Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skuplje karte za GSP od 1. novembra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skuplje karte za GSP od 1. novembra

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13451 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Skuplje karte za GSP od 1. novembra14.10.2011. u 20:45 - pre 151 meseci
Gradsko saobraćajno preduzeće Beograd zatražilo je da pojedinačne karte od 1. novembra budu skuplje za 20 odsto zbog povećanih troškova za gorivo i održavanje vozila

Ako Gradsko veće izglasa tu odluku, cena karte na trafici, umesto dosadašnjih 50, iznosiće 60 dinara, a kupovina karte u vozilu će umesto 120 biti 100 dinara.

Kako saznajemo, cena pretplatnih markica neće se menjati.
Stare karte se mogu koristiti do 10. novembra ili se mogu zameniti za nove.

http://www.studiob.rs/info/ves...;page=2&kategorija=Beograd


PS Definitivno je vreme za izbore!
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra14.10.2011. u 21:38 - pre 151 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada: Ako Gradsko veće izglasa tu odluku, cena karte na trafici, umesto dosadašnjih 50, iznosiće 60 dinara, a kupovina karte u vozilu će umesto 120 biti 100 dinara.

Mora da su pogrešili za ove kod vozača - treba sa 100 na 120. 120 din sam plaćao noćni taksi u Novom Sadu :) . Mislim da bi bilo korisnije da se privatnici izdvoje iz jedinstvenog tarifnog sistema i da mogu slobodno da formiraju cenu, i da se liberalizuju autobuske linije i taksi prevoz da može da vozi svako ko ispunjava standarde. Danas bar može da se kupi automobil sa euro 3 motorom za 3000€ pa bi bilo dosta jeftinih taksija kao i linijskih taksija.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 00:22 - pre 151 meseci
Slazem se, samo je nezgodno za mesecne karte ako su privatnici odvojeni (ako se dobro secam i ujedinili su se sa gsp-om zbog toga). Za taksiste definitivno. Totalni idiotizam odredjivanje minimalne cene.
Inace, da, u NS-u je taxi skroz ok. Ne znam bas za koju si relaciju platio 120din nocni ali za 150-200din tokom dana mozes 'de 'oces :)
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 08:00 - pre 151 meseci
GSP je neverovatan ... za početak bi mogli da poboljšaju kvalitet prevoza, a ne da ljude prevoze kao stoku.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 09:26 - pre 151 meseci
Citat:
skuplje za 20 odsto zbog povećanih troškova za gorivo i održavanje vozila

Oni ne održavaju vozila. Autobuse nikad ne peru a delove menjaju samo kad se autobus pokvari na sred ulice.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 10:14 - pre 151 meseci
Citat:
574nk3: GSP je neverovatan ... za početak bi mogli da poboljšaju kvalitet prevoza, a ne da ljude prevoze kao stoku.

Uvek imaš izbora... Mercedesov salon se nalazi u Omladinskih Brigada, možeš tamo da poručiš prilično dobru S klasu i da se voziš kao čovek... Skupo? Imaš i jeftinija auta.. Skupo i to? E pa onda ti ostaje gradski prevoz po sistemu kolko para tolko muzike.

Nerealno je očekivati da se sa cenama prevoza u Beogradu putnici mogu voziti u prevozu kao što je npr u Minhenu ili Beču. Prevoz u gradovima sa kojima se poredimo je bar duplo skuplji, a GSP kad dođe u jedan Mercedes da kupi nove autobuse ne dobije autobus u pola cene jer naplaćuju duplo manje od Minhena, već je cena ista.. Shodno tome, tek kada dođemo na isti nivo cena kao u Minhenu ili Beču ili Londonu ili koji god grad sa kojim volimo da se ravnamo po tom pitanju, tek onda putnici mogu postavljati pitanja zašto kvalitet nije kao i tamo.

A do tada niko nema pravo ništa da kaže, jer je fakt da se gradski prevoz drastično promenio na bolje u odnosu na poslednjih 10 godina. To možda nekome ko se vozi svaki dan i nije tako očigledno, ali ja sam recimo prevoz koristio pre više od 10 godina u srednjoj školi, i sada kada posle 10 godina pogledam, situacija je daleko bolja - novi autobusi, više autobusa na linijama, manje gužve...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 11:43 - pre 151 meseci
Citat:

Shodno tome, tek kada dođemo na isti nivo cena kao u Minhenu ili Beču ili Londonu ili koji god grad sa kojim volimo da se ravnamo po tom pitanju, tek onda putnici mogu postavljati pitanja zašto kvalitet nije kao i tamo.


