Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13474 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.wlan-bo9.nsd.panline.net.



+2 Profil

icon Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?26.07.2011. u 22:42 - pre 154 meseci
Interesuje me da li su ikog kod nas uhapsili samo zbog skidanja filmova. Znaci bez prodaje (ili davanja) drugim ljudima, neko samo skida torrente i reze ih sebi na dvd-jeve? Ako je odgovor 'da', da li se zna koliko filmova treba skinuti da bi postao 'osoba od interesa'? I kakve su kazne sa samo posedovanje piratizovanog softvera i filmova?
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?26.07.2011. u 22:55 - pre 154 meseci
Ne secam se kad sam zadnji put narezao neki film :). Nemam potrebe za tim, jer ovaj internet najjeftiniji na SBBu mi je 6 mb/s, i skinem film za 15-20 min tako da nema potrebe da zauzimam mesto na HDDu kad uvek mogu da ga skinem.
Nisam cuo da je u Srbiji neko uhapsen zbog kucnog koriscenja, a i ceo svet koristi torrente. Ali ako bi te neko druknuo i ako bi policija bila bas dokona, mozda bi mogli da te cimaju zbog "umnozavanja" odnosno rezanja na DVD.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?26.07.2011. u 23:56 - pre 154 meseci
Citat:
JimRainor: Interesuje me da li su ikog kod nas uhapsili samo zbog skidanja filmova. Znaci bez prodaje (ili davanja) drugim ljudima, neko samo skida torrente i reze ih sebi na dvd-jeve? Ako je odgovor 'da', da li se zna koliko filmova treba skinuti da bi postao 'osoba od interesa'? I kakve su kazne sa samo posedovanje piratizovanog softvera i filmova?

Jesu. Bio je dovoljan samo jedan film* - "Montevideo, bog te video".

*Mozda je imao on jos filmova, al' zbog ovog su ga hapsili (ili "samo" odredili kaznu, sta vec, ima tema na es-u).
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 00:05 - pre 154 meseci
Ma opusti se. Naravno da nije. U ovoj drzavi skidaj bez brige jos minimum 10 godina.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 00:09 - pre 154 meseci
@JimRainor, moguce a da sam zaboravio :) Nisam ni ja sve mladji :)

U tom slucaju, mislim da nije bilo toga. Doduse, kada se prvi put desi kladim se da ce ga odvaliti maksimalno za primer uz svu medijsku kampanju koju uspeju da naprave da ga prikazu bezmalo teroristom.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 04:48 - pre 154 meseci
Ja sam razmišljao o tome kako bi kod nas uopšte mogli da sankcionišu skidanje materijala koji nije licenciran u našoj zemlji? Znači, to što je nešto licencirano u (npr) Americi i zaštićeno njihovim zakonima, nas ne kači. Samo muzika i filmovi koji su izdati tj. licencirani kod nas mogu da potpadaju pod zaštitu autorskih prava.

Kako najveći broj filmova i muzike kod nas uopšte ne dolazi, a i nešto muzike što možeš legalno da kupiš su 99,9% importi a ne licencirana izdanja za domaće tržište, to ne potpada pod zaštitu autorskih prava, ne? Aj dobro, filmovi premda slabo idu u bioskopima, ima ih na DVD-ima (valjda), pa oni mogu da se štite (oni koji su izdati na našem tržištu), ali ostalo ne bi trebalo da potpada pod udar zakona.

A i nije mi jasno ono da SOKOJ naplaćuje neku globu kafićima itd. za puštanje muzike, onako en general. I kad im kažu u kafiću da puštaju, ne znam, 50centa koji veze nema s njima, oni kažu kako naplaćuju i za njega (valjda se zahebavaju). Al ok, u tu regulativu nisam toliko upućen, mada ne znam po kom osnovu globe ugostitelje koji puštaju muziku koja nije licencirana kod nas, al ajd. Ako mogu da obeležavaju taksiste po proizvoljnom nahođenju, mogu i onda valjda i to.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 08:36 - pre 154 meseci
šta mu to dođe "licenciran"?
autorska prava su univerzalna.
torent saobraćaj jeste deljenje.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 08:46 - pre 154 meseci
Citat:
bttp: Ja sam razmišljao o tome kako bi kod nas uopšte mogli da sankcionišu skidanje materijala koji nije licenciran u našoj zemlji? Znači, to što je nešto licencirano u (npr) Americi i zaštićeno njihovim zakonima, nas ne kači. Samo muzika i filmovi koji su izdati tj. licencirani kod nas mogu da potpadaju pod zaštitu autorskih prava.

