Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje deviznog racuna

elitemadzone.org :: MadZone :: Otvaranje deviznog racuna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17992 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 20:05 - pre 160 meseci
Treba da otvorim dovizni racun, interesuje me da li na nesto treba obratiti paznju, kakve tu razlike postoje od banke do banke.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 20:12 - pre 160 meseci
Pa prvo sto mi pada napamet da se u nekim bankama naplacuje otvaranje i odrzavanje racuna a negde samo zatvaranje racuna...
Isto i za ebanking vazi ...

Ja u RF (ne reklamiram vec samo primer dajem) nisam nista platio + imam ebanking, ne placam nsit amesecno ..al mi zatvaranje kosta 200rsd ...
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 20:25 - pre 160 meseci
Aha, a je l' postoji neka provizija prilikom podizanja novca sa racuna?
I u kojoj valuti mogu da podignem novac?
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 20:40 - pre 160 meseci
Kako je u intesi, za druge banke ne znam.

Otvaranje deviznog racuna je besplatno, sa besplatnim odrzavanjem( posto se to vodi kao stedni racun ), sta vise mislim da ako ti pare stoje tamo dugo, da dobijes neku bednu kamatu.

Sto se tice podizanja novca, nema nikakve provizije, isto tako dobijes i visu electron kartricu, sa kojom mozes da kupujes u zemlji i inostranstvu, i da dizes novac sa bankomata, kurs je relativno povoljan, posto se ne racuna po kursu banke nego po kursu visa centra, osim ako nisi u eu, pa dizes evra i placas u njima, to je jos bolje.

Sto se tice valuta, mozes da otvoris "kartice" za svaku valutu, i sad uplatis u evrima, stoji ti u evrima, dizes u evrima, uplatis dolare stoji ti u dolarima, dizes u dolarima. Konverzija izmedju valuta je moguca, ali ne preporucujem zbog nepovoljnog kursa banke.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 21:00 - pre 160 meseci
Ja prije par godina otvorio neki devizni racun u Srbiji i samo sam ja mogao na njega uplacivati i sa njega podizati pare.
A kad oces da podignes iole netrivijalnu sumu morao se dan-dva unapred telefonom najavljivati ili ici ko budala od filijale do filijale i skupljati po onoliko koliko je bilo dozvoljeno bez najave podici dok ne nakupis koliko ti treba. A nije bas da se radilo o nekim astronomskim ciframa.

I kad sam saznao za te "posebnosti" koje se kose sa zdravim razumom htjedoh da ga ugasim momentalno. Reko' "ja da sam htjeo da samo ja na njega uplacujem i samo ja sa njega podizem uzeo bi stednu knjizicu, a ne bi otvarao racun".
Medjutim, setali me i zakazivali "termine za gasenje" nekoliko puta, kao jedna mi sluzbenica dade neke formulare da popunim i kaze dodjite u sredu bice gotovo, a u sredu me saceka druga i kaze 'ko vam je rekao danas, ja o tome nista ne znam, dodjite u petak, u petak mi neka treca kaze 'meni niko nista nije ostavio'... dok ja nisam ppzdio i rekao: "Sto se mene tice, ja sam svoje pare uzeo i za mene je ova cirkuska predstava zavrsena, hvala dovidjenja, bilo je zabavno." Poslije mi jedno godinu i po dana stizale neke uplatnice da platim odrzavanje tog deviznog racuna, ja sa tim brisao duppe i na kraju prestali da salju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 21:07 - pre 160 meseci
Potrazi na Google "banke u Srbiji", dobices listu preko 30 banaka. Obicno se vidi i broj filijala, bankomata i slicno.

Onda lepo zaredjas od banke do banke, pa tamo imas gradjane ili pravna lica, i kod svakog od njih opet imas razne ponude i bla, bla. Ono sto ti je najinteresantnije su cenovnici ili tarife, kako god se zvalo. Tamo imas najcesce navedene moguce transakcije, da li su besplatne ili se za njih placa toliko-i-toliko, eventualne kamate itd. Dakle, to je mnogo informativnije podrucje nego one njihove "sarene laze" na sajtu.