Koliki su troskovi amortizacije u EU a koliki u Srbiji ? Koliko od cene karte od na plate u zemljama EU a koliko kod nas ?

Nije bas sve tako kao sto ti kazes.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 11:55 - pre 151 meseci
Citat:
Igor Gajic: Koliki su troskovi amortizacije u EU a koliki u Srbiji ? Koliko od cene karte od na plate u zemljama EU a koliko kod nas ?

Ne poznajem detalje te vrste industrije, ali ovako laički cenim da razlike u platama ne prave nikakvu bitnu razliku... Šofer je tu jedan od nebitnijih troškova pogotovo kada se u računicu ubaci broj putnika koje on preveze, i koliko njegova plata procentualno utiče na cenu karte samog prevoza...
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 12:12 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: a GSP kad dođe u jedan Mercedes da kupi nove autobuse ne dobije autobus u pola cene jer naplaćuju duplo manje od Minhena, već je cena ista..

Još gore, cena bude veća. Razlog je prost, GSP kupuje manje autobusa, nije stari korisnik, plaća carinu, ako uzima na kredit ima gore uslove kredita. Tako da je taj autobus verovatno barem 50% skuplji za GSP.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 13:35 - pre 151 meseci
GSP nije privatna firma, i posto je deo sistema drzavne(konkretno gradske) uprave, smesno je da placa porez, carine i takse na one komponente koje poboljsavaju zivot gradjana.
GSP je firma koja treba da radi sa zaradom 0(NULA), da se pokrivaju troskovi poslovanja i da budzet grada dotira razvoj i odrzavanje...

To sto su frikovi u gradskoj upravi u miksu razmisljanja sta i kako i neznanju sta je komunalna firma, cemu sluzi sustinski, i sto je slatko da se muvljaju pare i zaposljava stranacka struktura, to je poseban realan problem.

Cena pojedinacne karte, u ovom trenutku ne sme da bude veca od 20-ak dinara, ako bi se na neke parametre drzave detaljnije osmotrilo, i 15 dinara bi bilo "korektan maksimum" za cenu...

Ali, poenta je u spomenutom "budzetu" grada, koji papani iz uprave koriste kao dzeparac i ispunjavaju mokre snove...sada kroz kartu GSP-a treba da slijemo milione dinara u rupu napravljenu ludorijama...

Poz
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 13:54 - pre 151 meseci
Ma ja mislim da bi ove karte za jednu voznju trebale da postoje u 2,3 varijante. Recimo za 3 stanice i za duzu voznju. Onda ce ljudi kucati i kad idu dve tri stanice. Ona bi mogla da bude 15din recimo a ova za duzu 40-50.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 13:56 - pre 151 meseci
Citat:
održavanje vozila

Odrzavanje vozila?
Pa to je neka novina u GSP.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 14:58 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Uvek imaš izbora... Mercedesov salon se nalazi u Omladinskih Brigada, možeš tamo da poručiš prilično dobru S klasu i da se voziš kao čovek... Skupo? Imaš i jeftinija auta.. Skupo i to? E pa onda ti ostaje gradski prevoz po sistemu kolko para tolko muzike.

Nerealno je očekivati da se sa cenama prevoza u Beogradu putnici mogu voziti u prevozu kao što je npr u Minhenu ili Beču. Prevoz u gradovima sa kojima se poredimo je bar duplo skuplji, a GSP kad dođe u jedan Mercedes da kupi nove autobuse ne dobije autobus u pola cene jer naplaćuju duplo manje od Minhena, već je cena ista.. Shodno tome, tek kada dođemo na isti nivo cena kao u Minhenu ili Beču ili Londonu ili koji god grad sa kojim volimo da se ravnamo po tom pitanju, tek onda putnici mogu postavljati pitanja zašto kvalitet nije kao i tamo.

A do tada niko nema pravo ništa da kaže, jer je fakt da se gradski prevoz drastično promenio na bolje u odnosu na poslednjih 10 godina. To možda nekome ko se vozi svaki dan i nije tako očigledno, ali ja sam recimo prevoz koristio pre više od 10 godina u srednjoj školi, i sada kada posle 10 godina pogledam, situacija je daleko bolja - novi autobusi, više autobusa na linijama, manje gužve...

