Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

samootapajuci frizider- ne otapa led

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: samootapajuci frizider- ne otapa led

[ Pregleda: 29460 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjannn
srdjan srdjann
ne zaposlen
bg

Član broj: 165723
Poruke: 7
*.abs.rs.



Profil

icon samootapajuci frizider- ne otapa led05.04.2011. u 08:19 - pre 158 meseci
Pozdrav svima!
Imam jedan stari frizider,mislim da ima oko 15-ak godina (konar ili gorenje-nisam siguran), kombinovani donji veci deo je frizider, a gornji manji deo je zamrzivac.Problem je sto ne otapa led.Kada se otvore vrata frizidere u njegovoj unutrasnjosti u gornjem delu ima neka kao plastificirana ploca, koja je uvek rosila, dok frizider radio kako treba. Medjutim sada se na njoj hvata led i to dosta leda, tako da pocinje da gura tu plocu i da je krivi. Ja nisam serviser bele tehnike, malo se razumem u struju, pa sam mislio ako moze neko da mi pomogne i kaze u cemu je problem. Pa da pokusam sam da popravim ako je neki laksi kvar. Guma na vratima dobro dihtuje, ako to ima neke veze.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led05.04.2011. u 21:50 - pre 158 meseci
To lici kao da termostat ne gasi pa frizider neprestano hladi i hladi i zato se stvara led. Inace, normalno on malo radi, pa malo prestane i u toj pauzi se led sa ploce otopi i tako redom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led06.04.2011. u 00:25 - pre 158 meseci
Verovatno se ne gasi pa pravi mnogo leda. moguci problemi
1.Termostat (najverovatnije)
2.oslabeo kompresor i hladi ali nema dovoljnu temperaturu da iskljuci
3.nedostatak gasa , hladi ali nema dovoljnu temperaturu da iskljuci

ako je termostat pojacan mnogo pokusaj sa smanjenjam na manje .
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
178.222.44.*



+15 Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led06.04.2011. u 06:46 - pre 158 meseci
Na toj ploci,koja je rosila dok je normalno radio,sa druge strane se nalazi nalijepljen elektro grijac koji je povezan na termostat a sluzi da otopi led koji bi da se nakupi na ploci.Provjeri ispravnost tog grijaca.
 
Odgovor na temu

srdjannn
srdjan srdjann
ne zaposlen
bg

Član broj: 165723
Poruke: 7
*.abs.rs.



Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led06.04.2011. u 09:05 - pre 158 meseci
Motor se ukljucuje i iskljucuje,u odredjenim vremenskim intervalima (to je valjda znak da radi termostat?), stim sto kad krece da radi cuje se neko shishtanje u kompresoru (kao kad pritisnete dezodorans da izlazi miris- malo smesno objasnjavam), a kad motor staje pri samom kraju, tek sto ne stane cije se da nesto malo u njemu zalupa,kao da je nesto popustilo unutar njega. Termostat je inace smanjen skoro na minimum.Pokusacu da postavim slike, mozda olaksam resavanje problema. Slikao sam frizider,vidi se malo leda,jer sam ga skoro otapao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoki19
Zoran DJordjevic
serviser bele tehnike
Srbija,Zajecar.

Član broj: 182512
Poruke: 127
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led06.04.2011. u 23:02 - pre 158 meseci
Poslusaj Bozu proveri grejac na ploci ,to ti je kvar...Poz..
 
Odgovor na temu

srdjannn
srdjan srdjann
ne zaposlen
bg

Član broj: 165723
Poruke: 7
*.abs.rs.



Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led08.04.2011. u 07:40 - pre 157 meseci
Sinoc sam probao,merio sam otpor grejaca, ima oko 2,9 K OMa.to je ok?Zbunjuje me termostat i njegov rad,ne znam kad sta ukljucuje,ima tri kontakta. Na jedan kontakt dolaze dve zice jedna je od grejaca a druga dolazi iz frizidera, na drugi kontakt dolazi druga zica od grejaca, i na treci dolazi zica koja ide i na sijalicu u frizideru. ne znam kad sta ukljuuje, da li je jedan radni a drugi mirni kontakt?Frizider je kombinovani, smanjen je na minimum, koncar SL.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: samootapajuci frizider- ne otapa led08.04.2011. u 23:31 - pre 157 meseci
Imaš Končar frižider i propala ti je izolacija . To je normalna pojava nakon tolikih godina rada , 20 god. i više. Otopi ga povremeno i to je to.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: samootapajuci frizider- ne otapa led

[ Pregleda: 29460 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.