Ja sam to radio ovih dana jer sam u slicnom polozaju a meni je bilo vazno nesto drugo (kako ovlastiti nekoga da ti otvori racun, jer sam ne mogu, zbog starosti i bolesti, a oni ne idu po kucama) pa sam sve zivo prekopao i nisam nasao to moje. Onda sam slao mejlove njihovim kontakt centrima i mnoge banke mi nisu odgovorile uopste, drugi su bili vrlo ljubazni i predusretljivi i tako... Ima svega i svacega, sto je pokojni Tito nekad govorio "Nista nas ne sme iznenaditi!"

Najgore sto nam se desilo je da su u jednoj filijali ISTE banke mom buducem ovlascenom licu rekli jedno a u drugoj su ga pitali "Koja budala vam je to rekla? To je nemoguce tako!" Znaci, OPREZ, OPREZ i STALNO OPREZ SA NJIMA! Sve informacije proveravaj vise puta, da bi dosao do istine.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 21:18 - pre 160 meseci
Citat:
Odin D.:  kao jedna mi sluzbenica dade neke formulare da popunim i kaze dodjite u sredu bice gotovo, a u sredu me saceka druga i kaze 'ko vam je rekao danas, ja o tome nista ne znam, dodjite u petak, u petak mi neka treca kaze 'meni niko nista nije ostavio'
Eto, bas to!

Uz ugovor su mi dali kilo papira, cudo jedno - stampali neka opsta dokumenta koja ionako mozes da vidis na njihovom sajtu, ali dobro, kao "nema svako racunar" ali zasto su mi dali 15-ak strana stampanog uputstva za rad pomocu elektonskog bankarstva kad je osnovni uslov za to da IMAS racunar i Internet? Totalno ludilo. Onda kazu "Na teritoriji RS transfer novca se vrsi iskljucivo u dinarima" a na jednom od onih papira pise Tarife za devizne racune / Devizni transferi / Transfer u drugu banku u Srbiji - kako je to moguce ako kazu da Zakon o deviznom poslovanju to ne dopusta?

Stice se utisak jednog opsteg blagog haosa i nesigurnosti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 22:46 - pre 160 meseci
Citat:
Wajda.W: Aha, a je l' postoji neka provizija prilikom podizanja novca sa racuna?
I u kojoj valuti mogu da podignem novac?

Ako sam ja njih dobro skontao mozes u svakoj valuti ali oni ti u njihovoj menjacnici konvertuju novac po njihovom kursu tako da nije to pametno :)

Jednom sam hteo da dignem evre (a na racunu sam imao dolare) pa mi je sluzbenik objasnio da mi to nije pametno jer oni te dolare prebace u dinare , pa sa dinarima kupe evre i daju ti ..i to sve po njihovom kursu ...


Citat:
Odin D.: Ja prije par godina otvorio neki devizni racun u Srbiji i samo sam ja mogao na njega uplacivati i sa njega podizati pare.
A kad oces da podignes iole netrivijalnu sumu morao se dan-dva unapred telefonom najavljivati ili ici ko budala od filijale do filijale i skupljati po onoliko koliko je bilo dozvoljeno bez najave podici dok ne nakupis koliko ti treba. A nije bas da se radilo o nekim astronomskim ciframa.

Drzavljanin Srbije ne moze da uplati novac drugome drzavljaninu srbije na njegov devizni racun bez punomoci/ugovora (takav je neki zakon) , isto vazi i za podizanje.

A ono pravilo da se najavis da dizes 3k<x.00k evra postoji i u menjacnicama, iz razloga (ako sam ja dobro skontao) sto taj salter ima odredjenu sumu novaca sa kojom raspolaze tokom radnog vremena (tj te smene), i onda da ne ostanu kratki tj da ti ne pokupis svu lovu moras se najaviti da se oni pripreme
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna16.01.2011. u 23:57 - pre 160 meseci
Znam ja zasto se treba najavljivati unapred kad dizes vece sume, no ta suma koju si pomenuo je astronomska u odnosu na ono koliko su meni "udjeljivali" bez najave.

