Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10272 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 10:39 - pre 155 meseci
Cene u brojevima

CENE 2008-2011
ULJE 65-140-150DIN
BRASNO 30-65-80DIN
SECER 55-110-130DIN
HLEB 50-100-120DIN
STRUJA 2,8DIN/KW-5,3DIN/KW
NAFTA D2-70-125-129DIN
KROMPIR-20-65-80DIN
TELEKOM PREPLATA-220-500din

Uz sve to treba dodati stopa korupcije 170mesto od 180 zemalja na svetu , stopa cekanja na razne dozvole 175-od 180 drzava .

Svo vreme ove 3 godine plate gradjana su ili smanjene , ili zamrznute a i ogroman broj ljudi je ostao bez posla.

Ziveli


 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 12:50 - pre 155 meseci
Živelo bi se duplo gore da je evro ostao na 78 dinara. Zapravo se ima oko 40% ondašnje kupovne moći, tj. 2.5x manje za te elementarne stvari, odnosno 2.5 puta su skuplje danas nego onda.
Cena eksera i maltera je ostala ista, pa tako naši eksperti potiru stvarnost.

O postepenom smanjivanju kvaliteta pojedinačnih proizvoda i usluga bolje je ne počinjati.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 14:05 - pre 155 meseci
Ma jok, sad nam je super... znam ja, a i tako kazu na RTS-u... gde ces bolje.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 17:06 - pre 155 meseci
A nas predsednik, imenjak ovog s foruma, odlucio i uspeo danas da ukalja sport. Svaka mu cast na jeftinom predizbornom populistickom potezu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 17:25 - pre 155 meseci
Slazem se da su osnovne namirnice, hrana, poskupele i to nenormalno po svim pitanjima!!! Medjutim, nesto drugo mi je bas cudno. Ne znam da li ste primetili ali sve vise vozila je na ulicama, mislim na Beograd jer tu zivim, i ne mogu da verujem sta se dogadja!!! Na primer, kod restorana Dragulj (zivim u blizini pa tako znam) sa leve strane (gledajuci na ulaz u restoran) se proteze bas veliki parking duzine oko 600 metara i to sa obe strane kad se ide vozilom. Do pre par godina od Dragulja pa do kraja je bilo sve ukupno dvadesetak vozila, a mozda i manje, predvece - znaci vreme kad su parkinzi inace najpuniji. Pre neki dan sam konstatovao da ima jedva po koje slobodno mesto!!! Tako je u celom kraju, nigde nema slobodnog mesta!!! Kad moram da odem 'do grada' muka me uhvati! Svuda su nepregledne kolone vozila i to bez obzira na radove i rezim izmene sobracaja zbog radova!!! Pa, majku mu, nisu ta kola dobijena na poklon! To je sve kupljeno - a sve se nema!!! Kaze mi ortak koji radi u ********* da nikada nisu prodali vise televizora, monitora i kompjutera nego u zadnje tri godine a radi sa tim vec 12 godina!!! Po njegovim recima, bela tehnika generalno ide k'o alva i tvrdi kako tehnika nikada nije bila jeftinija (to se potpuno slazem) ali se pitam - ako je nemastina tolika koliko se prica, ako su plate (zarade) male i stagniraju, ako je hrana skupa (a jeste) pa odakle pare ljudima za toliko automobila i tu silni trhniku koja se prodaje! Za automobile garantujem da sam u pravu, dogadja se na moje oci svakodnevno ih je vise na ulicama!!!!! Kako to?!?!?!?!?!?!?!?

Hvala!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 17:30 - pre 155 meseci
Pa u Beograd se sliva gro para za porez. Tamo je najveci obrt novca. Normalno da se i najvise trosi.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 18:02 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Pa u Beograd se sliva gro para za porez. Tamo je najveci obrt novca. Normalno da se i najvise trosi.


