Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje ulje za Karcher 2.08, masinu za pranje pod pritiskom

elitemadzone.org :: TechZone :: Koje ulje za Karcher 2.08, masinu za pranje pod pritiskom

[ Pregleda: 14283 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Koje ulje za Karcher 2.08, masinu za pranje pod pritiskom24.03.2011. u 14:38 - pre 158 meseci
Pozdrav grupi.

Imam pitanjce a mozda neko zna i odgovor. Naime, imam vec par godina masinu za pranje vodom pod pritiskom Karcher 2.08, mala pumpica ali radi ko zmaj. Sad, ona ima u svom mehanizmu mehanicki sklop koji pravi taj pritisak i koji se kupa u ulju. Posto je meni propala dihtung guma, doslo je do isticanja tog ulja. Sad, gumu sam nasao novu i prepakovacu jos ove zaptivke sto ima na njoj, samo ne znam koje ulje da uspem unutra.

Ima li ko, da zna koje ulje ide u nju?

Ja sam nesto razmisljao oko tog ulja, unutra tog mehanizma ima 4 livena Al zubcanika, dva tanjirasta lagera, jedan ekscentricni disk, po kome se krecu tri klipa, koje taj ekscentar u svojoj rotaciji pokrece napred nazad, te oni sabijaju u vodenoj komori vodu i prave pritisak na izlaznom crevu. Ceo sklop je odlivak neke legura Al. Neki moj zakljucak je da bi tu moralo ici menjacko ulje, jer, moglo bi se reci da lici na diferencijal po konstrukciji, pa idem tom analogijom.

[Ovu poruku je menjao milovanmaric dana 24.03.2011. u 15:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milovanmaric dana 24.03.2011. u 15:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Koje ulje za Karcher 2.08, masinu za pranje pod pritiskom

[ Pregleda: 14283 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.