I koji je smisao imanja racuna kad samo ti na njega mozes uplacivati? Kao nemam sta pametnije da radim sa parama nego da ih nosim njima u banku da "budu kod njih". Svasta.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 07:39 - pre 160 meseci
^
Ja ne znam za banku u Srbiji u kojoj se ne može podići bar 2.000 evra bez najave (sa najavom, uglavnom dan ranije, može koliko imaš na računu). Ako su tebi dozvoljavali manje od ovog iznosa, mislim da bi trebalo da napišeš i o kojoj se banci radi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 08:06 - pre 160 meseci
Preterujes java, nije bas tako. U iole ozbiljnijoj banci mozes da podgines veliku sumu u loklanoj valuti u svakoj expozituri koja poseduje svoj sef. Najave su uglavnom neophodne za
- podizanje strane efektive (a to cisto da bi dobio iznos koji hoces)
- iznose koji prevazilaze tekuci kapacitet trezora (tipa 100,000e za ekspoziture i 1Me za centrale)

10 hiljada evra je sica za banku a trezori ispostava se dopunjavaju tokom celog radnog dana.

Medjutim ima banki koje blokiraju podizanja sa stednje na odredjene iznose da bi sprecile bank-run i povecale obrtni kapital, ne znam dal ih kod nas ima ali znam za bar jednu napolju koja nudi takve racuna sa limitom od $1000 dnevno. Obicno su to posebne klase stednih racuna u kojima se odrices trenutnog podizanja vecih iznosa zarad jacih kamata po vidjenju, neka vrste mesavine izmedju obicne i orocene stednje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 08:23 - pre 160 meseci
Ok, hvala na odgovorima.
Sad znam na sta treba da obratim paznju.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 08:25 - pre 160 meseci
Šta bi sa Javinim porukama?? o.O
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 08:41 - pre 160 meseci
Opet, moja iskustva su vezana za Intesu, i sve je bilo kako su unapred rekli.

* Otvaranje racuna besplatno. Tacno.
* Nema troskova odrzavanja. Tacno.
* Nema provizije pri podizanju. Tacno.
* Proviziju moze da plati posiljalac ili primalac. Tacno.
* Pojavila mi se i nekakva mala plus kamata. Pojma nemam zasto, nema veze, al' Super.
* Provizija pri transferu postoji, ali nije velika. Tacno.
* Ako neko zeli da na tvoj racun uplati lovu, potrebno je da prvo od banke uzmes papir "Instrukcije" i da te Instrukcije dostavis (emailom ili postom) onome ko ti uplacuje. Tacno.
* Podizanje do (otrpilike) 5000e istog dana, mozda i odmah. Tacno.
* Podizanje vise od 5000e, najava, par dana. Tacno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 08:54 - pre 160 meseci
Citat:
Count Zero: Šta bi sa Javinim porukama?? o.O

Obrisane. Ne znam ko/zasto.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 09:05 - pre 160 meseci
@X Files
Koliko iznosi ta provizija pri transferu?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 09:28 - pre 160 meseci
Citat:
Shadowed: Obrisane. Ne znam ko/zasto.
Obrisao sam sam svoje poruke. Smorio sam se od ovih jalovih rasprava oko banaka. :)
@mmx pročitao sam i primio k znanju tvoj komentar na moje poruke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 09:36 - pre 160 meseci
@Wajda.W
Ne mogu da se setim tacno, valjda obe strane imaju svojutarifukoja se sabira. Uglavnom, lupam red velicina, na 5000e izmedju 5 i 15e ukupno.
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 10:17 - pre 160 meseci
Citat:
Wajda.W: @X Files
Koliko iznosi ta provizija pri transferu?


Ako mislis na wire transfer iz inostranstva u RF je 0.4% min 300din
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Otvaranje deviznog racuna17.01.2011. u 16:03 - pre 160 meseci
Da, na to sam mislio.
Hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Otvaranje deviznog racuna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17992 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.