To je tacno ali nema veze sa onim sto se ja pitam zacudjen! :)

Najvise se trosi ali je i 'zivot' sveukupno dosta skuplji nego bilo gde drugo u Sbiji! Beogradjani nemaju ni bastu ni vocnjak ni stalu ni svinjac ni oranicu... Sve, ali apsolutno sve, moraju da kupe da bi mogli da zive! Stanarine su nevidjeno visoke... Taj 'gro para za porez' se sliva u BGD (sto je i logicno, tako je u celom svetu) ali se ne sliva Beogradjanima, stanovnicima, ljudima koji tu zive, u dzep!!! I sami Beogradjani daju deo para za taj 'gro para za porez' koji se sliva u Beograd! Nije to poenta! To i:
Citat:
fanfon: A nas predsednik, imenjak ovog s foruma, odlucio i uspeo danas da ukalja sport. Svaka mu cast na jeftinom predizbornom populistickom potezu...

je samo slagvort za prazno "mlacenje slame" u stilu nisko - politikanskih nadmudrivanja za koja mi nije jasno kako nisu dosadila "i Bogu i narodu" vec jos postoje ljudi koji ne mogu da se raduju necemu jer im je bitnije da pokazu ironiju politikanske osnove od zadovoljstva koju bi osecao svaki covek posle Noletovog uspeha!!!! :) I kakve veze pojavljivanje Predsednika Drzave na teniskom turniru ima sa ovom temom?!?!?! Sad se verovatno vec nekim ljudima vrzma po glavi "Sta ovaj prica, da Boris nije otisao tamo bilo bi meni vise para zato sto....................................................................................."!!!!! I onda se razvlace dobro poznate fraze "on je kriv...", "oni su krivi...", "ovi na vlasvi su krivi..." do besvesti!!!

I dalje me interesuje, kako to da se automobili i tehnika toliko kupuju ako se nema para i zivi duplo gore nego pre 3 godine?!?!?!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 18:11 - pre 155 meseci
Ma daj ne lupetaj! U Beogradu zivi samo 1/3 stanovnistva Srbije, a porez placaju svi. Znas li ti uopste koliko se vraca lokalnim samoupravama? Naravno da ne znas. Zivis u Beogradu. Za ostala manja mesta cujes samo na Dnevniku 2. I otkud ti ideja da svako van Beograda ima zemlju? Znam mnogo vise njih koji je nemaju, a zive od plate od 18-25 000 mesecno, a nisu prijavljeni. Visinu penzija da i ne pominjem. A sto se tice Novaka naravno da se radujem kao i svi ostali, ali mi je muka kad vidim politicare kako pokusavaju jeftinim izgovorima da na ustrb sporta pridobiju glasacko telo. Tadic to radi otkad je dosao na vlast. A kad si njega video u 2. kolu? Trecem? Na protestu poljoprivrednika? A sutra kad stignu racuni za porez, rata kredita na naplatu, obavestenje da plata kasni, onda ce zaboraviti ovaj dana slave vrlo brzo. Novak Djokovic je samo razbibriga, od njega se ne zivi. Zivi se od plata i penzija, a one nisu dovoljne ni za pola meseca. A sto se tice tema, ovo nije ni prva ni poslednja u kojoj se pokazalo da se jedna tema dotice svih ostalih. Ne moze pricati o ekonomiji, a da se ne dotaknes politike. Niti o Celsi, a da se ne dotaknes neceg drugog sto je posredno vezano s tim.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 18:20 - pre 155 meseci
Citat:
I dalje me interesuje, kako to da se automobili i tehnika toliko kupuju ako se nema para i zivi duplo gore nego pre 3 godine?!?!?!


Tebe neko laže, i to ozbiljno.

1. Zatvoreno je pola prodavnica PC opreme i bele tehnike po Beogradu, a ovi što su ostali nemaju ni pola pazara od pre 3 godine. Jedva se nakrpe do kraja meseca. Rade serviseri što uzimaju 8000 za dolazak i "napakivanje" veš mašina.

2. Idi malo izađi iz naselja, pa vidi na koliko mesta su "radovi na putu" i besmislena zakrčenja. Prosta je matematika.

Gazelom su išle po 3 trake u svakom smeru, a sada idu 3 za oba smera, par puta nedeljno puste i četvrtu.
Pa nedaleko odatle imaš i ležećeg policajca na autoputu, na mestu gde se do juče vozilo 120km/h.
Sve češća je kolona od Autokomerca do Genexa, upravo zbog navedene domišljatosti srbijanskih eksperata.
Pa na obilaznici svakodnevno imaš kilometarske kolone šlepera.

