Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4327 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuricv

Član broj: 219201
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase24.02.2011. u 13:04 - pre 160 meseci
Pozdrav, dakle, da li u Bg negde mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase?
 
0

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase24.02.2011. u 22:13 - pre 160 meseci
Pa samim tim sto su obicne nemogu da budu A klase.
Mnogo trose.
Mada sam citao negde da su pronasli
caku da obicne ucine duplo(ili vise) efikasnijim.
Ne verujemda je to doslo do proizvodnje.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase25.02.2011. u 09:20 - pre 160 meseci
Čudno, bih neki dan u Tempu i videh police sa sijalicama skoro prazne. Uklonjene su skoro sve obične sijalice i sve štedljive.
 
0

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase25.02.2011. u 12:57 - pre 160 meseci
Keln: Zabranjene sijalice prodaju kao ''mini grejalice''

Jedan nemački preduzetnik pronašao je način da zaobiđe zabranu koju je Evropska unija uvela na sijalice s volframovom niti. On te sijalice prodaje kao mini-grejalice, kojima je svetlost tek propratni efekat.

Zigfrid Rothojzer i njegov dever otkrili su način da zaobiđu zabranu korišćenja sijalice sa niti snažnije od 60 vati. Oni ih uvoze iz Kine i prodaju kao ''male grejuće aparate'' pod nazivom ''hitbol'' (kugla za grejanje). Inženjer iz Esena je počeo da reklamira svoje sijalice od 75 i 100 vati kao mini-grejalice, budući da tek pet posto energije koju one koriste proizvodi svetlost, dok se preostalih 95 pretvara u toplotu, preneo je radio "Dojče vele".

Nije to sijalica, to je ''mini grejalica'' koja liči na siljalicu

Prema informacijama s interent stranice heatball.de ovi aparati su ''najbolji izum posle sijalice'' i ''tehnički su vrlo slični klasičnoj sijalici osim što nisu načinjene da bi proizvodile svetlost nego toplotu''. Po ceni od 1,69 evra po komadu, Rothojzerova prva pošiljka od 4.000 sijalica planula je za tri dana.

Nazvavši prodaju ovih sijalica ''akcionom umetnošću'', na istoj internet stranici Rothojzer dovodi u pitanje opravdanost odluke da se na području Evropske unije umesto klasičnih sijalica ubuduće smeju koristiti samo one koje štede struju.
''Hitbol je istovremeno otpor zbog nesrazmera mera koje se preduzimaju za zaštitu naše okoline. Kako neko uopšte može ozbiljno da veruje da ćemo korišćenjem štedljivih sijalica spasiti svetsku klimu, a istovremeno dopuštati da se decenijama uzalud čeka na zaštitu prašuma'', može se pročitati na istoj internet stranici. Ističe se i da će 30 odsto sredstava od svake prodate sijalice biti poklonjeno projektima za zaštitu prašuma.

Mnogi građani zemalja EU nisu presrećni zbog odluke o prelasku na štedljive sijalice, pre svega jer one proizvode drugačiju svetlost od one na koju su navikli u svojim domaćinstvima, navodi Dojče vele.

Evropska unija, pokušavajući da podstakne delotvornost u korišćenju energije, uvodi zabranu prodaje sijalice s volframovom niti, kakve su se decenijama koristile u domovima. Sve stare sijalice bi sa evropskog tržišta trebalo da nestanu do 2012. godine.


http://www.vesti-online.com/Ve...ice-prodaju-kao-mini-grejalice


BTW Odes na buvljak i kupis tamo, video sam i stedljive, tipa obicna za sobnu lampu 40 W je 50 dinara dok je takva ista stedljiva samo 7 W 200 dinara.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase25.02.2011. u 13:26 - pre 160 meseci
U celoj prici se najcesce ignorisu 2 vazne stvari:

- mozda je nacin proizvodnje stedljivih sijalica stetniji za okolinu od klasicnih, ne poznajem cinjenice ali me zanima; ovde spada i ono sto u sebi sadrze zivu(?) i slicne zackoljice

- prave stedljive su LED, koje su u razvoju veoma napredovale ali su jos uvek veoma skupe i ne tako jake svetlosti. Mislim da su one "vecite" tj. mnogo duze traju od stedljivih pa time mozda nadoknadjuju opet neki svoj greh - u njoj ima elektronike koja opet prilikom proizvodnje trazi mnogo toga - energiju, hemikalije itd.

Da se vratim na temu - sumnjam da u danasnje vreme uz ovakav odnos prema klasicnim sijalicama onaj kome one trebaju moze da bira - uzmes sta nadjes i gotovo.

Ja licno se pitam - sta cu staviti u svetiljku koja se pali i gasi bezbroj puta na dan, pomocu senzora pokreta, kad mi bude pregorela ona tamo klasicna sijalica? Stedljive su i osetljivije na pali-gasi i dugo im treba da pocnu da svetle punom snagom i dok se ona zagreje korisnik vec prosao sa tog mesta (to je lampa ispred mojih i komsijinih vrata u soliteru, "genijalni" projektant nije predvideo ispred nasih vrata prekidac (taster) za stepenisno svetlo i kad izadjemo iz stana bauljamo po hodniku nekih 4 - 5 metara, sto samo po sebi ne bi bilo strasno da tu nisu stepenice - oba stana su uzdignuta u odnosu na nivo izlaska iz lifta za 5 stepenika, taman da padnes i razbijes se ko bundeva. Dok nisam napravio lampu, standardna procedura je bila otvoris vrata, ides do onog udaljeno tastera, vracas se do vrata, zakljucavas i tek onda odlazis iz kuce.) A i ostale sijalice na stepenicama su isto tako problem i NIGDE nisam naisao na netu da neko zvanicno prica o tome.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase25.02.2011. u 20:48 - pre 160 meseci
to sa ukidanjem običnih sijalica je jedna neverovatna glupost i krađa

ja u kući koristim gomilu spot light sijalica koje nemam pojma kako ću da zamenim štedljivim, jer osvetljanje nema blage veze jedno sa drugim
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

Bubuleja
Branislav Vujčić
Kruševac

Član broj: 29199
Poruke: 64
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase27.02.2011. u 19:33 - pre 160 meseci
Mislim da bi svi koji imaju ova ili slična pitanja trebali da pročitaju ovo. I posle toga dobro razmislite. Inače u potpunosti se slažem sa navodima i apsolutno podržavam autora.


[Ovu poruku je menjao Bubuleja dana 27.02.2011. u 20:51 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase27.02.2011. u 20:25 - pre 160 meseci
Citat:
tdjokic: A i ostale sijalice na stepenicama su isto tako problem i NIGDE nisam naisao na netu da neko zvanicno prica o tome.


kolko sam ja shvatio, poenta je da se ne gase nikad pošto su "štedljive", ili se možda pale kad padne mrak a gase u zoru... niko i ne pominje da se tako gubi štedljivi efekat
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase27.02.2011. u 20:30 - pre 160 meseci
Nema potrebe da se vise ponavljamo, koristite pretragu, ovde ide lock.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li u Bg mogu da se nadju obicne sijalice A energetske klase
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4327 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.