima da to rade.. Napravili su neku foru sa PlayTech-om i napravili Poker Dukat/Victory Poker, ali to je sve smešno.. Glavni potencijal online gaminga je neiskorišćen već godinama..
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?16.10.2011. u 15:53 - pre 152 meseci
Citat:
ventura: Naši ne izmišljaju toplu vodu već samo prepisuju od drugih... USA ima kompletnu zabranu na online kocku/klađenje još od 2007 godine, Australija od 2001, Rusija od 2006...


1. USA nije demokratska država (bez obzira što se tako predstavljaju drugima)
2. Rusa ima na online sajtovima gomila (i poker i klađenje)
3. Australija ima posebne propise ali je većina toga dozvoljeno (recimo ima ih na pokeru baš dosta, za klađenje je nešto ograničeno čak i mi odavde kad se registrujemo na betfair moramo za klađenje na događaje koji se dešavaju kod njih da ispunimo neke posebne uslove itd.)
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 17:06 - pre 148 meseci
Ocigledno da ova tema postoje sve aktuelnija, angazovala se i Uprava za igre na srecu i Min. Finansija sa naredbom ISP da blokiraju sajtove Internet kladionica...

Citat:
Na adrese domaćih internet provajdera prekjuče je stigao dopis u kome se navode internet adrese 70 sajtova kojima hitno treba onemogućiti kontakt sa igračima iz naše zemlje jer nemaju dozvolu Uprave da primaju uplate za onlajn klađenje iz Srbije. Učestvovanje u igrama na sreću koje se priređuju u inostranstvu od prošle godine je zabranjeno Zakonom o igrama na sreću i jedino priređivači, kako zakon krsti one koji se obrate Upravi i dobiju dozvolu, mogu da se bave internet klađenjem. Svi najpopularniji sajtovi koji zgrću stotine hiljada evra mesečno kod nas takvu dozvolu nemaju i njihova zarada podleže krivičnom delu, kažu u Upravi za igre pri Ministarstvu finansija.


http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...-stranim-internet-kladionicama
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 17:47 - pre 148 meseci
Pre 2 dana...
http://www.elitesecurity.org/t...A-PIPA-ACTA-sl-na-srpski-nacin
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 18:37 - pre 148 meseci
ova odluka vlasti je cist fasizam jer predstavlja uskracivanje elementarnih ljudskih prava.

svako ima pravo da trosi svoj novac gde god zeli.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 18:42 - pre 148 meseci
Citat:

Država Srbija ne može ama baš ništa da zabrani BetFair-u, eventualno da ih zamoli da ne registruju igrače iz Srbije... Sa druge strane da bi se kladio online ti novac moraš nekako da prebaciš na online kladionicu.. To radiš ili karticom (u većini slučajeva) ili nekim wire transferom... Država itekako može da zabrani bankama u Srbiji da prave takve transakcije, jer sve transakcije koje idu za online gaming imaju jedinstveni kod - 7995. E sada, ti kao korisnik možeš da odeš na moneybookers i da deponuješ novac kod njih.. Moneybookers je dužan da te pita da li je taj novac za gaming, ako jeste onda ide kroz transaction id 7995 i može da bude blokiran, međutim ti kažeš da nije i najnormalnije deponuješ pare jer se to onda računa kao klasična online kupovina.. Međutim, pošto i u našoj državi nisu pali sa kruške, oni lepo sastave jedan dopis MoneyBookers-u i kažu, ili ćete poštovati pravila igre - nema gaminga za ljude iz Srbije, ili vas blokiramo kompletno... U svakom slučaju cenim da se više isplati moneybokersu i sličnima da poštuju to i zadrže bar nešto biznisa, nego da ih totalno zabrane.


Zbog ovih fasista na vlasti mi smo jedina zemlja u svetu uz jos dve u podsaharskoj Africi koja nema Paypal.

A razlog je zato sto zele da nas sprece da placamo i da nam placaju iz inostranstva.

Zele - monopol i totalnu kontrolu nad nasim zivotima.

Zato su uveli da se carini svaka roba vrednija od 10 evra i da bilo sta da kupis u inostranstvu da mora da platis spediterske troskove u iznosu od 4500-5000 dinara plus carinu/PDV

Zato od 2001 godine imamo usvojen i aktivan tzv zakon o deviznom poslovanju koji zabranjuje fizickim licima iz srbije da otvaraju racune u inostranim bankama i salju novac drugim fizickim licima u inostranstvo.

Taj zakon sprecava Paypal da uvrsti Srbiju na listu zemalja koje podrzava, jer je smisao Paypala slanje/primanje novca izmedju fizickih lica sirom sveta.


moneybookers ce da otrese ove lopove na vlasti ko cigance slinu

jre u interesu moneybookersa je da sto vise ljudi deponuje novac i placa preko njih.

tako da cenim da ce pre voditi racuna o sopstvenim interesima nego o interesima domaceg kladionicarskog lobija kojeg zastupa vlada Srbije .

postavlja se pitanje zasto se toliko ljudi kladi u online kladionicama a ne ovako lokalno kad svi znamo da imas kladionice u srbiji maltene u svakoj ulici po jednu ?

Odgovor je prost - domace kladionice kradu igrace tj daju im neuporedivo nize kvote nego te strane .

I zato se ljudi klade online.

P.S nikada se nisam kladio.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+136 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 18:42 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: ova odluka vlasti je cist fasizam jer predstavlja uskracivanje elementarnih ljudskih prava.

svako ima pravo da trosi svoj novac gde god zeli.


A jel si ti bese onaj sto zagovara da se zatvore granice i da se kupuju samo ei-nis televizori?
Mislim nisam ja protiv online kladinoica, i sam ih koristim, al mi čudna ova tvoja rečenica u odnosu na tvoje ostale postove...
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 18:45 - pre 148 meseci
ne ja sam za zastitu domace industrije i proizvodnog sektora.

a kladionice ne proizvode nista.

znaci zalazem se za zastitu postenih radnika i seljaka/poljoprivrednika a ne za zastitu monopola domacih tajkuna lopova i kladionicara.

mora da razlikujes te dve stvari.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: zabrana online kladjenja?12.02.2012. u 18:50 - pre 148 meseci
kockari, na lečenje!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: zabrana online kladjenja?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87975 | Odgovora: 304 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.