Pa su se ljudi poplašili kamera, voze sve sporije. Deset puta dnevno vidim da autoputem neko novi vozi 60-65km/h, a nigde nikoga bližeg od 500 metara. Po gradu, na semaforima kroz koje je do pre 3-4 meseca prolazilo po 8-9 vozila, danas prođe maksimalno 5, jer se već četvrti "usere" kada zeleno počne da trepti i momentalno nabija kočnicu u patos, jer možda sujetni pandur vreba iz obližnjeg žbuna.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 18:58 - pre 155 meseci
Citat:
fanfonMa daj ne lupetaj! U Beogradu zivi samo 1/3 stanovnistva Srbije, a porez placaju svi. Znas li ti uopste koliko se vraca lokalnim samoupravama? Naravno da ne znas. Zivis u Beogradu. Za ostala manja mesta cujes samo na Dnevniku 2. I otkud ti ideja da svako van Beograda ima zemlju? Znam mnogo vise njih koji je nemaju, a zive od plate od 18-25 000 mesecno, a nisu prijavljeni. Visinu penzija da i ne pominjem. A sto se tice Novaka naravno da se radujem kao i svi ostali, ali mi je muka kad vidim politicare kako pokusavaju jeftinim izgovorima da na ustrb sporta pridobiju glasacko telo. Tadic to radi otkad je dosao na vlast. A kad si njega video u 2. kolu? Trecem? Na protestu poljoprivrednika? A sutra kad stignu racuni za porez, rata kredita na naplatu, obavestenje da plata kasni, onda ce zaboraviti ovaj dana slave vrlo brzo. Novak Djokovic je samo razbibriga, od njega se ne zivi. Zivi se od plata i penzija, a one nisu dovoljne ni za pola meseca. A sto se tice tema, ovo nije ni prva ni poslednja u kojoj se pokazalo da se jedna tema dotice svih ostalih. Ne moze pricati o ekonomiji, a da se ne dotaknes politike. Niti o Celsi, a da se ne dotaknes neceg drugog sto je posredno vezano s tim.


Ne lupetam, ja sviram, odnosno, svirao sam bubnjeve tako da nikako ne mogu da lupetam, cak ni da lupam jer dok sam se bavio bubnjevima radio sam to jako dobro a to se zove sviranje!!!
A mozda nisi mislio na to nego si vrlo nepristojno iskazao svoje neslaganje sa onim sto sam napisao?!

Sto se ostatka tvog izlaganja tice, pa zar je malo kad negde zivi trecina ukupnog stanovnistva?!?!?! Ti kazes "samo" a to je trecina sveukupnog broja ljudi u Srbiji i ta "samo trecina" placa trecinu ukupnog poreza koji se placa u Srbiji!!!! A taj porez ne ide "samo toj stecini" stanovnistva u dzep!!!

Ne znam koliko se vraca lokalnim samoupravama, zivim u Beogradu, ostala manja mesta poznajem veoma dobro (ne bi verovao koliko dobro - verovatno nauporedivo vise nego sto ti poznajes Beograd!).

Naravno da nema svako van Beograda zemlju ali u Beogradu nema niko a zivi trecina ukupnog broja stanovnistva u Srbiji!!!

Moj komsija radi u prodavnici (cuvenoj), na mesu, a zaradjuje 22.000 dinara mesecno a nema zemlju i sve mora da kupi a sve je skupo u Beogradu, skuplje nego bilo gde u Srbiji!!!

Komsija mi je penzioner (zavrsio Vojnu Akademiju i Elektrotehnicki Fakultet, znaci otisao je u penziju kao diplomirani inzenjer radeci u RTS-u zadnjih 17 godina) i ima penziju 27.000 dinara, navecu penziju u komsiluku racunajuci tu 6 zgrada petospratnica plus nadogradnja, ostali imaju daleko manje a i on i svi ostali zivi u Beogradu i sve mora da kupi a sve je skupo u Beogradu, skuplje nego bilo gde u Srbiji!!!

Pa ako ti je drago zbog Novaka ne kvari radost (ako se iskreno radujes) uplitanjem politicara u osecanja koje ti je pobudilo (ako ti je pobudilo radost) osvajanje njprestiznijeg turnira na svetu i osvajanje titule najboljeg na svetu, a nas covek!!!

Nisam ni ocekivao Tadica cak ni u finalu a kamoli ranije! Nisam ni na protestu poljoprivrednika! A kad stignu racuni - platim, kredit - nemam, platu - nemam (radim privatno vec 30 godina tako sto sam placen za ono sto uradim, kada uradim, kada ima posla - tada mi i plate za moj posao!) supruga ima platu - redovno, nikada ne zaboravljam radosne trenutke u zivotu, nikada!!! Zaboravljam tuzne trenutke u zivotu al' momentalno - cim prestanu, a prestanu, neki traju duze, neki krace ali prestanu i odmah ih zaboravim jer su tuzni - nisu vredni pamcenja!!! Novak Djokovic je razbibriga ali meni je dusa punija zbog te razbibrige i ponosniji sam zbog toga - onaj ko nije je za zaljenje!