O cemu ti to pricas?

Kao da gsp vozi mercedesove autobuse...pa i sa sadasnjom cenom od 50 din voznja je cesto skuplja nego voznja automobilom.
Voznja javnim prevozom mora biti najjeftiniji moguc prevoz dostupan svakom gradjaninu, GSP tu i ne treba nesto da zaradjuje jer i onako zaradjuju sasvim dovoljno.

Ako hoce da zaradjuju neka se gps privatizuje pa neka se onda rukovode ekonomskim cenama, i da vidimo onda kako im se ne isplati da naplate minimum 50 putnika x 50 din za jednu voznju.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 15:13 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Uvek imaš izbora... Mercedesov salon se nalazi u Omladinskih Brigada, možeš tamo da poručiš prilično dobru S klasu i da se voziš kao čovek... Skupo? Imaš i jeftinija auta.. Skupo i to? E pa onda ti ostaje gradski prevoz po sistemu kolko para tolko muzike.

Nerealno je očekivati da se sa cenama prevoza u Beogradu putnici mogu voziti u prevozu kao što je npr u Minhenu ili Beču. Prevoz u gradovima sa kojima se poredimo je bar duplo skuplji, a GSP kad dođe u jedan Mercedes da kupi nove autobuse ne dobije autobus u pola cene jer naplaćuju duplo manje od Minhena, već je cena ista.. Shodno tome, tek kada dođemo na isti nivo cena kao u Minhenu ili Beču ili Londonu ili koji god grad sa kojim volimo da se ravnamo po tom pitanju, tek onda putnici mogu postavljati pitanja zašto kvalitet nije kao i tamo.

A do tada niko nema pravo ništa da kaže, jer je fakt da se gradski prevoz drastično promenio na bolje u odnosu na poslednjih 10 godina. To možda nekome ko se vozi svaki dan i nije tako očigledno, ali ja sam recimo prevoz koristio pre više od 10 godina u srednjoj školi, i sada kada posle 10 godina pogledam, situacija je daleko bolja - novi autobusi, više autobusa na linijama, manje gužve...


U pravu si, izbor uvek postoji ... Nije mi jasno zašto ideš u toliku krajnost sa mercedesovim salonom? Za gradsku vožnju mogu poslužiti i daleko jeftinija vozila koja su danas skoro svima dostupna.
Ne bih da skrećem sa teme, ali ja lično više volim da prošetam do posla i nazad. Putujem gsp-om 3-4 stanice, a kasnije u povratku pešačim oko 40 minuta, iako imam automobil.

Ventura izađi malo iz tog mercedasa i prošetaj, uđi u gradski prevoz ako ti je toliko dobar. Mislim da bi jako brzo počeo da se nerviraš, a ubrzo i uvideo koliko ti ova opaska "novi autobusi, više autobusa na linijama, manje gužve" nije na mestu. Ne znam stvarno zašto ti je svaka rečenica puna nekog besa ... Ti bi na prosečnu platu u Srbiji naplaćivao karte kao u Austriji, Švajcarskoj ... to su ipak neke nespojive stvari.

@bakara
Apsolutno se slažem sa tobom


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 16:58 - pre 151 meseci
Citat:
574nk3: U pravu si, izbor uvek postoji ... Nije mi jasno zašto ideš u toliku krajnost sa mercedesovim salonom?

Samo da bi ti ilustrovao onu staru narodnu - kolko para tolko muzike. Ne možeš zahtevati uslove iste kao u Minhenu, a plaćaš 3 puta manje. Ko što ni tu S klasu ne možeš da kupiš za 30.000 evra, već za te pare moraš da se pomiriš sa nešto lošijim autom.

Citat:
574nk3
Ventura izađi malo iz tog mercedasa i prošetaj, uđi u gradski prevoz ako ti je toliko dobar. Mislim da bi jako brzo počeo da se nerviraš, a ubrzo i uvideo koliko ti ova opaska "novi autobusi, više autobusa na linijama, manje gužve" nije na mestu. Ne znam stvarno zašto ti je svaka rečenica puna nekog besa ... Ti bi na prosečnu platu u Srbiji naplaćivao karte kao u Austriji, Švajcarskoj ... to su ipak neke nespojive stvari.