Kako najveći broj filmova i muzike kod nas uopšte ne dolazi, a i nešto muzike što možeš legalno da kupiš su 99,9% importi a ne licencirana izdanja za domaće tržište, to ne potpada pod zaštitu autorskih prava, ne? Aj dobro, filmovi premda slabo idu u bioskopima, ima ih na DVD-ima (valjda), pa oni mogu da se štite (oni koji su izdati na našem tržištu), ali ostalo ne bi trebalo da potpada pod udar zakona.

Netačno, Srbija je član mnogih međunarodnih organizacija tako da mora da pruža zaštitu intelektualnoj svojini svima koji su u istim organizacijama, a to je veći deo sveta. Zato i postoji Interpol na primer.
Citat:
bttp
A i nije mi jasno ono da SOKOJ naplaćuje neku globu kafićima itd. za puštanje muzike, onako en general. I kad im kažu u kafiću da puštaju, ne znam, 50centa koji veze nema s njima, oni kažu kako naplaćuju i za njega (valjda se zahebavaju). Al ok, u tu regulativu nisam toliko upućen, mada ne znam po kom osnovu globe ugostitelje koji puštaju muziku koja nije licencirana kod nas, al ajd. Ako mogu da obeležavaju taksiste po proizvoljnom nahođenju, mogu i onda valjda i to.
Nije problem u tome što naplaćuju jer i treba da naplaćuju autorska prava da bi umetnici imali od čega da žive već je problem u načinu raspodele tog novca. Međutim, to je sasvim druga priča.



Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 09:23 - pre 154 meseci
da, da, da ne pocinjemo sad o sokoju.
meni je nekoliko ljudi reklo (kojima je provider eunet ako se dobro secam) da im stizu opomene od provajdera da prestanu da skidaju nelegalne materijale.
e, sad, ne znam sta se desi ako izignorises tu opomenu...

ja sam na yubcu i nikad mi nista nije stiglo. fini ljudi...

e, da, a sto se tice ovoga "ne drzim nista na kompu, jer mogu uvek da skinem". ja drzim, zato sto ne mozes uvek sve da skines. ako pricamo o Batman Begins, okej, to nije nikakav problem. Ali imam neke vrlo retke filmove, koji se retko nalaze, retko i skidaju, i onda se desava da crknu rapidshare linkovi ili da na torrentu nema seedera mesecima, tako da ipak su na hardu najsigurniji...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 10:28 - pre 154 meseci
Ako si ljubitelj i kolekcionar - onda čuvaš. Ako nisi - onda odgledaš i kraj.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 11:09 - pre 154 meseci
To je odavno 'apsolvirana' tema iako se s' vremena na vreme ponavlja interesovanje. Vec godinama se sve zna o tome, bas sve. Koga ne mrzi neka malo istrazi na Internet-u a bilo je i na ES-u nesto slicno, objasnjava skoro sve, relativno skoro.

http://www.elitesecurity.org/t...om-ako-skidaju-serije-torentom


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 12:05 - pre 154 meseci
ma ne radi se o tome da ja to skupljam ko markice.
nego neke filmove prosto planiram vise puta da odgledam, neke filmove skinem, pa ih odgledam ko zna kad... a volim i drugovima da narezem ponekad neke filmove po preporuci. sve u svemu teska piratcina, a to sto 90% tih filmova ne moze uopste da se nabavi kod nas legalno na trzistu, to nije vazno :(
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 12:30 - pre 154 meseci
^^^
Pa dao sam ti link, procitaj postove, malo proguglaj i sve ce ti biti jasno!

Ukratko, nikako nemoj da sidujes i resen problem, batali torent varijantu jedino to prate jer se sidovanje tretira kao distribucija, podleze autorskim pravima, to je zabranjeno po zakonu, mi smo potpisnici toga (tih) zakona, moze i kod nas po zakonu da se zaglavi zatvor, oduzima se komjuter, uplati neki Premium kod nekih hostera (ja sam Premium na Filesonic, Megaupload, Hotfile, Rapidshare, Oron) i neces nikada imati nikakvih problema i skidas koliko hoces maksimalnom brzinom... Sve to je u linku koji sam dao! Ako te mrzi da citas...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 15:46 - pre 154 meseci
Ne, ne mrzi me, nego kao sto rekoh, mene yubc za sada ne cima uopste, tako da skidam sta mi se skida. a takodje preferiram filehostove, ne torrente
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?27.07.2011. u 15:51 - pre 154 meseci
Ma ja licno sam ima probleme, davno, dobijao cuvene 'tikete', svadjao se sa direktorom Eunet-a... Ali mi je isti taj direktor sve lepo objasnio u telefonskom razgovoru, ja od tada prestao da koristim torente i milina... :))
Zato kazem, sve ima na tom linku!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?09.03.2016. u 11:35 - pre 98 meseci
Citat:
JimRainor:
Interesuje me da li su ikog kod nas uhapsili samo zbog skidanja filmova. Znaci bez prodaje (ili davanja) drugim ljudima, neko samo skida torrente i reze ih sebi na dvd-jeve? Ako je odgovor 'da', da li se zna koliko filmova treba skinuti da bi postao 'osoba od interesa'? I kakve su kazne sa samo posedovanje piratizovanog softvera i filmova?