Ako plate i penzije nisu dovoljne za ceo mesec kako se onda zivi taj mesec, i sledeci i onaj posle toga... Jel' se krade ili se umire?! A kako se onda kola kupuju sve vise?!

I tako...

Moze se pricati o vemu i svacemu a da se ni blizu ne dotakne politika, samo je u pitanju koliko je ko sklon upotrebi svoje inteligencuje na pravi nacin i to pri tome biti kulturan!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 19:23 - pre 155 meseci
Cuj, sve to stoji ali sledece mi je bitno: budzetski transfer u moju opstinu polovinom 2006. je bio 16 miliona dinara. Otada je padao svake godine da bi u decembru 2010. bio 4 miliona. Dakle, gde su pare nestale? Sto se tice konstatacije da plata nije dovoljna za prezivljavanje za ceo mesec-istina je. A ne krade se i ne umire se toliko vec pomaze porodica(deda, baba, stric, strina). Gomili Beogradjana dobar deo namirnica salje rodbina sa sela. mnogi u Srbiji imaju rodbinu u inostranstvu koji im salje mesecno odredjenu svotu, ali veliki deo nema nista. To su oni sto zive na lebu i vodi i hrane se po narodnim kuhinjama. Sa druge strane, ti nemas pravi uvid(ni ja takodje) koliko se stvarno kupuje, a definitivno kupuje onih 10-15% koji zive lepo naustrb ostatka. Kod mene u gradu mali privrednici jedva prezivljavaju, opstina nametnula velike namete jer iz budzeta ne stize nista, a retki kupuju jer imaju. Takvih retkih u Beogradu ima procentualno malo vise posto je tu centar ekonomije pa izgleda sjajnije...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 19:29 - pre 155 meseci
Citat:
Boris Tadić: Tebe neko laže, i to ozbiljno.

1. Zatvoreno je pola prodavnica PC opreme i bele tehnike po Beogradu, a ovi što su ostali nemaju ni pola pazara od pre 3 godine. Jedva se nakrpe do kraja meseca. Rade serviseri što uzimaju 8000 za dolazak i "napakivanje" veš mašina.

2. Idi malo izađi iz naselja, pa vidi na koliko mesta su "radovi na putu" i besmislena zakrčenja. Prosta je matematika.

Gazelom su išle po 3 trake u svakom smeru, a sada idu 3 za oba smera, par puta nedeljno puste i četvrtu.
Pa nedaleko odatle imaš i ležećeg policajca na autoputu, na mestu gde se do juče vozilo 120km/h.
Sve češća je kolona od Autokomerca do Genexa, upravo zbog navedene domišljatosti srbijanskih eksperata.
Pa na obilaznici svakodnevno imaš kilometarske kolone šlepera.

Pa su se ljudi poplašili kamera, voze sve sporije. Deset puta dnevno vidim da autoputem neko novi vozi 60-65km/h, a nigde nikoga bližeg od 500 metara. Po gradu, na semaforima kroz koje je do pre 3-4 meseca prolazilo po 8-9 vozila, danas prođe maksimalno 5, jer se već četvrti "usere" kada zeleno počne da trepti i momentalno nabija kočnicu u patos, jer možda sujetni pandur vreba iz obližnjeg žbuna.


Ne razumem koji bi razlog imao covek koji mi je dugogodisnji prijatelj da me laze?! Ne znam koliko je prodavnica zatvoreno, samo znam da je cinjenica da kompjuteri nikada nisu bili jeftiniji!!!

Sto se saobracaja tice - totalno rasulo! U kraju gde moja tasta stanuje (ul. Vladimira Rolovica) je neki ludak uzeo pa izmenio rezim saobracaja toliko da svu u celom kraju svi poludeli, da ne pricam koliko se uludo potrosilo na nove znakove, iscrtavanja na kolovozu koja nemaju veze sa zivotom... Taj ko je to uradio nikada, to potpisujem, nije ne samo bio tamo nego nije ni plan grada gledao!!! I tako je u celom gradu! Vec nekoliko puta mi se desava da ne mogu da prodjem ulicom kojom sam juce prolazio a danas je u kontra smeru jednosmerna!!! O radovima bolje ne pricati! Novi propisi - nenormalno!!! :))

Ma sve to OK, apsolutno se slazem ali, veruj mi, nenormalno puno automobila se kupilo u zadnjih par godina!!! To me stalno kopka, otkuda novci za to ako se slazemo da se tesko zivi?! Ako jedva pola meseca pokriva plata adakle pare za kola?!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 19:59 - pre 155 meseci
Citat:
znam da je cinjenica da kompjuteri nikada nisu bili jeftiniji!!!