Ne znam koliko je bitno za temu, ali vozio sam se pre nedelju dana u gradskom autobusu... Nije neki statistički uzorak, ali vožnja je bila manje više ok, gužva jer je bio špic vraćanja sa posla ali daleko od onih scena koje pamtim kao klinac kada smo se svakogdnevno bukvalno uguravali u autobuse, pa budeš srećan da si uspeo da se provučeš 10cm na stepeniku a kad se zatvore vrata ranac ti visi spolja... Al nema veze jer sledeći čekaš pola sata i opet dođe pun... Ovo sada je bila milina, autobus došao posle par minuta, nema mesta za sedenje ali bez problema se provučeš između ljudi koji stoje.. Isto tako ne moram svakodnevno da se vozim autobusom da bi video da nema više onakvih gužvi kao što su bile, jer ne pamtim kad sam iz auta video takvu gužvu u autobusu..

Prosečna plata u Srbiji nema nikakve veze sa cenom vožnje za gradski prevoz.. Kao što rekoh neće GSP da dobije popust u Mercedesu jer su plate u Srbiji male, već taj autobus mora platiti isto kao i London ili Minhen, niti će dobiti gorivo jeftinije nego što je u svetu zbog toga što je u Srbiji loš standard. A Mercedes sam spomenuo jer je on pored Ikarbusa najpopularniji brand koji GSP ima u svom voznom parku..
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 17:06 - pre 151 meseci
Citat:
bakara:
Kao da gsp vozi mercedesove autobuse...

Da, vozi ih. Obrati pažnju na ulici.

Citat:
bakara:
Pa i sa sadasnjom cenom od 50 din voznja je cesto skuplja nego voznja automobilom.

Malo si se preračunao... Uzećemo neki polovnjak od 3000 evra.
Godišnja amortizacija: 500 evra
Godišnji servis: 300 evra
Godišnjej gume: 100 evra
Registracija: 200 evra
Gorivo (8.000km, samo odlazak na posao): 720 evra
Ukupno: 1820 evra

Cena mesečne markice za prevoz: 32 evra
Cena odlaska na posao sopstvenim automilom: 151 evro

Ako sam negde pogrešio ti me slobodno ispravi.

Citat:
bakara:
Voznja javnim prevozom mora biti najjeftiniji moguc prevoz dostupan svakom gradjaninu, GSP tu i ne treba nesto da zaradjuje jer i onako zaradjuju sasvim dovoljno.

Slažem se, zbog toga GSP i jeste gradsko/javno preduzeće a ne for-profit entitet. Ono što je interesatno u celoj priči da pod istim uslovima kao i GSP rade i privatni prevoznici koji odlično zarađuju, što samo znači da GSP nije efikasan i da se razbacuje parama.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 17:33 - pre 151 meseci
Citat:
Samo da bi ti ilustrovao onu staru narodnu - kolko para tolko muzike. Ne možeš zahtevati uslove iste kao u Minhenu, a plaćaš 3 puta manje. Ko što ni tu S klasu ne možeš da kupiš za 30.000 evra, već za te pare moraš da se pomiriš sa nešto lošijim autom.


Kako? U Minhenu u autobusu 50 ljudi, kod nas 150 (ista zarada po autobusu). Tamo 4500 autobusa, ovde 1500 (znaci ovde 3 puta manje para za odrzavanje). Znaci zarada po autobusu veca kod nas :) Pa kako onda tamo cisti, oprani, bolji uslovi...?

Citat:
ventura: Ne znam koliko je bitno za temu, ali vozio sam se pre nedelju dana u gradskom autobusu... Nije neki statistički uzorak, ali vožnja je bila manje više ok, gužva jer je bio špic vraćanja sa posla ali daleko od onih scena koje pamtim kao klinac kada smo se svakogdnevno bukvalno uguravali u autobuse, pa budeš srećan da si uspeo da se provučeš 10cm na stepeniku a kad se zatvore vrata ranac ti visi spolja... Al nema veze jer sledeći čekaš pola


Aaaaaa, znaci zato ja ne mogu da Banovom Brdu na DRUGOJ stanici u jutarnjem spicu da udjem u tramvaj, jer je u stvari on poluprazan...

Vidi se da se ne vozis bas cesto autobusima/tramvajima/... situacija jeste nesto bolja nego ona koju pamtis, ali je jaaako daleko od idealne.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 18:06 - pre 151 meseci
Citat:
bakara:
pa i sa sadasnjom cenom od 50 din voznja je cesto skuplja nego voznja automobilom.

