Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina

[ Pregleda: 4573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina28.02.2011. u 02:40 - pre 160 meseci
Pozdrav, izvinjavam se za off topic, ali mislim da mozete da mi pomognete.

Zalepio sam se za Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina. To je isti motor koji ide u VW?
Prodaje ga fizicko lice, auto je uvezen i fizicki deluje perfektno. Godiste je 2003.
Zanima me vase misljenje o pomenutom motoru?
Zanima me sta bih mogao da uradim kako bih proverio kilometrazu i stanje motora?
Kada sam upalio auto, bio je malo bucniji pa se umirio nakon 1min.
Kod pokazivaca temperature, upalila se neka lampica za upozorenje. Sta moze da bude?
Koliko kosta veliki servis za ovaj auto?
Prodavac tvrdi, da je auto presao 87k, pa ga je on zbog carine pomerio na 130k kilometara.

Da li je to macka u dzaku i kako bih mogao da proverim stanje motora?
Ocajan sam, ne mogu da nadjem polovnjaka za 5000 evra vec mesec dana.

Hvala.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina28.02.2011. u 09:39 - pre 160 meseci
Auto definitivno nije prešao 87k.
Ta lampica može biti da nema dovoljno antifriza ili da je crko senzor za količinu antifriza što je česta pojava na tim motorima.
Veliki servis košta u zavisnosti da li radiš u ovlašćenom servisu(porsche scg i autokomerc oko 500e) ili kod svog mehaničara(znatno jeftinije). Odvezi ga kod majstora pa nek ti on kaže u kakvom je stanju, to je dobar motor ali kada pređe preko 400k svakakvi problemi su mogući.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina28.02.2011. u 10:07 - pre 160 meseci
Citat:
milosbeo:Prodavac tvrdi, da je auto presao 87k, pa ga je on zbog carine pomerio na 130k kilometara.


Prodavac moze da tvrdi svasta, a realnost je nesto drugacija: racunaj da je stvarna 287.000, a da je vracena na 130k.


Veliki servis u mom kraju za taj motor (u pitanju su originalni delovi) kosta oko 300 eura (mozda nesto manje).


Citat:
milosbeo
Ocajan sam, ne mogu da nadjem polovnjaka za 5000 evra vec mesec dana.

Hvala.


Ne treba da ocajavas. Da bi se nasao dobar polovnjak potrebno je traziti najmanje 6 meseci sa mnogo srece (provereno) bez obzira o kojoj marki i tipu je rec. Mora se prelistati vise stotina primeraka (oglasa) i mora se licno pogledati vise desetina. Naravno, to ne mozes uraditi ti vec trebas povesti nekoga ko se razume.


Kod TDI motora moguce je okvirno (+-20%) odrediti pravu kilometrazu kao i istrosenost motora samo treba znati kako. Bez dijagnostike, vrlo tesko.


TDI od 130 ks (uz verziju od 101 ks) jeste jedan od najboljih motora ikada napravljenih sa neverovatnim potencijalom, bez obzira sta ko mislio o njemu. Neoborive cinjenice govore u prilog tome kao sto je na primer jedna od njih, gotovo decenijska neprikosnovena vladavina na wtcc sampionatu turistickih automobila. Osim toga, visegodisnje iskustvo elektronicara i elektricara koji se bave poslom vracanja kilometraze i slicnim "nezakonitim" radnjama moze da posvedoci o ekstremnim kilomertazama koje ovaj motoror, relativno male zapremine, moze da predje. Ne retko i blizu milion kilometara tako da ta "tvoja" kilometraza ne sme biti prepreka prilikom kupovine.

Mnogo je vaznije celokupno stanje takvog automobila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Ibiza 1.9 130ks 6 brzina

[ Pregleda: 4573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.