'ajde... Stvarno ?

Nema šta ko da te laže ili ne laže, to što jedan prodavac među 3000 opstane, ne znači da je svima išlo super i da su odustali jer im je bilo dosadno.

Citat:

To me stalno kopka, otkuda novci za to ako se slazemo da se tesko zivi?! Ako jedva pola meseca pokriva plata adakle pare za kola?!


Lizing, pušing i ostale savijačke radnje. Stavi se kuća pokojne babe pod hipoteku, a onda se sipa po 7 litara na pumpi("ima goriva za do Novog Sada") i detetu se ne plaća obdanište po godinu dana, šnicle se gledaju preko teleshop-a u narednom periodu.
Servis se ni ne sanja, nego se 2-3 godine vozi sa istim uljem, a onda se vraća banci.
Važno je da komšije misle da se ima više od njih, makar i trenutno.
Ili se, ako su vlasnici preduzeća, radnicima skine od tzv. zamrznutih plata po 20%(jer ako oni "neće", naći će se ko mora da radi za 200 eura - pošto su poslovi u 99% slučajeva "majmunski", zaista može i majmun da se istrenira da ih obavlja, te je i kvalitet skladan ponuđenoj naknadi. Sve i da nisu, radnika nema ko legalan da zaštiti od samovolje poslodavca).

Juče sam čuo da je do od 1.1. - 1.7.2011. bankama vraćeno 20% automobila više nego cele prošle godine.

Te gužve što vidiš po ulicama su posledica drastično smanjenog protoka na ključnim mestima. Ništa više.

Ako te još uvek kopka, priđi bliže tim automobilima, poslušaj kako rade, pogledaj koliko dime kada kreću, kako tokom cele godine nose fabričke zimske gume iz kojih žice vire već dve sezone.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 20:14 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Cuj, sve to stoji ali sledece mi je bitno: budzetski transfer u moju opstinu polovinom 2006. je bio 16 miliona dinara. Otada je padao svake godine da bi u decembru 2010. bio 4 miliona. Dakle, gde su pare nestale? Sto se tice konstatacije da plata nije dovoljna za prezivljavanje za ceo mesec-istina je. A ne krade se i ne umire se toliko vec pomaze porodica(deda, baba, stric, strina). Gomili Beogradjana dobar deo namirnica salje rodbina sa sela. mnogi u Srbiji imaju rodbinu u inostranstvu koji im salje mesecno odredjenu svotu, ali veliki deo nema nista. To su oni sto zive na lebu i vodi i hrane se po narodnim kuhinjama. Sa druge strane, ti nemas pravi uvid(ni ja takodje) koliko se stvarno kupuje, a definitivno kupuje onih 10-15% koji zive lepo naustrb ostatka. Kod mene u gradu mali privrednici jedva prezivljavaju, opstina nametnula velike namete jer iz budzeta ne stize nista, a retki kupuju jer imaju. Takvih retkih u Beogradu ima procentualno malo vise posto je tu centar ekonomije pa izgleda sjajnije...


Izvini sto sam pomislio da mozda nisi kulturan, tako mi je delovalo, sad vidim da sam pogresio! :) To sam ja malo ironican, ne zameri (ja inace mnogo volim da se zezam, salim...)!

Pa pazi, ako se taj nestanak para iz budzetskog transfera direktno tice tvojih primanja onda je strajk jedino legalno (po mom misljenju i pozeljno) sredstvo ispravljanja problema. Skupite se svi na koje to neposredno i direktno utice pa u strajk do resenja. Ako je to legalno, mislim da jeste ali nisam siguran jer to nije svera mog interesovanja?! U svakom slucaju sam za bilo kakvu akciju ali samo ako se ne krsi zakon jer zakon se mora postovati ma kakav bio (moje misljenje o nasim zakonima je vrlo lose ali ga postujem dok ne dobujemo drugi - po onom vicu "... pa mora stati, ja drugi nemam", izvinjavam se na bezobrazluku onima koji znaju vic!). Ako ne utice direktno na tvoja primanj onda i ne treba da te interesuje gde su pare i ko ih je stavio u svoj dzep (a neko jeste, sigurno!). Za ono sto se mene direktno i neposredno tice i na ono sto mogu bal minimalno da uticem u stanju sam da "oko nekome izvadim" ali ako to nije slucaj ne gubim vreme na trazenju krivca, to je tuzno i ruzno a nicemu ne sluzi osim tome da se lose osecam a ja ne dozvoljavam sebi da se lose osecam!!!