Sa danasnjom cenom markice mozes da pokrijes samo recimo cenu registracije automobila. O ostalim troskovima tipa gorivo, amortizacija, odrzavanje auta ne moze ni da se prica. A gde su pare za kupovinu tog istog auta to je tek ...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 18:59 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Prosečna plata u Srbiji nema nikakve veze sa cenom vožnje za gradski prevoz.. Kao što rekoh neće GSP da dobije popust u Mercedesu jer su plate u Srbiji male, već taj autobus mora platiti isto kao i London ili Minhen, niti će dobiti gorivo jeftinije nego što je u svetu zbog toga što je u Srbiji loš standard. A Mercedes sam spomenuo jer je on pored Ikarbusa najpopularniji brand koji GSP ima u svom voznom parku..


A po čemu smo mi to onda jeftiniji od Evrope? Kod nas hoće da podignu cenu u autobusu na 1,2€ i to je cena za vožnju bez presedanja. Znači da ako menjaš 3 prevoza izađe 3,6€, a 3 prevoza su nešto sasvim normalno da se promeni. Za te pare se bukvalno gužvaš u autobusu, a čeka se 10-15 minuta za jače linije, a one slabije umeju da izostanu pa umesto na 20 minuta po redu vožnje idu na 40 ili 60. To mi se često dešavalo sa linijom 71.

Ne znam kolika je sada cena karte u Londonu, ali sećam se da je pre 10-ak godina bila 1 funta u autobusu i da si imao pravo da presedaš za te pare, da su autobusi išli na 3 minuta i da nije bilo dozvoljeno da uđeš u autobus ako nema mesta za sedenje. Ko je tu onda jeftiniji? A da poredimo platu vozača, ruke servisera, cenu poklona vlade Japana, Švajcarske, ... Meni majstor tražio 7€ za ruke za mali servis u centru Beograda, koliko to isto košta u Londonu?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Skuplje karte za GSP od 1. novembra15.10.2011. u 19:07 - pre 151 meseci
Citat:
ventura
Prosečna plata u Srbiji nema nikakve veze sa cenom vožnje za gradski prevoz.. Kao što rekoh neće GSP da dobije popust u Mercedesu jer su plate u Srbiji male, već taj autobus mora platiti isto kao i London ili Minhen, niti će dobiti gorivo jeftinije nego što je u svetu zbog toga što je u Srbiji loš standard. A Mercedes sam spomenuo jer je on pored Ikarbusa najpopularniji brand koji GSP ima u svom voznom parku..

Naravno da dobiju jeftinije i vozila i gorivo, i porez...drzavna je firma sigurno ne placaju dizel 135 din za litar, carinu 40%, PDV i ostalo sto vec svaki koliko god moze neposten taxi mora da plati.
A i ti novi autobusi koje ti vidjas su samo u centru...tamo gde nema guzve valjda da se ne habaju.

Citat:
ventura:
Gorivo (8.000km, samo odlazak na posao): 720 evra
Ukupno: 1820 evra

Cena mesečne markice za prevoz: 32 evra
Cena odlaska na posao sopstvenim automilom: 151 evro

Ako sam negde pogrešio ti me slobodno ispravi.

Opet tvoja cuvena matematika...?
Necu da detaljisem, ali kako si izracunao 8000km, samo za odlazak na posao to ispada da svaki dan (a niko ne radi 30 dana) u mesecu predjes 266km dnevno.

I ne znam zasto ne uzmes da izracunas koliko gsp zaradi u jednoj turi, ali tvojom "matematikom"?

Citat:
djordje1979: Sa danasnjom cenom markice mozes da pokrijes samo recimo cenu registracije automobila. O ostalim troskovima tipa gorivo, amortizacija, odrzavanje auta ne moze ni da se prica. A gde su pare za kupovinu tog istog auta to je tek ...

Naravno da nisam uzeo u obzir da treba da kupis auto da bi se takmicio sa gsp, to bi bilo glupo.

Stvar je u tome da vidimo tacku gledista i matematiku ona ko vec ima svoje vozilo (naravno registrovano, odrzavano) i treba da ode negde i da se vrati.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skuplje karte za GSP od 1. novembra

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13451 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.