Naravno da nije niko, odakle ti to?? Dana kada budu hapsili za skidanje nekog filma, ja cu prestati da placam Internet svom provajderu. E, lepo si me nasmejao.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?09.03.2016. u 11:38 - pre 98 meseci
On je u zatvoru vec preko 4 godine zbog toga
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?09.03.2016. u 11:52 - pre 98 meseci
Znam da se u Nemačkoj plaća lepa novčana kazna za skodanje filmove. Koliko znam Nemačka je usamljen primer. I tamo se ne goni po službenoj dužnost već se podnose privatne tužbe.

Nije mi poznato da je kod nas neko odgovarao zbog skidanja (za svoje potrebe) filma preko torrenta.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-4760.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?09.03.2016. u 16:52 - pre 98 meseci
Ono malo video sadržaja što sam skinuo skoro sam sve obrisao, jer ne valja. Isto tako je i sa muzikom - obrišem oko preuzete muzike. Sad je pitanje smije li se neko krivično goniti ako je obrisao sadržaj nakon konzumiranja.

Trebalo bi uvesti to da korisnici mogu po slobodnoj volji donirati bitcoin autorima filma i(li) muzike ili već nekoj producentskoj kući nakon što su skinuli piratski materijal, ali da to bude proporcionalno sadržaju koji se korisniku dopada. Doduše, postoje servisi za kupovinu pojedinačnih .MP3-a.

Npr. nedavno sam skinuo Redemption - The Art Of Loss i to rip digipak-a sa dva Audio CD-a, koji koštaju €16 bez poštarine. Na prvom CD-u je 9 pjesama od kojih je jedna cover od The Who - Love, Reign O'er Me koja mi se ne sviđa ni u originalu ni u tom cover-u. Na drugom CD-u je cover od A Great Big World & Christina Aguilera - Say Something koja isto nikako ne valja i ostale 3 pjesme su valjda mastering obrade pjesama sa CD-a 1, a ne možeš da čuješ razliku među svima njima koliko se god naprezao, osim možda ako nemaš hi-end audio-sistem.

Onda taj digipak dođe u pakovanju sličnom albumu za slike, a šta je u svemu tome, ne znam, valjda tekstovi pjesama uz grafičke ilustracije i možda slike bend-a, ali ako ti se i to ne sviđa, nema smisla da to plaćaš. Cover i tekstove možeš ionako presnimiti sa Interneta.

Na kraju krajeva ispada da moraš platiti svih 13 (a samo ti 8 odgovara) pjesama, karton za digipak, dva komada plastike (CD-i), štampu preko svega toga, pakovanje za digipak i poštarinu. I ne košta to samo tebe, nego sve to troši i energiju i šteti životnoj sredini dok se izradi i tebi poštom dostavi.

Ima verzija tog albuma i na vinilu, ali baš ne vidim smisao toga. Tu nema praktičnosti ako gledaš u taj vinil koji će negdje zauzimati prostor i kupiti prašinu kao i digipak. Možda zvuk sa vinila zvuči nešto drugačije, a nikada nisam čuo da neko miksa metal kao što miksa trance.

To je dio šireg koncepta, gdje se u paketu zajedno sa potrebnim stvarima prodaje zajedno i ono što ti ne treba, a to se može vidjeti i u software-skoj industriji.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 09.03.2016. u 18:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?09.03.2016. u 17:59 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Znam da se u Nemačkoj plaća lepa novčana kazna za skodanje filmove. Koliko znam Nemačka je usamljen primer. I tamo se ne goni po službenoj dužnost već se podnose privatne tužbe.

Nije mi poznato da je kod nas neko odgovarao zbog skidanja (za svoje potrebe) filma preko torrenta.


U Nemackoj advokatske firme koje su u talu sa distributerima idu na "APP" foru - tipa traze u pismu da se plati 800 EUR kako ne bo isli na sud.

Prakticno, cela stvar je APP zato sto moraju dokazati da je bas ta osoba piratovala inace ako je recimo WiFi veza advokat odbrane moze ici na to da je hakovana veza na sta je stavljen zakonski limit od, valjda, 100 EUR.

Mojoj poznanici se desilo bas to, neko joj se prikacio na WiFi i delio neke nemacke dance hitice samo sto se ona uzentala i platila 800 EUR, sto je upravo i namera lesinara.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je iko uhapsen samo zbog kucnog downloada i posedovanja filmova?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13474 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.