Sto se "pomaganja rodbine sa sela" tice, sve manje je toga jer selo sve vise nestaje i to ne krivicom drzave, politike ili politicara nego naseg naroda i nakaradnog razmisljanja! Ja sam rodjen u Beogradu ali sam poreklom Crnogorac i moze se predpostaviti koliko rodbine imam "diljem nase lepe bivse Jugoslavije" (cak mi je rodjeni ujak u Ljubljani, ma svud nas ima, bre!). Najveca vecina (kako se glupo izrazavam ali je bitno da se razume) zivi na selu tako da jako dobro znam o cemu pricam! U Vrbasu, Kuli, Crvenki, Sivcu pa sve do Subotice (rodjena tetka i njena deca) niko od mladjih ne obradjuju zemlju a imaju je jako puno, to su hektari i hektari koje moji rodjaci ne zele da obradjuju! Na moje pitanje mojoj generaciji zasto njihovi potomci ne rade na svojoj zemlji svi redom odgovaraju sa "pa skolovo sam ih da ne moraju da se muce"!!!!!!!!!! To je najgluplja stvar koju sa cuo ikada a cuo sam gde god sam to pitao, od Subotice do Podgorice pa tamo cak do Makedonije (i tamo imam rodjake)!!! A to nam je ostalo od Titovog vremena kad je izmisljena fraza koja nigde na svetu ne postoji a kad god sam je rekao nekome iz inostranstva niko nije moga da shvati a to je "Uci sine da ne bi morao da radis!"!!!! To je ubedljivo najveca ljudska glupost ikada izmisljena a lansirana je na nasim prostorima za vreme Tita, malo stariji se dobro secaju!!! O tome bi mogao dugo da pricam (kako i koliko nas je to, naizgled banalno prosta izreka, kostalo i kosta i kostace jos dugo!) ali da necu ovom prilikom.

Samo jos malo, naime, svaki dan sam i Orascu i Maksiju (dve najblize velike samousluge, znaci osnovne namirnice) i odlicno znam razliku od 2000 dinara pre nekoliko godin i danas, razlika je u dve pune kese (manje danas)!!! Ali retko kada nije guzva na kasama a i primetio sam da retko ko nosi korpu, uglavnom se upotrebljavaju kolica, uglavnom su vise od pola puna....

I tako... Eto necu vise... :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 20:32 - pre 155 meseci
Citat:
Boris Tadić: Lizing, pušing i ostale savijačke radnje. Stavi se kuća pokojne babe pod hipoteku, a onda se sipa po 7 litara na pumpi("ima goriva za do Novog Sada") i detetu se ne plaća obdanište po godinu dana, šnicle se gledaju preko teleshop-a u narednom periodu.
Servis se ni ne sanja, nego se 2-3 godine vozi sa istim uljem, a onda se vraća banci.
Važno je da komšije misle da se ima više od njih, makar i trenutno.
Ili se, ako su vlasnici preduzeća, radnicima skine od tzv. zamrznutih plata po 20%(jer ako oni "neće", naći će se ko mora da radi za 200 eura - pošto su poslovi u 99% slučajeva "majmunski", zaista može i majmun da se istrenira da ih obavlja, te je i kvalitet skladan ponuđenoj naknadi. Sve i da nisu, radnika nema ko legalan da zaštiti od samovolje poslodavca).

Juče sam čuo da je do od 1.1. - 1.7.2011. bankama vraćeno 20% automobila više nego cele prošle godine.

Te gužve što vidiš po ulicama su posledica drastično smanjenog protoka na ključnim mestima. Ništa više.

Ako te još uvek kopka, priđi bliže tim automobilima, poslušaj kako rade, pogledaj koliko dime kada kreću, kako tokom cele godine nose fabričke zimske gume iz kojih žice vire već dve sezone.


Ma dobro, snalazenje, po tome smo poznati u svetu, ali stvarno i to je nesto cime bi morali da se ponosimo zato sto vredimo bas mnogo! Malo naroda u svetu moze da se pohvali time da njihovi ljudi mogu toliko dobro da se snadju u svakoj situaciji kao sto je to, malte ne, pravilo kod nas! Ja znam sve da popravim po kuci, vecinu stvari na vozilu, na mesalici sam apsolutno nezamenjiv, samoa gradnja sa ciglama ili blokovima ide malo sporo ali sam precizan i uredan do jaja... Ali stvarno je tako, i skoro svi koje poznajem su takvi, naravno, ima 'izroda' koji ne znaju ni ekser da ukucaju ali ih je malo, jako malo!

Nemam podatke iz banaka o automobilima koji su vraceni ali znam da na mom parkingu samo nas cetvoro ima stariji auto (moj je 98 godiste), svi ostali su mnogo noviji a znamo se i zato mi nije jasno odakle im pare za to?!?!?! O tome pricam! I danas popodne sam setao pored dragulja, retko koji, ali stvarno retko koji je kao moje godiste uglavnom su 2003, 04 do 07-mog otprilike. Ima i par novih BMW-a ali mozda su dosli kod nekoga...
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 21:50 - pre 155 meseci
Dobro je dobro je samo dok nema rata, mnogi ce reci.

E pa neka je dobro...
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine03.07.2011. u 23:38 - pre 155 meseci
Lično poznajem bar 15 ljudi koji sve iz kuće/stana da prodaju, od zvona na vratima do gaća i čarapa svih ukućana, ne bi mogli da namaknu 2000 evra, a voze V6 i V8 2005.+ godište.

Veći deo "logike" sam opisao. Para nema, a ako ih ima - fiktivne su.
Jede se krastavac i jogurt i svakodnevno se preti deci i ženi da idu drugde ako je tamo bolje.

Praktikuje se često varijanta da se preko preduzeća iskamči kredit od recimo 80k eura, tako što se podmiti/uceni procenitelj i kupi se neki Mercedes S320, 350 ili Audi A8 3.7 ili 4.2 i onda se ne plaćaju rate, a banka nema računa da pleni jer posle ne može nikome da preproda.
Sudovi ne funkcionišu, tako da si miran bar 5 godina, još ako imaš tamo nekog kuma ili šuraka koji bi s' vremena na vreme iz dosijea pocepao neki papir, na konju si...
Idealno ako znaš načelnika lokalne policijske stanice, ako ste negde ranije delili plen zajedno na ratištu, onda može da dođe do toga da čak ti tužiš banku da ti je prodala nelegalno vozilo, koje ti upravo voziš i regularno registruješ na svoje ime i nijedan saobraćajni policajac ne može da uoči nepravilnost redovnom kontrolom. I to se tako oteže godinama(x svako treće preduzeće).

I onda si za*ebao sistem, sve komšije ti zavide, a u stvari nemaš 20 litara da sipaš, progorela sijalica rezerve instrument tablu.
Važno da se sija na parkingu(da se tu i pere), da se ima krst na retrovizoru, da se kači badnjak na hladnjak.
Posle 3 godine ga preprodaš na Bubanj-Potoku za 15k i "u biznisu" si, kupiš stariji polovan "jer se manje kvari".
Promeniš adresu u ličnoj karti za 200 kinti(ili je "izgubiš, pa ne stigneš" da prijaviš) i stigne ti sudski poziv nikad.

p.s. Recimo, meni kada je dosadno, umem da pređem i po 700-800km za vikend, da probam sladoled u Subotici i da odem na ručak na Zlatibor u istom danu,
a njima kada je dosadno, mogu samo da sednu ispred TV-a i gledaju Đokovića i V. Brata, jer nemaju za gorivo ni do lokalne pijace.
To je suštinska razlika. A da li će nekoj nepismenoj tinejdžerki da se ovlaže gaće kada vidi diode na farovima i felnu od 20", to zdravom čoveku zaista ne može da bude životna briga.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine04.07.2011. u 02:05 - pre 155 meseci
Iznervirao te neki komšija sa audijem što je navatao neku dobru komšinicu?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine04.07.2011. u 02:55 - pre 155 meseci
[irony]mora da je to[/irony]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine04.07.2011. u 11:31 - pre 155 meseci
Citat:
jnk: Iznervirao te neki komšija sa audijem što je navatao neku dobru komšinicu?


:) Ne,nije. Mene te stvari ne doticu zato sto sam, na srecu, imao te Audije i Mercedese i BMW-e a, Bogami, i Porse se vozio ali kad sam bio u dobu kada me to interesovalo. I proputovao sam celu Evropu kolima, bivao u Engleskoj i Skotskoj po nekoliko meseci... Lepo se zivelo nekada, para je bilo toliko da nikada nisam vodio racuna o tome koliko nesto kosta, samo je bilo bitno da li mi se svidja ili ne, hocu li da kupim ili ne. I kupovalo se, putovalo, trosilo sve sto se zaradi a zaradjivalo se dosta. Da... Nikada nisam bio u Italiji! Nemam pojma zasto i kako se to tako desilo ali tamo nikada nisam bio! Bio sam u Belgiji koja je po mom misljenju prilicno dosadna i nezanimljiva zemlja i to 'uzduz i popreko' a u Italiji nikada a tako zanimljiva i lepa zemlja! :)


Citat:
Boris Tadić: Lično poznajem bar 15 ljudi koji sve iz kuće/stana da prodaju, od zvona na vratima do gaća i čarapa svih ukućana, ne bi mogli da namaknu 2000 evra, a voze V6 i V8 2005.+ godište...


Pa to mi je neshvatljivo, u zgradi imam lika koji je kupio nov auto a svuda ide autobusom, cak i kod svojih u selo (to sam vec pisao negde na forumu) ide 140 kilometara tamo i toliko nazad autobusom, on i zena i dete, a nov auto, oko 12000 eura, parkiran propada!!! Pa odakle mu pare da ih toliko baca?!?!?!?

Citat:
Boris Tadić: ...
p.s. Recimo, meni kada je dosadno, umem da pređem i po 700-800km za vikend, da probam sladoled u Subotici i da odem na ručak na Zlatibor u istom danu,
a njima kada je dosadno, mogu samo da sednu ispred TV-a i gledaju Đokovića i V. Brata, jer nemaju za gorivo ni do lokalne pijace.
To je suštinska razlika. A da li će nekoj nepismenoj tinejdžerki da se ovlaže gaće kada vidi diode na farovima i felnu od 20", to zdravom čoveku zaista ne može da bude životna briga.


E tako sam ja ziveo ceo zivot. Tada nije bilo mobilnih telefona pa se desavalo da sedimo u 'Shumi' (restoran Shumatovac) i neko pomene nekog ortaka pa sednemo u kola i 'skoknemo' do njega na kafu a covek je iz Rijeke (Hrvatska). Ili da se vidim sa bracom u Ljubljani, veceramo na Bledu pa ja posle vecere pravac kuci u BGD! :) Nisam samo ja tako ziveo, mnogi oko mene su tako ziveli tih sedamdesetih i osamdesetih godina! Neko je, kao ja, sve trosio na zezanje i provod i drustvo ali imalo je ljudi koje smo zvali "shtekare" koji nisu tako trosili pa su kupovali stanove i kuce - jos tada su neki znali u cemu je vrednost i kako zadrzati i uvecati kapital. Nazalost, pokazalo se kako je vreme odmicalo da nije sve u bogatstvu. Pre par godina sam se sreo sa ortakom iz tih dana (zivot nas je odneo razlicitim putevima, ja ostao u muzici a on se posvetio bogacenju) pa smo 'evocirali' uspomene ali ima jedan trenuta kad sam se zacudio, naime, kaze covek da mi zavidi i to mnogo!!! Kako, bre, i zasto, na cemu kad imas sve (cak je vec nekoliko jahti peomenio, zivi u Austriji inace vec dugo). Pa, kaze, na tome sto si ti ziveo punim plucima i proziveo sve i svasta a ja od groznice za parama nista nisam imao osim para a sad sam mator za mnogo stvari, sve u svoje vreme a ja sam moju mladost protracio na pare a ti pare protracio na zivot!!! "Eto na tome ti zavidim"! Pa ko mu je kriv kad je bio shtekara! :) Ja, bre, ne zavidim nikome ni na cemu! Raduje me svaki i svaciji uspeh, ne mora mi biti ni rod ni 'pomozi Bog'!!! Puno, ali bas puno ljudi je nekada bilo takvih pogleda na zivot... Pa sve manje i manje... A sada primecujem da su svi nekako zlobni, ljuti, tuzni, nesrecni... To ne valja, nikako ne valja. Covek ne sme da priziva nesrecu, jad i bedu a to vecina uporno radi! Ako si pozitivan, veseo, otvorenog duha... sreca ce sama po sebi doci, na bezbroj nacina ce se to dogoditi!

Opet sam poceo da 'filozofiram'! Necu vise, keve mi! :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: U Srbiji se danas zivi duplo gore nego pre 3 godine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10272 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.